O sobie

  • Zainteresowania Piłka nożna, billard,
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, FC Liverpool, JKS Czarni Jasło
  • Barcelonie kibicuję od 2005

Statystyki

  • Dni w serwisie 2778
  • Liczba komentarzy 163
  • Polecenia 348

Komentarze

6

@YoungMan ale co więcej miał zrobić? gdzie tu jest jego wina? Prawo zabrania obniżki następnej umowy o więcej niż 50% a dodatkowo nawet przy takiej obniżce nie mieściłby się w budżecie. To jest piłkarz a nie doktor finansów, jeżeli Bartomeu proponował mu tak wysoki kontrakt to skąd miał wiedzieć, że to zabija finanse barcy? On nie jest od tego, żeby mieć taką wiedzę.

0

Żebym dobrze zrozumiał.
Presezon jest po to żeby piłkarze byli w pełni sił na początek sezonu.
Pique rozegrał JEDEN mecz i musi odpocząć?

0

@kro323 o co chodzi z tymi pytajnikami?

2

Garcia za Lengleta, widać na jakie zaufanie zapracował sobie w zeszłym sezonie jeżeli na pierwszy mecz sezonu wchodzi za niego gracz, który ani razu nie zagrał dla nas.

1

Poczekajmy na końcowy rezultat i wtedy komentujmy, jednak widok Pedriego w pierwszym składzie boli, bo powinien mieć trochę odpoczynku przed rozgrywkami.

Zobacz wszystkie

24

@barteq dokładnie. Nie rozumiem tych ludzi co chcą jego powrotu. To tak jakby żona Cie zdradziła, poszła do innego, zażądała w sądzie, że chce auto i mieszkanie a Tobie pozostawi stare babcine sztućce powojenne. A potem coś by jej nie wychodziło w życiu i chciała do Ciebie wrócić, a Ty po rękach całujesz i mówisz że w zasadzie to można jej to wybaczyć bo przecież taka piękna i ma te długie nogi, co to rzadko która ma. Frajerstwo i tyle

16

@Crema Catalunya jeśli to zrobią to koniec barcelony i jej wartości jakie znaliśmy do tej pory

15

*Liczy się wygrana, lecz ciężko oglądać tak ospałą barcelone
*Suarez niestety najlepsze lata ma za sobą, ale cieszy takie przebudzenie
*Dembele jeszcze psychicznie nie jest gotowy po kontuzji, ale widać ile daje drużynie nawet w nienajlepszej formie
*Semedo powinien grać już na stałe jako PO, bez tych rotacji z Roberto

14

Nieważny przeciwnik, z Waldemarem przejdziemy każdego.

12

Każdy chyba przyzna, że dawniej gwiazdy piłki nożnej wydawali się magiczni.
David Beckham, Ronaldinho, Zidane, Rooney - cokolwiek by nie zrobili, wydawało nam się, że jest to poza zasięgiem zwykłego człowieka, który kopie piłke na podwórku. Zauważcie, że nikt wtedy nawet nie wiedział, ani nie interesował się tym ile oni zarabiają. Ktoś to wie? Każdy patrzył tylko na ich dokonania. Teraz wszystko zmierza do miary pieniądza. Ludzie nie patrzą na Pogbę, Dembele czy Hazarda jako na piłkarza, ale przekładają sumę wyłożoną na ich sprowadzenie w stosunku do ich gry. Czy ważne było za ile przyszedł Deco czy Eto’o ? Nie. Czy ważne było, że Cantona czy Roberto Carlos nie kosztowali fortuny? Nie. Patrzyliśmy tylko na ich grę. Teraz widzimy piłkarzy na Lays’ach, Huaweii, lodówkach, bilboardach, tv, internecie- dosłownie wszędzie. Stało się to komercją. Dodatkowo moim zdaniem upadła jeszcze jedna rzecz - spontaniczność. Pamiętacie jak podanie dostawał Ronaldinho czy stary Ronaldo? Nikt nie wiedział co zrobi z piłką. Dzisiaj gwiazdami są Rashford, Mpabbe czy Lewandowski, którzy, oczywiście im nie ujmując, grają bardzo logicznie i sprytnie, ale to tak jak w szachach - można wybrać najlogiczniejszy wariat i wygrać partię, ale raz na 50 lat trafi Ci się ktoś, kto zagra niekonwencjonalnie i to jego będziesz wspominał bardziej i chętniej niż kogoś kto gra logicznie. Brakuje po prostu magii. Pieniądze wszystko zespuły. Dawniej nikt nie przejmował się zatrudnianiem psychologów, fizjoterapeutów, czy ludzi od dbania o idealnie równą murawę. A teraz każdy chce wyciskać od piłkarza 200%. Zabiła nas idea wzorowej gry. Świat wywodzi się od chaosu i odchodząc od jego natury, odchodzimy od tego co kochamy - od nieprzewidywalności. W tych czasach nie ma miejsca na wygranie LM przez Porto czy Valencie. Liczą się drużyny, które mają zaplecze finansowe. To już nie boisko moi drodzy, to targ, na którym są licytowane nasze odczucia do futbolu.!