Następny mecz:  Barcelona  -  Granada     ·  Poniedziałek, 20 września 21:00  ·  5. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 4.5

Przy bramce Rakiticia bez szans, jednak nie możemy powiedzieć tego samego o drugim golu. Brak obrony strzału Miny nie kwalifikuje się do zażartej krytyki, jednak mamy wrażenie, że Claudio mógł być odrobinę szybszy i sparować skuteczniej to uderzenie. W grze nogami w porządku - brawo zwłaszcza za podanie z 25. minuty.

0 0 18 89% 0 0 4 0 2 0 0 0

Nie można odmówić mu aktywności i dobrych interwencji (33. minuta), jednak w kluczowych momentach zawodził. Najpierw zepsuł akcję w 42. minucie złym przyjęciem, a tuż przed przerwą zawalił przy golu Miny, decydując się na próbę założenia bardzo złej pułapki ofsajdowej, zamiast podążyć za strzelcem i starać się przeciąć podanie. W drugiej połowie coraz bardziej słabł, a jego największym błędem jest złe ustawienie się w 87. minucie i przepuszczenie podania do Alcacera. Aha - przy golu Rakiticia nie popełnił błędu - stąd jego nota nie może być niższa.

2 0 71 90% 0 2 0 5 6 0 1 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 629
Redakcji 6.0

Solidny w defensywie, choć przy golu Miny mógł lepiej "ugryźć" Parejo - wpływa to na jego notę. Poza tym świetny - akcje z 14., 63., 71. i 83. minuty tylko to potwierdzają. W ofensywie niesamowicie aktywny. Warto odnotować jego podanie z 57. minuty, a także zganić za zmarnowanie piłki meczowej w 89. minucie - miejmy nadzieję, że limit pecha został wykorzystany do końca sezonu.

2 0 93 90% 0 3 6 4 10 2 0 1

Javier Mascherano

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 629
Redakcji 7.0

Świetny występ i pewne detale (uchybienia w interwencjach z 22. oraz 30. minuty), a także wątpliwe ustawienie przy golu Miny zaniżają mu notę końcową. Poza tym kapitalny. Multum udanych interwencji (27., 42., 53., 55. oraz 87. minuta), a także ogromny wkład w ofensywę (22., 42. x3, 47., 57. oraz 75. minuta). Bez niego Valencia mogłaby bez problemu strzelić kolejne gole. Zawodnik Meczu.

0 0 81 91% 2 1 9 1 8 1 0 0

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 629

Całkiem niezły występ. Najważniejsza oczywiście idealna asysta przy golu Leo. Warto także odnotować inne dobre zagrania ofensywne Jordiego (5., 11. oraz 39. minuta), choć trzeba również zganić Katalończyka za złe podania oraz interwencje z 24., 42., 58. oraz 87. minuty. Mimo wszystko okazał się jednym z solidniejszych graczy na murawie.

0 0 58 85% 4 0 2 8 3 2 1 1

Redakcji 5.0

Kolejny z rzędu przeciętny mecz Sergio. Jak zwykle, ostatnimi czasy, był spóźniony w pressingu, ale na szczęście nie przełożyło się to na jakieś bezpośrednie błędy. Poza stratą z 17. minuty oraz fatalnym kryciem w 87. minucie nie popełnił większych błędów. Plus za interwencje z 33., 67. oraz 83. minuty. Nie gra źle, ale daleki jest od swojej optymalnej dyspozycji, kiedy to swoimi podaniami napędzał ofensywę.

0 0 80 86% 0 1 9 4 4 0 2 0

Redakcji 3.5

Za "samobója" odejmujemy formalnie i minimalnie - zrobił wszystko najlepiej jak potrafił i nie mógł zachować się inaczej - jak pech, to pech. Dużo większą winę ponosi za gola Miny, kiedy to zapomniał się w ustawieniu i zbytnio zagęścił środek pola, zupełnie odpuszczając Parejo (błąd podobny do tego z Atletico przy golu Griezmanna, kiedy to nie przesunął się za Carrasco). To właśnie Ivan ponosi największą winę za sposób rozegrania tamtej obrony - reszta była już naprawianiem jego błędów. Bura także za straty z 43. oraz 59. minuty, a także za marny strzał z 47. minuty. Ocenę podwyższają Chorwatowi podania z 9., 22. oraz 84. minuty, a także świetna próba uderzenia na kwadrans przed końcem meczu. Mimo wszystko słabo.

3 1 56 82% 4 0 2 7 2 2 4 0

Andrés Iniesta

Redakcji 5.5

Kilka prób przerzutów i napędzania akcji, jednak poza wybitnie udanymi (5., 29. oraz 89. minuta), które podwyższają notę Andresowi, reszta nieefektywna. Niektóre zagrania znamionowały duże zmęczenie i brak optymalnej dyspozycji. Okazał się najlepszym pomocnikiem w drużynie, jednak wciąż to tylko "przeciętnie z plusem" - takie mamy teraz czasy.

0 0 58 81% 2 1 9 7 2 1 0 0

Jego nastawienie w żaden sposób nie zmieniło się na lepsze, o czym świadczy brak aktywności w przejęciu podania z 10. minuty. Poza tym jednak mogliśmy zobaczyć dużo częściej tę leniwą, choć efektywną wersję Messiego. Sporo świetnych podań i akcji (5., 11., 13., 15., 25., 38., 58. oraz 77. minuta), a także najważniejszy gol, który podwyższa mu notę. Szkoda, że nie odblokował się wcześniej, przy stanie 0:0 lub chociaż 0:1 - powinien (7. oraz 39. minuta). Tym razem wiele razy "ciągnął wózek", ale w ważnych momentach zawodził. Powinien oddać rzuty wolne komuś innemu, bo każdy kolejny jest coraz gorszy. Jedyny z MSN, który pokazał widoczną jakość.

7 4 52 85% 3 4 3 7 0 0 2 0

Użytkowników 3.5 Liczba głosów: 629

Występ podobnie jak w przypadku Neymara, z tym że mniej irytował i tracił piłkę. Zaliczył dobre podania w 7., 37. oraz 47. minucie, ale kompromitująco marnował okazje w 5., 9. oraz 22. minucie. Minus też za akcję z 42. minuty. Generalnie gra jak zwykle, ale zaciął się na dobre, a to robi ogromną różnicę.

3 0 20 70% 4 1 0 8 3 1 1 3

Neymar Jr

Użytkowników 3 Liczba głosów: 629
Redakcji 2.5

Bardzo widoczny na początku meczu (akcja w 11. i podanie w 7. minucie), jednak co z tego, skoro fatalnie marnował dogodne okazje (5. oraz 12. minuta)? Mimo wszystko do przerwy wyglądał w porządku, prezentując jeszcze świetne podanie w 25. minucie. Niestety po przerwie stał się zupełnie innym graczem. Warto odnotować jego dobre akcje z 64. oraz 70. minuty, ale one pozwalają tylko zbytnie nie obniżyć noty Brazylijczykowi. Postawa w 59. oraz 87. minucie, a także notoryczne straty i holowanie piłki w poprzek boiska, potrafiły wyprowadzić z równowagi każdego cule - zawiódł. Bardzo słabo z minusem.