O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 85
  • Liczba komentarzy 1683
  • Polecenia 9185

Komentarze

1

@JohnA powiedział to w czerwcu?

1

Dla zainteresowanych przypominam , że koło 20/21 pojawi się wpis jak wyglądała walka o złotą piłkę od początku roku + kiedy Messi dowiedział się o zwycięstwie, + o samej ceremonii i wiele innych. Akurat miałem możliwość przez ten czas dyskutować z osobami które miały dostęp do wielu źródeł.

1

@kaamil1910 wcale Van Dijk nie mówił ze to Messi powinien wygrać XD niezła propaganda ala masq

https://www.fcbarca.com/89586-virgil-van-dijk-messi-jest-najlepszy-zasluguje-na-zlota-pilke.html

0

@masq bo kryteria są inne? Złota piłka to nie to samo co fifa the best?

11

Czemu na tej stronie są równi i równiejsi? Fajnie ze @masq był śmieszny na początku ale chłop ewidentnie trolluje i prowokuje od dobrych paru miesięcy. @Moderacja

Zobacz wszystkie

207

Żałosne zachowanie kibiców

123City? TOP

105

Hahah miał grać za darmo z paraolimpijczykami pokroju Roberto, żeby zmarnować ostatnie lata swoje kariery. Bądź najlepszy w swoim fachu i masz pracować w firmie gdzie jacyś nowicjusze zarabiają o kilkanaście razy za dużo a Ty nie dostajesz nic XD Laporta po raz kolejny zawodzi

95

Najazd na Messiego od pewnego czasu jest tutaj na porządku dziennym (z podkreśleniem słowa tutaj, bo na stronach zagranicznych takie sytuacje praktycznie nie istnieją). Ale zacznijmy od początku: użytkownik masq napisał absurdalny, propagandowy wpis na temat mentalności Messiego. (Oczywiście takich wpisów na siłę umniejszających jakiekolwiek cechy Messiego jest więcej). Biorąc pod uwagę, że jest bardzo dużo użytkowników jak wyżej wspomniana osoba, którzy w weekend spędzą 2 godziny na obejrzenie meczu, później przeczytają parę komentarzy a w środku tygodnia napiszą „RobertoOut!” bo wychowanek Barcelony nadal nie obniżył pensji.. chciałbym im pomóc przejrzeć na oczy niektóre sytuacje a nie sugerować się m.in okładkami Marci czy obrazkami z Messim po meczach z Live czy Bayernem (takimi zdjęciami łatwo manipulować ludźmi). Ogólnie myślę, że pozwolę wypowiedzieć się na ten temat, gdyż regularnie od 15 lat śledzę argentyńskie, hiszpańskie media czy po prostu inne strony zagraniczne piszące głównie o Messim czy o Barcelonie. Za sobą również mam przeczytane kilkanaście książek o Argentyńczyku (nie tylko biografie) i moje zdanie jest takie: Najważniejszą cechą u Messiego jest właśnie mentalność. Bez niej już świat dawno miałby inne zdanie o Argentyńczyku a Leo (a bardziej jego psychika) już byłby skończony dawno.
- [ ] Messi jest introwertykiem - to nie podlega dyskusji. Jednak już w dzieciństwie Messi zdecydował się na podróż do Barcelony. W szatni kolegów nie miał, z nikim nie rozmawiał, po prostu był ciałem obcym. Jednak jego mentalność, pragnienie do osiągnięcia marzeń pozwoliła mu na debiut w pierwszej drużynie Barcelony. Chyba nikt nie sądzi, że Argentyńczyk wychodził sobie tylko na boisku (mając te np 15 lat), grał dobrze i tyle. Życie poza treningami miał nie najlepsze. Jak wcześniej wspomniałem - brak kolegów, opuściła go dziewczyna, słaby kontakt z rodziną. Większość ludzi by nie wytrzymała i wróciłaby do swojego kraju ojczystego (w tym przypadku Argentyny). Messi został do końca. Teraz chciałbym od razu przejść do lat 2014-2021 i przypomnieć jak ten piłkarz radził sobie w opasce kapitańskiej oraz jak radził sobie pod ogromną presją. 2014 - przegrany finał MŚ, 2015 - przegrany finał CA, 2016 - przegrany finał CA, 2019 - porażka z Brazylią w półfinale w CA. Presja z dnia na dzień była coraz większa, liczba przegranych finałów również się zwiększała. Messi był wyzywany na każdym kroku w mediach społecznościowych, Argentyńczyk był zalany łzami po przegranej przeciwko Chile. Ile ludzi by się poddało w tym momencie? Oj bardzo dużo. Leo się nie poddał i próbował dalej - później porażka z Francją w MŚ i kolejna przegrana w CA tym razem z Brazylią. Nadal ponad 10 lat bez triumfu w koszulce Argentyny... Messi po przegranym meczu (Brazylia, 2019 rok) postanawia ogłosić swoją 30 minutową przemowę w szatni. Połowa zawodników wyszła z łzami w oczach. Co takiego powiedział Leo? Zespół jest młody, są nowi zawodnicy... bądźmy cierpliwi a zostanie nam to wynagrodzone. Chłop dostaje po tyłku przez kilkanaście lat, jest wyzywany na każdym kroku i on z tak SŁABĄ mentalnością wypowiada takie słowa? NIEBYWAŁE! Miesiąc temu byliśmy świadkami historycznej chwili - Messi wygrywa tytuł z reprezentacją. Chłop dosłownie pada na ziemie po końcowym gwizdku a jego koledzy od razu przybiegli do niego, bo wiedzieli co znaczy dla niego ta wygrana. Chłop przegrywał przez kilkanaście lat, praktycznie ZERO sukcesów z reprezentacją i w końcu wygrywa. Scenariusz jak z filmu, a ludzie tutaj piszą o słabej mentalności? Leo jest jedynym piłkarzem który przegrał MŚ w 2014 roku i wygrał CA w 2021 - on został jedyny po 7 latach. Gość jest przykładem do naśladowania, nie znam lepszego przykładu aby zmotywować młodych piłkarzy do osiągnięcia swoich celów. Dodatkowo każdy piłkarz Argentyny wielbił Messiego nie tylko jako piłkarza - a również jako kapitana.
Pierwszy lepszy przykład: Mamy najlepszego kapitana jakiego można mieć - mówił na łamach "The Guardian" Rodrigo De Paul. Ktoś wspomni o opuszczeniu reprezentacji w 2016 roku...chyba nie ma człowieka który nie podjął jakiejś decyzji pochopnie. Nawet Ronaldo, który będąc kapitanem po meczu z Chile mówi: „Gdyby każdy był na moim poziomie, to byłoby inaczej”. Po meczach z Porto, Lyonem pierwszy biegł do szatni. Kilkanaście dni opuścił zespół, którym obiecał LM bo jego “ambicja” nie pozwoliła osiągnąć czegos wielkiego z taką słabą drużyną jak Juve. Oczywiście to tylko pare przykładów, mógłbym wymienić więcej ale po co? Oczywiście pisząc pół żartem, bo pod tym względem Ronaldo tez trzeba docenić bo dzięki swojej mentalności doszedł do miejsca w którym się teraz znajduje.
Zresztą... 11 złotych piłek, 10 złotych butów, 9 lig mistrzów itd... jeden z nich ma słabą mentalność a drugi wyśmienitą... te zdanie już pokazuje ze coś jest nie tak. Ale ogólnie nie dziwie się takiej opinii. Ludzie którzy tylko zajrzą do internetu zobaczą Ronaldo z gołą klatą po strzeleniu bramki w półfinale LM lub tańczącego i motywującego przy linii bocznej obok trenera i od razu pomyślą „ale chłop ambitny”. Z Messim takich sytuacji za bardzo nie było (choć oczywiście urywki z Anfield jak dowodził resztą drużyny zobaczyli nieliczni) i tak się kreują propagandowe opinie.

88

@masq „jezu jak on już sam siebie zlomuje to jest niemożliwe”

Napisała osoba która najbardziej się kompromituje na stronie od dobrych paru miesięcy XD

Zresztą to są innego znaczenia zdania.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?