O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3700
  • Liczba komentarzy 6299
  • Polecenia 13548

Komentarze

0

@ini_barca no właśnie nie, bo oceniany jest skutek, a nie "mógł, chciał, powinien". Premedytacja to dodatkowy argument w ocenie.

2

@T^L No właśnie się mylisz. Jest szereg kwalifikacji faulu. Od przypadkowego zahaczenia, przez zagrania z nadmierną siłą, bez "kalkulowania" z narażeniem zdrowia rywala, intencjonalne, z użyciem np "łokcia" do pomagania sobie, lub "jako broń". Faule nawet kartkowe oprócz kwalifikacji czerwona/żółta, wycenia się długotrwałością zawieszenia.
Fati zaatakował dość bezmyślnie, spóźnił się, ale zdążył cofnąć nogę, nie chciał zrobić rywalowi krzywdy. Myślę, że choćby za ten przebłysk refleksji, który w normalnym kraju powinien skutkować niższą karą, lub raczej brakiem dodatkowej, warto odjąć mu nie 4 a 3 punkty.
W Hiszpanii niestety nie wiadomo jak to będzie, bo Ramos dodatkowych kar nie dostał chyba nigdy, a Sergi Roberto za "strząśnięcie" Marcelo, który sam wcześniej atakował z "baranka" i padł jak baletnica z urwaną głową, po byle dotknięciu, dostał dodatkowe 4 mecze kary.

7

Dla mnie Suarez bardzo słaby występ. Bramka podnosi mu notę o 2 pewnie, ale w mojej ocenie, zagrał dużo gorzej niż Fati, bo fati tylko wyleciał, a Suarez "uwalił" ileś naszych ataków, sprokurował kontry -- w tym jedną bardzo groźną, psuł proste podania. Gdyby nie ta bramka, naprawdę bardziej pracował dla espanolu, niż ktokolwiek w ich drużynie.

1

@T^L Może gdyby to był chamski, brutalny, wynikający z frustracji faul. To było trochę zagranie lekkomyślne, ale z chęci odbioru i konstrukcji. To różnica między -4 a -3 oczka.

0

Szkoda że Barcelona nie jest tak profesjonalnie przygotowana do przyjęcia Pianica ;P

Zobacz wszystkie

115

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

88

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

73

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.

60

No z Todibo to się nie do końca zgodzę. Fakt, że za szybkim Martinezem czasem nie zdążył i czasem się dał minąć, ależ ile on dziś zagrał na wyprzedzenie, ile akcji przerwał ile piłek wyprowadził spod pressingu Interu przy indolencji pozostałej dwójki. Ileż, w końcu, chłopak jednak tych piłek zabrał.
Mnie, mimo kilku błędów 1:1 z Martinezem, oprócz Wague, wydawał się jedynym pozytywnym elementem obrony dziś.