O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 2729
  • Liczba komentarzy 2104
  • Polecenia 4711

Komentarze

0

@theOneAndOnlyKing wiesz, podejrzewam, że długi klub rozłoży w czasie. Chociaż poprzez zaciągnięcie kredytu, na spłatę długów i poprzednich kreytów. Sytuację na pewno uda się jakoś rozwiązać.

Barcelona, to wciąż ogromne przychody, a zobowiązania w jakimś stopniu zostały pomniejszone.

Na Halanda, raczej nas nie będzie stać, z drugiej strony, transfer takiego nazwiska zwiększyłby wpływy. Więc tęgie głowy muszą wszystko skrupulatnie liczyć.

Pogba, czy Kessie, będą do wzięcia za darmo, więc nie wiadomo, a kiedyś, kiedyś Laporta już nie takie nazwiska do zadłużonej Barcelony ściągał. Odejście Cou i Umtiti, zwoliloby budżet na dwie podobne pensje, więc nic nie wiadomo jak się sprawy potoczą.

2

@anxted czas to powinniśmy dać Koemanowi, aż wrócą kontuzjowani zawodnicy, Fati, Dembele, Aguero.

Zarząd zachowuje się jak dzieciaki na tej stronie.
W trakcie okienka transferowego, spotkania, pełne zaufanie dla trenera, planowanie kadry...
Miał być Messi, Greizmann, Aguero, Depay, Wijnaldum, Garcia...
Mieli odejść Umtiti, Roberto, Coutinho, Brajt, Neto, Pjanic...

Czas mijał, do klubu przyszli Aguero, Depay, Garcią, Emerson, Demir. Kolejne tygodnie mijały i z klubu odeszli Messi, Greizmann, Emerson, Moriba, Pjanic, a atak uzupełnił Luuk.

Zaczął się wrzesień, spośród Aguero, Faiego, Dembele, Brajta, Luuka i Depaya, zdolni do gry są tylko Ci dwaj ostatni, a uzupełniać ich ma Cou, który wraca po roku bez gry i 18sto letni Demir, który z Austrii, przeniósł się do Katalonii i z marszu ma być lekiem na całe zło.

Więc tak, dajmy Koemanowi odprawę, wywalmy na zbity pysk, bo gra kim i jak może, zatrudnijmy kolejnego Pirlo, czy kogoś innego, który dalej będzie grał Luukiem, bo nikogo innego, zdrowego nie ma.

Koeman robi co może, a bramka Araujo, świadczy o tym, że miało to sens.

Aguero, Fati, Dembele, Brajt, Pedri, Alba... Z wymienionych 6 kontuzjowanych zawodników, 4 jest optymalnymi zawodnikami pierwszej XI. Ok 40-50% wczorajszego, wyjściowego składu to byli rezerwowi. W tym sezonie mamy najsłabszą kadrę od lat, w dodatku prawie 40% z pierwszego składu jest kontuzjowanych.

To kim i jak miał grać trener? Ugrał remis. W fatalnym, ale skutecznym stylu. Nie jesteśmy Barceloną z zeszłego, czy z 2-3 poprzednich sezonów. Mamy najsłabszą kadre od dobrych 15 lat.

Z jednej strony 30sto paro letni Busquets, Alba, Aguero, Pique, Luuk, z drugiej strony poniżej 25letni Pedri, Araujo, Dest, Demir, Gavi, Nico, Balde, Fati, a nawet Dembele i Frenkie de Jong.

W pełni ukształtowanych i teoretycznie w najwyższej formie, w przedziale 25-30 lat, to mamy tylko Stegena (29l.) na bramce, uniwersalnego i średniego Roberto (29l.), Depaya (27l.) i wracającego po rocznej przerwie Cou (29l.).

Tak wygląda nasza kadra.
Koeman powiedział samą prawdę na konferencji. I to nie był pstryczek w nos dla piłkarzy, bo oni po części wykonali swoje zadanie. Krytyka, a raczej obiektywne fakty odnisnie kadry, to szpilka w kierunku zarządu. Który planuje i kontraktuje kadrę na każdy sezon.

Niestety, nie oszukujmy się, założenia przedmeczowe z takimi rywalami jak Granada, obiektywnie patrząc, to nie stracić bramki i jedną strzelić. Dziś, remisy z Realem, AtM, Sevilla, bierzemy w ciemno. Mecz się skomplikował, bo Granada szybko zdobyła przewage i zaczęli grać na czas i broniąc całą drużyną. Koeman podjął najlepszą, z najgorszych decyzji i zarządził granie na wrzutki.

Depay, Demir, Cou, może Roberto, czy Balde w pojedynkę rozmontują obronę rywala i wyłożą komuś piłkę?
Demir minie 2-3 rywali na skrzydle?
Może Depay przejdzie pół boiska, przeklepie piłkę z Roberto, Demirem i zagra na wolne pole Luukowi, który już w blokach wygra pojedynek sprinterski z obrońcami rywali?
Może Busquets, albo Roberto strzelą z 30 metrów w okienko bramki?
A może, po prostu poślemy najlepiej grających głową w pole karne rywali i będziemy szukać szczęścia w powietrzu?

Mając taką kadrę jaką mamy, styl gry jest ostatnią rzeczą która powinna nas interesować. Dla nas, ważne są punkty, żeby na koniec sezonu być w TOP4 i zakwalifikować się do LM na przyszły sezon. Jeśli ktoś myślał, że oddając Messiego, Greizmanna i ściągając w zamian Luuka, Depaya i Aguero, będziemy walczyć o LaLige, to był w dużym błędzie. CdR, to maks, co możemy wyciągnąć w tym sezonie, chociaż patrząc na kadry Sevilli, czy Bilbao, to lepiej się nie łudzić.

Ostatni tryplet wygraliśmy kiedy Messi, Suarez, Busquets, Rakitic, Pique, Alba byli w przedziale wiekowym 25-30 lat. Do tego uzupełniali ich młodzi Neymar i Stegen (wtedy 23 lata), oraz weterani Xavi, Iniesta, Maschrano i Alves, powyżej 30 roku życia.

Dziś weterani, Busquets, Pique, Alba, są podstawowymi zawodnikami, razem z Depayem i Stegenem, którzy jako jedyni są w najlepszym wieku i wysokiej formie, a o sile naszej podstawowej jedenastki stanowią młodzi Araujo, Frenkie, oraz Dembele, Fati i Pedri, którzy akurat leczą kontuzję.

Z czego? Pytam się, z czego Koeman ma ulepić drużynę, która na dziś dzień, będzie rywalizować z Bayernem, PSG, Chelsea czy City w LM, oraz z Realem, AtM, czy Sevilla w LL?

Nie oszukujmy się, wyjscie z grupy LM i 4 miejsce w LL, to nasz plan na ten sezon. Wszystko ponadto będzie sukcesem Komana, a przede wszystkim młodej krwi drużyny.

Wiec dajmy im czas, niech robią swoje. Najwyżej w przyszłym roku będziemy grać o LE... Co swoją drogą, nie byłoby to takie złe, ze sportowego punktu widzenia. Ekonomicznie, byłby to dramat... Ale dla młodych których mamy w składzie, wygrana LE byłaby kolejnym szczeblem w drodze na szczyt, kolejnym cennym, turniejowym doświadczeniem.

1

@wiliam10 oczywiście, że z tej młodzieży można wycisnąć dużo, ale kiedy z konieczności na 9 gra Luuk...

Weźmy to pod uwagę, że inaczej wyglądałaby gra, gdyby w ataku był Depay, Fati, Dembele, czy Aguero, niż gdy teraz był Depay, Luuk i Demir.

Chyba jest różnica, co?

Nie oszukujmy się. Mamy słaba kadrę, a w dodatku teraz jesteśmy zmuszeni grać rezerwami tej słabej kadry. Luuk, który miałby wchodzić na końcówki spotkań i szukać szansy w powietrzu, wychodzi w pierwszym składzie, bo żywcem nie ma nikogo innego.

Nawet Brajta brakuje, o czym nikt by nie pomyślał przed sezonem.

2

@Magicc89PL dokładnie, odpulamy Messiego, Greizmanna, oszczędzamy na pensjach zawodników i cyk, wszystkie oszczędności na odprawę trenera.

Zarząd...

1

@Sortello miał być Wijnaldum, jest Nico Gonzalez i Moriba out.
Miał być Umtiti out, jest Emerson out.
Miał być Aguero, Greizmann, jest dostępny Luuk.

Dajmy w spokoju pracować Koemanowi. Szału nie będzie, bo z czego?

Poczekajmy aż wróci Fati, Dembele, Aguero, zobaczymy jak wtedy będzie grać Barcelona. Jeśli oni wrócą do formy i dalej będziemy grać na milion wrzutek, to rzeczywiście nie ma tu miejsca dla Koemana.

Sytuacja jest jaka jest, trener gra kim może grać. Także więcej wyrozumiałości.

Kadrę mamy dużo słabszą, niż w zeszłym roku, a z Granadą ugraliśmy remis, lepiej niż rok temu.

Laporta zwolni Koemana, to będzie zmuszony zapłacić mu wysokie odszkodowanie. A w zamian przyjdzie kolejny wynalazek typu Pirlo, czy Seitein.

Ludzie, trochę rozsądku i obiektywizmu. Szału nie ma, bo sam Depay szału nie zrobi. Koeman gra co może i kim może, co jednak przyniosło efekt w postaci strzelonego gola.

Nasza optymalna linia ataku to Depay, Fati, Dembele, a nie Luuk, Depay, Demir.

Uważam, że jak napastnicy wrócą z kontuzji, to gra będzie wyglądała zupełnie inaczej. Z Luukiem w składzie, gramy tak naprawdę w 10, a naszym jedynym sposobem na grę jest wrzutka. Taka jest przykra i bolesna prawda.

Zobacz wszystkie

82

Dlatego tak naciskał na transfer do Barcy po odejściu Neymara. Gdyby wtedy do nas nie trafił, Barca mogłaby kupić kogoś innego, tym samym zamykając drzwi przed Dembele.
Nie oszukujmy się, ale "pociąg" do Barcelony nie trafia się często.

78

Takie rzeczy tylko w Barcelonie. Każdy inny kibic skakalby z radości, bo do drużyny dojdzie jeden z najlepszych zawodników w lidze, uniwersalny, do pomocy i ataku, piłkarz kompletny, dobry technicznie, nadający się do gry na małej przestrzeni, ambitny, doświadczony, waleczny, potrafiący wykończyć akcję, strzelić z daleka, wytrzymały...

Nie wiem o co Wam chodzi ludzie, taki ktoś jest potrzebny Barcelonie, gość do środka pola, z powodzeniem może grać na każdej pozycji w ataku, uniwersalny, twardy. Moim zdaniem ktoś taki jest potrzebny jak mało kto. Strzela, asystuje, broni, walczy za dwóch, w spotkaniach o dominację w środku pola jest idealny. Iniesta nigdy nie będzie doskakiwal do przeciwnika, tak jak on. Poza tym, do dlaczego zawsze Barcelonę mają kopać po nogach, ktoś taki jest potrzebny, samym wyglądem budzi respekt wśród rywali.

Piłkarz światowej klasy. Mówicie, "goraca głowa", bo rzucił butem i dostał czerwoną kartkę w meczu z realem. A ilu z Was wie, że to była jego pierwsza czerwona kartka w AtM? Daje z siebie 300% w każdym meczu. Otoczyć takiego piłkarza technikami typu Messi, Ney, Suarez czy Iniesta, do tego Masche i mamy mieszankę wybuchową. Taki twardziel jest potrzebny, bo sam Masche to za mało na ostro grające zespoły. Su, Turan, Rakitic, Busi, Pique, Masche i już nie mamy samych chloptasiow składzie, oni sie nie dadzą tak łatwo przepchac, przewrócić.

Transfer na pewno lepszy niż Pogba. Turan już udowodnił swoją wartość, a przed tamtym jeszcze dluuuga droga to tych 100 mln, o które wołają.
Arda, zapraszamy i życzymy powodzenia!

66

Aż strach pomyśleć, co gra najlepszy piłkarz na świecie, skoro Messi jest 2 ...

52

Musisz się oglądać za realem?
Każdy sukces Barcelony porównujesz do realu?

Jak można porównać 3 tryplety do 4 LM? Przecież to 9 tytułów do 4? I Ty masz jeszcze wątpliwości, co ma większą wartość? real pokazał, że żeby wygrać LM, można prawie przegrać z Legia i zagrać kupę w fazie grupowej LM, a wystarczy się spiąć na 7 meczy fazy pucharowej. Tryplet, wygrywasz formą przez cały sezon.

Nie daj się wciągnąć, w ten medialny bełkot, że sezon z liga i pucharem krajowym jest mniej warty od LM. G ###o prawda. LM jest po prostu bardziej medialna, bo to oglądają wszyscy, jak MŚ. Poza tym, tej LM towarzyszy dodatkowa otoczka, trzeciej z rzędu, a to juz jest coś historycznego.

51

Patrzę co tu piszecie i ręce opadają. Wy jesteście kibicami?! Wy oglądacie futbol?!

Ludzie, dopóki piłka jest w grze to wszystko jest możliwe.

Legia vs real, 3-3, przed meczem któryś z Was powiedziałby, że jest możliwy taki wynik?

5 bramek Lewandowskiego w 10 minut, któryś z Was uwierzylby w to przed meczem?

W come back Liverpoolu w finale 2005 roku uwierzylby ktoś z Was?

No właśnie, Milan wygrywał 3-0 i był pewny, że już ma puchar. Podobnie może być z PSG, że już są w kolejnej rundzie. G prawda, to jest futbol!Mnie piłka nauczyła tego, że WSZYSTKO jest możliwe, dopóki piłka w grze! Tylko trzeba mieć, charakter, wierzyć, walczyć, iść po swoje. Jak w szatni mamy takich grajkow, jacy z Was kibice, to naprawdę szkoda gadać. Ale myślę, że Suarez, Messi i całą resztą, zagrają na 300% i będą walczyć, bo mają 90 minut i coś do udowodnienia !