1

Rakitić z 7? To jakiś żart i to kiepski.

2

Super, należy Ci się doktorat, a jeśli już go masz to dopisz sobie hab. Pozdrawiam

3

Facet chyba od zawsze coś brał, a teraz wygląda, że zmienił to coś albo zwiększył dawkę.

0

No to Messi bankowo złapie doła albo wpadnie w depresję.

6

Potwierdziło się tylko to co my tu na tej stronie wiemy od dawna.

2

Ciężki orzech do zgryzienia. Wiem, że to bardziej w kategorii zabawy. Ale mimo to większość to majstersztyk a kilka to perełki. Chcąc być obiektywnym nie potrafię wskazać ani tej najlepszej, ani tej drugiej najlepszej, ani tej trzeciej.
No bo jak porównać dryblink przez prawie pół boiska z przewrotką czy piętką.
To se ne da.

0

Jak wróci Luisito a doszedłby marnotrawny Neymar to mielibyśmy piękną ławkę zezerw: Griezman, Coutinho i Dembele. Co jeden to lepszy. Razem to jakieś 400 mln euro.

0

Niech on lepiej obejrzy sobie jak podarował bramkę małolatowi V. a nie gada kolejnych głupot. Od początku do końca ta bramka to nie zasługa Viniciusa a Piqea. Zamiast wyjść mu naprzeciw to się cofał pozwalając mu podejść pod samą bramkę a potem rozpaczliwie próbując zablokować strzał, którego nie powinno być, spowodował rykoszet i strzelił sobie samobója.
Niech przestanie pajacować i porzuci plany zostania prezesem Barcy.

50

Redakcja ma jakiś niezrozumiały dla mnie (ale i nie tylko dla mnie) urojony uraz do Semedo.

1

Lepiej jakby była sonda kto na miejsce Bartka.

0

Typowy zawodnik na zmiany przy ustalonym, bezpiecznym wyniku.

1

Niestety, na razie tak to wygląda. Na razie ...

0

To jest z pewnością ważne ale ja bym wolał aby drużyna potrafiła łatwiej wychodzić z pod presji i przechodzić do kontrataku. Co mecz powtarza się ta sama sytuacja. Przyjeżdżają różni grajki ze środka czy dołu tabeli i bez respektu zakładają wysoki pressing a nasi nie bardzo mogą sobie z tym poradzić co widać po ilości straconych bramek. Klepią w te i nazad i nawet ter Stegen ostatnio ma problemy z celnym wykopem czy podaniem. Nie bardzo mogą sobie nasi poradzić z przyjęciem piłki z zawodnikiem na plecach a o przyjęciu i obróceniu się to już nie ma mowy. Najczęściej klepka do tyłu. No to jak można grać kontratakiem.
Plan każdej drużyny w grze z Barcą jest prosty i identyczny, wysoki i agresywny pressing i kontratak. Po stracie piłki koniecznie faul na naszym. To dlatego męczymy się z ogórkami i tracimy bramki i to najczęściej jako pierwsi.

22

Roberto jest zwykłym średniakiem i gra tylko dlatego, że jest wychowankiem.
Na obronie widzi tylko Pique i większość piłek wycofuje do niego.
W pomocy widzi tylko Messiego i robi wszystko, żeby jemu podać.
W ataku to już ogólny dramat. Jest powolny i bez żadnego dryblingu i pomysłu.
Semedo jest pod każdym względem lepszy od Roberto.

1

Gdyby Roberto wyleciał z boiska to i tak by nic się nie stało i nikt by tego nawet nie zauważył. On przecież nie istniał i graliby 11 na 10 a nie 12 na 10.

0

Roberto na skrzydle. Toż on nie umie dryblować. Jego ulubiona gra to klepka do tyłu.

2

I pomyśleć, że jeszcze niedawno zastanawialiśmy się przed takim meczem nad rozmiarem wygranej a teraz musimy się przed byle jakim średniakiem mobilizować i martwić o trzy punkty.
Ot, do czego doprowadzili Bartek i spółka.

0

Zastanawia mnie czemu taki Maxi Gomez przeszedł z Ceuty do Valencii a nie do Barcy. Całe lato był kabaret ze zgranym i mało odpowiedzialnym Neymarem za kolejne kosmiczne pieniądze a Gomez stzrelił już 9 goli, w tym 2 Barcie. Że co, że za mało znane nazwisko? A Lautaro, Mane, Salah, van Dijk to tylko kilka przykładów, że zamiast kupować znane nazwiska, kupujmy dobrych, perspektywicznych i rozwijających się zawodników.

1

Podstawowy problem to, że gramy za wolno. A jak za wolno to i przewidywalnie. No i nie ma pressingu jak za Guardioli. Nie ma Xaviego, Iniesty, Puyola i paru innych i do dziś nikt ich nawet w połowie nie zastąpił. Skoro nie można dopasować zawodników do stylu to trzeba styl dopasować do zawodników i przestać się jarać jakimś stylem czy dna Barcy. chyba, że chcemy być średniakiem w lidze ale z własnym niepowtarzalnym stylem. Zobaczmy co zrobił z Liverpoolu Kloop, który przejął zespół bez gwiazd ale kupił z głową paru zawodników "bez nazwisk" i stworzył ekipę, której wszyscy przyglądają się z zachwytem i zazdroszczą jak grają.

1

@Lucassito Nie ma Xaviego, Iniesty, Puyola i paru innych i do dziś nikt ich nawet w połowie nie zastąpił. Skoro nie można dopasować zawodników do stylu to trzeba styl dopasować do zawodników i przestać się jarać jakimś stylem czy dna Barcy. chyba, że chcemy być średniakiem w lidze ale z własnym niepowtarzalnym stylem. Zobaczmy co zrobił z Liverpoolu Kloop, który przejął zespół bez gwiazd ale kupił z głową paru zawodników "bez nazwisk" i stworzył ekipę, której wszyscy przyglądają się z zachwytem i zazdroszczą jak grają.

0

Kibice to mogą być zadowoleni z wyniku ale gra to dalej "zabawa w chodzonego". Powolnie, do najbliższego partnera, do tyłu.
Dalej nie ma recepty na wysoki pressing i kontratak. Celnych, szybkich, prostopadłych podań w tempo jak na lekarstwo.

1

No nie wiadomo, czy bardziej naiwny czy nawiedzony.

0

Tym gorzej dla niego, sam sobie kopie dołek.

7

Kiedy on zrozumie, że jego czas minął i jest po prostu cienki. Osłabia drużynę i wali takie babole, że ciarki chodzą po plecach. I to seryjnie, choćby w ostatnich 2 meczach kiedy zagrał od początku. To Barca dała więcej jemu niż on Barcelonie. On nie jest żadną gwiazdą tylko niezłym rzemieślnikiem a takich jest w każdej lidze na pęczki. Lepiej jak go zastąpi ktoś szybszy i grający z polotem do przodu a nie cały czas w bok lub do tyłu.
Z tej mąki już chleba nie będzie.

1

Mam nadzieję, że Rakitić już nie wyjdzie na boisko ani dziś ani w przyszłości. Jego czas definitywnie dobiegł końca.

0

Ivan bądź mężczyzną albo chociaż zachowuj się jak mężczyzna. Twój czas w Barcelonie minął i tak po prawdzie do końca go nie wykorzystałeś. Mogłeś dać temu klubowi znacznie więcej.

3

Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny i trzeba to zrobić w odpowiednim momencie i najlepiej z klasą.
Są młodsi i lepsi. Skoro nie ma statusu "nietykalnego", to muchos gracias y adios amigo.

7

Adaptacja Griezmanna do stylu Barcelony ...
To ja się pytam jaki jest ten styl bo ja go nie widzę albo mam coś z oczami. Chyba, że powolne, ospałe granie piłką w poprzek boiska od jednego bocznego obrońcy do drugiego przez obu stoperów to jest ten styl. Przecież Obaj stoperzy mieli w ostatnim meczu po 3 razy więcej podań od Messiego i wiele więcej od pomocników. Wszyscy wypatrują Messiego i czekają co on zrobi. I rzeczywiście dwa razy Leo nie miał grama szczęścia (poprzeczka i minimalny spalony) a byłoby 2:0 i problem nie z głowy, lecz oddalony w czasie. Wyraźny brak pomysłu na grę, wyraźne braki kondycyjne i szybkościowe. Tego nie da się już odzyskać czy nadrobić w trakcie sezonu, gdzie się gra po 6-7 meczów w miesiącu. Ten rok nie będzie może stracony ale nie będzie jak widać łatwy. Szczęście, że inni też grają w kratkę i gubią punkty. Z tym trenerem to już raczej się nic nie zmieni, szkoda. Ile lat jeszcze Messi pociągnie drużynę? Raczej mnie niż więcej.

7

Rakitić ma u redakcji jakieś tajemne, gigantyczne fory. Jak spojrzeć na statystyki to 8 strat i tylko jedno kluczowe podanie. I to wszystko w zaledwie 30 minut. Jak zwykle wolny i podający do tyłu i najlepiej do najbliższego partnera. Straszna mizeria, a ocena redakcji 6 ???!!!
Za to nie wiedzieć czemu używają sobie na Semedo, który w 90 minut zanotował mniej strat bo 7 a grał cały czas aktywnie i do przodu. I tylko ocena 3. Śmiech na sali.

2

Dziwne, że profesjonalny piłkarz z wielkim doświadczeniem wypowiada takie "mądrości". Gra nie od dziś i wie, że drużyna to 22-25 gości i jeden manago, który decyduje kto i kiedy gra. Jeśli nie ma w kontrakcie, że ma zagwarantowane wyjście w 11-ce to grzecznie siada na ławce i wchodzi na wezwanie. Takie gadanie jego czy Rakitića do niczego dobrego nie prowadzą tylko niepotrzebnie jątrzą. Jeśli jest taki mądry i odważny to niech wskaże imiennie kto nie zasługuje na wyjście.

Media