O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Fabregas
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1998 roku, transferu Kluiverta

Statystyki

  • Dni w serwisie 456
  • Liczba komentarzy 1433
  • Polecenia 1802

Komentarze

0

@maciek16
Jeśli uważasz, że napisałem to samo co zaproponował wczoraj Koeman to nie mamy o czym gadać. Nie chce mi się odpowiadać na pozostałe kwestie, bo jak nie rozumiesz takiej podstawowej różnicy, którą dokładnie Ci opisałem to nie widzę zbyt wielkich szans że się dogadamy i zwyczajnie szkoda mi czasu.

0

@maciek16
Te wbiegnięcia Frenkiego to nie jeden z wariantów zaskoczenia, tylko jedyny za Koemana. Nie możemy mieć gracza nie tworzącego gry w środku tylko po to by wbiegał on w pole karne rywali. To jak wystawianie drugiego z De Jongów na szpicy tylko po to by móc na niego wrzucać górne piki. My w ten sposób ograniczamy sobie całość gry dla jednego zagrania.
Samo wystawienie Coutinho w środku na 15 minut nie sprawi, że gra drużyny się odmieni. Wciąż był tam wtedy nie nadążający Busquets i nie ogarniający rozegrania De Jong. Z kim Coutinho miał tworzyć grę? Co miał robić Dest na skrzydle? A pamiętasz jak grał Alves i co robił gdy dostawał piłki na wolne pole za plecy obrońców gdy ściągaliśmy celowo rywali na lewą stronę by tworzyć mu prawe skrzydło? Dogrywał płaskie piłki wzdłuż pola karnego albo na jego skraj na wbiegających kolegów. Dest nie miał 1/3 tego miejsca co wtedy tworzyliśmy Alvesowi, nie tworzyliśmy mu takich przestrzeni.

Porównujesz to co ja opisałem z tym jak zagraliśmy wczoraj? Przecież to zupełne przeciwieństwo. Wczoraj prosta gra bokami i wrzutki, w środku chaos, brak gry piłką. U mnie gra środkiem, tworzenie gry przez kreatywnych rozgrywających, tworzenie przestrzeni, wyciąganie obrońców z ich stref.
Przecież tego nie można porównywać, chyba, że jak Koeman rozumienie taktyki ma się na poziomie znajomości ustawień na boisku.

Jak przygotować zespół? A może tak, ze obojętnie kto by nie grał robiłby to w taki sposób, że byłoby widać, ze to jest ten sam klub? Ok, poziom gry będzie inny gdy będą grali rezerwowi, ale styl powinien być taki sam. Tak to wyglądało wcześniej. Wychodzili na boisko Messi, Etoo i Henry, a w meczu pucharowym Pedro, Bojan i Jeffren i sposób grania był taki sam, tylko co najwyżej jakość gorsza. Dlaczego tak było? Bo na treningach wszyscy ćwiczyli określony sposób grania, dopracowywali go i każdy wiedział jak ma grać. Za Koemana nawet on sam nie wie jak ma grać ten zespół.

Jakby Koeman nie był legendą klubu to by nawet rezerw nie dostał do trenowania, bo jego warsztat jest tak marny, że nikt poważny by go nie zatrudnił gdyby nie jego kariera piłkarska. Większość klubów gdy się orientowała z jak marnym trenerem ma do czynienia wyrzucała go po sezonie, my mamy tego nie robić bo jako piłkarz Koeman został nasza legendą? To teraz mamy marnować czas z nim na ławce żeby go nie urazić, bo był kiedyś bardzo dobrym piłkarzem?

Mamy go teraz chwalić, bo taktyką 3 wież wywalczył nam na Camp Nou remis z Granadą, która zdobyła wcześniej 2 punkty w pierwszych 4 meczach sezonu? Granada chciałaby mieć w swoim pierwszym składzie naszych rezerwowych z tego meczu, a Koeman narzeka na słabą kadrę..

A Puig jak pograł w podstawie za Setiena to był jednym z najlepszych naszych zawodników i dlatego teraz jest tyle głosów za tym, że powinien grać. Znajdź sobie mecze z tego okresu, obejrzyj raz jeszcze i zobacz ile było wtedy zachwytów nad Rikim po jego kolejnych świetnych zagraniach, zobacz, że nie było chaosu gdy poczuł się pewniej na boisku (czego nie ma za Koemana gdy wchodzi raz na 5 meczów na 15 minut albo i rzadziej i na krócej), zobacz, że nie odbijał się od rywali, no chyba, że będąc przez nich faulowany.

Jad? Nie to frustracja, że tak długo musimy się męczyć z tak marnym trenerem na ławce i marnować czas, który ktoś inny mógłby spożytkować na rozwijanie klubu i młodych zawodników.

1

Jak przyjdzie gość typu Conte czy Pirlo to nic się nie zmieni. My potrzebujemy trenera z wizją zbieżną z wizją klubu, a takim jest Xavi. Tu trzeba rozwijać indywidualnie młodych zawodników i zespół jako całość, a nie grać a'la wrzutki Koemana pod jakiś wymęczony wynik w danym meczu.

5

@normasubiektywna
My z Bayernem od 1 minuty tak broniliśmy i to 0-0, a nie prowadzenia. ;)

0

@maciek16
Przede wszystkim na DMie powinien grać De Jong, bo Busquets już niestety "nie dojeżdża" i powinien być co najwyżej zmiennikiem Frenkiego, który nie nadaje się na rozgrywającego, a grając wyżej powoduje (jak to zarzucasz Puigowi) jedynie chaos. Biega jak żyd po pustym sklepie, nie wprowadza kontroli, nie kreuje gry, nie uruchamia kolegów. Jest idealny do zabezpieczenia środka, dostarczania piłki wyżej grającym zawodnikom, a w razie potrzeby także pomocy stoperom.
Po drugie naszą grę należy oprzeć na kreatywnym środku pola, przed FDJ powinni grać zawodnicy kreatywni, operujący świetnie piłką, ruchliwi, z umiejętnością prostopadłych podań- z wczorajszej kadry, do tej roli najlepsi byliby Coutinho i Puiq, zwłaszcza, że nie graliśmy z jakimś mocnym rywalem byśmy potrzebowali wzmacniać defensywę. A i Puiq w tym wczorajszym chaosie był niewidoczny, bo jest to właśnie zawodnik do gry poukładanej, do grania piłką, a nie miliona wrzutek.
Idąc dalej, wobec braku innych opcji przesunąłbym Desta na prawe skrzydło, na lewym zagrałby Depay, w środku Demir, który często wychodząc z pola karnego, wyciągając stoperów robiłby miejsce na wbiegnięcia Depayowi i Coutinho.
Boki obrony- lewy Balde, prawy z braku laku Roberto (choć to on powinien zostać sprzedany, a nie Emerson). Środek obrony na pewno Araujo, bo jest szybki, a jedyna opcja Granady na zdobycie bramki w tym meczu to powinna być kontra i to maks 1-2 groźniejsze w meczu, które powinien właśnie swoją szybkością skasować Araujo. Jego partner obojętny, każdy z dostępnych powinien dać radę Granadzie.
Wobec braku innych opcji większość ataków przeprowadzać powinniśmy lewą stroną i środkiem, prawa powinna rozciągać maksymalnie grę, by w momencie gdy większość zawodników Granady przesunie się do naszej lewej strony móc zagrać przerzut na otwartą tam przestrzeń na wbiegającego szybkiego Desta.

Oczywiście jest to ogólny zarys tego jak powinna wyglądać nasza gra we wczorajszym meczu. Do tego należy dołożyć wypracowany przez ponad rok treningów (tyle miał czasu Koeman) sposób grania oparty na wymienności podań i ruchliwości i dzięki temu robieniu "dziur" w obronie rywali, czyli czemuś co niezależnie od niuansów taktycznych powinno być podstawą naszej gry, bo nie można tej podstawy ustalać z meczu na mecz- raz dlatego, że nie ma na to pomiędzy meczami czasu, dwa, że takie trenowane przez jedynie kilka dni i ciągłe zmienianie sposobu grania powoduje tylko chaos i to, że zawodnicy w końcu już sami nie wiedza jak mają grać.

Zobacz wszystkie

37

Czyli odpuscilismy awans Barcy B żeby Puiq i Fati mogli bardziej wypoczęci tydzień później siedzieć na ławce w meczu z Napoli.
Coraz większe dno w tym klubie..

30

2-1 na CN z drużyną, która jest na 12 miejscu w tabeli i która wygrała jedynie 2 z ostatnich 11 meczów w lidze to maksimum dla Barcelony według jej trenera?
Dzień po wyborach powinien za samo to dostać wypowiedzenie..

A tymczasem u Xaviego:
https://zapodaj.net/images/fcc8097b24fb5.jpg28

Jutro Ceferin powinien zwołać konferencje prasową by w pierwszej kolejności przeprosić Duńczyków, a w drugiej ogłosić, że sędziowie dzisiejszego meczu, zarówno ci na boisku, jak i ci od VARu nigdy więcej nie poprowadzą już żadnego meczu i każdy kolejny sędzia popełniający w dobie VARu taki błąd będzie traktowany w ten sam sposób.
Zdjęcia tych wykluczonych oszustów (wraz ze zdjęciem Sterlinga) powinny być jutro pokazywane we wszystkich sportowych wiadomościach i gazetach, aby cały świat się o nich dowiedział.
Zamiast tego usłyszymy utarte slogany, że "sędziowie mają trudną pracę, a sytuacja była trudna do interpretacji i tak w sumie to decyzja była dobra". W ten sposób taki Sterling (i inni jego naśladowcy) wciąż będą nurkować, a sędziowie wciąż będą drukować.

A taki fajny turniej był do dzisiaj..

28

MU ma oferować 142 mln za Griezmanna? Trzeba go szybko dostarczyć do Manchesteru zanim wytrzeźwieją..

25

Pozbycie się Griezmanna to najlepszy ruch Laporty od jego przybycia. Znów będziemy grali w 11.