O sobie

  • Zainteresowania Ekonomiczny aspekt futbolu, istota ludzkiej natury, dzieje FC Barcelony XXI wieku, Historia (,,ludzkiej głupoty'')
  • Ulubiony zawodnik Iker Casillas, Carles Puyol, Xavi, Messi, Frank Lampard
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Chelsea, Bayern Monachium,
  • Barcelonie kibicuję od 10 roku życia

Statystyki

  • Dni w serwisie 1145
  • Liczba komentarzy 2610
  • Polecenia 4465

Komentarze

0

@Fake69 Mbappe i Camavinge będzie miał "za darmo" (wiadomo, że będzie wysoka premia za podpis), Pau Torres to max 50 mln. Perez ostatnie lata odkładał właśnie na Mbappe. Jeśli go sprowadzi, z czasem będzie mógł kusić innych zawodników chcących zagrać z Francuzem, niczym kilka lat temu z Ronaldo. Mpabbe będzie kosztowny, Santiago Bernabeu jest w przebudowie dla nowych Galacticos. Nie myl skąbstwa ze strategią ;)

0

@Dziomek Wyjście z patowej sytuacji trochę potrwa, choć Barcelona jest dużym klubem, więc takie problemy będzie jej relatywnie łatwiej rozwiązać niż mniejszym klubom z mniejszym długiem. Mimo wszystko obecne problemy są moim zdaniem dobre dla klubu i podtrzymania wartości klubu. Nie ma kasy, są potrzebni zawodnicy - stawiamy na tańszych wychowanków. A że Ci nadspodziewanie dobrze sobie radzą jest wiadomością jeszcze lepszą.

3

@ViscaDelFritz1983 Lenglet jest do odbudowania. Jeden sezon bez formy, to nie powód do sprzedaży, zwłaszcza że wcześniej radził sobie dobrze. Lewonożny stoper się przyda (pamiętaj, że nie ma kasy na nowych zawodników). Lenglet jest jeszcze do odratowania, szczerze na to liczę, bo facet bronić potrafi. Jeśli jednak przyszły sezon również mu nie pójdzie, trzeba będzie rozważyć na poważnie pożegnanie z Francuzem.

1

@MesQueUnClub96 Finansowo tak, natomiast to raczej kwestia wyboru pomiędzy Francuzem, a Norwegiem. Mbappe, Camvinga, Pau Torres są natomiast do zrobienia. Taka trójka będzie świetnym dealem. Gdzieś nadal liczę, że Barca spróbuje pozyskać Norwega, choć rozsądek podpowiada, że klub jeszcze przez najbliższe dwa/ trzy lata będzie reperował swoje finanse, w tym niwelował horrendalne długi.

0

@FC1899Barca Za rok może być jak w snach (Mbappe i Camavigna będą za darmo jako wolni zawodnicy, zaś Halland będzie miał aktywowaną klauzulę odejścia). Real za rok może być niekwestionowanym królem letniego okienka 2022 roku.

Zobacz wszystkie

67

Autokratyczny wobec siebie - dosyć rzadka cecha w szatni Barcy, ale najważniejsze, żeby był w stanie wyciągnąć wnioski i się poprawić.

66

@Pawlak1992 Ty swoim komentarzem pokazałeś, że Setien jest więcej wart niż Ty. Fakt, nie był trenerem odpowiednim na klubu formatu FCB, ale to inteligentny człowiek, który mimo wszystko potrafił prowadzić różne zespoły. Poza tym jeśli Barca z jakiegoś powodu nie dokończyła spraw związanych z kontraktem kantabryjczyka, to Setien może mieć powód do pozwania byłego pracodawcy (zresztą samo niewywiązanie się klubu jest bardzo szerokim pojęciem i na pewno nie o to chodzi, a dokładny zapis kontraktu Setiena). Stajesz w bardzo radykalnej i niekulturalnej zresztą pozycji do tej sprawy, kompletnie pomijając racje i ewentualne argumenty drugiej strony :/

65

@MaTt_BarcaFan Plusem jego transferu jest natomiast to, że to młody zawodnik. 23 lata i wciąż sporo ma przed sobą, może coś koło 7 lat na najwyższym poziomie. Szkoda, że tak się połamał. Przypuszczam, że gdyby nie to, Ousmane wcześniej zacząłby być lepszy. Nie uważam go za kompletnie nietrafioną inwestycję, bo były mecze, w których był decydujący, ale jeśli zostanie, czeka go jeszcze sporo do spłaty. Dla Mnie Coutinho bez porównania gorszy transfer.

55

Zapewne zostanę za to zdanie zlinczowany, w dla Mnie Messi nigdy nie był materiałem na kapitana. Jasne, ma umiejętności, ludzie go szanują, ale nie jest przykładem do naśladowania, a w trudnych momentach zdarza mu się po prostu spuścić głowę i po zawodach. Mo zdaniem, kapitanem od początku ery post Iniesta, powinien być Pique. Inną sprawą jest to, że takie zachowanie kapitana w żaden sposób nie pomaga ani drużynie wewnątrz, ani na zewnątrz drużyny, czy też klubu. Szanuję Messiego za to ile dał Barcelonie i jaką legendą klubu się stał, natomiast po kimś takim mam prawo oczekiwać mimo wszystko szacunku do sztabu trenerskiego (nie ważne kto by w nim był) i dawania przykładu (zwłaszcza dla młodych).

51

Nie za szybko? Jak to mówią : jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)