• Ulubiony zawodnik Lionel Messi, Pep Guardiola (jako trener-geniusz)
  • Barcelonie kibicuję od odkąd pamiętam :) (ok. 2005)

@Cobra303 fakt, nie jest, ale jeszcze 2 miesiące temu przepaść między tymi drużynami wyglądała dużo inaczej. Jeśli Levante może (a nie można powiedzieć że Realowi się nie chciało grać) to i City może dać radę. Nie mogę się doczekać już tego spotkania.

5

Mnie to najbardziej cieszy, że Real podejdzie do City i Barcy w wyraźnie słabszej dyspozycji niż w grudniu, kiedy to mówiło się, że City w ówczesnej formie nie ma szans i że Barcelona też raczej nic nie ugra. Nadzieja jednak się pojawia :)

0

@kejdzi Barcelona wymienia 2-3 minuty podań a Real przez ten czas 3-5 razy straci piłkę i rywal będzie mógł zagrać na czas. Stąd większa ilość minut (między innymi).

8

Widać dokładnie że nikt z was nie ogląda spotkań Realu i nie wie skąd się brało 6 minut z Valencią, 6 minut z Atlethiciem itd. Dodamy do tego, że Real był w takiej sytuacji 6 razy a Barcelona 4 i właściwie przewaga minut się zgadza. Jedno spotkanie pamiętam w którym sędzia mocno przegiął z minutami i był to mecz który sędziował Lahoz, ale chyba to było w pucharze króla z Sociedad. (nie jestem pewny). Doliczył 5 minut a przerw praktycznie nie było bo obie drużyny zasuwały cały mecz.

Ponadto gry Barca przegrywa to ma piłkę i wymienia podania 2-3 minuty i tworzy sytuacje. Real gra swoje wrzutki (20-30 sekund) oddając piłkę rywalowi który może zagrać na czas. A więc to po prostu Barcelona więcej gra piłką, rywal rzadziej ma okazje zagrać na czas -> mniej doliczonych minut.

Tak czy siak krzyczycie najgłośniej a nie macie bladego pojęcia z okoliczności doliczanych minut (nie mam co do tego wątpliwości). Oglądajcie spotkania (nie tylko Barcelony) i nie kompromitujcie się więcej waszymi spiskowymi teoriami dziejów. Jeśli przegramy ligę to na własne życzenie poprzez złe zaplanowanie kadry na ten sezon.

0

@Lisek Fatalnie głupi przepis i właściwie nie mam wątpliwości że Leganes spadnie z ligi. Skoro tracę swojego najlepszego strzelca w drużynie.
Swoją drogą w tym temacie wypowiedzieli się ostatnio na ESPN Sports:
Nie powinno być to dozwolone, to jest po prostu nieuczciwe. Gdyby to był jakiś napastnik z klubu z topu byłaby poważna afera i odwołanie się do jakiegoś instytucji odwoławczych. Widocznie Leganes już się pogodzili ze spadkiem i wolą gościa sprzedać dziś za 18 mln niż pod koniec sezonu za 6 (bo gość nie będzie się chciał kisić w 2 lidze).

Zobacz wszystkie

126

Swoją drogą przeczytałem niedawno pewną rzecz na jednym portalu która mnie okropnie rozbawiła :)
"2010 - Barcelona 5:0 Real Madryt
2018 - Barcelona 5:1 Real Madryt
Potrzebowali 8 lat, emerytury Xaviego i Iniesty oraz kontuzji Messiego aby strzelić 1 gola"
:)
Takie śmieszki. musicie pamiętać, jest 4 w nocy, o tej porze wiele rzeczy wydaje się śmieszne

82

Piękny mecz.
Dla krytyków Argentyny i Messiego - puknijcie się w głowę, 3 gole z Francją, grali z maksimum zaangażowaniem. Messi brał udział w 2 bramkach, co ma jeszcze zrobić ten człowiek?
Widowisko.

78

dlaczego jak my cały mecz mamy piłkę i nie strzelamy gola to pisze się "Barcelona była przy piłce ale nic z tego nie wynikało" natomiast gdy to rywal w starciu z Barcą miał piłkę to mówi się "drużyna X kontrolowała przebieg spotkania z Barceloną/miała przewagę". Nigdy tego nie zrozumiem co jest kryterium zmiany narracji.

58

A pie***cie się za przeproszeniem, mecz na który każdy europejski kibic (jakby ktoś zapomniał, Barcelona jest klubem Hiszpańskim, nie azjatyckim) czeka z wyczekiwaniem, każdy kto choćby trochę czuje rywalizację Realu z Barceloną. Atmosfera wieczornego spotkania ze znajomymi, w klubie, czy na stadionie, jest nie do podrobienia. I co? Zróbmy klasyk o 13:00 by więcej kasy zainkasować.

O ile od wielu lat dostajemy w dużej częsci klasyki o 13 i już się z tym pogodziłem ale naprawdę strasznie fajnie byłoby obejrzeć to spotkanie w godzinach wieczornych... okres świąteczny, każdy ma wolne, można się spotkać większą grupą i przeżywać ten mecz w wielkich emocjach. A nie godz. 13:00, no kurde, dobrze że nie o 9:00 rano.

Wiem wiem, baby rage. Ale po prostu ten konkretny klasyk można by tak fajnie, klimatycznie spędzić to oglądamy przed obiadem. Nawet nie po obiedzie... Osobiście o godz. 13:00 nie czuję ducha El Classico. Wiem że nie tylko ja tak mam, ale ten mecz odbywający się o 13 traci dla mnie magię... to tak jakby horror ogladać w południe... albo Liga Mistrzów nagle z 20:45 zmieniłaby emisję na 13:00. To po prostu nie gra.

Po wyrzuceniu z siebie całego jadu i frustracji pozdrawiam zasmuconych tym faktem użytkowników :) I tych niezasmuconych też.