O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4100
  • Liczba komentarzy 871
  • Polecenia 2127

Komentarze

0

@michal26
Aids trzeba się postarać, żeby złapać, w naszej części świata nawet bardzo. Covid nie ;)
Co do obostrzeń to prawda, że logiki w tym nie ma. Jedne były uważam dobre, inne totalnie absurdalne. Niemniej gdyby nie one, to zgonów byłoby znacznie więcej i to nie tylko z powodu korony, ale i wielu innych nagłych przypadków jak zawał.
I tak wiem części ludzi w ogóle nie leczyli w czasie przede wszystkim pierwszego lockdownu. Ale dzięki obostrzeniom nie mieliśmy tego co we Włoszech, co przy naszej służbie zdrowia wyglądałby zapewne znacznie gorzej.

0

@michal26
Czyli jak ktoś wyżej prosił Ciebie o wskazanie groźniejszych chorób zakaźnych, to żadnych nie możesz podać?

1

@michal26
Dżuma, serio?
Ty wiesz w jakich czasach dżuma dziesiątkowała ludność? Podpowiem, że w tych czasach odchody wylewano ludziom na głowy na ulicy, a ludzie myli się raz na miesiąc w rzece.

A po co jest szczepionka pokazuje dobrze przykład UK, w którym program szczepień idzie chyba najsprawniej w dużych państwach Europy.
320 tyś zakażeń w ostatnich 7 dniach i 390 zgonów, a do tego znoszenie obostrzeń.
Szczepionka nie uchroni przed zarażeniem, ale przed ciężkimi skutkami choroby. A powikłania mogą wystąpić po każdym szczepieniu, jak i po każdym leku. I niezależnie czy jest to szczepionka na covid czy jakiś lek, powikłania stanowią coś w okolicach jednego-kilku promili.

1

@ryazenhuwei
"Taki mały paradoks "naukowiec" który wmawiał ludziom że papierosy, są nieszkodliwe, zabijając kilka milionów istnień, siedzi na wysokiej emeryturce, a jakiś zwykły Kowalski który spóźnił się z zapłacenie podatku, dostaje do odsiadki 5 lat."
Jakie Ty masz człowieku głupie przykłady to jest hit. Od spóźnienia się z zapłaceniem podatku do więzienia jest długa droga i to bardzo.
Od dłuższego czasu w Polsce, ale i na świcie widać tendencje do coraz to głośniejszego wyrażania opinii przez ludzi niewykształconych w danej dziedzinie. Wiedzę swą czerpią z internetu od osób, które nie mają często absolutnie żadnej wiedzy i kompetencji w danej tematyce. Ale pieprzą swoje dyrdymały, którym wierzy sporo ludzi, bardzo często niewykształconych. Dlaczego takich? Bo ich jest najłatwiej zmanipulować, bo są zbyt leniwi, żeby zagłębić się w wiarygodność źródeł tych informacji. Bo nie rozumieją, że algorytmy wyszukiwarek, portali społecznościowych działają w ten sposób, że będą im podsuwać coraz więcej takich "informacji". Ludzie tacy nakręcają się do tego stopnia, że działają jak sekta. Próbują namiętnie przy każdej okazji wtrącać się i przekonywać innych do swojej racji.

Ty jesteś tego najlepszym przykładem.

1

"14 graczy reprezentacji występuje poza LaLigą. Chciałbym, by zostali tutaj i żeby przyszli do nas najlepsi."

Te zdania idealnie obrazują, jak panowie Tebas i Rubiales zamiast ciężko pracować w ostatnich latach, skupiali się na wzajemnych wojenkach oraz mówieniu przy każdej okazji o swoich sukcesach. Kiedyś zdecydowaną większość reprezentacji stanowili gracze z ligi, ponieważ tutaj grali najlepsi. Obecnie najlepsi odchodzą głównie do Anglii, ponieważ raptem 3 kluby są w stanie finansowo podołać oczekiwaniom najlepszych.

Zobacz wszystkie

57

Też bym ciebie widział w pierwszym składzie kosztem Busquetsa.

50

CO według Ciebie jest nie tak z tytułem? O jakim braku szacunku piszesz?

44

"szkoleniowiec z całą pewnością będzie pytany o swojego napastnika."
I z całą pewnością nie dowiemy się niczego ciekawego.

39

Zapraszamy mistrzu do domu.
Wierzę, że za kilka lat Xavi będzie prowadził Barcelonę.

39

Sprytne. Widzę to tak: czekają mnie niewygodne decyzje pod koniec urzędu, które wpłyną na moją ocenę. Ich skutkiem może być przegrana w wyborach i pożegnanie się z urzędem.
Dlatego zorganizujemy wcześniej wybory. Teraz będę miał większe szanse je wygrać i utrzymać pasadę.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?