O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2011

Statystyki

  • Dni w serwisie 237
  • Liczba komentarzy 244
  • Polecenia 760

Komentarze

0

@mkord Nawet jeśli tak będzie, to i tak dużo ryzykują. Chiny nie lubią sprzeciwu i nawet taki chwilowy bunt wciąż jest niespotykany wśród największych organizacji. A WTA jak na to jak jest z nimi powiązana, to reaguje znacznie ostrzej niż się mogłoby wydawać. Przecież mogli nawet w tym czasie( w przerwie między sezonami) udawać, że nic się nie dzieje. Zebraliby hejt w internecie i wszyscy by zapomnieli za jakiś czas, a sam fakt, że zdecydowali, by nie siedzieć cicho, zasługuję na pochwałę.
@Chaoss Jasne, ale jednak od tamtych IO świadomość społeczna i prawa ludzkie podobno wzrosły i się zwiększyły, więc chyba możemy wymagać więcej :). Ale masz rację, fakt, że tamte igrzyska się odbyły do dnia dzisiejszego powinny być traktowane w kategoriach wstydu.
@Kidd Wiem, wypowiedź Novaka jest dla mnie równie zaskakująca. Djokovic zawsze stara się być dyplomatyczny i mówi bardzo ogólnikowo. A w tej sprawie jest dość stanowczy.

11

Informacja sprzed kilku dni (możliwe, że już była wspominana), ale dopiero teraz o niej słyszę.
WTA na czas nieokreślony zawiesiło wszelakie relacje biznesowe ze stroną chińską. Powód? Wciąż nierozwiązana sytuacja z chińską tenisistką Peng Shuai. Mega odważna decyzja, która mówiąc szczerze aż nie pasuje do dzisiejszego świata sportu i biznesu. Patrząc na to, że następne igrzyska zimowe będą w Chinach( a Komitet Olimpijski urządza wraz z chińskim rządem teatrzyk, aby igrzyska w Pekinie odbyły się bez niepotrzebnych kontrowersji), jak zachowują się władze NBA wobec Chin, zawody F1 w Arabii Saudyjskiej czy nadchodzące MŚ w Katarze, to odnosi się wrażenie, że tak bezkompromisowa reakcja ze strony WTA jest aż nie na miejscu i jest zupełnie nietypowa. A to przecież powinno być minimum przyzwoitości, by uważać, że prawa ludzkie są ważniejsze od jakichkolwiek biznesów... Co ciekawe ATP(organizacja męskiego tenisa) i ITF( międzynarodowa tenisowa federacja) też wydały oświadczenia, ale o wiele łagodniejsze, w których ani razu nie pada słowo "Chiny". Wiem, że się powtarzam, ale naprawdę chyba nikt nie spodziewał się tak ostrej reakcji ze strony WTA.


1

@FC1899Barca Tyle ile "ekspertów", tyle opinii. Na jakieś podstawie te nagrody muszą być wybierane. Ludzie patrzą na świat według swojej perspektywy, i nie da się być nigdy w pełni obiektywnym. Przy takich wyborach zawsze będą kontrowersje, nic nowego. Przy Złotej Piłce na poprzednich zasadach było to najbardziej widać po piłkarzach, którzy głosowali na swoich "ziomków", by później robić aferę, że byli za nisko...

5

@tomek8756 Dokładnie. Skandalem nie jest wygrana Messiego, a odwołanie ZP w 2020. Messi zasługiwał na ZP w 2021 roku, ale Lewandowski z pewnością ją powinien otrzymać w 2020 roku. Można było z tego wydarzenia wyjść z twarzą, a France Football zamiast tego wolała stworzyć jakiś zupełnie niepotrzebny teatrzyk, by Lewemu nie było smutno.

0

@Dzemix111 Przecież tę narrację można dopisać do każdego fana danego piłkarza. Złota piłka nie ma określonego kryterium. Raz się liczą trofea indywidualne, raz trofea drużynowe. Messi w 2018 był w tej samej sytuacji co Lewy. Najwięcej G+A, dublet krajowy, ćwierćfinał LM oraz gorszy turniej międzynarodowy. I które miejsce zajął? Piąte. A ZP dostał wtedy piłkarz, który był najbardziej hypowany przez media. Jeśli Święcicki pisze na serio to się ośmiesza w tym momencie tą wypowiedzią. Już nie wspominając o tym, że gdyby w piłce liczyły się tylko liczby, to Messi miałby o kilka ZP więcej...

Zobacz wszystkie

41

@masq Gdyby Messi był tak słaby psychicznie jak niektórzy starają się tu koniecznie przedstawić, to skończyłby jak Bojan Krkić. Ktoś kto jest w stanie od 15 lat grać na absolutnie najwyższym poziomie, znosić całą presję i ciągnąć w tym samym czasie grę Barcelony czy Argentyny, nie może być słaby mentalnie.

37

Maria Andrejczyk postanowiła przekazać swój ostatnio zdobyty srebrny medal igrzysk olimpijskich na licytację dla chłopca zmagającego się z poważną wadą serca. Zwycięzcą licytacji została Żabka, która właśnie ogłosiła, iż pomimo tego, że pieniądze wpłaci to rezygnuje z medalu i chce ażeby pozostał on w rękach oszczepniczki; co jest naprawdę świetnym zachowaniem. Ogromny szacunek dla Żabki jak i samej Marii!


35

Tak a propos Messiego i jego "słabszej" formy. Polecam tę krótką kompilację z tego "fatalnego" występu.
Gdyby to był każdy inny piłkarz, to byśmy mówili o tym jak genialnie ktoś zagrał. A tak zamiast tego w internecie można znaleźć masę komentarzy podważających jego wielkość. Naprawdę czasem żałuję, że Messi nie ma PR-u Ronaldo...


23

@Chakalaka Ogólnie da się zauważyć ciekawą zasadę w polskim Internecie. Polska lewica oburza się gdy żartuje się z kobiet, mniejszości seksualnych, osób o odmiennym kolorze skóry; a jednocześnie uwielbia żartować z religii, z kościoła czy osób konserwatywnych. Z drugiej strony polska prawica uwielbia żartować z lewicy, feminizmu, czarnoskórych, LGBT czy ogólnie całego tego "postępu"; a w sytuacji, gdy żartuje się z religii, konserwatyzmu czy choćby wspomnianego Jana Pawła II to nagle oni są wielce oburzeni. Także racje ma chyba @Jakchcesz. Dopóki coś nie uderza w mój światopogląd, dopóty wszystko jest "cacy" i wszystkie żarty są dopuszczalne; ale jak już coś nachodzi na moje "tereny", to już tak pięknie nie jest. Ja jestem raczej w tej grupie, która uważa, że wszystkie żarty są dopuszczalne, jeżeli wszystko jest zachowane w dobrym guście.

22

Zupełna racja, fakt że Messi zwłaszcza po faulu z trzeciego zdjęcia( Atletico w 2010r.) wrócił do gry po niecałych dwóch tygodniach, wciąż jest dla mnie totalnym fenomenem...

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?