0

Młody Buksa...kończy się mu kontrakt z Wisłą.

0

@Persyfl powiem Ci, że chyba na podstawie Twojej niezwykłej "hipotezy" można doznać "oświecenia" czy "nawrócenia"...sam nie wiem jak to nazwać.
A jak nazwać ten nowy odłam wiary...Persyflizm?

2

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@Persyfl "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim."

Jezus mówiąc o Prawie, nawiązywał zawsze do moralnego Prawa Bożego, zawartego przede wszystkim w Dekalogu. Do drobiazgowych przepisów, wymyślonych przez ludzi, odnosił się niejednokrotnie krytycznie i z rezerwą. Ewangelia pokazuje, że sam ich nie przestrzegał, np. leczył w szabat, na co nie pozwalali prawnicy żydowscy. O uczonych w Piśmie wypowiedział Chrystus następujące słowa: „Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą” (Mt 23,4).
Na początku swej Ewangelii św.Mateusz na samym początku pierwszej mowy Pana Jezusa podaje Jego słowa, że nie przyszedł znieść Prawa, lecz wypełnić. W ten sposób wyjaśnia podstawowy problem dotyczący stosunku chrześcijan do moralnego Prawa ST, które zostało utrwalone przede wszystkim w Dziesięciu Przykazaniach Bożych. Prawo to obowiązuje nadal, ale nie można go wypełniać według interpretacji faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Jezus bowiem domaga się głębszego podejścia do Prawa tak, by sprawiedliwość chrześcijańska była „większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy” (Mt 5,20). „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą”, to jest – jak długo świat będzie istniał, tak długo nie ulegnie żadnej zmianie nawet najmniejszy przepis dotyczący moralnego Prawa Bożego. Ideę tę wyraża metafora najmniejszej litery w alfabecie hebrajskim (jota) oraz wzmianka o jednej kresce, czyli maleńkim znaku, który służył do oddzielenia podobnych do siebie spółgłosek hebrajskich (por. Mt 5,18).

Trwałe wartości Boskiego Prawa moralnego nigdy nie przeminą, stanowią bowiem mocny fundament w relacji człowieka do Boga oraz do wszystkich ludzi.

0

@Persyfl podtrzymuje to, że nie masz pojęcia o czym piszesz i nie próbujesz nawet zrozumieć przesłania Bibli...posługujesz się cytatami których nie rozumiesz i interpretujesz w taki sposób aby podtrzymać swoje pozornie logiczne myślenie....Jest oczywiste, że oświadczenie zawarte w tzw. kazaniu misyjnym Jezusa, drugiej z pięciu wielkich mów włączonych do Ewangelii wg św. Mateusza, należy interpretować za pomocą klucza metaforycznego, a nie dosłownie. Ten drugi sposób doprowadziłby do jawnej sprzeczności z nieustającym przesłaniem Chrystusa, który zachęcał ucznia do nadstawienia drugiego policzka temu, który by go uderzył (zob. 5, 39). W tej samej perspektywie trzeba interpretować wydarzenie z Ostatniej Wieczerzy, przytoczone przez Łukasza, kiedy niespodziewanie Chrystus prosi swych uczniów o sprzedanie płaszcza i zakupienie miecza. Jego zamiarem było wówczas postawienie ich w stan czujności: imperium ciemności triumfuje, nie można pozostać biernym, trzeba koniecznie zacząć walkę ze złem.
Jednak już tego samego wieczoru okazało się, że nie został zrozumiany. Nagle znaleźli się uczniowie, którzy oznajmili: „Panie, tu są dwa miecze”. Rzeczywiście bowiem, jak zaświadcza żydowski historyk na usługach Rzymu, Józef Flawiusz, żyjący w czasach św. Pawła, w niektórych regionach Palestyny i z okazji świąt Paschy, kiedy do Jerozolimy ściągały tłumy ludzi, wolno było nosić broń dla obrony osobistej (zob. Dawne dzieje Izraela, XIV, 4, 2; XVIII, 9, 2). Jezus zareagował na postawę swych uczniów gorzkim i smutnym „Wystarczy” (Łk 22, 35–38).
Więc prawdziwe znaczenie miecza dla Chrystusa oznacza, że opowiedzenie się za Ewangelią wymaga zaangażowania całego życia. Wyjaśnia to miedzy innymi starzec Symeon mówiący o trzymanym w ramionach nowo narodzonym Jezusie: „znak, któremu sprzeciwiać się będą” (Łk 2, 34). Jego obecność w świecie nie będzie obojętna i bezbarwna, Jego słowo będzie „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha” (Hbr 4, 12), ze spotkania z Nim nie będzie można wyjść nietkniętym, Jego oferta moralna będzie bardzo wymagająca i podważy wiele prywatnych interesów.
Jest wiele passusów ewangelicznych, które podkreślają metaforyczne, co nie oznacza, że niegroźne, znaczenie obrazu miecza zastosowanego przez Jezusa. Bardzo sugestywne jest również przedstawienie Chrystusa na początku Apokalipsy, gdzie czytamy, że „z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry” (1, 16), co jest nawiązaniem do izajaszowych słów, że „tchnieniem swoich warg [Mesjasz] uśmierci bezbożnika” (11, 4), unicestwiając zło. Właśnie dlatego w symbolicznym opisie uzbrojenia chrześcijanina opisanego w Liście do Efezjan (6, 11-17) także występuje „miecz Ducha, to jest słowo Boże” (6, 17).


0

@Persyfl Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Nie rozumiesz przekazu Bibli i tworzy pozornie logiczne wytłumaczenie dla swojej racji która mija się z prawdą...
Nowe Przymierze (Novum Testamentum) – chodzi o przymierze, które Jezus zawarł na krzyżu. ... Różnica między Starym Testamentem a Nowym Testamentem, polega głównie na tym, że Stary Testament, który został napisany przed narodzeniem się Jezusa, jest zapowiedzią Jezusa Mesjasza, o którym czytamy w Nowym Testamencie.
Jezus przyszedł wypełnić Stary Testament.
W Starym Testamencie wiele praw jest dane na dany czas i realia moralne obowiązujące w danych czasach.
Nauka moralna Jezusa jest po dziś dzień nie skazitelna.
Możesz się doszukiwać w starym testamencie praw czy opisów z perspektywy obecnych czasów nie moralnych i znajdziesz bo to było na dane "stare czasy".
Jezus powiedział - Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 31-33a. 34-35)

https://www.chwila-jezuici.pl/slowo-zycia/1035-nowe-przykazanie-j-13-31-33a-34-35

9

@Chakalaka ...ohydne i nie ludzkie jest dla mnie wkładanie penisa do odbytu, który z natury służy do wypróżniania się z kału...oczywiście jeśli ktoś to lubi itp. to jego sprawa, ale niech mi nie wmawia poprzez społeczność LGBT, że jest coś normalnego czy naturalnego...bo tak jak pisałem wcześniej odbyt z natury służy do wypróżnianiania się....
Z matematyki wynika, że 2+2=4 ...ale jeśli ktoś uważa, że 2+2=5 i wymienia argumenty pozornie nawet logiczne to jego sprawa, ale niech mi nie wmawia, że to zgodne z matematyką...

0

@Gonzo349 ...Kościół Kaolicki założył Jezus Chrystus. W Nowym Testamencie założenie Kościoła zostało przepowiedziane przez Jezusa Chrystusa z Nazaretu, który w słowach do św. Piotra apostoła miał powiedzieć: "Ty jesteś Piotr [czyli Opoka] i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18)"
Piotr był pierwszym papierzem
...Chrześcijaństwo to wiara w Jezusa Chrystusa...w Jego naukę i Jego słowa...

1

@Chakalaka ...LGBT to ludzie głoszący ideologię ;)

2

@Simusamu10
...szacun chłopie, że Ci się chce dyskutować, ale zrozum że Ty mówisz, że 2+2 = 4 i ja się z tym zgodzę, ale Oni i tak Ci powiedzą, że 2+2=5...

3

@Persyfl "Ja spotkałem tylko takie, które mówią, że dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe rozwijają się tak samo dobrze, jak w modelu tradycyjnym, a nawet delikatnie lepiej." ...tak tak...a ja nawet słyszałem, że w związkach jednopłuciowych rodzi się tyle samo, a NAWET WIECEJ dzieci co w związkach dwupłuciowych...

0

Araujo miał kontuzję???
...Po co Koeman go zmienił?!

0

@BARCA1899Messi
Dokładnie...
Umtiti to przy atakach nie wie co się dzieje i robi same błędy...wolny jak żółw...
To Roberto to samo...

0

@Cwaniak4 Polska 2050 to taka "Nowa Nowoczesna"...kilku z Nowoczesnej tam trafiło plus ludzie z PO w tym np. Anna Mucha...reszta to ludzie popierający poglądy PO i N. ...przynajmniej tak to widzę.

0

@Cwaniak4 Polska 2050 to dla mnie trochę taka "Nowa Noweczesna"...kilku ludzi z Nowoczesnej tam jest plus kilku z PO w tym np. Anna Mucha...reszta to ludzie podzielający poglądy właśnie PO i N. ...przynajmniej tak to widzę.

0

@bulbo74
Toczy się?...przy swoim wzroście jest mega zwrotny i jest jedynym z najszybszych w Bundeslidze...potrafi przy podwójnym kryciu się urwać...jest mega dynamiczny.
Mam wątpliwości czy będzie pasował do Barcy, ale ten argument jest nie trafiony...

0

@kilanosio
Nie pamiętam tak słabej Barcelony...
Za Van Gaala to przynajmniej atakowali...walczyli...nie wychodziło ale tamta drużyna chociaż się starała....chociaż...

Obecna Barcelona gra tylko w poprzek i do tyłu...
Messi w ataku coś próbował...ale w obronie i presingu nic...
Pochwalić to można Puig'a, że walczył i nic pozatym...
Cała drużyna mega słabo...
Pjanic dramat...bez pomysłu...zachowawczo...
...O Grizmannie nie mam już sił pisać...szkoda mi go ale kiedy on się ogarnie...
Braithwaite ambitny ale za słaby na Barcelonę...
De Jong bez ambicji i głowa opuszczona...
Pedri jak junior...
Trincao jak trampkarz...
Lenglet kolejny już raz błędy, głupie błędy...
Następny mecz środek Mingueza i Araujo chyba...

Jeszcze kiedyś będzie pięknie...
VeB!

0

@Persyfl
"Jakoś ostatnio mało aktywny..."
...Jeśli nie wierzysz (nie odkrywasz Słowa Objawionego) trudno Ci będzie zrozumieć Bożą aktywność...to jest Twoja wola.
"I potrzebujesz prawa do tego? Tylko ono cię powstrzymuje? To co to za wiara? Skąd pomysł, że jakiekolwiek prawo jest do oceniania potrzebne? Skąd pomysł, że ta ocena ma dla Mnie jakiekolwiek znaczenie?" ...nie chodzi tu o prawo pisane...jesteśmy równi sobie...prawo Boże mnie nie powstrzymuje tylko tłumaczy jak powinienem postępować.

"Podejrzewam, że samo Moje istnienie obraża osoby wierzące." ..."Skąd pomysł, że ta ocena ma dla Mnie jakiekolwiek znaczenie?"
...Twoje "podejrzenie" mnie tak nakierowało.

"A ktoś tu ci próbował bronić? Inna sprawa, że to zdanie powinno mówić raczej o tym, że jeśli ktoś się czuje obrażony." ...więc mówię, że czuje się obrażony.

"Ocenianie aż promieniuje z ciebie." ...podanie merytorycznych powodów jakimi się kieruje i wyrażenie zdania na prowadzony temat nie jest oceną ludzi (choć by Ciebie).
Nikogo nie ocenia tylko podaje argumenty w dyskusji.

" "Obraża Chrześcijan..."
W jaki sposób? Naruszając ich monopol na postrzeganie świata? Buuuhuuu
"Jezus przedstawiony jako Cyklop..."
Znaczy, że cyklopi są gorsi? Kolejna mniejszość jest zarazą?"

Myślę, żę gdybym ustawił na sobie na avatar Twoja mamę jako albinoskę to nie obraził bym albonosów.
Urażony czuć mógł byś się Ty (I Twoja mama), że przedstawiam Twoja mamę w nie prawdziwy sposób wykorzystując w tym celu chorobę która dotyka niektórych osób.

0

@Pawel1980
Każdy ma prawo żyć...I człowiek człowiekowi nie ma prawa odebrać tego życia.
I nie trzeba być katolikiem aby to zrozumieć...etyka oraz moralność ludzka jest powiązana z chrześcijaństwem i nie wyklucza się nawzajem.

Przeczytaj i sam oceń:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2777517019143587&id=1861472084081423

0

@micioX
Obraża Chrześcijan...
Jezus przedstawiony jako Cyklop...
Jesteś chyba na tyle inteligentny aby zrozumieć, że jest to obraźliwe dla wierzących.

0

@Persyfl
"Podejrzewam..."
Jeśli kogoś wierzącego obraża Twoje istnienie to musi się zastanowić nad swoją wiarą...
Moim jak to określiłeś "przywódcą duchowym" jest Jezus i znając jego naukę nie mam prawa Cię osądzić...co nie zmienia faktu, że jeśli kogoś obrażasz mogę zwrócić Ci uwagę...
Nie wiem do jakiej konkretnej wypowiedzi się odnosisz ale podejrzewam.
Określenie "zaraza" tyczy się głoszonej ideologii (nie ludzi) która niszczy społeczeństwo...

https://inna-perspektywa-rzeczywistosci.pl/ideologia-lgbt/

0

@100Jacek @mikokarla
Zgadzam się z Wami.
Lautaro do Nas pasuje, ale Inter chce chore pieniądze...
Depay to nie "dziewiątka"...

DARWIN NUNEZ!
Wiadome...jest młody i jeszcze nie do końca sprawdzony...ale trzeba w obecnej sytułacji Barcelony ryzykować bo nie ma kasy na transfery...
Gość ma to coś...jest "dziewiątką"...ma bombe w nodze...jest silny oraz przebojowy.
Przy tym dobry technicznie i lubi grać kombinacyjnie.
Ma coś z Suareza i Cavaniego...wkońcu też Urugwajczyk...zwłaszcza widać po nim pozytywną zadziorność.
Myślę, że to jedyny napastnik o profilu pasującym do Barcy za rozsądne pieniądze na rynku.

0

@Mariusz85OL
Darwin Nunez z Benfiki...
To jest dla mnie ciekawy Napastnik.
Silny i dobry technicznie...ma bombę w nodze i ciąg na bramkę jak kiedyś Suarez.

3

@Persyfl
Twój awatar obraża osoby wierzące.
Szkoda, że administrator na to nie reaguje.

2

@D10S
Mój komentarz był do Twojego wcześniejszego i nie miał być jakimś stosunkiem do Ciebie i nie mówiłę, że coś Ci do tego...chciałem bardziej pokazać jeden z powodów które ukształtowały moje podejście do tematu.
Raczej nie "pykne",ale dziękuję za chęci.

Wyszukiwanie możliwie jak najbardziej skrajnych przypadków nie nie zmieni mojego podejścia do mojego szacunku do życia.
Myślę, że jeśli zapewni się odpowiednią opiekę psychologów takiej dziewczynie pomoże to w przyszłości zrozumieć jej, że dzięki nie usunięciu tego dziecka dała ona życie, a nie go odebrała.
Wiem, że to skrajnie trudny przypadek, ale tak jak pisałem droga na skróty nie jest dla mnie rozwiązaniem.
Powody eutanazji są co najmniej zbliżone do powodów aborcji.
Europa zachodnia pokazuje, że zaczyna się od aborcji eugenicznej, potem aborcji na życzenie po eutanazję.

4

@Jarema1987
Jestem patriotą i kocham Polske nie dlatego, że moje Państwo jest lepsze niż inne...nie dlatego, że Polacy są jacyś lepsi niż inni...jestem patriotą i kocham Polskę bo to mój dom.

3

@D1OS
Logika którą przedstawiasz jest niebezpieczna...idąc takim tokiem myślenia to jeśli np.mąż pewnej kobiety będzie miał wypadek samochodowy i będzie sparaliżowany i nie wiadomo ile będzie żył (1 rok może 5 lat)
to ma ona prawo go zabić bo nie z jej winy jej życie będzie teraz trudne, pełne cierpienia?
Ma prawo do takiego wyboru?
Problem jest to, że ludzie szukają prostych, szybkich, bezbolesnych rozwiązań przez swój egoizm...

Mam 2 letniego synka który również jest ciężko niepełnosprawny i wiem jedno...dzięki niemu uwalaniam się z egoizmu...mam szacunek do życia każdego czowieka...jego choroba niesamowicie zjednoczyła moją rodzinę...jest to wszytko niesamowicie ciężkie, niesprawiedliwe i trudne...ale życie niestety takie jest...i szukanie drogi na skróty przynosi jeszcze gorsze rzeczy...aborcja,eutanazja...


1

@D1OS
Dla mnie ta logika nie ma szacunku do życia.
Nikt nie karze zgwałconej kobiecie wychowywać to dziecko...może je oddać do adopcji.
Setki ludzi którzy nie mogą mieć dzieci czeka na adopcję i może dać szczęście temu dziecku.
Nie ludzkie jest zabicie życia...i życie zaczyna się w momencie poczęcia i konstytucyjnie od momentu poczęcia życie to ma "prawa osbiste dziecka" aż do momentu pełnoletności....Nie ważne jaka rozwinięte jest w momencie aborcji...to życie ma przed sobą przyszłość.
I kobieta zgwałcona ma swoje prawa i dziecko również, ale nie zmienia to faktu, że kobieta nie ma prawa zabić dziecka z powodu tragedii jaka ją spotkała...
Nie twierdzę, że zgwałcona kobieta nie cierpi...cierpi i to okropnie, ale powiedz czy zabicie dziecka które jest niczemu nie winne cofnie to co się stało (gwałt)...
Hipotetycznie... jeśli pod twój dom przyjdzie dziecko mordercy Twojej mamy (dziecko nie jest winne tego czynu)...Jeśli go nie przyjmiesz na 9 miesięcy do swojego domu i nie nakarmisz to umrze (Nie ma innego sposobu aby przeżyło)...czy jeśli mu nie pomożesz i ono umrze twój ból z powodu starty matki będzie mniejszy?

2

@Persyfl
Ciężko prowadzić z Tobą dyskusję gdy tylko prowokujesz....
Wyskrobie = Zabiję...człowiek nie ma prawa zabić człowieka.
"Pieprzyk ma zdecysowanie dluższe" ...jesli przyrównujesz życie człowieka do pieprzyka to ta dyskusja nie ma sensu...jak kiedyś będzie miał dziecko (bo twoja logika na to nie wskazuje) to może zrozumiesz jak cenne jest życie dziecka

1

@Persyfl
"Ta komórka,zygota,płód" ma przed sobą życie...a twoje kichnięcie nie...więc ta logika jest co najmniej pomylona...


Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?