O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Messi, Maradona, Effenberg
  • Ulubione zespoły Barca, Bayern
  • Barcelonie kibicuję od 1990

Statystyki

  • Dni w serwisie 101
  • Liczba komentarzy 984
  • Polecenia 4806

Komentarze

0

Ciekawe jak w nowym sezonie rozłoży się liczba asyst w zespole.

Moje oczekiwanie to, oczywiście, odciążenie Messiego w tym względzie, aktywniejsza rola skrzydłowych w kreowaniu sytuacji bramkowych. I tak przedział 15-25 asyst dla Cou, Dembele i Trincao to chyba realistyczne oczekiwanie. Swoje zrobi pewnie Messi jako "10" lub nawet "9" wymieniająca pozycje z Griezmanem.

Ciekawie zapowiada się rola pomocników. Czy Pjanic z de Jongiem będą oddawać całkowicie stery atakowi, skupiając się na zadaniach defensywnych? Czy jednak pokuszą się o kilka otwierających podań na mecz? Byłoby dobrze gdyby czasami postarali się wrzucić coś obronie za kołnierz, w stylu Kimmicha.
Nie chciałbym by jak w czasach MSN podzielić team na ofensyw i resztę, jednak zagrożenie płynące z różnych stref murawy jest korzystniejsze dla atakujących zespołów, więc oby Koeman nałożył nieco zadań ofensywnych pomocnikom.

No i zostali boczni obrońcy. Tu zbyt wielu asyst się nie spodziewam. Liczenie na akcje Alba-Messi byłoby krokiem wstecz, choć okazjonalnie i taka akcja może się trafić.

2

@Ghotti Nie mówi się "thanks you". Albo jesteś na luzie, albo formalny. A nie formalny i na luzie. Proszę nie mieszać w głowie maturzystom i 8-klasistom.

1

@pax Mi tego nie musisz tłumaczyć, wiem, że tak było jak mówisz. Po prostu dla kontrastu, bez kontekstu meczowego, mogłeś go ładnie pożegnać i to właśnie zrobiłeś. Mnie to nie zaskakuje.

2

@pax Napisałbyś coś miłego na pożegnanie Semedo?

6

Sytuacja patowa: gdy chcesz pod porannym przeglądem prasy zapytać dlaczego go jeszcze nie ma.

Zobacz wszystkie

138

Kolejne doniesienia z siłowni: ponoć Busquets na maszynie do wiosłowania odpłynął w nieznanym kierunku

128

Kolejne doniesienia z obozu treningowego: Koeman tak docisnął Busquetsa, że ten pobił życiowy rekord robiąc 7 pompek.

83

Jak patrzę na Sule to zawsze mam wrażenie, że 5 godzin temu pracował w tartaku przy wyrębie drzew, podszedł majster i powiedział: słuchaj Niklas, Bayern wieczorem gra mecz, może byś stanął przed Neuerem i pobronił. A Sule: na ja, naturlich

81

Ależ to jest frustrujące, że nawet sztab projektujący podpaski Always wpadł na to, że do osiągnięcia sukcesu potrzeba skrzydeł(ek). A w Barcy nie mogą dojść do podobnego wniosku.

73

Milner na razie jest słabym kapitanem. Liverpool przegrywa a on za słabo drze ryja. Na razie Milner musi przeprosić kibiców Liverpoolu po meczu.
Ale może Liverpool wygra, to wtedy okaże się, że Aubameyang za słabo drze ryja. I wtedy Auba będzie musiał żebrać o wybaczenie. Na jego miejscu już zacząłbym wydzierać papę. Na wszelki wypadek.
Nie wiem jak kibice Arsenalu, czy Liverpoolu, ale barcelońskich kibiców kapitan ma przepraszać i do nich mówić, wyjaśniać i żebrać o litość. Tego się ostatnio dowiedziałem.