O sobie

  • Zainteresowania futbol, prawo energetyczne i administracyjne, fotografia
  • Ulubiony zawodnik Xavi Hernandez
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3800
  • Liczba komentarzy 2113
  • Polecenia 4004

Komentarze

3

@barcelonistka1899 Każda firma może upaść, luzie mogą stracić pracę. Prawo się zmienia i trzeba mieć to na uwadze prowadząc działalność gospodarczą. Zwykłe ryzyko gospodarcze. Ileś lat temu zabroniono używania freonów w produkcji dezodorantów. I cóż - producenci kosmetyków musieli zmienić technologię produkcji. Tak samo biznesmeni (tak, to nie są rolnicy, to są przedsiębiorcy posiadający fabryki elementów do produkcji futer), którzy obecnie prowadzą fermy norek, prawdopodobnie po prostu się przebranżowią na fermy drobiu, gdzie nadal będą potrzebować pracowników. Cały problem polega na tym, że oni woleliby zostać przy produkcji norek, bo z tego są znacznie większe hajsy, przy znacznie mniejszym nakładzie pracy.

13

@patry295 Jest zasadnicza różnica między świniami, krowami, kurczakami a norkami. Te trzy pierwsze są hodowane, ponieważ ich mięso stanowi pożywienie. Natomiast norki, czy inne fretki są hodowane tylko dla zaspokojenia fanaberii bogatych ludzi, którzy chcą sobie nosić futra z tych stworzeń.
Oczywiście abstrahuję od tego czy mięso w ogóle jeść trzeba, czy nie trzeba. Sam przez kilka lat byłem wege. Ale mam świadomość, że skoro natura dała nam siekacze, to jedzenie mięsa ma swoje uzasadnienie bilogiczne.
Tygrys też zabija inne zwierzęta po to by się najeść, a nie po to by w piątek paradować po Saharze w nowym futrze z antylopy.

1

@FCBwojtek na Epic Games Store co tydzień (zawsze w czwartek o 17 pojawiają się nowe) rozdają darmowe gry. W tym tygodniu są to Football Manager 2020, Stick it to the Man oraz Watch Dogs 2

0

Dzisiaj o 16:00 ruszyła sprzedaż nowych kart graficznych NVidia GeForce RTX 3080. Jako że mój komputer powoli nadaje się do odświeżenia, bardzo się nastawiłem na zakup tej karty. Zdecydowałem się na referencyjny model wyprodukowany bezpośrednio przez NVidię, czyli tak zwany "Founders Edition". Spodziewając się, że chętnych będzie sporo, przed 16:00 wszedłem na ich stronę i około 16:00 zacząłem odświeżać stronę produktu, próbując jak najszybciej wychwycić moment, w którym przycisk "Kupuj" stanie się aktywny. Niestety po którymś z kolei wciśnięciu klawisza F5 od razu pojawiła się informacja "out of stock".
Ciekawe czy komukolwiek w ogóle udało się ją kupić, czy też polski oddział NVidii w ogóle nie miał tych kart na sprzedaż i tylko rżnął głupa i niepotrzebnie narobił apetytu...

0

@dawidlabadz123 Czyli że na przykład dwóch gejów może się tam spokojnie umówić na randkę, ale już nie mogą rozmawiać o swoich uczuciach, czy co?

Zobacz wszystkie

117

Skarżyliśmy się na Valverde, że słabo gramy na wyjazdach. Ernest wziął sobie to do serca i teraz gramy słabo także u siebie.

113

Ten cytat przejdzie do słownika: "Z jednej strony fajnie, że Real przegrał, a z drugiej zajebiście."

97

Messi strzela bramkę - widownia szaleje.
5 sekund później Messi się przeżegnał i uniósł ręce w stronę nieba - tłum wygwizduje Messiego.
Uwielbiam tę tolerancję islamistów...

96

W związku z tym, że za chwile będą zawieszone wszystkie rozgrywki piłkarskie, oraz, że tylu tutaj ekspertów od wirusów i dyskusji o koronawirusie, proponuję zmianę nazwy "La Rambla" na "La Boratorium".

91

Ależ Rafinha się cieszył po ostatnim gwizdku. Pewnie poczuł, że zrobił coś dobrego nie tylko dla Celty, ale i dla Barcy :)