O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 459
  • Liczba komentarzy 2422
  • Polecenia 5336

Komentarze

1

@Explode Wolność – brak przymusu, możliwość działania zgodnie z własną wolą. Sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji.

Konfederacja chyba nie planuje zlikwidowania wszystkich przymusów.

1

@Explode można, jak najbardziej. Ale wtedy pamiętaj by wtedy słowa "wolnościowy" używać tylko w stosunku do partii anarchokapitalistycznych albo anarchistycznych, zależy od tego jak dokładnie je zdefiniować.
PS. Konfederacja nie jest nawet blisko anarchokapitalizmu.

1

@MESSIah16 to prawda, Lewica jest bardzo niewolnościową partią. Są przeciwko wolności do jeżdżenia 100km/h w terenie zabudowanym, wolności do molestowania dzieci czy wolności do posiadania broni. Tak się składa, że wszystkie poza jedną partią, która zgromadziła z 5% głosów również są przeciwko tym wolnościom. Wnioskuję, że nasze społeczeństwo ceni sobie pewne rzeczy bardziej od wolności. Ciekawe.

0

@patry295 @pt9 wystarczy, że za naszego życia powstanie AGI czyli sztuczna inteligencja mająca takie same możliwości jak człowiek. Wtedy zacznie sama się ulepszać a to oznacza co teoretycznie doprowadzi do osobliwości technologicznej.

"Technologiczna osobliwość (lub po prostu osobliwość, z ang. singularity) – hipotetyczny punkt w przyszłym rozwoju cywilizacji, w którym postęp techniczny stanie się tak szybki, że wszelkie ludzkie przewidywania staną się nieaktualne. Głównym wydarzeniem, mającym do tego doprowadzić, byłoby stworzenie sztucznych inteligencji przewyższających intelektualnie ludzi. Takie sztuczne inteligencje mogłyby opracowywać jeszcze wydajniejsze sztuczne inteligencje, wywołując lawinową zmianę w technologii."

Podobne wydarzenia miały miejsce w przeszłości (odkrycie elektryczności) i wywracały świat do góry nogami, podejrzewam że AGI, jeśli powstanie, doprowadzi do wymarcia ludzkości.
Warto przypomnieć w tym miejscu pewnego tweeta Muska:


Ja nie podzielam jego braku entuzjazmu, moim zdaniem zastąpienie ludzkości przez roboty to po prostu kolejny krok w ewolucji naszego gatunku.

0

@Kgorecki2500 nie, ten efekt to tzw. dolina niesamowitości (uncanny valley). Jeśli coś bardzo przypomina człowieka ale jest jednak mała różnica to ludzie reagują m. in. niepokojem. Ja chyba tego nie odczuwam i ogólnie mam np. problem z rozpoznawaniem twarzy ale jest to powszechne zjawisko. Tu masz fajny wykres: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Mori_Uncanny_Valley.svg/1280px-Mori_Uncanny_Valley.svg.png

Zobacz wszystkie

89

Diego Armando Maradona o Janie Pawle II: Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? Wtedy przestałem wierzyć

Mocne słowa, co myślicie?

86

Wstyd dla Griezmanna że takie dzieciaki jak Puig i Pedri zjadają go mentalnie

65

Simeone w formie


57

@patry295 ">Znasz swoją wartość, bo [...] jeździsz samochodem, który inni co najwyżej ustawiają sobie na tapetę na laptopie."
Chyba jednak o coś innego chodziło. Narzekasz na kobiety "lecące na hajs", a sam jesteś materialistą.

Edit. W ogóle bije od ciebie takie nastawienie "zarabiam dużo kasy więc jestem lepszy od idiotów, którzy zarabiają mniej. Och, jak mi smutno, jestem taki niezrozumiany bo przeciętny człowiek jest zbyt prosty i głupi by mnie zrozumieć." , sory ale to raczej odpycha ludzi zamiast ich przyciągać. Polecam zejść na ziemię i nabrać pokory.

57

Fajnie że w obliczu kryzysu pomagamy biedniejszym klubom, lata dobrego zarządzania procentują