O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3800
  • Liczba komentarzy 6612
  • Polecenia 13965

Komentarze

1

@Dr_Cabasisi cóż i jedni i drudzy stanowią pewną chyba wciąż nie liczną, ale głośną grupę, jak radni Kraśnika walczący z 5G i Wi-fi ;)

1

Oczywiście opinię autora podzielam, tu nie ma żadnej dyskusji dla mnie.
Osobiście mam jednak wrażenie, że Koeman nie będzie dobrym rozwiązaniem na trudny czas. Jest charakterem silnym, bezkompromisowym, ale jego upartość, przejawiająca się nie tylko głosami zawodników którzy spotkali Holendra w innych klubach, ale przede wszystkim na forsowaniu ustawienia zupełnie oderwanego od tożsamości klubu.
To na razie wstępne wrażenie i wiem, że warto dać mu szanse, ale ta upartość oznacza 2 rzeczy:
po pierwsze, po raz pierwszy od lat, nasza szkółka tworzy zawodników którzy nie mają wprost pozycji 1:1 w pierwszym zespole.
Po drugie, konsekwencje w wyborach personalnych, brak zaufania do młodych zawodników, mogą się przełożyć na exodus piłkarzy ze szkółki, którzy w mojej opinii mogli stanowić albo trzon, albo ważne ogniwa Barcy za 2-3 lata, a teraz powinni dostawać sporo minut. Osobny przykład do Puig, ale spoglądając na mecze Barcy B i jej boje o awans do Secunda, uważam, że o wiele więcej wartości do Barcelony można było "wycisnąć" z tej metodologii pracy i twarzy które się tam objawiły.
Wciąż uważam, że po odejściu Messiego, powinniśmy jako drużyna przejść "katharsis" i wrócić do tego, co zachwyca i działa. Kontrola nad meczem, ustawiczna presja, błyskawiczne tempo wymiany piłki. Do tego jest kilku graczy w szkółce którzy są dla takiego stylu stworzeni.
Pomysł na oparciu się na defensywie zabezpieczonej podwójnym pivotem, przyjęciu ataku głęboko i wypracowaniu miejsca na skrzydłach jest teoretycznie dobry, ale Barca nie umie się głęboko bronić, nie ma automatyzmów w asekuracji, a wobec rywali, którzy pierwsi strzelą gola i będą czekać głęboko taka taktyka jest z gruntu niezbyt skuteczna.

1

@|Nuno| czyli "jajeczność", odwaga, brak kompleksów, przekładają się na owczy pęd do wylewania wiader hejtu na Messiego. ok.

8

przeczytałem felieton, przeczytałem komentarze i dochodzę do wniosku, że połowę komentarzy, można posumować "nie chce mi się, nie rozumiem, więc jest do dupy".

Mnie się drodzy stronowicze, właśnie teksty Karola podobają, bo zdradzają ile autor czyta, słucha, ogląda. Jak szerokie ma zainteresowania, co przekłada się na inspiracje. Odnalezienie nawiązań, które rozumiem bez sięgania do przypisów (jak do Pratchetta) sprawia po prostu przyjemność.
Jeśli wolicie operować swoimi kalkami, albo czytać podsumowania generowane w excelu, ok. Wasza sprawa. Ale odnoście się do treści, zamiast do formy, a jak się nie udało przeczytać, to by nie wypaść jak bohater cytatu Marka Twaina, lepiej się nie odzywajcie.

18

Barto nie dotrzymał umowy i nie pozwolił odejść Messiemu, teraz wypieprzył jego najlepszego kolegę. Ciekawe ilu z was by zachowało się tak jak wymagacie tego od Messiego - morda w kubeł i do roboty.
Ci ludzie mają swoje emocje, swoje dla klubu obaj zrobili, a Barto ich potraktował jak śmieci i nie dotrzymał umowy z żadnym.
Wy ludzie na tego Messiego nie zasługujecie. Mam nadzieję, że gdzie indziej będzie mu dobrze.

Zobacz wszystkie

115

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

88

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

73

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.

60

No z Todibo to się nie do końca zgodzę. Fakt, że za szybkim Martinezem czasem nie zdążył i czasem się dał minąć, ależ ile on dziś zagrał na wyprzedzenie, ile akcji przerwał ile piłek wyprowadził spod pressingu Interu przy indolencji pozostałej dwójki. Ileż, w końcu, chłopak jednak tych piłek zabrał.
Mnie, mimo kilku błędów 1:1 z Martinezem, oprócz Wague, wydawał się jedynym pozytywnym elementem obrony dziś.