Następny mecz:  Barcelona  -  Betis     ·  Sobota, 4 grudnia 16:15  ·  16. kolejka La Liga Eleven Sports 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Otto Helmut Gmelin

Retrato de Otto Gmelin1909-1910

Otto Gmelin, popierany przez Gampera, został prezydentem 14. października 1909, utrzymując swój stołek przez ponad rok, do 17. listopada 1910 roku (wtedy to funkcję prezydenta ponownie przejął Gamper).

Przez te 344 dni, Gmelin - znany jako "Wielki Otto", z racji swojej tuszy - sprawował władzę w klubie. Ówczesny zespół był na fali, a sam prezydent kontynuował politykę rozpoczętą przez Joana Gampera.

Na boisku sprawy nie mogły układać się lepiej. Barça po raz pierwszy w historii zdobyła Mistrzostwo Hiszpanii, zdobyła również Puchar Pirenejów i została Mistrzem Katalonii, sięgając po ten tytuł bez straty punktu. Warto też wspomnieć, że za prezydentury "Wielkiego Otta" Barcelona po raz pierwszy zmierzyła się z profesjonalnym klubem z zagranicy - brytyjskim Cardiff Corinthians, zwyciężając go 4-1.

Jeżeli chodzi o sprawy "poza boiskiem" Gmelin zapoczątkował proces pozbywania się z klubu tak zwanych "biernych członków" (piłkarzy amatorów, którzy woleli oglądać piłkę niż grać w nią zawodowo).

Po zakończeniu kadencji, Niemiec, który świetnie znał się na zasadach gry w piłkę nożną, został członkiem Pierwszego Narodowego Stowarzyszenia Sędziów, aczkolwiek nadal, podczas rządów nowego-starego prezydenta - Hansa Gampera, był on związany z zarządem katalońskiego klubu.