0

@marcin62 wiesz. Tutaj też chodzi o to, że typ (nie tylko on) notorycznie coś wrzucał. Było to do porzygu już i ludzie tego mieli dosyć a nie samej polityki.

1

@Jakchcesz Również uważam, że szli by w kierunku uproszczenia podatków. Uproszczenia a nie likwidacji. Na tym by się skupili. W pierwszej kolejności staraliby się ciąć niepotrzebne wydatki, tam gdzie można, ale śmieszy mnie to jak wyborcy Konfy uważają, że z dnia na dzień nie będzie połowy podatków. Przecież sam proces prywatyzacji czy to służby zdrowia, czy to szkolnictwa...trwał będzie ze 30 lat. Przez ten czas można co najwyżej system hybrydowy tworzyć i to też nie od razu.
Do rzeczy jednak.

Zmierzam do tego, że:
1. Program wyborczy jedynie nakreśla poglądy (głoszone a nie rzeczywiste) i ma się nijak do Późniejszych realizacji. Każdy kto sądzi inaczej jest naiwny.
2. Rządy Konfederacji byłyby Noe czymś gwałtownym, tylko spokojnym i przemyślanym. Nie byłoby rewolucji. Jedyne zmiany jakie by wprowadzili w pierwszej kadencji, to maksymalnie uproszczenie podatkowe i przycięcie niepotrzebnych wydatków.
3. Kwestii światopoglądowych w ogóle by nie poruszali w USTAWACH. To jest tylko po to w programie, by wziąć głosy konserwy.

Dlatego właśnie mają mój głos, bo rozumiem te 3 punkty, które podałem powyżej. Takie jest oczywiście moje zdanie, poparte 12 latami analizy sceny politycznej :)

2

@Jakchcesz Zadam inne pytanie (bo oczywiście Korwin powiedział to, co każdy wie, że programy wyborcze tworzy się na potrzeby...wyborów i zdobycia głosów). Czy według Ciebie, jakby hipotetycznie Konfederacja doszła do władzy, to czy chociaż część postulatów by wprowadziła, jeśli uznałaby je za korzystne? Jeśli tak, to które by to były postulaty?

1

@Commandement no to na pewno :D

0

@Commandement no Braun jest właśnie takim...katotalibanem. Tutaj racja. Ja bardziej patrzę na środowisko Korwina, które jakby nie patrzeć, jest bardziej liberalne pod wieloma aspektami a to oni mają decydujący głos.

1

@macio_944 tak, jak kiedyś Ci mówiłem - można się po prostu różnić poglądami, ale trzeba zawsze z kulturą się wypowiadać.

0

@Commandement a ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak światopogląd na pierwszym miejscu. No bo co to znaczy? Jaki wpływ ma polityk (europejski polityk) na to? Żaden praktycznie. To jest instrument służący walce jednego wyborcy z drugim. I tyle. Nic ponad to.

A co do podejścia do pandemii, to akurat popieram ich w zupełności. Jedynie, którzy chcą, aby wszystko było zgodnie z prawem i było rzetelnie przekazywane a nie propagandowo. Reszcie chodzi o to, by nakazać i zakazać i tyle.

4

@Kgorecki2500 czemu nie dowiemy? Owszem, może być tak, jak w przypadku Olewnika, że do dzisiaj wiele jest jeszcze ukryte, ale jest też szansa, że mimo wszystko wyjdzie na jaw przy okazji jakiejś afery.

10

@Kgorecki2500 miał ciężko chorego syna i miał plany (tak twierdzą najbliżsi współpracownicy i przyjaciele). Nie ma racjonalnego dowodu na samobójstwo. Ludzie ot tak się nie wieszają. Za dużo niewiadomych jest i dla mnie za dużo się działo wokół Leppera ;)

9

@Kurkmen typowa akcja służb. Przed jego śmiercią zginęli dwaj jego adwokaci (bodaj na parę tygodni przed). Sprawa oczywista.

1

@Commandement Ale w Polsce nie ma partii, która:
- ma w 100% zgodny z nami pogląd
- nie budzi wątpliwości

Zawsze znajdzie się przynajmniej kilka rzeczy, które nie pasują a my Polacy lubimy to punktować.

Taka Konfederacja, którego jestem wyborcą. Myślisz, że w 100% mi pasuje? Może max w 60%, bo denerwuje mnie zachowanie niektórych polityków. Irytuje mnie pchanie się w sprawy światopoglądowe.
To, co mnie (oprócz liberalnych gospodarczo poglądów WIĘKSZOŚCI z nich) przekonuje, to podejście polityków do wyborców. Poświęcają czas. Taki Korwin potrafi ot tak sobie zrobić 4h wykład na temat ekonomii, gdzie przekazuje to co wie. Może ma racje, może nie. Mniejsza - usiadł kilka lat temu w Parlamencie Europejskim na sofie i walnął z głowy wykład. To jest szacunek do wyborcy, niezależnie od tego kto co uważa. Pewnie wielu się z tym nie zgodzi i puści kontrę z jakiejś jego wypowiedzi. Natomiast - ja to doceniam.
W polityce nie ma idealnych, ale ja fest wspieram tych, którzy się po prostu poświęcają dla innych.
On już mógł mieć wywalone, bo 40 lat głosi to samo i mają go za wariata, a i tak dalej walczy. To obiektywnie trzeba docenić.

2

@arkasath Aha. Jeszcze jedno.
Z Korwinem jest tak (bo to jego cytat przytoczyłeś), że trzeba trochę szerzej analizować wypowiedzi.
On używa mnóstwo skrótów myślowych i bardzo często dochodzi przez to do nieporozumień (dlatego średnio się nadaje na polityka, ale co zrobić..)
Mianowicie - tak - główna cecha programu wyborczego jest taka, by zdobyć głosy. Po to się go tworzy na czas wyborów. Logiczne prawda? Ale nie znaczy to, że nie wprowadza NIC z tego.
To jest tak, jak bym powiedział "Samochód nie jest po to, by gwarantował bezpieczeństwo na drodze, tylko po to, by jak najsprawniej dotrzeć z punktu A do punktu B". Ty teraz możesz zrozumieć, że producent aut nie powinien tworzyć zabezpieczeń w aucie, itp. Ja uważam, że jak najbardziej może, ale to nie jest nadrzędny cel auta.

3

@arkasath a dałem Ci herba, bo w sumie fajnie, humorystycznie i kulturą napisałeś, choć nie do końca się zgadzam :D Jestem wyborca konfy, ale faktycznie mam wrażenie, że większość z nas (elektoratu) głosuje na nich, bo nie ma alternatywy i zasadniczo nie ma osoby, której pasuje 100% a nawet 90% ich poglądów. 90% to może być poglądów partii KORWiN a nie całej Konfy, bo w kilku miejscach mają co najmniej inne podejście.

1

@NaFazieHitman też nie wiem o co kaman xD

0

@kaamil1910 co Ty gadasz xddd
Jak to mówi klasyk "zważ wafelku z kim się kruszysz" xD

Nie kumam w ogóle o co Ci chodzi.Z jednej strony mam wrażenie, że po prostu bekę ciśniesz, ale żart IMO słaby, a z drugiej - na poważnie piszesz, a to raczej idiotyczne, bo mnie nawet nie znasz xD

6

Obejrzałem film "Układ Zamknięty". No nie będę ukrywał - mocny, nawet bardzo mocny.
Odbieram ten film ze zdwojoną siłą, ponieważ sam jestem młodym, 27 letnim przedsiębiorcą. Jestem ambitny, pomysłowy i chcę zmienić ten kraj i biznes na lepsze. Chcę by m.in. dzięki mnie żyło się nam, Polakom, po prostu lepiej.
No i człowiek ogląda sobie taki film i z jednej strony dziękuje Bogu, że wydarzenia (oparte na faktach - to miało miejsce!) toczyły się 18 lat temu i na szczęście to już tak dawno..
A z drugiej strony...czy na pewno coś się zmieniło w tym kraju? Jaką mam gwarancję, że za 4 lata ktoś nie wejdzie do mojego domu, czy moich wspólników i nie przyklepie afery?
Nie mam poczucia, by w naszym kraju nie rządziły służby, mafie polityczne, szeroko pojęty "układ".
Komuna swoje zrobiła. Niestety w wielu aspektach daleko nam do krajów ot chociażby skandynawskich.

A co do samego filmu - wspaniały. Jak na polskie realia - naprawdę dobry.
Subiektywnie jeden z lepszych jakie wydała "nasza ziemia", a już na pewno w swojej kategorii.

Dostępny na Netflixie jakby ktoś potrzebował obejrzeć.
@Colon @macio_944 @Encore @NaFazieHitman

3

@AxelF a kto umiera na covid? Ja Cie błagam. Bagatelizowanie innych chorób i dramatyzowanie nad jedną, to jest chyba najgorsze co spotkało świat w 2020 roku i trwa po dziś dzień.
Nie da się zachorować na coś, co jest objawem. Za to mnóstwo ludzi ma przyklepane "covid" choć objawów żadnych nie ma. Najlepiej siedzieć w domu i potem się dziwić czemu ludzie chorują na inne choroby zakaźne.
Ile osób zmarło na Covid? Zarażeni byli praktycznie wszyscy. Nie chce mi się wierzyć, że w takim kraju jak Polska przynajmniej 95% ludzi nie miało styczności z wirusem.
Nawet promil Polaków nie zmarł na tą chorobę. Za to mój przyjaciel miał przerwaną chemię i mimo młodego wieku walczy z glejakiem. To między innymi przez Was i Wasze szaleństwo. Dzisiaj może już byłby zdrowy, a tak dostał kolejną chemię.

E: Sprawdzilem. W Polsce zmarło niemal dokładnie 0,2% ludzi na Covid. Z czego zapewne większość była ciężko chora na co innego, lub była po prostu w podeszłym wieku. Średnia wieku zgonów na covid też nie odbiega za wiele od innych śmierci.

0

@Drozdu7 jest wręcz dramat. Nie wiem w czym problem. Poza tym wydaje się że jednak doświadczenie trenerskie pozostałych jurorów robi swoje

7

@BorzyKrzys czyli rozumiem Wanda uważa samą siebie za dziwkę?
No nic. Mauro Icardi to typ gościa, który nie ma honoru.

2

@HighestInTheRoom świetny serial

0

Nie wiem co jest z tym teamem Sylwii Grzeszczak, ale jak dla mnie fałszowały strasznie oba "duety" xD

1

@KapiFCB brakuje Ibry

0

Ale wypadek Woffindena teraz :O

0

@masq no to źle słyszałeś. Foto się robi po odbiorze domu, a nie przed. Przynajmniej na ten moment.
2 - czasem opłaca się zainwestować teraz. Nie jest prawdą to, że od stycznia będzie mniej korzystniej.

Powiem tak. Jest wiele za i przeciw każdego z rozwiązań. Temat rzeka, ale ja bym szedł w kocioł indukcyjny i generalnie nie pchał się w pompę ciepła, jeśli nie chcesz foto. Koszt pompy jest 3 razy większy niż kotłów indukcyjnych/systemów grzewczych opartych o indukcję.

Kocioł gazowy spoko, ale ceny gazu rosną w masakrycznym tempie.

Mówię - najlepsze rozwiązanie, to zdecydowanie PV + ogrzewanie na prąd.

0

@mekston @FCB24 no i rozczarowanie to Szwecja. Czemu tylko 1 jedzie cały czas?

1

@masq z ciekawości - czemu foto nie możesz mieć?

3

Szaleństwo w Manchesterze! Żużel to jest niesamowity sport. Prowadzimy w rywalizacji Speedway of Nations

0

@Geble Z twojej wypowiedzi jasno można wywnioskować, że dla dobra ludzi jest nie utrzymywanie jakichkolwiek lockdownów.

0

@robsesh Tak, jak mój tato. Szczepił się 2 razy i kaszle od 2 tygodni xD
Pewnie zbieg okoliczności, ale dużo tego ;)
Żeby nie było - pracuje normalnie a nie zdalnie i kontaktów nie ogranicza ;)
Ja generalnie byłem i jestem zdania, że maseczki do kosza oraz zero lockodownu. Są szczepienia, więc jak ktoś się boi covida, to niech się szczepi i już. Natomiast wszelakie ograniczenia faktycznie mogą zmniejszyć naszą odporność. Stąd pewnie epidemia grypy teraz. Dawno nie było tyle przypadków.
Ale jak to się mówi - jest demokracja, to i głupota panuje. Zero rozsądku.

0

@Bykunn Ja w wieku 27 lat mam za sobą 2-3 przeziębienia i 1 anginę. Tak poza tym tez nie chorowałem. Nie każdy ma odporność anemika.

Media