5

Jak to szło, zezłomowany czy jakoś tak?;)

2

@arkasath Najszczersze wyrazy współczucia dla Ciebie i partnerki.

0

@CuleLbn Nie wiem co wnosi Twój komentarz do mojego spostrzeżenia o otaczającej mnie rzeczywistości.

4

Jakoś tak w okół mnie coraz częściej są wzmianki o problemach z sercem i to niezależnie od wieku. Szwagierka, dwoje znajomych - może nie plaga, ale wcześniej tego nie było.

0

@dawidw4 Myślę podobnie. Zwłaszcza, że wygrać tam puchar i tak będzie bardzo trudno.

1

@JimMorrisonFCB O chwileczkę. Kolega @Persyfl posłużył się wyrazem "niższe" i nie wspominał tutaj nic o stosunku kwot.

3

@Persyfl "W Polsce im więcej zarabiasz, tym niższe płacisz podatki. Tak tylko przypomnę."

Nim pokuszę się o ocenę, a jest ona bliska stwierdzeniu, że większej głupoty dawno nie słyszałem, to wytłumacz mi to proszę :).

36

@SelloutCrowd

Otóż kolego w nawiązaniu do Twojego pytania, czy jako osoba niezaszczepiona oczekiwałbym podpięcia mnie pod respirator, to moja odpowiedź brzmi: TAK. Ale i ja zadam Ci pytanie: czy gdyby okazało się, że płacę większe podatki od Ciebie (około miliona złotych rocznie) i gdyby był jeden respirator i jedna torebka foliowa, to jako osoba płacąca mniejsze podatki oddałbyś mi ten respirator? No bo przecież istnieje duże prawdopodobieństwo, że miałem większy wpływ na jego zakup niż Ty :).

i dziwią mnie te takie teksty typu: nie zaszczepiłeś się to nie masz prawa do respiratora bo może go potrzebować ktoś kto się zaczepił. To ja się pytam: przed czym w końcu chroni ta szczepionka?

0

@Jakchcesz jest już w Paryżu.

2

@cyron1 Real jakby nie patrzeć jest na pierwszym miejscu (ex aequo) w Lidze. I ma drugie miejsce w grupie LM (taka sama ilość punktów co pierwszy Szeryf). No i dodajmy brak problemów z kasą, nowy stadion itp. Także jest o wiele, wiele lepszy.

13

@Messiasz2 hehe, ale gdyby mu weszła to cała La Rambla (w tym pewnie i Ty) by eksplodowała ;)

2

"Wszystko zmieniło się jednak w sobotę rano, kiedy to Koeman spotkał się z Laportą. Trener miał wówczas przekonać prezydenta, że sytuacja drużyny może się odwrócić."

Tak i ja mam w to uwierzyć, że poniżany przez Laportę Koeman przekonał tego pierwszego - czym niby? Loporta albo nie ma odpowiednich kandydatów, którzy byliby chętni na stanowisko albo potrzebuje jeszcze mieć przez jakiś czas kozła ofiarnego w postaci Koemana, który de facto jest słabym trenerem.

0

@Lucassito Jestem tego samego zdania. Niestety kadra, którą obecnie posiada Barcelona jest... hmm nazwijmy to tak, że będę się cieszył z 3 miejsca i awansu do Ligi Europy bo trochę chociaż kasy wpadnie. Koeman nie jest wybitnym taktykiem, ale też po części rozumiem jego flustrację i mu współczuję.

0

@Lucassito A dlaczego? Pytam o Xaviego.

10

@Dojaar Nie to byłoby ludobójstwo, podobne do tego jak strzelanie w tył głowy Polakom przez sowieckich oficerów lub obdzieranie ze skóry Polaków przez Ukrainców, w tym również Żydów.

1

@Persyfl No to niekoniecznie są dobre wieści. Bo rząd prawdopodobnie będzie musiał wypłacić odszkodowanie wywłaszczonym, które zapewne będzie uwzględniało i cenę nieruchomości i kwotę średniego czynszu za jakiś okres czasu - być może nawet i lat. Ta kwota mogłaby być przeznaczona na budowę większej ilości nowych mieszkań choćby w tańszych rejonach. Pomyślałeś o tym?

4

@Khardan W każdym środowisku trafiają się czarne owce, których zachowanie rzutuje na obraz całości. Niestety w swoim życiu spotykałem głównie te czarne owce, ale i dwa anioły.

Najbardziej skrajny przypadek był wtedy, kiedy ordynator (pewnego oddziału w szpitalu w Radomiu) nie był w stanie poprawnie zdiagnozować choroby mojego taty i oskarżył go, że jest oszustem i udaje chorobę, aby iść na rentę. Później w szpitalu w Warszawie okazało się, że tata ma rzadką chorobę immunologiczną. Nie mniej niechęć do lekarzy mi pozostała.

0

@Lucassito Trudno się czyta Twoje posty. Brakuje interpunkcji i wydaje mi się, że piszesz w pośpiechu, ale mniejsza o to. Wracając do przekazu to tak jak zasugerowałeś, uważam, że Laporta tak mało szanuje Koemana, że nawet nie konsultuje z nim takich rzeczy i stawia przed faktami dokonanymi. Niestety bardzo źle to świadczy o zarządzie bo takie rzeczy idą w świat.

2

@Lucassito Zabawne jest to co piszesz. Podpowiem, być może trener planował kadrę z uwzględnieniem Messiego, którego Laporta obiecywał zatrzymać? A następnie po wpadce Laporty z Messim, Koeman przyjmował, że będzie miał Griezmanna?

0

@Ronalwanderinho Odważnie. No nic, pewnie wrócimy do tej rozmowy.

1

Po takich akcjach Laporty związanych z Messim, Griezmannem, traktowaniem Koemana to kto normalny ma tu przyjść trenować? Kasa pusta, stadion w kiepskim stanie, brak transferów, nieudolny sztab medyczny, pokładanie nadziei w wychowankach (którzy mają swoje ambicje sportowe i finansowe i mogą odejść z klubu) a oczekiwania kibiców nieproporcjonalne do stanu możliwości - przecież to jest klub mina.

1

@Ronalwanderinho Celowe przekręcanie nazwiska to poziom 10-cio latka więc trzymając się tego napiszę tak: Synek, ale wiesz, że twój Xavi odmówił Barcelonie gdy ta rozpaczliwie potrzebowała pomocy? Także troszkę szacunku do ludzi, którym do pięt nie dorastasz :).

0

@Herbert bo jako kibic wiesz to napewno?:)

3

Mecenasie,

otóż:

- "Prawda, że ładnie wyglądałaby taka klamra?" - Nie, klamra się absolutnie nie spina. Chyba coś Ci umknęło. Podpowiem, obecni: Messi, Suarez, Griezman, Dembele, Fati.

- " Po przerwie swoją drugą bramkę dorzucił w 63. minucie Griezmann i przy stanie 0:4 przyszedł czas na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się… Martín Braithwaite i Miralem Pjanić." - Naprawdę nie wiesz po co oni weszli? To może uświadomię, otóż trwało zimowe okienko transferowe.
-"Konrad de la Fuente został powołany przez Koemana na mecz ligowy 18 razy, żeby nie zagrać ani minuty – a przecież mógłby je wobec tego dostać w Barcelonie B. Mógłbym tak jeszcze długo, ale do brzegu." - Może jednak warto rozwinąć?;

-"13 grudnia 2020 roku. Barcelona wygrywa 10 z Levante. W 89 na boisko wchodzi Samuel Umtiti, zastępując Antoine’a Griezmanna. (...) Już wtedy zapaliła mi się lampka ostrzegawcza, ale jaskrawoczerwonym blaskiem zaczęła ona świecić 31 stycznia 2021 roku, podczas meczu z Athletikiem, zakończonego wynikiem 2:1 dla Barcelony. (...) A że ostatecznie dowieźliśmy wygraną, to ja kolejny raz słuchałem – o co ci chodzi, przesadzasz, żyjesz przeszłością, a przecież zadziałało". - Ty naprawdę żyjesz przeszłością. Świat się zmienił, piłka nożna się zmieniła, Barcelona się zmieniła i jest przeciętna. Kto się tam miał bawić piłką i żyć? Busi, obrażony Messi, kontuzjowani zawodnicy?

Miałem replikować dalej, ale już nie ma sensu. Ostatnia rzecz, cytujesz LE, a on nie potrafił wygrać kolejnej ligi mistrzów z Messim, Neymarem, Suarezem i Iniestą w składzie. I gdyby nie nieudolność sędziów to remontady by nie było i zakończył przygodę z LM na PSG.


0

@Magicc89PL To oczywiste, że chodzi o odszkodowanie. Dlatego nie podoba mi się ta brudna gra Laporty. Nie jestem trenerem i nie potrafię obiektywnie ocenić pracy Koemana (jak 99 % użytkowników tutaj), ale trenowanie w chwili obecnej Barcelony jest mega ryzykowne. Nie ma żadnych topowych zawodników, jest plaga kontuzji, kasy są puste a oczekiwania kibiców nieproporcjonalne do obecnych warunków. I na końcu prezes zarządu, który gra nieczysto. To kto tu przyjdzie :)

0

@Qaz123 Nie może być gorzej? Ale rozumiesz, że my nie mamy aktualnie zawodników klasy światowej?

2

Jak patrzę te ścieki medialne w stylu: "jesteś już zwolniony, szukamy kogoś za ciebie, ale narazie trenuj i próbuj motywować drużynę" to nasuwa mi się tylko jeden scenariusz - Laporta chce żeby Koeman sam zrezygnował, bo inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Być może potrzebny był mu tylko po to, aby zakontraktować Depaya i Wijnalduma za darmo.

Inni trenerzy widzą, a przynajmniej ich otoczenie, powinno widzieć jak zachowuje się Laporta. Ciekaw jestem kogo on znajdzie w takim razie.

0

@Krycha1899 Oh, "Xavi i mundial w Katarze, którego ma być częścią". Jakoś Koeman potrafił poświęcić reprezentacje swojego kraju by pomóc (w jego ocenie) ukochanemu klubowi.

0

Panie Łoś, ten tytuł to podła manipulacja czy nie umie Pan czytać ze zrozumieniem oraz przepisuje bezmyślnie (i co gorsza błędnie) teksty?

4

Ta lista pomocy to niestety przeraża kibiców zamiast rywali.

Media