Następny mecz:  Barcelona  -  Osasuna     ·  Czwartek, 16 lipca 21:00  ·  37. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Joaquim Peris de Vargas

Retrato de Joaquim Peris de Vargas1914-1915

Joaquim Peris de Vargas był wojskowym i zarazem najbardziej kontrowersyjną postacią w całej historii klubu.

Swoja karierę w zarządzie rozpoczął w 1910 roku, kiedy to podczas drugiej kadencji Hansa Gampera zajmował stanowisko vice-prezydenta. Joaquim Peris de Vargas utrzymał to stanowisko do roku 1914 (najpierw podczas kadencji de Moxó, a później Presty). Pod koniec rządów jedenastego prezydenta Barçy, de Vargas zszedł ze sceny usuwając się w cień. Jednak nie na długo, gdyż zaraz po rezygnacji Presty pojawił się ponownie i objął stanowisko prezydenta FC Barcelony.

Okres prezydentury de Vargasa, to czas pełen kłótni i sporów pomiędzy prezydentem a zawodnikami. De Vargas chciał robić wszystko na własną rękę i nie był skory do żadnych kompromisów, co wywoływało niechęć wśród jego współpracowników. Doszło nawet do tego, że oskarżał zawodników o bunt wobec jego osoby. Peris de Vargas bez wątpienia miał dyktatorskie zapędy. Pewnego razu, podczas przemówienia wykrzyknął "Barça to ja!".

Joaquim Peris de Vargas opuścił klub pod koniec sezonu 1914-1915, po interwencji Głównego Dowódcy Armii w Katalonii, który siła zmusił go do ustąpienia z zajmowanego stanowiska. Jego rezygnacja była prawdziwą ulgą dla ludzi związanych z klubem.