Następny mecz:  Barcelona  -  Eibar     ·  Sobota, 22 lutego 16:00  ·  25. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Arthur Witty Cotton

1903-1905

Arthur Witty był z pochodzenia Anglikiem i wywodził się z ważnej, angielskiej rodziny kolonistów. Przybył do klubu niedługo po jego założeniu i 17. września 1903 roku został ogłoszony prezydentem. Wcześniej, za kadencji Terradesa, był członkiem zarządu klubu.

Podczas rządów Witty'ego do pierwszego zespołu przeszli pierwsi wychowankowie z niższych sekcji, między innymi Comamala, Forns, Quirante i Soler. W tamtym okresie, taka polityka nie była jednak doceniana. Za kadencji Anglika, Barcelona nie zanotowała większych sukcesów na boiskach Hiszpanii i mogła jedynie świętować zdobycie Pucharu Katalonii. "Don Arturo" jak był nazywany Witty został zmuszony do zmiany boiska i w niedługim czasie FC Barcelona przeniosła się na Carrer Muntaner.

Za prezydentury Arthura Witty'ego Barça rozegrała swój pierwszy międzynarodowy mecz przeciwko Stade Olympique de Toulouse w Barcelonie, a 1-ego maja w spotkaniu rewanżowym z francuską ekipą zadebiutowała poza granicami Hiszpanii, a dokładnie w Tolasa de Llenguadoc.

Witty sprowadził do klubu specjalne piłki z Anglii. Także siatki w bramkach były jego zasługą. Ponadto Anglik między 1899 a 1905 rokiem rozegrał w barwach Barcelony 74 spotkania.

Po 746 dniach sprawowania urzędu prezydenta, 6. października 1905 roku, Arthur Witty opuścił swój gabinet. Było to spowodowane narastającym niezadowoleniem socios, których liczba wynosiła wówczas 234 osoby.