Następny mecz:  Dynamo K.  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  4. kolejka Liga Mistrzów , Gr. G Polsat Sport Premium 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

O solidnym występie Marca powinno świadczyć to, że pomimo błędu przy drugiej bramce Budimira ostatecznie i tak został zapamiętany przez kibiców jako pozytywna postać tego spotkania. Zaraz na początku meczu obsłużył Griezmanna fantastycznym podaniem, które Francuz zamienił na drugą asystę Niemca w tym sezonie. Do tego, nie można przejść obojętnie wobec sytuacji z 77. minuty, gdzie 27-latek wykazał się dużym refleksem i obronił trudny strzał po rykoszecie.

0 0 23 96% 1 0 3 1 2 0 0 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 206
Redakcji 7.0

Przyjemna dla oka "popisówa" ze strony Sergiego. Jako jedyny z obrońców nie jest obarczony winą za utratę żadnej z bramek. Niejednokrotnie dobrze interweniował, chociażby w 6. minucie, gdzie wyciągnął się jak struna i wybił na rzut rożny mocno zagraną piłkę z głębi pola. Jedyny błąd wkradł się chwilę później, przez co musiał faulować Kubo, za co obejrzał żółtą kartkę. W ofensywie mógł podobać się jeszcze bardziej. Aktywnie rozgrywał futbolówkę, czego obraz mamy m.in. w akcji bramkowej na 4:1, gdzie płynnie odegrał piłkę do De Jonga, a także zanotował 2 kluczowe podania, z których jedno było naprawdę bliskie przemiany w asystę, jednak uderzenie Suareza zatrzymało się na słupku.

1 1 90 91% 2 1 2 13 4 1 2 0

Udany występ Hiszpana, jednak nie bezbłędny. Na początku spotkania bardzo dobrze interweniował wślizgiem, a pod jego koniec spiął wszystko klamrą - najpierw zablokował strzał z dystansu, a kilka chwil później dobrze przeczytał zamiary rywala i po profesorsku odebrał piłkę. Pierwsza awaria miała miejsce w 64. minucie, w której Gerard źle zareagował na dynamiczną akcję rywali i nie zauważył, że przeciwnik uciekł mu spod krycia. Drugi błąd miał miejsce 3 minuty później, gdzie 32-latek wyskakując do piłki uderzył łokciem rywala w twarz (żółta kartka). Chwila rozstrojenia i łatwo o pomyłkę, jednak oby tych poważnych było jak najmniej w kolejnych meczach, a najlepiej w ogóle.

1 1 65 92% 0 0 3 5 8 2 0 0

Redakcji 4.0

Mimo wszystko zacznę od bronienia 24-latka, bo to naprawdę nie był dla niego łatwy mecz. Często musiał łatać dziury na lewej stronie i niejednokrotnie stawał twarzą w twarz z rywalami, którzy z piłką przy nodze czują się co najmniej dobrze. Jednak od obrońcy Barcelony powinno się niekiedy wymagać czegoś więcej w kryzysowych sytuacjach, czegoś "wow". Oczywiście o coś ponadprzeciętnego nie jest łatwo, jednak Clement na za dużo pozwalał m.in. Kubo, który nieraz potrafił wyjść górą z pojedynku. Francuz nie zawsze podejmował dobre decyzje (np. 35'), a potwierdzeniem tego, że nie był to jego mecz, niech będzie fakt, że gdy wykonywał wślizg, by uratować drużynę przed utratą gola w pierwszej połowie, i tak los zaśmiał mu się w twarz.

0 0 74 95% 0 0 2 5 6 2 0 0

Junior Firpo

Użytkowników 5 Liczba głosów: 206
Redakcji 5.0

Niekiedy brakowało go w obronie, co zostało już wyżej nadmienione. W defensywie potrafił zaprezentować się solidnie, wygrywając chociażby kilka pojedynków główkowych, jednak wrażenie po końcowym gwizdku było mieszane, gdyż rywale potrafili nam zagrozić, operując futbolówką w strefie należącej do młodego Hiszpana. W ofensywie nie pokazał nic wielkiego, a jedynym zagraniem wartym uwagi jest wrzutka w pole karne, po której Pique oddał strzał głową.

0 0 52 92% 1 0 1 4 5 5 2 1

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 206

Bardzo dobre zawody ze strony Chorwata. W pierwszym kwadransie spotkania rzetelnie popracował w defensywie, prezentując przy tym swoje umiejętności czytania gry. Zanotował 4 długie podania, a także asystę (poprzedzoną odbiorem piłki) przy drugim trafienu Messiego. Został zmieniony w 72. minucie.

2 1 62 97% 2 1 4 4 4 0 1 0

Redakcji 8.0

Doskonały mecz w wykonaniu Sergio. 4 kluczowe podania oraz 4 długie piłki, z których należy wyróżnić znakomite zagrania górą z głębi pola za plecy obrońców Los Bermellones (23', 83' czy 88'). W defensywie również pokazał się z solidnej strony, co przełożyło się na 7 odbiorów. Na minus, strata piłki w 19. minucie, gdzie kompletnie się pogubił. Takiego Busquetsa ogląda się z przyjemnością.

1 1 86 95% 4 0 4 4 7 0 3 0

Frenkie de Jong

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 206

Imponuje jego gra na małej przestrzeni, Holender dobrze czuje się z piłką przy nodze. Zanotował kilka niezłych podań, jednak to, co skradło serca kibiców, to rozegranie futbolówki przy bramce Suareza. Najpierw szybka wymiana podań z Busquetsem, później z Roberto, a wszystko zwieńczone asystą. Chapeau bas!

0 0 52 96% 3 2 2 2 3 0 0 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9.5 Liczba głosów: 206
Redakcji 10.0

Hat-trick i to nie byle jaki! Co gol, to piękniejszy! Do tego, 4 kluczowe podania, a także 6 udanych dryblingów. Złota Piłka bez wątpienia trafiła w dobre ręce, a wybranie zawodnika meczu to tylko formalność.

7 4 73 84% 4 6 0 22 0 1 2 0

Kilka kluczowych podań? ☑ Asysta, będąc ustawionym tyłem do bramki? ☑ Pomoc przy stałych fragmentach we własnym polu karnym? ☑ Ale przejdźmy już do crème de la crème w tym meczu ze strony Luisito. Akcja De Jonga zwieńczona przepięknym, podkręconym strzałem piętą - jedna z najpiękniejszych bramek, jakie widziałem.

8 5 41 66% 4 3 3 15 1 1 0 1

Antoine Griezmann

Bramka podcinką już w 7. minucie oraz symboliczna asysta przy jedym z goli Leo Messiego. Szkoda niewykorzystanej sytuacji w 52. minucie, jednak cieszy to, że był o wiele bardziej aktywny niż w poprzednich meczach. Widać było lepsze zrozumienie z kolegami z boiska, czego przykładem może być np. odegranie piętą do Messiego w 23. minucie. Oby tak dalej.

2 2 44 84% 1 1 1 11 5 0 0 0

Arturo Vidal

Wszedł na boisko w 64. minucie za Holendra. Kilka chwil później zanotował kluczowe podanie, dużo biegał, jak to on, jednak z jego gry nie wynikało nic więcej.

1 0 24 96% 1 0 0 2 0 1 0 0

Carles Aleñá

Tak jak w przypadku Chilijczyka zostaje ocena wyjściowa. Wszedł na boisko w 72. minucie i pokazał trochę umiejętności. Zaraz po wejściu poradził sobie z mocnym pressingiem rywali i dobrze odegrał piłkę do Roberto oraz nieźle rozumiał się z kolegami na boisku.