O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie 924
  • Liczba komentarzy 1661
  • Polecenia 3027

Komentarze

0

@Persyfl Widzę, że nie przychodzi Ci do głowy, że to co stało się kiedyś może się powtórzyć i z pewnością by się powtórzyło, bo czasy się zmieniają, ale ludzie nie. Jeśli masz pretensje o to, że nie miałeś lepiej w dzieciństwie, porozmawiaj z rodzicami, jeśli to oczywiście jest możliwe i chcą z tobą rozmawiać. Obstaję przy swoim, uważam że już samo to, że cieszymy się pokojem jest wystarczającym powodem by dziękować. Doceń bardziej swojego tatę, na pewno wie o życiu więcej od Ciebie, na pewno nie ucieknie i postara się Tobie pomóc. Jest aż tak źle że potrzebujesz specjalisty czy tata nie chce już mieć z tobą kontaktu? Wyszedłeś z błędnego założenia, że krąg o którym wspomniałem jest mały. Podczas gdy jest naprawdę duży i nigdy w życiu nie spotkałem żadnego ojca, który mając córkę deklaruje czekać na obcą armię z kwiatami. Wyprostowałem więc twoje błędne założenie i wyprowadziłem oczywisty wniosek. Skoro nikt nie zrobiłby tak jak Ty - to całkiem możliwe że kłamiesz i nie jesteś ojcem albo nie zależy ci na córce - jesteś więc kiepskim ojcem. Myślę, że czas kończyć tą rozmowę, chciałem tylko wiedzieć w jaki sposób osoby wybierające dezercję chciałyby uciec przed polującymi na nich służbami i czy nie boją się, że za ich tchórzostwo kara mogłaby spotkać ich rodziny. Ty się nie boisz, ja mam rodzinę na miejscu i bardzo bym się bał.

0

@Persyfl Twój problem z czytaniem ze zrozumieniem uniemożliwia nam normalną dyskusję - to, że rodziny zdrajców miały ogromne problemy, to nie fantazja, tylko smutna prawda historyczna. Gwałty na rodzinach dezerterów były na porządku dziennym, to wiedza na poziomie szkoły średniej. Jeśli dorastałeś w Polsce, to chcąc czy nie chcąc zawdzięczasz jej szczęśliwe dzieciństwo. Mogłeś dorastać gdzieś, gdzie dzieci miały mniej szczęścia i cała miłość rodziców niewiele by pomogła. O przegranej wojnie nic nie wiem, to tylko zdanie no name'a z internetu, który ma problemy z czytaniem. Po co ten tekst z mordowaniem żydów? To coś wnosi do dyskusji czy nic innego nie wymyśliłeś? Po analizę idź do swojego taty, jeśli go masz i z Tobą rozmawia, jak narazie to robisz dokładnie to co przewidziałem. Wszystkiemu zaprzeczasz, dobierając na szybkości argumenty. O czym ma świadczyć to, że żaden ojciec nie czekałby tak jak Ty z kwiatami na obce wojsko? To proste - świadczy że nie jesteś ojcem. Albo jesteś kiepskim.

0

@Persyfl tak, problemy. Zarówno z czytaniem ze zrozumieniem jak i ze znajomością historii. Nigdzie nie napisałem że marzy mi się armia oparta na gwałtach, ale dezercja to w wojsku wielka hańba i bardzo surowo w przeszłości karało się dezerterów, najsurowiej właśnie w armii Rosyjskiej, na którą czekasz z kwiatami. Ja mam dwóch synów, więc trochę inaczej podchodzę do sprawy, postaram się tak ich wychować, żeby nie musieli szukać powodów by bronić ojczyzny, od której dostaliśmy szczęśliwe dzieciństwo, wykształcenie, dach nad głową i mnóstwo innych, dobrych rzeczy. Nie byłoby tego, gdyby w czasie ostatniej wojny wszyscy przyjęli twoją koncepcję - to znaczy uciekli czy umizgiwali się do Rosjan czy Niemców florystycznie. Jestem pewien, że masz też inne problemy, ale nie będę o tym pisał, bo na pewno byś protestował i wszystkiemu zaprzeczał. Nie sądzę też, żebyś w ogóle miał jakąś córkę - tatusiowie córeczek to niebezpieczni ludzie, nie cofną się przed niczym żeby je chronić. Żaden, z tych których znam nie czekałby z kwiatami aż przyjdzie po nie obce wojsko.

0

@Persyfl twoja wizja mężczyzny w ogóle mnie nie interesuje, choć wydaje mi się że musisz mieć problemy, i to ogromne. Czekaj z kwiatami.

0

@Persyfl prawdziwy mężczyzna :)

Zobacz wszystkie

71

@wyjasniecie bardziej truizmy. Populizm to mówienie ludziom to co chcą usłyszeć. Truizm to mówienie rzeczy oczywistych. Akurat w tym przypadku Joan powiedział to, co jest oczywiste.

57

Fajnie napisane, podparte statystykami i własną analizą. Bez silenia się na niepotrzebne ozdobniki tekstu, czytelne. Piątka.

53

Piłkarsko ten zawodnik nie ma słabych stron. Siła, szybkość, zwrotność, atletyzm, gra w powietrzu, ciąg na bramkę, krycie, odbiór, cechy przywódcze. Jeśli kogoś tu trzeba za wszelką cenę zatrzymać, to jego...

41

Ten rozdział jest zamknięty. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Pep zostawił tu dziedzictwo a powrót to zawsze ryzyko. O tym jak łatwo to zaprzepaścić niech świadczy przykład Zidana, który jeszcze pół roku temu był legendą, a dzisiaj szmatławce zastępują go Mourinho po 10 kolejkach.

36

Bojan ma dużo racji. Jak zagrałeś na Camp Nou w koszulce Barcelony i jeszcze strzeliłeś gola to przeszedłeś do historii. Żaden wstyd że nie starczyło talentu żeby zostać tam na dłużej.