0

Abde strasznie słaba zmiana

2

@maroon Aby kogoś uświadomić niezbędna jest skłonność uswiadamianego do zmiany zdania. Bez tego możesz podejmować dowolny wysiłek i sukcesu nie osiągniesz.

1

@Jakchcesz no Mati na pewno sobie zdaje z tego sprawę, ale dopóki udaje, ze nie, to możemy z niego cisnąć beke

1

@Jakchcesz Z cyklu, jak zostać dyrektorem banku bez zrozumienia podaży i popytu

3

Panie i Panowie z Pisu, ustalmy ceny na żywność, dalej jak zwykle ograniczenie cen doprowadzi do niedoborów produktów i mamy kolejny problem którym musimy się zająć

0

Depay 6 celnych podań w 30 minut. Jedno na 5 minut.

2

Depay tez mógłby trochę popracować i pomoc drużynie

0

Depay jest jakiś taki ociężały

4

@MarioVeB! No ja doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak powstaje duża firma, przecież nie bierze się z niebios. Tylko to nijak ma się do tego o czym mówię. To ze Facebook, Twitter czy Standard Oil powstały od zera nie zmienia faktu, ze w pewnym momencie stały się kolosem.

Standard Oil również został stworzony od zera, z geniuszu Rockefellera, a jednak słusznie został uznany za monopolistę, który zagraża wolnościom konsumentów, a monopol został rozbity - dla dobra ogółu.

Piszesz, ze nie można mieć pretensji, ze prywatna firma ma swoje zasady. Ogólnie można się z tym zgodzić. Pytanie jednak, co jeśli te zasady będą krępować wolności obywatelskie? Czy regulamin Facebooka może ograniczać wolność słowa w większym stopniu niż prawo?

Dlaczego uznajemy nadmierne prawne ograniczenia wolności słowa przez rząd za zło (słusznie), a pozwalamy na to samo prywatnej korporacji? Wartość Facebooka to prawie dwukrotność polskiego pkb.

4

@MarioVeB! Jeśli naprawdę uważasz, ze to nie jest problem, to sadze ze jednak niestety nie wiesz o czym mówisz. Moc Facebooka lezy w tym, ze wszyscy na nim są. Tak wiec nie wystarczy dostarczyć lepszego produktu, konieczne byłoby również poruszenie milionów ludzi do wysiłku zmiany obecnego usługodawcy. Wyobraź sobie, ze każdy w naszym kraju jeździ Fordem, ty chcesz jeździć toyota, ale żebyś mógł jeździć toyota, to musiałaby większość w Polsce przesiąść się na toyote…

4

@MarioVeB! Tak, to takie trudne, na tysiące prób wyszły 3-4. Platformy społecznościowe działają na takiej zasadzie, ze im są wieksze, tym większa maja sile przyciągania.

Owszem, powstał hegemon, który ma możliwość ograniczenia komunikacji międzyludzkiej w dowolnej sprawie, która uzna za sprzeczna z własnymi odgórnie narzuconymi standardami. Poważnie nie widzisz tu problemu, którym jest możliwość ograniczenia wolności przez prywatna firmę?

5

@MarioVeB! Problemem jest to, ze Facebook czy Twitter są obecnie de facto monopolistami na swoich rynkach, argument w stylu - „pójdź gdzie indziej” jest absurdalny, bo z innych sieci nikt nie korzysta. To tak jakby monopolista na rynku stacji paliwowych zabronił Ci korzystania ze swoich usług, ale ciagle możesz korzystać z innych stacji, całych 5 w całej Polsce.

Problemem nie jest tutaj zablokowanie konfederacji, problemem jest to, ze następuje przerost siły i możliwości prywatnych korporacji, które posiadły moc zablokowania najważniejszego kanału komunikacji wśród ludzi młodych.

0

@AnqFCB Ja tu wgl nie mówię o konfederacji, nie jestem ich wyborca.

To dość skomplikowana sprawa, na poważna dyskusje. Jest tutaj wiele hipotetycznych rozwiązań, które jednak musza się rozpocząć w USA, np. kwestia ustawodawstwa - ograniczenia antymonopolowe, Polska to zbyt mały kaliber na tego typu grę.


0

@AnqFCB Nie, moim zdaniem w przyszłości konieczne będzie aby to nie Facebook narzucał regulamin, niestety czasem trzeba ograniczyć wolność gospodarczą, aby chronić wyższe wartości.

0

@AnqFCB A ja wykorzystałem sytuację, aby zauważyć problem, którym jest przerost władzy i możliwości korporacji międzynarodowych. Wartość Facebooka to prawie 2-krotność pkb Polski, a my nadal jedyne zagrożenie dla wolności zauważamy ze strony rządów.

0

@AnqFCB Co do odmówienia usługi zaś, kolosalna roznica, jeśli odmówi Ci usługi jedna osoba, jedna placówka, a sieć, która ma monopol na rynku. Wyobraź sobie, ze jest jedna sieć stacji benzynowych, która kontroluje rynek i zabrania Ci korzystać ze swoich placówek. Zostajesz pozbawiony/a dostępu nie do jednego lokalu, tylko całego rynku. Pozycja Facebooka czy Twittera to są pozycje monopolistyczne, gdyż konkurencja się nie liczy.

0

@AnqFCB Ja nie mówię w tym przypadku o konfederacji. Idea oddania władzy nad pilnowaniem wolności słowa czy tez dostępu do sieci w ręce korporacji nie jest moim zdaniem słuszna.

Prowadzę dyskusje z punktu widzenia idei, nie zaś konkretnych przypadkow.

0

@kynio302 Z których nikt nie korzysta. To tak jakby ustanowić prawo, ze możesz krytykować rząd, ale gdy nikt Cię nie słyszy, albo możesz tankować samochód ale tylko w 5 stacjach w całej Polsce.

0

@AnqFCB Problem się tworzy, gdy ten prywatny podmiot staje się monopolistą w dostępie do kontaktów w sieci z innymi ludźmi. Czy pozycja prywatnych podmiotów nie jest w sieci zbyt mocna? Prawo od dawna nie nadąża za technologią, a sile jaka maja dziś Facebook i Twitter moznaby porównać do tego, gdyby prywatna firma, która zamontowała Ci drzwi w domu zabroniła Ci przez nie wychodzić, jeśli nie będziesz się dostosować do ich arbitralnego regulaminu. Czy gdy sieć stała się głównym miejscem kontaktów, zdobywania informacji czy nawet pracy to nadal można pozwolić na pełnie władzy korporacji?

Wolność słowa nie jest nieograniczona, i wychodzenie poza jej granice powinno mieć konsekwencje, wolałbym jednak aby kary wymierzały sądy, a nie pracownicy korporacji.

0

@SkyWalkerr Ja tak samo, pierwszy raz od 20 lat. Od jutra znowu robota, taki okres

3

@Malkey95 Myśle, ze większość ludzi tak myśli, wątpliwe żeby ktokolwiek przypisywał Sylwestrowi większa wartość. To raczej kwestia tradycji, sylwester = melanz w mentalności większości

2

@Rewolucja123 be my mirror, my sword and shield

3

Szczęśliwego nowego roku wszystkim, życzę sukcesow w zyciu prywatnym i zawodowym

0

@MESSIah16 Szczepionki cykliczne to nie jest jakieś novum.

1

Nie wiem jak można być zadowolonym z remisu, gdy 1/3 meczu zagrało się w przewadze jednego zawodnika.

0

Pół godziny w przewadze i dupa jak zwykle:

0

Czemu my za każdym razem grzecznie czekamy, aż się ustawią?

0

Frenkie w końcu za boiskiem

2

Nasi zapomnieli, ze trzeba jeszcze jedna strzelić?

2

Sevilla ma jakiś immunitet na żółte kartki?

Media