Następny mecz:  Barcelona  -  Betis     ·  Sobota, 4 grudnia 16:15  ·  16. kolejka La Liga Eleven Sports 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 1.0

To zdecydowanie nie był Marc, którego oglądamy na co dzień. Już nawet nie wspominamy o straconych bramkach, ponieważ koledzy z zespołu mu nie pomagali, jednak jeśli chodzi o wyprowadzenie piłki, to Niemiec wyglądał fatalnie. Już w 13. minucie źle wybijał futbolówkę i Bayern miał okazję na bramkę. Kolejne złe podania w 18., 24., 25., 29., 36. i w 46. minucie. Kilka z tych katastrofalnych zagrań doprowadziło do kolejnych dogodnych okazji dla zespołu z Monachium. Można wyróżnić ważną interwencję z 27. minuty lub dobrą długą piłkę z 20. minuty, jednak nie zmieni to jego noty.

0 0 38 71% 0 0 5 9 9 0 0 0

Użytkowników 1 Liczba głosów: 75

W pierwszej połowie może i znalazłoby się kilka pozytywów w jego grze, jak na przykład odbiór w 9. minucie, a chwilę później bardzo dobre prostopadłe podanie do Suareza. Nelson notował jednak wiele strat, a o jego popisach w obronie lepiej nie wspominać. Wystarczającym podsumowaniem jest sytuacja z 63. minuty, w której został ograny jak dziecko przez Daviesa, a Bayern zdobył piątego gola. Jego gra w defensywie i orientacja taktyczna były tragiczne.

0 0 37 78% 1 2 1 9 6 1 2 1

U niego także można by dodać kilka małych plusów za udane przerzuty i kilka wybić (2., 15., 19. minuta), jednak nie zmieniłoby to oceny. Przy nieuznanym golu Lewandowskiego Gerarda nie było nawet w polu karnym. Przy trafieniu Kimmicha i drugiej bramce Coutinho także mógł zachować się znacznie lepiej.

0 0 61 90% 0 1 7 6 8 0 0 0

Niestety Francuz także nie popisał się w tym spotkaniu i nie ma innego wyjścia niż dopisanie oceny jeden przy jego nazwisku. Pierwsze 25 minut w jego wykonaniu było przyzwoite i na pewno należy wspomnieć o znakomitym przerzucie do Alby z 6. minuty (asysta drugiego stopnia), ważnym wybiciu z 11. minuty, a także przejęciu z 23. minuty. Przy pierwszej bramce nie mógł zbyt wiele zrobić, a chwilę później nie upilnował w polu karnym Lewandowskiego. Dał się także ograć Gnabry’emu przy trzecim golu, a przy bramce Mullera nie zdążył z interwencją. Przy szóstej bramce całkowicie odpuścił krycie Roberta, a przy pierwszym golu Coutinho spóźnił się ze wślizgiem.

0 0 51 90% 0 0 2 5 3 0 0 1

Redakcji 2.0

Moim zdaniem jeden z niewielu piłkarzy, który nie zasłużył na najniższą notę. Zanotował asystę przy samobójczym trafieniu Alaby w 6. minucie, a kolejne kończące podanie miał w 57. minucie. Warto wyróżnić też wybicie z 17. minuty, przejęcie z 65. minuty, ważną interwencję z 68. minuty, przechwyt w 71. minucie, kolejną interwencję w 80. minucie i przejęcie w sytuacji z minuty później. Oczywiście daleko było tutaj od dobrego występu, ponieważ zdarzały się straty i niecelne zagrania, jednak należy docenić jakiekolwiek starania i bezpośredni udział przy dwóch trafieniach Barcelony.

0 0 53 83% 1 0 1 13 6 1 2 0

Chyba można się zgodzić, że wystawianie Roberto w linii pomocy to nie jest zbyt dobry pomysł. Często spóźniony, mający problemy ze zwykłym przyjęciem i grą pod pressingiem. Po jego stracie w 22. minucie padła bramka dla Bayernu. Słusznie zmieniony już w przerwie.

0 0 28 96% 1 0 2 2 1 0 0 0

W momencie zejścia z murawy wyglądał, jakby chwilę wcześniej przebiegł maraton i miał wypluć płuca. Straty, bezradność w defensywie, często zagubiony, nienadążający za akcjami Bayernu i powrotami do obrony. W przyszłym sezonie jego rola w zespole powinna zostać ograniczona. Nie mam wyboru, jeśli chodzi o notę za ten występ.

0 0 43 88% 0 0 2 5 2 1 0 0

Frenkie de Jong

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 2 Liczba głosów: 75

Występ bez historii. Ciężko znaleźć jakieś większe pozytywy w jego grze. Często bezradny, notujący dość proste straty. W 63. minucie był po części winny straconej bramki, gdyż kompletnie nie zauważył wybiegającego zza jego pleców Kimmicha. Pozostaje liczyć, że jego kolejny sezon w Barcelonie będzie znacznie lepszy.

0 0 49 92% 0 3 2 4 0 0 3 0

Arturo Vidal

Jego waleczność i robienie wślizgów na niewiele się zdały w tym spotkaniu. Nie dał zbyt wiele w aspekcie defensywnym, notował straty i pokazał zbyt mało, by zapracować na jakąkolwiek inną ocenę niż jeden. Dodatkowo w końcówce meczu otrzymał głupią żółtą kartkę. Możemy się zastanawiać, czy to nie był jego ostatni występ w barwach Barcelony.

0 0 38 82% 0 0 2 7 2 3 3 0

W pierwszych minutach Argentyńczyk wyglądał naprawdę nieźle. W 20. minucie przeprowadził ładną indywidualną akcję i był bliski strzelenia bramki, a w 26. minucie dwukrotnie dobrze dośrodkowywał w pole karne i był blisko asysty. Warto pochwalić także za udane przerzuty z 33. i 57. minuty. Ale było też wiele strat (na przykład 85., 91. minuta) i przez większość czasu był niewidoczny.

3 2 31 84% 1 3 6 14 1 1 4 0

Pokazywał się do gry, kilkukrotnie walczył w obronie i zdobył ładną bramkę. Warto wyróżnić przechwyt z 43. i 79. minuty czy też niezły strzał z 45. minuty. Szkoda, że nie wykorzystał świetnej okazji z początku spotkania.

3 3 24 92% 1 1 1 2 3 3 5 1

Antoine Griezmann

Pokazał zbyt mało, by otrzymać ocenę.

1 0 11 73% 0 2 0 3 2 1 0 0

Anssumane Fati

Piłkarz, który na pewno nie zasłużył na najniższą notę. Wszedł na boisko przy trzybramkowej przewadze Bayernu i jako jeden z niewielu starał się grać do przodu. Chwilę po tym, jak pojawił się na murawie, wywalczył rzut wolny blisko bocznej linii, a później pracował w pressingu i próbował gry na jeden kontakt z Albą i Messim.