Następny mecz:  Bayern  -  Barcelona     ·  środa, 8 grudnia 21:00  ·  6. kolejka Liga Mistrzów , Gr. E TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Francesc Miró-Sans i Casacuberta

Retrato de Francesc Miró-Sans1953-1961

W konsekwencji dymisji Enrica Martí w trybie pilnym zwołano wybory, mające wyłonić nowego prezydenta Barçy. Miró-Sans zaledwie 311 głosami pokonał swojego największego kontrkandydata, Amata Casajuanę, i 23 grudnia 1953 roku został mianowany prezydentem FC Barcelony.

Za prezydentury Miró-Sansa Barcelona rozpoczęła podbój Europy, zdobywając po raz pierwszy znaczące trofea na arenie międzynarodowej. Barça dwukrotnie zdobyła Puchar Miast Targowych, dwukrotnie też sięgnęła po mistrzostwo Hiszpanii oraz Puchar Hiszpanii. Prezydentura Miró-Sansa zapisała się jednak w historii z innego powodu, jakim była budowa Camp Nou. Inauguracja nowego stadionu Barçy miała miejsce 24 września 1957 roku. Był to ogromny krok do przodu w historii klubu.

W 1958 roku Miró-Sans został pierwym prezydentem Barcelony, który doczekał się reelekcji. Wybory, w których wywalczył on kolejną kadencję przeprowadzono w zmienionej formie. Na początek wyznaczono 200 socios compromisiarios, którzy bezpośrednio mieli wybrać prezydenta klubu. Francesc Miró-Sans pewnie pokonał kontrkandydata na to stanowisko, Antoniego Palésa, zdobywając aż 75% głosów. Jednak podczas drugiej kadencji niektóre z jego decyzji doprowadziły do pewnych rozbieżności w obrębie klubu i stało się jasne, że nie uda mu się zachować urzędu. Miró-Sans ustąpił ze stanowiska 28 lutego 1961 roku.