31.08.2019, 17:00, 3. kolejka La Liga, Miejsce: El Sadar,

Anssumane Fati 51'

Arthur Melo 64'

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 181
Redakcji 5.0

Gospodarze oddali pięć celnych strzałów na bramkę Niemca i dwa z nich skończyły się bramką. Przy pierwszym golu teoretycznie mógł zrobić więcej. Rzutu karnego także nie udało się mu obronić. Można go pochwalić za sparowanie strzałów z dystansu, np. w 78. minucie. W grze nogami bez zastrzeżeń.

0 0 31 94% 0 0 5 1 3 0 0 0

Użytkowników 2.5 Liczba głosów: 181
Redakcji 3.0

Słabe zawody w wykonaniu Portugalczyka. Przy pierwszej bramce wprawdzie nie pokrył Torresa, ale nie można bezpośrednio obwiniać go o stratę tego gola. Później notował straty i niecelne zagrania, a w ofensywie kolejny raz nie było z niego zbyt dużego pożytku. Słusznie zmieniony w przerwie meczu.

0 0 32 78% 0 0 6 7 2 0 2 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 181

Pierwsza połowa w wykonaniu Gerarda pozytywna. Warto pochwalić za grę w powietrzu i kilka prób długich zagrań, jak np. ta do Carlesa Pereza lub Alby. W tym aspekcie ponownie bardzo dobry. Na największy minus sprokurowany rzut karny i kilka niecelnych podań (jedno z drugiej połowy, kiedy Osasuna ruszyła po tym ze swoją akcją).

0 0 85 86% 1 1 4 12 7 2 0 0

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 181
Redakcji 6.0

Najlepszy z czwórki obrońców. Można doczepić się do sytuacji z 7. minuty, kiedy Francuz dał się ograć na skrzydle, a Brandon dośrodkował w pole karne. Po tym dośrodkowaniu padła bramka na 0:1. Jednak w 16. minucie nie popełnił podobnego błędu i zablokował dośrodkowanie. W końcówce pierwszej połowy ważna interwencja. Możemy także pochwalić go za dobrą grę w powietrzu. Kilka razy długim zagraniem szukał Alby, jednak niecelnie.

0 0 99 88% 0 0 2 11 10 1 2 0

Redakcji 4.0

Przeciętne zawody w wykonaniu Hiszpana. Jego dośrodkowania w pole karne nie stworzyły zbyt wiele problemów pod bramką. W 34. minucie oddał piłkę rywalowi niecelnym zagraniem. Do gry w obronie nie można mieć większych zastrzeżeń. Wciąż nie wszedł na swój najwyższy poziom. Mecz bez historii.

1 0 87 90% 0 0 2 13 2 0 0 0

Użytkowników 3.5 Liczba głosów: 181

Tym razem Sergi w linii pomocy nie spisał się zbyt dobrze. Potrafił zagrać prosto na wrzut z autu (39. minuta) i notował też wiele innych strat. To głównie on jest winny straty pierwszego gola. Widząc, że Torres jest bez krycia w polu karnym, nie zareagował na to. Na prawej obronie także nie pokazał niczego szczególnego. Tam na minus słabe dośrodkowanie, które minęło wszystkich zawodników Barcelony. Można go jednak pochwalić za odebranie piłki Ibanezowi w 70. minucie.

1 0 64 86% 0 0 1 10 3 0 3 0

Redakcji 7.0

Najlepszy z pomocników Barcelony i jest to kolejne dobre spotkanie Hiszpana. To Sergio w środku pola zanotował najwięcej kontaktów z piłką i najwięcej celnych podań. Kilkukrotnie rozciągał grę długimi zagraniami. Warto też zaznaczyć, że to pressing i odbiór Busquetsa doprowadził do drugiego gola dla Barcelony. W końcówce spotkania słabo dogrywał w pole karne (piłka wyleciała na aut).

0 0 84 87% 0 1 7 11 5 1 1 0

Frenkie de Jong

Pierwsza połowa przeciętna, w drugiej już lepiej. Aktywny, kilkukrotnie dobrze wychodzący spod pressingu, ale to wciąż nie to. Można go pochwalić za odbiór z 4., czy 63. minuty. Po wejściu Arthura wyglądał lepiej i razem z Brazylijczykiem dobrze pracował w pressingu. Czekamy na więcej.

0 0 76 93% 2 1 5 7 4 2 0 0

Carles Pérez

Ciężki mecz do oceny. Jednakże myślę, że dobrze wykorzystał kolejną szansę od Valverde. Zanotował dwie asysty, za co duże brawa (szczególnie za pierwszą). Jednak Perez także nieudanie dośrodkowywał, zwlekał z niektórymi decyzjami i notował straty. Do tego nie wykorzystał 100% okazji z 88. minuty po świetnym podaniu Arthura. Szkoda, choć kolejny raz możemy być zadowoleni z postawy Hiszpana.

3 1 46 76% 2 3 1 15 2 1 1 0

Antoine Griezmann

Użytkowników 3 Liczba głosów: 181

To był naprawdę słaby mecz Francuza. Przez całe spotkanie zanotował zaledwie 30 kontaktów z  piłką i 21 celnych podań. Niewidoczny i poza grą. Nie oddał żadnego strzału na bramkę, a w 68. minucie nie zdążył opanować futbolówki w polu karnym. Na plus dogranie do Ansu z pierwszej piłki.

0 0 26 81% 1 1 3 5 2 0 0 1

Rafinha

Także słabo. Dużo strat, nie wychodziły mu dryblingi, a jego dośrodkowania były bardzo słabe (34. czy 46. minuta). Słusznie zmieniony na początku drugiej połowy.

0 0 41 85% 0 1 1 11 1 0 4 0
Rafinha

Anssumane Fati

Użytkowników 6 Liczba głosów: 181

Szesnastolatek wszedł od razu po przerwie i pięć minut później strzelił bramkę wyrównującą. Niesamowita sprawa. Odnalezienie się w polu karnym i uderzenie głową – klasa. Później mniej widoczny i nerwowy z piłką przy nodze, przez co zdarzały się mu proste błędy. Można wspomnieć o płaskim strzale, który nie sprawił problemów bramkarzowi, i o wejściu w pole karne, gdzie próbował wywalczyć jedenastkę. Dwukrotnie dobrze popracował też w pressingu.

2 2 21 90% 0 0 1 4 0 1 0 0

Arthur Melo

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7 Liczba głosów: 181
Redakcji 8.0

Zawodnik meczu. Świetna zmiana, która odmieniła grę Barcelony. Wypracował sobie pozycję do uderzenia w polu karnym i strzelił ładną bramkę. Do tego doszła praca w pressingu. Brazylijczyk kilkukrotnie dobrze ruszył z piłką i powinien także zanotować piękną asystę w 88. minucie, jednak jego podania nie wykorzystał Perez. W następnym spotkaniu obowiązkowo od pierwszych minut.