O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 386
  • Liczba komentarzy 5313
  • Polecenia 24344

Komentarze

2

Oj oj oj - widzę wysyp ekspertów... Barcelona nie robi nic innego jak dostosowuje się do trendów, gdzie w każdym wielkim zespole w ten sposób szkoli się młodych - rozwija to grę dwoma nogami a skrzydłowy posiadający szybkość i grę dwoma nogami może zdecydowanie więcej.
Jak ktoś nie ogarnia to niech zobaczy co potrafią największe talenty z Anglii, Niemiec czy Francji - to nie Trincao, który musi mieć piłkę pod jedną nogą.

0

@Bogan nikt nie mówi że Alba czy Pedri będą grać - od trenowania po kontuzji po wejście na boisko nawet na przysłowiowe "10 minut" daleka jest droga.

6

Brzmi trochę jak e-mail ze spamowymi treściami :)
Zawsze pomarzyć można bo jak ktoś chce dać 1,5mld euro Barcelonie za niski procent i jeszcze z odroczonym terminem płatności, który może wynieść nawet 12 lat pachnie mi tu albo wielkim fejkiem albo dziennikarzowi kwota o jedno "zero" się pomyliła.

0

@dafik85 Wszystko pięknie tylko pamiętaj że Dest jest świeżo po kontuzji - aby złapał dobrą formę nie może grać bez względu na wszystko, a grać proporcjonalnie do pokładów energii jakie posiada. To nie gra FIFA że po kontuzji można grąć non stop.

1

Nie da się ukryć że 22,7% dla zawodników do 21 roku życia robi wrażenie, szczególnie że Araujo, Mingueza czy Puig nawet nie łapią się do statystyki. Śmiało można powiedzieć że na takim poziomie futbolu to ewenement bo Leverkusen stara się obniżać wiek zespołu od 4-5 sezonów i zmienił model szkolenia młodzieży na bardziej nowoczesny już dawno temu, ale w Barcelonie mowa o robocie zrobionej w kilkunaście miesięcy.
Najbardziej godna uwagi jest jednak rozbieżność pomiędzy procentem gry młodych zawodników, a średnią wieku całego zespołu. Świetnie że mamy sporo młodzieży, ale to też pokazuje że mamy mało zawodników w wieku 25-29 lat - czyli w najlepszym piłkarsko wieku - na niemal 30 zawodników tylko 6 wpisuje się w tę grupę wiekową (Lenglet, Umtiti, Ter Stegen, Depay, Roberto, Cou - jak wyjąć z tej grupy zawodników którzy nie grają i bramkarza to dysproporcja wiekowa jest gigantyczna).
PS: okoliczności finansowe z jakiego powodu stawiamy na młodzież nie mają tak dużego znaczenia - statystyki nie przyjmują tych aspektów, a jak Barcelona ma wyższy procent od klubów francuskich to jest wręcz szokująca informacja.

Zobacz wszystkie

128

Jedyny słuszny wybór! Brawo!
PS: genialne posunięcie marketingowe i psychologiczne zarówno dla klubu jak i zawodnika. Jak dzieciak dostaje numer po Messim to także powinno ułatwić sprawę przedłużenia kontraktu. Z psychologicznego punktu widzenia to pewnego rodzaju zobowiązanie - super!

103

Wow ale zejście z pensji!!!! 20mln na sezon to promocja - Laporta to jest guru negocjacji, chociaż brawa też dla Leo, który ewidentnie poszedł na rękę Barcelonie!

98

Dobra konferencja, dosadna, czytelna i sugestywna jednocześnie.
Nie pierwszy raz Koeman sygnalizuje "słuszne" postawy młodym zawodnikom i trudno będąc kibicem Barcelony się z nimi nie zgodzić. Wg mnie słowa o Moribie są bardzo ważne z dwóch względów:
1) To bezpośredni komunikat do otoczenia Moriby i samego zawodnika
2) To pośredni komunikat dla pozostałych młodych którzy od września będą przedłużać swoje kontrakty.

90

Ja bym bardziej zwrócił uwagę na fakt, że to Koeman opłacił z własnych pieniędzy odszkodowanie holenderskiej federacji co pokazuje w jak ciężkiej sytuacji był klub niemal 14 miesięcy temu.
Kolejna kompromitacja Bartomeu - potem dziw się człowieku, że trzecie okienko z rzędu osłabiamy kadrę, a z braku laku łatamy skład "talentami" z drużyn młodzieżowych.

@Lucassito zawsze klub opłaca koszt transferu trenera lub piłkarza - to wielki gest że z własnych pieniędzy opłacił odszkodowanie federacji nawet jeśli później te pieniądze miałby odzyskać. Dodatkowo do tego obniżył jako pierwszy w zespole swoją pensję dwukrotnie oraz odłożył jej płatność w czasie - to co piszesz jest podłe. Można kogoś nie lubić, ale takie insynuacje są mega słabe.

86

Pytanie kogo miał zaprosić jak jedynym stoperem w Barcelonie B jest 25-letni Riera, który przyszedł kilka dni temu, 18-letni Marsa, który jest mega słaby, a Gomes i Mingo są kontuzjowani... Koeman co najwyżej mógł wysłać smsa o treści pomagam i podesłać im Minguezę (ale wiemy że jest potrzebny u nas).