O sobie

  • Zainteresowania orienteering
  • Ulubiony zawodnik Iniesta
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Górnik Zabrze
  • Barcelonie kibicuję od 1996

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3600
  • Liczba komentarzy 777
  • Polecenia 951

Komentarze

0

@VenoM Szrotem dla mnie jest wszystko to, co nie jest wartością dodaną dla klubu, który ma ambicję wygrywać wszystko. Nie znaczy to, że ci zawodnicy są słabi. W innych klubach mogą być liderami i być ubóstwiani przez kibiców. U nas spadało na nich więcej krytyki niż pochwał. Bo nie tylko niewiele dawali, ale też blokowali miejsce, które mogli zająć wychowankowie.
To że Todibo był tani nie znaczy, że miał od razu startować jako czwarty stoper z wysokim kontraktem. Mógł z powodzeniem w rezerwach poznawać styl gry Barcy.

0

@VenoM Co zabawne? Że kupuje się szrot, daje niebotyczne kontrakty, a potem to nawet nikt nie chce tego wypożyczyć, bo nie jest w stanie pokryć kontraktu przeciętnego zawodnika?

1

A ostatecznie, mimo szumnych planów, Abidal kupi kilku zawodników z drugo i trzeciorzędnych klubów francuskich - niby liderów tych klubów, ale na pewno nie zawodników nadających się do Barcy. Tacy zawodnicy jak Malcom, Todibo, a nawet Dembele powinni, podobnie jak Araujo, przez rok wykazać się w Barcy B, a potem do pierwszego zespołu lub na sprzedaż.
Barcelona powinna kupować tylko zawodników do pierwszego składu, a na ławkę powinni trafiać wychowankowie lub tacy zawodnicy, którzy pozytywnie zaliczyli staż w Barcy B.

0

@Boniek10 Nie ma natomiast ani wzrostu Busiego, ani wagi De Jonga i Artura. Dlatego był pomijany przez Valverde i jest pomijany przez Setiena i trenerów młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii. Riqui ma parametry juniora młodszego.

0

Nie jest prawdą, że "promocję do Segunda División zapewni sobie tylko zwycięzca ligi, a trzy kolejne zespoły w tabeli będą grać dalej w barażach o awans". Zwycięzca może mieć tylko krótszą drogę do awansu. Zwycięzcy 4 grup walczą w dwóch parach o dwa miejsca premiowane awansem dla zwycięzców dwumeczy. Przegrani dołączają do walki o pozostałe dwa miejsca, o które walczą także drużyny z miejsc 2-4.

Zobacz wszystkie

25

@Midast Pieprzysz jak potłuczony. Nikt nie rozpocznie radykalnych zmian w zespole odsuwając na boczny tor najlepszego piłkarza świata i jednego z najlepszych strzelców Europy (to drugie to Suarez, bo Messi ma Złotego Buta za ubiegły sezon). Ciągle się czepiacie Suareza, że kopie się po czole, a proponowani przez was i dziennikarzy jego następcy nawet nie dorastają mu do pięt, nie tylko w liczbie strzelonych goli i asyst. Luis pracuje dla zespołu, a nie tylko czeka na podanie. Może gdyby stał to byłby wypoczęty i nie marnował prostych sytuacji.
A wymiana pokoleniowa w obronie i w pomocy powoli następuje, choć jak widać znaleźć następców takich piłkarzy jak Xavi, Iniesta, Alves czy teraz Alba nie jest łatwo.

23

Niemożliwe. Przecież według znawców z La Rambli Valverde wystawia 8 graczy defensywnych w każdym meczu, Messi snuje się po boisku, Suarez kopie się ciągle w czoło i tylko Dembele dużo biega i stara się.

21

Rodzice, agenci i La Rambla uważają że mamy tak utalentowanych 18-latków, iż od razu powinni mieć miejsce wśród 25 zawodników jednego z najlepszych zespołów świata. Szantaż o zagwarantowanie miejsca w pierwszym zespole zaczął się już za Pepa. Gdzie są teraz Ci wybitni zawodnicy, którzy mieli decydować o przyszłości Barcelony - bracia Alcantara, bracia dos Santos, Tello, Delofeu, Sandro, Bojan i kilku innych (a nie mają jeszcz3 30 lat). Oni byli naprawdę o wiele, podkreślam o wiele lepsi, gdy pukali do drzwi pierwszej drużyny i dostawali swoją szansę niż obecni kandydaci.

20

Warto dodać ile maksymalnie meczy pozostało do rozegrania czołowym strzelcom:
Salah 5 meczy
Messi 7 meczy
Lewandowski 5 meczy
Immobile 8 meczy

18

Sugeruję hejterom Rakitića i Valverde poczytać o takim zawodniku jak Claude Makélélé. Tutaj tylko mały cytat: " Ten piłkarz od tzw. czarnej roboty nie był zbytnio ceniony przez kolejnych trenerów Królewskich, mimo to w każdym sezonie występował w podstawowym składzie. Po odejściu zawodnika niepochlebnie wypowiadał się o nim ówczesny prezes Florentino Pérez. Co ciekawe, kiedy odszedł po 3 latach z Madrytu, wspaniała drużyna Galacticos rozsypała się jak domek z kart. Claude odszedł do Chelsea. W londyńskim zespole Makelele radził sobie świetnie, był ceniony przez trenera, kibiców i media".
Tutejsi ZnaFcy zapełniają skład juniorami, a jednocześnie żądają pięknej gry i tytułów. Nie docierr do ich łbów, że nawet Messi w wieku juniora nie miał pewnego miejsca w pierwszym składzie. Jako 18-latek zagrał 17 meczy w La Liga.

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kto powinien być w niedalekiej przyszłości podstawowym prawym obrońcą Barcelony?