Następny mecz:  Barcelona  -  Athletic     ·  Niedziela, 12 kwietnia *  ·  31. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
31.10.2018, 21:30, 1. mecz 1/16 finału Puchar Króla, Miejsce: Reino de León,
Cultural Leonesa 0:1 FC Barcelona

Clément Lenglet 90'

Jasper Cillessen

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 89
Redakcji 7.5

Najlepszy. Nie świadczy to zbyt dobrze o poziomie gry jego kolegów. Owszem, Jasper w dwóch sytuacjach zachował się świetnie - najpierw, w 12. minucie, kiedy udało mu się sparować trudne uderzenie Zelu, a później, w 75. minucie, kiedy instynktownie przerzucił nad poprzeczką "petardę" Saula. Poza tym ma na koncie jeszcze dwie proste interwencje (51. i 65. minuta). Występ bardzo dobry i to wystarcza do zdobycia tytułu Zawodnika Meczu.

0 0 24 80% 0 0 6 4 4 0 0 0

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 89
Redakcji 4.0

Słabo. Przez cały mecz nie przeprowadził żadnej akcji stricte ofensywnej - żadnego dośrodkowania. Jego strefa działania ograniczała się do około 25 metra przed bramką rywali. W defensywie miał bardzo mało pracy, ale i tak raz, w 12. minucie, fatalnie się zachował, kiedy dał sobie odebrać piłkę, a Zelu niemal zdobył gola na 0:1. Mogłoby się wydawać, że akurat w takim meczu będzie w stanie bardziej pokazać swoje ofensywne atuty - stało się jednak zupełnie inaczej.

0 0 44 93% 0 2 3 8 1 0 1 0

Chumi

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 89
Redakcji 6.5

Udany występ Chumiego. Pewny w defensywie i bardzo skoncentrowany w wyprowadzaniu piłki - tylko dwa niecelne podania przez całe spotkanie. Może być ciekawą opcją na przyszłość - ciekawe, czy pojawi się na boisku w meczu z Rayo?

0 0 64 96% 0 0 1 2 6 1 1 0
Chumi

Jorge Cuenca

Użytkowników 5 Liczba głosów: 89
Redakcji 6.0

Podobnie jak Chumi - solidnie w defensywie. Jedynie co go odróżnia, to niższa celność podań. Indywidualnie bez żadnych poważniejszych błędów. Rywale nie dali mu zbyt wielu powodów do zmartwień, a jeśli do czegoś dochodziło, to przez jego kolegów.

0 0 33 85% 0 2 0 4 5 1 0 0

Juan Miranda

Redakcji 5.0

Ostrożny i oszczędny w kreacji. Mimo tego tracił piłkę zbyt wiele razy - zwłaszcza na własnego połowie (5). W defensywie nie miał zbyt wiele pracy, gdyż rywale nastawili się na grę z kontry i szybkie akcje środkiem boiska. Poprawny występ bez większej historii.

1 0 66 87% 1 1 0 9 2 1 3 0

Arturo Vidal

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 89
Redakcji 7.0

Co on wyprawiał w tym meczu w defensywie! Owszem, zaliczył 6 bezpośrednich interwencji (6., 21., 25., 28., 38., 55. minuta), ale w sumie aż 21 razy ustawiał się w odpowiednich miejscach, przechwytując bezpańskie piłki, "czyszcząc" pole karne i wygrywając główki. Od początku meczu był ustawiony bardziej ofensywnie, ale kontuzja Sampera zmusiła go do cofnięcia się. Wzorowo wywiązał się ze swoich zadań i tylko raz zapomniał się - w 51. minucie próbował "na raz" zablokować uderzenie rywala i został z łatwością minięty prostym zwodem. Drobny minus również za celność podań - zbyt często tracił piłkę - w tym aspekcie wychodzi na wierzch jego natura ofensywnego gracza.

0 0 82 86% 0 4 10 11 6 1 0 0

Sergi Samper

Dramat młodego pomocnika zakończył jego występ w tym meczu - Sergiego nie opuszcza pech. Do momentu zejścia z murawy nie wyróżnił się niczym szczególnym. Miał niewielki udział w grze - tylko 9 podań przez pół godziny gry, to bardzo słaby rezultat jak na środkowego pomocnika. Typowy występ na notę wyjściową.

0 0 9 77% 0 0 0 2 2 0 0 0

Denis Suarez

Cały Denis - świetna motoryka, wzorowa technika, próby przerzutów, duży udział w grze - tych pozytywów nie można mu odmówić. Niestety jego nieodłącznymi elementami w tym meczu były również przeciętna szybkość myślenia i podejmowania decyzji, a także nieskuteczność w kluczowych akcjach (95. minuta) - nieopierzony Alena "zjadł" go błyskotliwością i umiejętnością kreacji. Suarez po wejściu na skrzydło zaliczył najlepsze zagranie w tym meczu (86. minuta) i to najlepiej pokazuje jego możliwości - przyzwoicie gra tam, gdzie ma dużo miejsca i sporo czasu do namysłu.

1 0 68 87% 1 2 6 10 1 0 4 0

Malcom Silva

Nie można odmówić mu zaangażowania i pracy na boisku. Momentami wyglądał jednak, jak pies spuszczony ze smyczy, który nie bardzo wie, w którym kierunku biec. Widać po nim było poważne braki taktyczne - kiepskie ustawianie się w ataku pozycyjnym, zaś w przypadku posiadania piłki, zbyt długie zastanawianie się i nerwowość w poczynaniach - na dwie próby strzałów, wszystkie spudłował, zaś jeden udany drybling (najlepsza jego akcja w 38. minucie) dał tylko 25% skuteczności w tym aspekcie. Trudno się na niego patrzyło, ale dzięki jego skutecznej postawie w defensywie (31., 44., 49.), można mieć nadzieję, że zaciśnie zęby i będzie się starał nadrobić braki w kreacji. Pierwsze koty za płoty.

2 0 36 88% 1 1 1 9 3 1 3 0

Munir El Haddadi

Użytkowników 4 Liczba głosów: 89
Redakcji 3.5

Starał się brać udział w grze, jednak znamienny jest fakt, że w całym meczu zaliczył tylko jedno podanie do przodu (51. minuta). Wtedy wyszedł na pozycję, odwrócił się z piłką i dobrze rozrzucił na prawą stronę. Poza tym ograniczał się do odgrywania futbolówki do tyłu lub wikłał się w dziwne dryblingi (17. minuta). W pressingu dał minimum - zero bezpośrednich interwencji. Nota w dół za zmarnowanie akcji z 86. minuty. Słabiutko.

1 0 28 75% 1 1 2 11 0 1 3 0

Redakcji 4.5

Jego występ jest idealnym przykładem na to, w jaki sposób czyste statystyki mogą zakłamywać rzeczywistość. Cztery kluczowe podania, cztery udane dryblingi, asysta i znośna liczba strat - brzmi nieźle? Nic z tego. Poza zagraniem będącym asystą i dryblingiem w 86. minucie, po którym udanie przerzucił piłkę do Denisa, Ousmane wszystkie wyżej wymienione akcje kończył stratą - najbardziej szkoda zachowania w 38. minucie, kiedy zepsuł jedną dobrą akcję Malcoma w tym meczu. Poza tym był bardzo oszczędny w uczestniczeniu w grze, nie wykazywał żadnego zaangażowania w defensywie i zupełnie nie potrafił pociągnąć gry zespołu. Asysta przy trafieniu Lengleta naciąga mu ocenę.

1 0 31 72% 4 4 4 8 0 2 2 0

Carles Aleñá

Zaprezentował poziom podstawowego zawodnika pierwszego zespołu. Grał na bardzo dużej intensywności, notując przez godzinę gry ponad 50 podań, 5 udanych dryblingów i tylko 3 straty! Fakt, dwie z nich były z gatunku "młodych i głupich" - 36. i 51. minuta - wprost na kontrę dla rywali, ale poza tym, oceniając grę naszego wychowanka, ręce same składają się do oklasków. Po jego wejściu na boisko, środek pola powoli zaczął się rozkręcać. W 86. minucie powinien mieć asystę na koncie, ale Munir zepsuł świetną okazję. Brawo również za akcję z próbą strzału w 71. minucie.

1 1 53 94% 2 4 8 3 0 1 3 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 89

Udane wejście. Bardzo odpowiedzialnie podszedł do tematu rozegrania - tylko raz stracił piłkę. W defensywie nie dopuścił do żadnej groźnej akcji rywali. Największy wpływ na jego ocenę ma oczywiście strzelony gol - Clement znakomicie czuje się w polu karnym przeciwników i jedyne, czego do tej pory mu brakowało, to właśnie skuteczności. Oby ten mecz dał mu większą pewność siebie przy wykończaniu akcji.