O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Messi, Ronaldinho, Iniesta
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 2003

Statystyki

  • Dni w serwisie 62
  • Liczba komentarzy 1095
  • Polecenia 3981

Komentarze

1

@ptrx Menagerke mam nawet fajną, nie pogardziłbym :D

2

@dniel Księgowości to ja się uczyłem od Skyler White, więc nic mi nie straszne :D

12

Panowie i Panie - zdałem kurs na Głównego Księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Pół roku męczarni i 3,5 koła mnie to kosztowało.
Ja dziś abstynent (za to jutro sobie odbije), ale jak ktoś szuka powodu żeby się napić to proszę bardzo - możecie z tej okazji :D

2

@Maciasek Nie kuś... :D

9

@macio_944 Ile w symulacji wytrzymał nasz kraj przed naporem Rosji? 3 dni? xDDD

Zobacz wszystkie

88

@Barca1992 Maciej Janiak

66

@arkasath To jest bardziej spowodowane stresem i ukłuciem, a nie samą szczepionką ;D Niektórym ludziom jest słabo od samego widoku igły ;P

54

Manipulacja ludzi na tematy im obce jest w obecnych czasach tak prosta... Wielu z was śmieje się z manipulacji politycznych, że jak można się tak nabierać, ale podam teraz inny przykład bardzo na czasie, na który nabrało się mnóstwo ludzi - i to wcale nie głupich ludzi - po prostu nie znających się nic na temacie.

Akcja z Ronaldo i cena akcji Coca-Coli.
Wszędzie trąbi się tylko o jednym - Coca-Cola straciła na tym 4 mld USD!!! I wszyscy tylko - ohhh my Goood!!!

Po pierwsze - to cena wszystkich akcji spółki spadła o 4 mld USD, natomiast nie ma to żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek stratach spółki... Cola nie straciła na tym ani centa, może jedynie troszkę wizerunkowo, ale zaraz wszyscy o tym zapomną.

Po drugie - te 4 mld to był spadek o jakieś 1,5%. To jest nic, dzienne wahania na giełdzie sięgają często dużo dużo większych wartości. Nawet w przypadku tej samej Coca-Coli kilka dni wcześniej miał miejsce większy zjazd - nie mówiąc już tutaj o danych z przed miesiąca, czy pół roku - tutaj możecie przeanalizować sobie wykres:
https://pl.investing.com/equities/coca-cola-co

Po trzecie - giełda to w większości czyste spekulacje, wahania nastrojów inwestorów, a rzeczywiste dane nie zawsze mają odzwierciedlenie w cenie akcji. Coca-cola należy do spółek typu Value (rozróżniamy jeszcze społki typu Growth), czyli jest nastawiona na wartość, nie na wzrost. Jest to potężna spółka, należąca do jednych z najbezpieczniejszych na rynku akcji - nie zarobi ani nie straci się na niej kokosów w szybkim tempie, ponieważ jest to spółka bardzo stabilna i żaden gest Ronaldo, papieża, czy Kapitana Bomby tego nie zmieni.

Jeśli Colę miałoby zaboleć te 1,5% po geście Ronaldo, to CD Projekt po premierze Cyberpunka powinni chyba ogłosić bankructwo, bo tam zjazd był dopiero potężny. Ale trzymają się na rynku i to chyba całkiem nieźle ;)

Tyle ode mnie, pozdrawiam i miłego dnia :)

53

@AntekGriezmann Co to znaczy neutralny piłkarz? Przecież takich na świecie są tysiące.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?