La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1286 Culés

#Tiki-taka

Przy Camp Nou zawisł plakat: Barça to nasze życie, nie wasza zabawka. Superliga nie. [@alexpintanel]

76

Brawo dla kibiców

138

@Kgorecki2500 Tez kibice:

Dejcie mnie Hochlanda!

90

@Kgorecki2500 Pewnie, że brawa. W końcu dużo lepiej ogłosić bankructwo, albo być zmuszonym sprzedać połowę pierwszego składu, niż rywalizować w SuperLidze xd

konto usunięte

55

@Kgorecki2500 Podasz jakieś rozsądne argumenty przeciw temu projektowi? Czy będziesz tak rzucał banałami co drugi post?

75

Idioci, jak leciał hymn LM to gwizdał cały stadion, klub ogarnął nowe lepsze rozgrywki to też im nie pasuje

26

@StarLord9
Argumenty:
-Hermetycznie zamknięta liga gdzie grają zespoły, które generują największe pieniądze z marketingu, a nie zespoły które na to zasługują ( stary format ligi mistrzów)
-350 milionów za sam udział jak dla mnie to przegięcie
-Dołącza tylko 5 drużyn reszta jest ta sama
-Stary format ligi mistrzów ma ręce i nogi, a to nie wiadomo czym w ogóle jest.
(ten ostatni może subiektywny, ale masz pozostałe)

0

@StarLord9 Będzie rzucał, a o Haalnda pierwszy będzie krzyczał i o inne transfery.

10

@rademenes Tak lepsze rozgrywki xD Jeśli całkowite zabetonowanie futbolu jest lepsze to nie wiem co wam ta UEFA zrobiła.

6

@TheMugShot Nie dokonywać transferów za setki milionów co sezon albo poszukać sponsora. Jest wiele innych sposobów.

4

@MarFan A idź mi jak najdalej z tym Hallandem. Ja go w Barcy nie chcę

6

@Kgorecki2500 Chłopie w La Lidze też są te same zespoły, heremtycznie są zamknięte czy nie? LM ma przejść też rewolucje i ma być podobna do SL, więc nie wiem o czym ty bredzisz. Lepiej że klub zbankrutował a przed tym grał w rozgrywkach gdzie mafia UEFA zagarnia kasę i to tak nie wiadomo naprawdę jaką?

14

@MarFan Nie liga nie jest zamknięta. Każdy zespół może z niej spaść i do niej awansować. Rewolucja w LM ma być w sezonie 24/25, do tego czasu można było rozmawiać o zostawieniu obecnego formatu i sensie tych zmian, a nie tworzyć jakąś Superligę.

3

@Kgorecki2500 Nie da się nie dokonywać transferów za setki milionów, bez utrzymywania ciągłego się na szczycie. Prędzej czy później musi do tego dojść, takie są prawa rynku, tyle najlepsi wołają i tego nie zmienisz. Sponsora mamy i widać nie jest tak prosto zwiększyć i ich ilość, są jakieś granice. Skoro tyle mądrych głów jest w klubach i idą w SL tzn że jest to najprostszy sposób na generowanie zysków i zastrzyk pieniędzy na które LM nie pozwala.

4

@Kgorecki2500 Ah te 3 zespoły o jakiej jakość? Zejdź na ziemie. W SL 5 zespołów ma się zmieniać więc może zaczniesz pisać tak jak ma być a nie dorabiać teorię. Ludzie chcą oglądać najlepszych, cała Azja np. Nikt nie będzie oglądał jakiegoś beniaminka z II ligi chętniej niż starcia gigantów. Po za tym stale są te same klasyki Real-Barcelona, Atletico-Barcelona, Sevilla-Barcelona to Ci nie przeszkadza? Ale już Inter-Barcelona, ManU-Barcelona tak? W obecnej LM stale są te same mecze, Real-City, PSG-Bayern, PSG-Barcelona a przy okazji jakieś ogórki w fazie grupowej. To jest też ok?

konto usunięte

4

@Kgorecki2500 Ok dzięki za ich podanie. To teraz się wspólnie zastanówmy... Póki co mamy tylko jakiś ogólny pogląd na to jak ta Super Liga ma wyglądać, a sam Perez jednoznacznie stwierdził w wywiadzie, że nie zamykają się na opcję poszerzenia jej o kolejne zespoły. 350 milionów to jak widać kwota idealnie skrojona pod dzisiejsze finansowe standardy wielkich klubów. Zwróćmy uwagę, że dzisiaj za wszystko płaci się więcej, choć niekoniecznie idzie to w parze z jakością (vide transfery piłkarzy). Druga kwestia tej kwoty to fakt, że 120 milionów euro dla zwycięzcy LM wygląda dosyć śmiesznie patrząc choćby pod kątem wpływów z praw telewizyjnych i różnych innych tytułów. Jeśli chodzi o dołączanie drużyn to ma ono być ze względu na zasługi sportowe no i w zasadzie prawie wszystko trzyma się kupy. Gdybyśmy spojrzeli na tryumfatorów LM ostatniej dekady, to pojawiają się tam te same drużyny. Co więcej fazy grupowe to niemal kalka w kalkę co roku to samo, a dodatkowo zatwierdzony nowy format Ligi Mistrzów spotęguje występowanie meczów, którymi mało kto będzie się interesował. Ten stary format o którym mówisz już nie wróci. Jak najbardziej rozumiem obawę przed nowym. To naturalne. Ale warto też zwrócić uwagę, że jeszcze gorsza jest stagnacja i niechęć do zmian.

5

@Kgorecki2500
tylko że tu bedą kluby które wygrału 21 z 28 edycji CL:) 75% to jest śmietanka, jakby (podkreślam jakby bo wiem że są przeciwni) był Bayern, PSG, BVB to praktycznie 90% edycji:) to kogo ci brakuje?

to są obecnie i na przestrzeni ostatnich lat najlepsze kluby, a dla nowości będzie 5 wolnych miejsc, aby takie kluby jak RB Lipsk, Sevilla, Napoli, Zenit, Porto, Ajax, Benfica np. mogło o to miejsce powalczyć co roku

ja to kupuje, dla słabszych klubów będzie CL

może po kilku latach powstałaby druga dywizja ze spadkami plus awansami:)

wolę to niż rozgrywki pod egidą UEFA

0

Ci sami co zawiesili plakat w oknie transferowym wywieszą plakat my chcemy transferów a klub odp ale za co

1

@Kgorecki2500 350 mln to przegięcie? Miliardowy dług i kibicom pieniądze ratujące sytuację finansową klubu śmierdzą XD Kibice to najmniej rozsądne istoty XD

0

@Kgorecki2500 Częściowo jest. 6-10 zespołów nie spadnie z ligi (nawet bez zabezpieczenia podobnego z Superligi). Pozostałe ekipy mają na to szanse. Różnica polega tylko na tym, że największe kluby nie mają gwarancji pozostania, choć ich status finansowy je chroni.

5

Nie wiem jakim trzeba być piknikiem podniecającym się tylko "WIELKIMI MECZAMI", żeby w Superlidze widzieć cokolwiek więcej niż hermetyczną maszynkę do drukowania hajsu dla leśnych dziadków. Zamiast rozwiązywać problemy współczesnego futbolu zróbmy im ładną etykietkę i dodatkowo spieniężmy.

0

@TheMugShot jeśli ktoś źle zarządza to ogłasza bankructwo... Jak ładowano twoje pieniądze podatnika w ratowanie banków, bo są za duże i nie mogą upaść to protestowałeś, czy uważałeś, że tak należy...

0

@Nihas co zrobiła UEFA? Dnia by nie starczyło by to wypisać. To są największe szmaty taka prawda. Też za tym nie byłem na początku a to wcale nie jest głupi pomysł

1

Ja mysle ze pomysl superligi upadnie w ciagu miesiaca. Jeszcze nie widzialem wypowiedzi zadnego pilkarza czy trenera który by to rozwiazanie poparl. A jest juz bardzo duzo glosow przeciw nawet z klubow zalozycielskich. Chelsea i City juz sie wahaja czy nie zrezygnowac z superligi wg 'The Guardian'. To bardzo niedopracowany pomysl. Jedyne rozwiazanie to rozmowa z UEFA i znalezienie kompromisu ktory wszyscy by mogli zaakceptowac. Liga z ktorej nie mozna spasc nie ma sensu. Leicester czy Atalanta pokazaly w ostatnich sezonach ze sa na ten moment lepsze od Arsenalu, czy AC Milan. Czemu pozbawic ich mozliwosci rywalizacji z najlepszymi tylko dlatego ze maja mniejszy budzet.

Komentarz usunięty

0

Brawo!!!!!!!!!!!

0

@TheMugShot Połowa składu powiadasz? Pjanić, Griezu, Umtiti, Dembele, Busquets, Coutinho, Trincao, Brajt - jak dla mnie mogą sobie iść już teraz ze swoimi pensjami. Bez większej straty na jakości gry :]

0

@Boski82 Raczej mój bank informuje, że od teraz będzie działa na innych zasadach, aby uniknąć bankructwa - przenosząc tę sytuację, na twój przykład. W tej sytuacji albo zostaję i przyjmuję zmianę, albo zmieniam bank. Gdzie ty tutaj masz problem?

0

@Geble Bananowi kibice chcą Hohlanda

1

No i prawidłowo.

0

@rademenes Gwizdali nie po to, by zreformować i zmienić rozgrywki. Taki argument jak przytoczyłes nie ma tu związku, bo sprawa gwizdów dotyczyła czego innego!

5

@StarLord9 @Geble Naprawdę potrzebujecie argumentów? To jest hermetycznie zamknięta liga, która nie ma nic wspólnego z futbolem. I jeżeli ktoś woli skład złożony z Hallanda i Ymbappe to pewnie, że jest za tymi rozgrywkami. Może powinien jednak kibicować "Galaktycznym"? Pamiętajcie, że Barca chwali się nadal składem złożonym z 11 wychowanków. Czy w piłce nie chodzi o to, aby Leicester mogło świętować mistrzostwo kraju? Naprawdę chcecie oglądać 6x w miesiącu Gran Derbi? Naprawdę myślicie, że futbol nie straci tego co ma w tej chwili? Czy Arsenal zasługuje na miejsce w tej lidze bardziej niż Leicester lub Leeds? A może Sevilla nigdy nie dostanie prawa w niej zagrać? Serio to ma być Fair?

0

Nie mogę się doczekać postania tych rozgrywek :)

Komentarz usunięty

0

Wielkie brawa, niech walczą bo również mają coś do powiedzenia.

0

@Kgorecki2500 skoro jakiś zespół generuje gigantyczny zysk jeśli chodzi o marketing to zasługuje na grę SL. Gdyby dla przykładu Lech nagle stałby się potęga Europy pod względem oglądalności meczów i robieniem kasy z marketingu to też dostałby szanse gdy w najlepszej lidze starego kontynentu.
Innymi słowy teraz każda inna drużyna niż założycielskie będą miały cel jakim będzie gra w SL, będą się starać będą walczyć do ostatniej minuty każdego spotkania bo będą chciały się bić z najlepszymi. Tak więc Twoje argumenty są niczym.

0

@Jeydy Skoro taki Juventus generuje duże zyski to dlaczego jeżeli nie zająłby miejsca w TOP 4, albo nie wygrał odpowiedniego pucharu to nie grałby w lidze mistrzów ? Bo ten format jest jeszcze w miarę uczciwy. Masz umiejętności to grasz. Abstrachując od nowego formatu, tak można naciskać na UEFE żeby zostawić obecny, a nie tworzyć jakąś zamkniętą Superligę w której zmieniało by się 5 zespołów

0

@Kgorecki2500 Mimo wszystko jest lepiej żeby kluby dostawały kasę niż mafia FIFA i UEFA które nie robią w piłce od x lat. Mówią, że kluby które dołączają do Superligi lecą na kasę, a co robi FIFA i UEFA teraz? Mecze o 12/13 dla Chińczyków, Mistrzostwa w Katarze, rozgrywanie spotkać w USA, przecież to czysta kasa, tylko ze teraz ta kasa będzie w większości szła na konto klubów a nie do kieszeni innej organizacji która swieci oczami i liczy miliony zysku. Wygranie LM to 140/150mln, które wiąże się z graniem z zespołami z Ukrainy, Węgier.

0

Trochę zabawne że Ci wszyscy miłośnicy romantyzmu i uczciwości nie widzą tego że SL to wielka szansa dla młodych piłkarzy ze szkółki. Pomyślcie tylko, jeśli klub nie musi się obawiać o to czy będzie miał kasę jak nie awansuje do LM to będzie mógł sobie pozwolić między innymi na to żeby odważniej wprowadzać młodych i dawać im czas. Klub który ma świadomość że kasa się będzie zgadzać pomimo gorszego jednego czy dwóch sezonów może prowadzić całkowicie inną politykę transferową.

0

Powinni się jakoś dogadać z UEFA. Ta Super Liga nie przekonuje mnie do siebie. Jak to będzie wyglądało? Co sezon bede ogladac mecze Arsenalu z Milanem? Mimo iż poziom wyżej bedzie stało spotkanie np Atalanty z Betisem. Dla mnie poroniony pomysł ta liga

0

@TheMugShot banki zostały dofinansowane z pieniędzy podatników(a więc i twoich pieniędzy), nikt Cię o to nie pytał czy wyrażasz na to zgodę... A co do twojego, to na Cyprze nie pytali ludzi jak zabrali im z lokat bankowych pieniądze (co prawda tych co mieli ponad 100 tyś euro)

0

@Kgorecki2500 I tak gów.o masz do gadania, tak jak my wszyscy. Jeżeli Barcelona będzie grała w Superlidze z najmocniejszymi drużynami świata to mnie to cieszy. I będę dalej jej kibicował czy to Superliga czy kiedyś walka o kwalifikację do europejskich pucharów.

0

@Gargamel01 czyli jak nie mam na coś wpływu to nie mogę mieć własnej opinii ? Ciekawe

0

@DRESZCZ Ja wiem, że Arsenal jest słaby obecnie, ale Milan to wicelider Serie A i Betis do żadnego z nich nie ma podjazdu romantyku.

0

@Kgorecki2500 No możesz, ale mam nadzieję iż rozumiesz, że ta twoja osobista jakże ważna dla Ciebie opinia tej sytuacji nie zmieni.

0

@Kgorecki2500 Chłopie obudź się, ten świat nigdy nie był uczciwy ani sprawiedliwy. Nigdy! Zawsze byli Ci na górze i na dole. Był faraon i niewolnicy, rycerstwo i chłopstwo, patrycjat i plebs, wodzowie i żołnierze. Życie to nie jest bajka.

0

Superliga jest przejeciem biznesu pilkarskiego w Europie przez Amerykanow. To nic innego jak utworzenie zamknietego grona, do ktorego czasami wpusci sie kogos. To rozgrywki, w ktorych nie ma rywalizacji o wynik, bo kase i tak sie dostanie. Nie ma to nic wspolnego z wartosciami, ktore ma miec pilka nozna. Bogaci stana sie bardziej bogatsi, ze reszta klubow nigdy nie bedzie miala szansy, by z nimi konkurowac. UEFA ponosi takze wine, bo jej tzw reformy rozgrywek ida dokladnie w tym samym kierunku. Reasumujac pilka nozna jest niszczona juz od wielu lat.

0

@blaugrana1899 Na szczęście każdy może grać w piłkę nożną, nie mając pieniędzy. Tak to też jest piłka nożna i dostarcza wiele frajdy.

1

@Kgorecki2500 podróba rozgrywek NBA, NHL. Ale tam to wygląda sensownie, a nie jak konkurencja dla istniejących rozgrywek i kompletne olanie ligi krajowej

0

@Rhaan Faktycznie, niech połowa klubów od połowy sezonu gra ogórkami z rezerw o pietruszkę bo co to w sumie za różnica czy zajmie się dziesiąte miejsce czy ostatnie - hajsik i tak się zgodzi a miejsca w elicie nikt nie zabierze. Jak już w warzywniaku jesteśmy to niech zmienią nazwę na potato cup, bo nawet spoko brzmi a z superligą to w takiej wersji nie będzie miało wiele wspólnego. Młodzi też muszą dawać radę a nie dostawać miejsce w składzie za darmo, od ogrywania ich są sparingi, drużyny rezerw, puchary króla z trzecioligowcami czy wreszcie wypożyczenia.

1

@TheMugShot Brednie o bankructwie maga powtarzac a madryle albo osoby nie mające pojęcia o ekonomii.
Przy tobie jednak występują obie opcje

1

@Kgorecki2500 Przegięcie to kupno przez państwo zawodnika dla klubu.

0

@Kgorecki2500 format uczciwy? Jeśli Juve nie zagra w CL to zagra w EL więc i tak i tak sensacja i oglądalność jest góra

0

@Kgorecki2500 Argumenty:

"-Hermetycznie zamknięta liga gdzie grają zespoły, które generują największe pieniądze z marketingu, a nie zespoły które na to zasługują ( stary format ligi mistrzów)" - 20 miejsc, 5 miejsc dla innych. zmiennych. To nie jest hermetyczna liga. Do tego porównujesz to ze starym formatem LM.... a robiłeś analizę, jak duża zmienność jest wśród 16 najlepszych drużyn w LM? Bo co roku grają ci sami i to dla Ciebie nie jest hermetyczne.

-"350 milionów za sam udział jak dla mnie to przegięcie" - plotka zdementowana przez prezesa Juventusu, a nawet jeśli prawda co Cię boli, to Twoja kasa? Przecież Oni tego nie kradną.

-Dołącza tylko 5 drużyn reszta jest ta sama

"czyli jednak nie jest hermetyczna ;-)" - zobacz kto wygrywa LM, kto zdobywa ligi krajowe, kto awansuje do fazy pucharowej LM wtedy zrozumiesz, że LM też jest hermetyczna... a żeby do niej wejść to trzeba mld patrz City, PSG, Chelsea.

-Stary format ligi mistrzów ma ręce i nogi, a to nie wiadomo czym w ogóle jest.
Mówisz mam nadzieję, o czasach jak w LM grali mistrzowie danego kraju a nie Ci najwięksi z często 4 miejsca w lidze? Do LM się przyzwyczaiłeś i dlatego nie widzisz jej wad.

0

Rozumiem, że wszystko miałoby się kręcić wokół kasy i szeroko rozumianej transparentności. Na jakiej zasadzie miałoby te 5 dodatkowych drużyn zostać zaproszonych? Stabilność finansowa i wpłacenie określonej ilości pieniędzy do kasy superlipy? Ok, to ja zakładam klub Zadupie w Wypiździowie Mniejszym, buduję stadion na 80 tys miejsc, wpłacam 1 mld bitcoinów do kasy super lipy i gramy? Tylko kto to przyjdzie oglądać?

« Powrót do wszystkich komentarzy