O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Rivaldo - mój pierwszy ulubiony zawodnik z Barcy, a tak to wszystkich lubię
  • Ulubione zespoły Barca, Legia
  • Barcelonie kibicuję od 2000/2001

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4000
  • Liczba komentarzy 2803
  • Polecenia 2962

Komentarze

2

Najważniejsze, że żyje. Oby wrócił do zdrowia.
Mimo, iż kibicowałem Finlandii jako jednemu z outsiderów(teoretycznie) mistrzostw, to ciężko bardziej neutralnemu kibicowi cieszyć się z meczu. Niestety nie oglądałem ok 20-25min początkowych drugiej połowy, ale później Dania nie była taka sama. Oczywiście, z punktu telewizora, ciężko ocenić co się stało - psychika? zmęczenie? - ale po 40minutach to wyglądało jakby Dania miała rozwalić Finlandię. Tylko oczekiwanie na pierwszego gola.

0

@Przemas8411
Też mi się nie podoba aż takie wynagrodzenie, ale pytanie czy Messi przypadkiem nie zarabia "na siebie"? Parę miesięcy temu, czytałem, że Barca zarabia dzięki niemu równie kosmiczne kwoty jakie wydaje na pensje. Jednak nie dociekałem co i jak, więc może coś dziennik wyolbrzymił czy przekręcił.
Swoją drogą - proponujesz 15mln netto, co w sumie może się okazać, że właśnie tyle dostanie(lub niewiele więcej). Pamiętaj, że w Hiszpanii masz ponad 50% podatku, a więc min. 30mln brutto.
Teraz kwestia premii - jak w tekście zaznaczono, nie napisano czy 60mln brutto to tylko pensja czy pensja + premie(potencjalne). I nie wiem czy premie też tak samo są opodatkowane, bo jeśli tak to wystarczy 15mln netto pensji + 3 premie po 5mln netto(np. za mistrzostwo, za lm i za CdR), co razem z podatkami wynosi właśnie 60mln brutto. Tylko przykładowe, pewnie tych premii jest znacznie więcej i nie są równomiernie rozłożone, np. mistrzostwo Hiszpanii czy LM znacznie bardziej wartościowe są od CdR.

0

@NaFazieHitman
No moim zdaniem tak. To, że meczu nie zagrali, nie oznacza, że nie uczestniczą w tym projekcie i go nie promują.Chociaż tutaj pewnie kwestia "udziału" byłaby rozstrzygana(np. w pierwszej kolejności ustalić trzeba by było czy ogłoszenie powstania ligi oznacza jej istnienie mimo braku jakiegokolwiek meczu). Po za tym, nie jestem pewien co do zapisów umów między UEFA a organizatorami rozgrywek ligowych i pomiędzy organizatorami a klubami oraz regulaminy poszczególnych rozgrywek. Z tego też powodu nie chcę się wypowiadać, czy są jakieś podstawy czy ich nie ma, bo mam za mało danych. Aby wyrobić własną opinię chciałbym zebrać jak najwięcej informacji(chociaż - zgaduję - nigdy my, kibice, nie poznamy tych zapisów, a tylko obie strony będą wypuszczały to co im akurat sprzyja).

0

@totalcrack
Tak, ale to chyba z Bartomeu się zadziało. Bartomeu coś tam się chwalił o Superlidze, ale też nie wiem jak te umowy były. Czy w ogóle były, po ponoć miały być jakieś kary za wyjście z Superligi, a nic o tym nikt nie mówi(chyba, że po cichu to załatwiają). Z tego co pamiętam to Laporta mówił, że ma być głosowanie czy Barca ma być w superlidze, czy nie. Ale nie widziałem by była informacja, że socios głosowali i na coś się zgadzali czy nie. Reasumując od tamtej pory tylko Barca wydaje oświadczenia jakby była członkiem i to takim, który to popiera, ale co i czy w ogóle coś socios zrobili to nie mam informacji.

1

@NaFazieHitman
A masz informacje jak tam ich te kontrakty sponsorskie i regulaminy ? Bo w kilku ligach (podobno, sam nie sprawdzałem) jest przepis o tym, że nie można uczestniczyć w rozgrywkach ligowych innych niż te tworzone przez UEFA. Nie oceniam czy dobrze, czy źle, ale skoro tak pewnie piszesz, to chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie.

Zobacz wszystkie

119

Tak jak myślałem - oszczędza Messiego w pojedynkach ze słabszymi

73

Wszyscy chcieli by Paco strzelił gola, nawet sędzia.

56

Suarez pakuje hat-trick nie tylko w meczu....

51

Ale piękny przekręt, typowo dziennikarski...

tytuł: "Nie zgadzam się z Setienem, łatwo jest zarządzać Messim"
treść: "Nie mam problemów z zarządzaniem nim".

To są dwa różne znaczenia. Brak problemów nie oznacza "łatwości".

[edytowane]
Przykładowo, może Koeman się dogaduje z Leo, ale musi za to zmienić inne zadania lub przekonywać go długo.
Wniosek - nie jest łatwo, ale idzie się dogadać, brak problemów.

Co innego, gdyby Leo zgadzał się na wszystko bez wypowiedzenia słowa.
Wniosek - jest łatwo.

To są różnice, drobne, ale jednak.

PS> "przekręt" to może za duże słowo.

49

Patrząc na grę Arthura pytam: jakim cudem nie grał wcześniej?(pomijam kontuzję)

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?