O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 364
  • Liczba komentarzy 54
  • Polecenia 221

Komentarze

11

Bardzo dobry pressing Barcelony. Od 3 lat takiego nie było co najmniej.

0

Widać, że piłkarze Barcelony mają już ciężkie nogi. Ale to będzie procentowalo w kolejnych meczach. Niech coś strzelą w tej połowie.

23

Jedno już widać. Grają 5 razy szybciej piłka niż przez ostatnie 2,5 roku

0

Największe grzechy zespołu to są właśnie wywiady tego typu udzielane przez piłkarzy, trenera o zarząd. Gdyby człowiek czytał tylko wywiady bez oglądania meczów, to możnaby wysnuć, że Barcelona zawsze przegrywa przez przypadek, ale ogólnie wszyscy powinni być zadowoleni bo czemu nie.
Nie wierzę, że ten trener i ten zarząd (oraz piłkarze oczywiście) wyciągną wnioski czemu nawet takie Levante czy Granada nie boją się Barcelony za bardzo.

0

@Bykunn żeby stworzyć akcję kombinacyjną nie wystarczy 2 zawodników. Takie akcje tworzy się większą liczbą graczy.

Zobacz wszystkie

60

Case Neymara aż spowodował, że założyłem konto na tym portalu (czytam je pewnie od jakiś 15 lat).
Dużo się naczytałem od Was opinii, że piłka nożna to jest biznes i nie ma sensu się obrażać na to co było 2 lata temu. Okay więc podejdźmy do sprawy z biznesowego punktu widzenia. Każda inwestycja ma się zwrócić (po wcześniej ustalonym przez zarząd okresie). Otóż jak widzimy po plotkach na temat tego transferu będzie on kosztował w granicach 200 mln euro. Pensję będzie miał pewnie w granicach około 25 milionów na sezon. Daje to koszt około 450 milionów za 5-letni kontrakt. Wychodzi na to, że aby Neymar się zwrócił ON SAM (w sensie jego marketingowy wizerunek) musi generować 90 milionów euro przychodów co sezon co stanowi trochę poniżej 10% rocznego przychodu całego Klubu. Zważywszy na spadek wartości marketingowej Neymara (nawet w Brazylii niektórzy się od niego odwrócili) nie ma szans żeby takie przychody wygenerował.

Okay to teraz spójrzmy na to ze sportowego punktu widzenia. Jak widać puchar króla czy Ligę Barcelona jest w stanie wygrywać bez Neymara. Liga Mistrzów? Tutaj główną rolę odgrywa przewidywalna gra Barcelony (Valverde jedynie zaskoczył Kloppa w pierwszym meczu na Camp Nou - jak sam przyznał nie spodziewał się tak defensywnej Barcelony). Poza tym nie patrzmy na Neymara przez pryzmat tego co robił 3 lata temu. Messi 3 lata temu był innym zawodnikiem (nie mówię że lepszym bądź gorszym ale po prostu innym). Chodzi mi o to, że nie ma sensu myśleć, że jak Neymar wróci to nagle będziemy oglądać takie same mecze jak w 2014 czy 2015 roku. Messi gra inaczej, Suarez gra inaczej więc te puzzle mogą się nie złożyć. Poza tym spójrzcie na ostatnie 2 sezony Neymara. Chłopak po prostu nie istnieje. Ryzyko odnowienia się jego kontuzji jest bardzo duże.
Kolejnym argumentem za tym aby Neymar nie przychodził są tegoroczne transfery. Aktualnie nie ma dla niego miejsca a różnica jakościowa jaką może zaproponować (biorąc jego formę z 2015 roku) nie kalkuluje się ani sportowo ani finansowo mając Suareza, Messiego, Griezmann'a czy Dembele.

Liczę, że transfer nie dojdzie do skutku ale jeśli już Bartomeu to zrobi to liczę, że Neymar przeprosi, pokaże na boisku że jego przeciwnicy się mylili A ja będę trzymał za niego kciuki jak za każdego piłkarza Barcelony, mimo że go nie lubię.

27

Jego wypowiedź tylko potwierdza, co przypuszczam od dłuższego czasu na podstawie tego co widziałem i rozmawiałem, że sędziowie bardzo często nie podejmują decyzji w oparciu o to co widzą i czego są pewni, ale o intuicję.
I żeby nie było nie mam do nich pretensji bo czasami jest niemożliwe dostrzec jakieś zagranie. Dlatego tylko trzy rzeczy mogą pomóc sędziom i piłkarzom:
Technologia, technologia,technologia

23

Jedno już widać. Grają 5 razy szybciej piłka niż przez ostatnie 2,5 roku

21

Mam Deja vu, jakbym podobny artykuł czytał rok temu. Ale dobrze, niech Barcelona ustawi go na właściwe tory bo widać, że chłopak sam nie jest w stanie tego zrobić a talent ma z pewnością ogromny, więc warto aby zaczął się spłacać.

15

Bardzo podoba mi się Rafinha. Bardzo mobilny i gra to czego nam brakuje: podaj i wyjdź na pozycję