O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna, brazylijskie jiu jitsu, informatyka, elektronika
  • Ulubiony zawodnik Carles Puyol, Andres Iniesta, Oliver Kahn
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2004/2005

Statystyki

  • Dni w serwisie 287
  • Liczba komentarzy 839
  • Polecenia 5381

Komentarze

10

"Anne Boleyn" to serial nawiązujący do historii szesnastowiecznej Anglii, który wywołał niemałe kontrowersje, głównie w związku z obsadą roli tytułowej. Aktorka wcielająca się w królową jest czarnoskóra, a samą postać można określić jako feministkę walczącą z patriarchatem. Krótko mówiąc, jest to z pewnością produkcja promująca określony światopogląd kosztem dbałości o poprawność historyczną.
Nachalne forsowanie jakichkolwiek treści często nie podoba się widzom, co znalazło swoje odzwierciedlenie na popularnym portalu poświęconym kinematografii - IMDb. Spośród 18 954 ocen wstawionych przez widzów aż 16678 to nota najniższa, a średnia arytmetyczna ocen wynosi 1,2 (liczby mogą się zmienić, głosowanie jest cały czas aktywne). Próżno jednak wypatrywać "Anne Boleyn" wśród najniżej ocenianych seriali wszech czasów, ale nie dlatego, że ma w tej kategorii tak dużą konkurencję. IMDb postanowiło zmienić sposób liczenia oceny korzystając ze średniej ważonej, a przy tytule widnieje obecnie nota... 6,9. Takie zakłamanie przywodzi na myśl toporną próbę przekazania uczniom zachwytu nad Słowackim z "Ferdydurke". "Jak nie zachwyca, jeśli IMDb mówi, że zachwyca". Jako wytłumaczenie wspomnianego zabiegu portal podał nietypową aktywność na tytule.
Sztuczne zaniżanie lub zawyżanie oceny to zjawisko równie stare co wszelkie witryny pozwalające na wystawienie opinii na dany temat. Czy w tym przypadku pojawiły się noty motywowane jedynie niechęcią? Prawdopodobnie tak, ale wmawianie odbiorcom, że podoba im się coś, co do czego mają zgoła odmienne odczucia jest naiwne i godne potępienia.
Aktualne oceny dla serialu można sprawdzić tutaj: https://www.imdb.com/title/tt13406036/ratings/?ref_=tt_ov_rt#void

6

Ależ przyjemnie ogląda się mecz kiedy komentuje pan Andrzej Strejlau. Klasa, kultura osobista i ogromna wiedza o piłce.

9

Dzisiaj Dzień Dziecka Afrykańskiego, pamiętajcie więc, aby zejść cały obiad, a w najgorszym wypadku zostawić ziemniaki.

3

Szczęsny czy Fabiański? Fabiański czy Szczęsny? Obsada bramki w polskiej kadrze to od lat kwestia otwarta, a winę za taki stan rzeczy ponosi w dużej mierze młodszy z zainteresowanych. Teoretycznie jest murowanym kandydatem do bycia filarem reprezentacji, przy bluzie z numerem 1 w silnym Juventusie miano podstawowego bramkarza West Hamu wypada blado. Niestety, z orzełkiem na piersi Szczęsny nie zdołał jeszcze potwierdzić swojej wyższości nad Fabiańskim, a miał ku temu niemało okazji, również na wielkich turniejach. Do tej pory każda ważna impreza w jego wykonaniu była naznaczona błędami, czy to Euro 2012, które rozpoczynał w wyjściowej jedenastce, czy Mundial w Rosji, i zapowiada się, że w tym roku będzie podobnie. Trudno powiedzieć czy problem leży w psychice, trudnościach w przygotowaniu odpowiedniej formy czy gdzieś zupełnie indziej, ale faktem jest, że dotychczasowa kariera reprezentacyjna autora bramki samobójczej w dzisiejszym meczu to duży zawód.

18

Sobota 05.06.2021.
Dzień 1152 eksperymentu "La Rambla".
Ruch nieznacznie wzmożony, serwery wytrzymują. Niepokojąco podniesiony poziom żółci, agresja przekracza dopuszczalne normy. Utracono kontrolę nad zwaśnionymi plemionami, konflikt przybrał na sile. Środowisko staje się niebezpieczne.
Przerwać eksperyment! Powtarzam: przerwać eksperyment!

Zobacz wszystkie

114

@Chakalaka a co konkretnie złego lub błędnego jest w stwierdzeniu, że dziecko nie jest winne sposobowi w jaki zostało poczęte? Czytając początek myślałem, że może Jan Paweł II gdzieś pochwalił gwałty lub je bagatelizował, ale nie, napisał, że nawet na tak podły czyn można odpowiedzieć miłością. Rzeczywiście, zachęcanie do miłości rodzicielskiej i wsparcia kobiet tak okrutnie naznaczonych przez los to karygodny fanatyzm.

90

Casemiro robi herbatę z wody po parówkach.

84

Busquets na boisku jest dziś jak rodzynki w serniku - nie wiadomo po co.

72

Jak jesteście samotni i Wam smutno to pomachajcie do ekranu - Suarez zaraz odmacha.

66

W celu uczczenia Miesiąca Dumy podzielę się swoją listą top 2 płci. Oto ona (kolejność przypadkowa):
- płeć męska,
- płeć żeńska.