La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1305 Culés

#Tiki-taka

Operacja związana ze sprowadzeniem Wijnalduma do Barcelony została już zrobiona w 95%. Ronald Koeman chce, aby Holender wzmocnił drugą linię Blaugrany.  [Football Insider]

136

Tylko po co, Wijnaldum to piłkarz o profilu Moriby, do tego kolejny 30+ zabierający miejsce w składzie młodym. Mieliśmy się pozbywać takich jak on, a nie sprowadzać ich więcej

6

Przecież to totalna głupota. W pomocy mamy - Busquets, Ilax, De Jong, Pedri, Pjanić, Roberto, Puig, Coutinho, a ma przyjść jeszcze z rezerw Gonzalez i jak o nikim nie zapomniałem to Alena z wypożyczenia. Ktoś odejdzie wiadomo, pewnie Coutinho i Pjanić, ale mimo wszystko po co nam on ? Przecież podstawową 11 mamy. Właśnie dlatego nie lubię Koemana, bo faworyzuje holendrów i robi sobie z Barcelony kadrę Holandii + nie jest słowny mówiąc o młodych.

5

Moriba nie lubi tego.

40

Moriba > Wijnaldum

9

Nie rozumiem tego transferu, tak po prostu.

57

POczekajmy, to ze mamy teraz 5 pomocnikow nie znaczy ze bedziemy ich mieli w nowym sezonie. Mysle ze Laporta wie ze trzeba wyczyscic szatnie i tak samo jak powiedzial ze che Wijnalduma tak powiedzial ze nie chce Pjanica albo Fernandesa. Wazna jest konkurencja a nie 5 pomocnikow nie wwnoszacych nic, sam Moriba na lawce to za malo, na Puiga czekamy lata az wkoncu odpali i przestanie tylko robic wiatr. Wijnaldum to pomocnik z jakoscia z klubu z topu ciagle tam grajacy. Nie mozliwe zeby na sie ktos taki nie przydal. Idealny zmiennik FDJ ktory tez duzo pracuje.

12

Wijnalduma sprowadzić a sprzedać Pjanića !

63

@Naturopata "Właśnie dlatego nie lubię Koemana, bo faworyzuje holendrów i robi sobie z Barcelony kadrę Holandii + nie jest słowny mówiąc o młodych." Nawet nie wiem jak skomentować coś tak głupiego :]

20

Samą młodzieżą Europy nie podbijemy. Tak doświadczony o ograny zawodnik i to za darmo bardzo się przyda. Zwłaszcza, że z zespołu pewnie odejdą Cou, Pjanić, Puig a może i Busquets.

6

Zobaczyli plotę z jakiegoś Football Insidera (pierwszy raz słyszę) i łykają xD
Pewnie źródło wiarygodne tak samo jak Don Balon czy jakieś Veronici

0

Bezsensowny transfer... Mam nadzieję że to tylko zwykła plota i nie dojdzie do skutku.

0

Jakby mało było już "emerytów" w Barcelonie.

5

@Naturopata To ilu w kadrze mamy tych "Holendrów", że ich tak ten trener faworyzuje?

6

Nie rozumiem dlaczego jesteście oburzeni? Przecież jak ktoś tutaj dobrze wspomniał sama młodzieżą świata się nie zwojuje. Wyciągnąć takiego zawodnika za darmo to naprawdę grzech nie wziąć!! Moriba przy nim mógłby się tylko jeszcze bardziej rozwinąć!.Myśle, że na pewno by przez ten transfer młodzian nie ucierpiał i swoje szanse by dostawał. Umówmy się, ze Moriba ma dopiero 18 lat i na razie nie jest gotowy na 1 skład. Wijalndum to kocur na swoje pozycji. Pomimo, ze ma te 30 lat to spokojnie te 4 sezony na najwyższym poziomie pociągnie jeszcze. Pytanie tylko właśnie o pensje jaka by pobierał. Mam nadzieje, że Laporta jest ogarnięty, mądry i nie będzie sypał wygórowanych kwot dla piłkarzy powyżej 30 lat.. Pjanicia trzeba szybko pożegnać!

1

@KORTIS Może jedynie pod względem wieku oraz mniejszych zarobków. Wijnaldum piłkarsko jest na chwilę obecną lepszym piłkarzem od Moriby, co nie zmienia faktu, że to Ilaix powinien dostać więcej szans w przyszłym sezonie, budować się w 1 zespole.

8

@Naturopata Pedri, Puig Coutinho tonie ta pozycja kolego. Przychodzi po to żeby nie musiał grać Pjanic a Busquets też co raz młodszy nie jest. Poza tym gość zapierdziela od bramki do bramki a sezon jest długi

0

Jak to było? Koeman stawia na młodych :D Busquets , Roberto, Wijnaldum dadzą nam trochę świeżości i polotu w środku pomocy , to w końcu perspektywiczni, młodzi gracze. Pierwszy z ławki wejdzie Pjanic, bo ten talent też potrzebuje minut :)))

3

@FutbolToMagia a mam postawic na 11 gowniakow co nie moga z 3 ligi awansowac? Moriba i Puig nie wygraja mu meczy a teraz kiedy jest szansa na mistrzostwo beda grali ci ktorzy zapewnią punkty. Trzeba miec balans.

0

@Naturopata Coutinho,Pjanic pewnie odejdą a Roberto będzie grał na PO.

2

@Mns21 Roberto też może odejść, krążą takie plotki

0

Musieliby sprzedać Pijanicia i Cou. Pierwszy nie wnosi kompletnie nic do drużyny a drugiemu po kontuzji ciężko będzie się przebić do pierwszej jedenastki.

0

Wszystko ok ale pjanic ,busi out !!!!!!

7

A jednak będziemy walczyć w przyszłym sezonie o wyższe cele! Świetna wiadomość bo Wijnaldum to walczak który z miejsca będzie miał świetne zgranie z de Jongiem czy Depayem jeśli przyjdzie.
PS: dla ludzi wątpiących polecam sobie zobaczyć listę piłkarzy którzy zostają i tych którzy odchodzą latem - zostaje Busi i sama młodzież na dzień dzisiejszy - potrzebujemy jeszcze kogoś kto będzie dostępny cały sezon oraz będzie w każdej chwili mógł zwiększyć siłę naszej pomocy. Jednym doświadczonym zawodnikiem w pomocy w postaci Busiego nie będziemy walczyć na wszystkich frontach. Wg mnie to świetny i tani ruch jakby nie patrzeć topowego pomocnika.
PS2: de Jong na SPD tylko z Wijnaldumem u boku potrafił grać na najwyższym poziomie. To daje nowe opcje taktyczne naszemu zespołowi.

0

Jeśli to prawda, to możemy być pewni że Busquets odchodzi po sezonie i oby Pjanic też.

4

@JarekS 100% racji! to będzie mega transfer i to za darmo. Kwestia tylko żeby właśnie nie przesadzić z pensja, parząc na zasoby finansowe Klubu.

2

A mnie interesuje skąd oni wiedzą, jak te procenty wyliczać. Jakiś progressbar mają do tego?

0

@Barcelonista94 zgodnie z Liverpool Echo Wijnaldum ma niskie wymagania płacowe - na poziomie Depaya czyli tyle ile u nas aktualnie inkasuje Matheus Fernandes - około 4mln brutto - wg mnie to świetna okazja tym bardziej że w ostatniej chwili LFC zaproponowału mu podwojenie pensji a on ją odrzucił licząc na współpracę w Koemanem.
@Magicc89PL zgadza się Roberto może odejść ale pamiętajmy że wg plotek nie jest to odejście ze względów sportowych, a ze względu na wysoką pensję i limity płacowe. Na forach MC często był poruszany ten temat ostatnimi czasy, gdyż Guardiola w końcu się jego doczeka - walczył o niego będąc jeszcze w Bayernie, w City też 2 razy próbowali go sprowadzić do tej pory. Wiele wskazuje że w końcu się doczeka bo taki uniwersalny zawodnik to skarb, którego nieco niedoceniamy. Teraz jednak bardzo możliwe że podejmie decyzję o odejściu gdyż wiele na to wskazuje że Dest będzie wyżej w hierarchii, a z pewnością ma ambicje by grać.

konto usunięte

1

Niewiadomo czy Koeman zostanie chociaż te 5% może właśnie jest tu kluczowe że jeśli zostaje Koeman to transfer pewny a jeśli nie zostanie to Barca go nie wezmie

0

To darmowy grajek i to całkiem niezły. Jak chcemy zacząć wychodzic na prostą to czas zacząć doceniać takie okazje. Moriba i tak dostanie swoje minuty, nie mam co do tego wątpliwości.

0

Następca Pjanica? Chyba tylko po to, żeby wchodził w mało ważnych meczach albo na końcówki. Ciekawe jakie zarobki dostanie?

0

@Magicc89PL Jestem wielkim zwolennikiem młodych piłkarzy. Ale w zestawieniu z chętnymi do gry doświadczonymi wyjadaczami. Moriba ma jeszcze czas, niech się ogrywa w meczach ze słabszymi, niech wchodzi na końcówki meczów. Nie można jeszcze od niego wymagać bezbłędnej gry w każdym meczu. Dlatego jestem na tak dla Holendra, tym bardziej że nie zarabia podobno dużo.

0

@catalanian09 jasne, Pjanic Ci punkty zapewni lub Lenglet, albo Busquets, który kopał się przez kilka miesięcy po czole. Dużo lepiej poradziłby sobie Araujo , Moriba i Puig.

0

Jak się to czyta to można zwariować. Poprzednio, Wijnaldum nie przyjdzie bo Barca chce dać minuty i szanse rozwoju Moribie. Dziś czytamy że już prawie wszystko dopięte. Tego nie da się czytać, czy takie info w trakcie sezonu jest potrzebne? Nie można zacząć pisać o ewentualnych transferach na 2 tyg przed otwarciem okienka??

0

@Korti1921 zawsze możesz sam zacząć czytać wiadomości transferowe na 2 tygodnie przed otwarciem okienka:)
Poza tym absolutnie nikt nie zdementował że Wijnaldum miałby nie przyjść - kto miałby zrezygnować z darmowego zawodnika który dla Barcelony ma niskie wymagania finansowe. Tylko Busim otoczonym młodzieżą byś chciał grać w przyszłym sezonie na wszystkich frontach? Przyjście Wijnaldum jednoznacznie oznacza że rozstajemy się m.in. z Cou, Pjanicem czy Fernandesem bo na stałę do pierwszego zespołu wejdzie Moriba, Collado i Gonzalez jeśli przedłuży z nami umowę. Nie zmienia to faktu że balans jest potrzebny aby w LM nie zjedli nas.

0

I to jest dobra informacja. Potrzeba takiego piłkarza. Silny, potrafi zdobyć bramkę. Wzmocnieniem przy sfg. Sezon długi. Kontuzje. Jak najbardziej TAK.

0

@arasz1819 Dlaczego wg Ciebie to jest głupie?
Patrząc na to jak rzucał na początku Frenkiego, który grał mega słabo na każdą pozycje, żeby tylko grał (mając do dyspozycji wtedy prawie wszystkich) + poprosił od razu o 2 transfery holendrów to można mieć takie przypuszczenia, że jednak Holendrzy mają fory. Co do słowności o młodych też ma trochę racji bo na początku Koeman wypowiadał się, że Busquets to już tylko rezerwa, bo nie można budować drużyny właśnie na takich piłkarzach, po czym przyszły mecze i Busi podstawa. Tak samo jak mówił pytany dlaczego np. Alena nie gra, że on daje szanse adekwatną do tego jakie zaangażowanie towarzyszy piłkarzowi na treningu. Za parę dni Dembele spóźnia się jako jedyny 22 minuty na trening i od razu podstawa. Nie wszystko z czym się nie zgadzasz jest od razu głupie.

0

Wijnaldum ok, ale tylko wtedy jeśli sprzedamy tego dziada Pjanicia. Nie potrzebujemy kolejnego 30+ z wysoką pensją, mając Moribe, Pedriego, Puiga, De Jonga. Miało być odmładzanie kadry. Wijnaldum może i by się przydał bo nigdy za wiele wytrzymałych, biegających zawodników. Za wiele przyjeżdzających na płatne wakacje czyt. Pjanic

1

@Piotr777 akurat srednia wieku Barcelony jest z kosmosu , zerknij sobie emerytów w Madrycie od razu ci sie jumor polepszy :D

3

@Gaz Po pierwsze gra u nas 1, słownie JEDEN, Holender, wiec takie pisanie jest nie tylko głupie, a wręcz kretyńskie, biorąc pod uwagę chociażby kolonię Francuzów. Po drugie de Jong jest jednym z największych talentów w zespole i to ze napiszesz, że gral słabo tego nie zmienia. To Twoja opinia, a nie fakty. Przewija się masa nazwisk to, ze wylapujesz akurat Depaya czy Wijnalduma ma świadczyć, że będzie faworyzował któregoś? Z resztą nie ma sensu o tym mówić póki żaden nie jest piłkarzem Barcelony. Nigdy nie słyszałem takiej opini o Busquetsie z ust Koemana. Nie mówię, że nie było, ale musiałbyś przytoczyć gdzie i kiedy, bo ja nie kojarzę. Inaczej ciężko się odnosić do tego. O młodych zawodnikach nawet nie będę zaczynał, bo wszystkie statystyki pokazują, że od dawna w Barcy nie grało tak wielu młodych. To co napisał jest głupie i nie ma znaczenie kto się zgadza, a kto nie.

0

Jestem za nikt nie powiedział że komuś zabierze miejsce w składzie bo przy odpowiedniej redukcji skladu młodzież bedzie mieć swoje szanse

0

@arasz1819 Czy ja wiem czy moja opinia, przez niego traciliśmy bramki i wyglądał jak dziecko we mgle. Tutaj już było szukanie winy wśród Busquetsa albo innych graczy bo przecież ,,Frenkie w Ajaxie taki słaby nie był''. Z tym Depayem albo Wijnaldumem to były dwa nazwiska które chciał Koeman i do lutego z tej masy nazwisko to nie pamietam nikogo innego oprocz tej dwójki. Teraz dopiero się popojawialy tuzy typu Aguero, Alaba albo Haaland, ktory jest marzeniem la Rambli. Wypowiedz Koemana o Busim: https://youtu.be/y0J84ZXNb5c

0

@Gaz Wypowiedź jest z 2019r, a więc rok zanim został trenerem Barcy. Mówi coś z czym chyba każdy się zgadza, że zawodnicy się starzeli, a nie było widać następców. Teraz to wygląda już dużo lepiej. Więcej racji by miał ktoś, kto by powiedział, że faworyzuje Francuzów, bo i Lenglet i Griezz i Dembele dostają masę szans. A w tej dziwnej wypowiedzi na koniec zabrakło mi jeszcze tego, żeby zarzucił mu, że w reprezentacji Holandii miał samych Holendrów :]

0

@Magicc89PL wazne z RK stawia na mlodych

0

@Harnas2 wystarczy zobaczyc kogo chce Koeman, Depay, Wijnaldum, a na prawo kupili mu Desta z Akaxu, amerykaniec wychowany w Holandii. Jedyny nie Holender do Garcia... O innych planach transferowych Koemana nie slyszalem, a Ty? :)

konto usunięte

0

Bardzo rozsądne rozwiązanie. W podstawie FDJ, Wijnalduum i Pedri. Busquets ławka, Morriba do rotacji z w.w trójką. Pjanic i Fernandes out

3

@JarekS " polecam sobie zobaczyć listę piłkarzy którzy zostają i tych którzy odchodzą latem"
Jak na razie ta lista jest równie prawdopodobna jak ten news. Słowem to nic nie wiemy, bo sprzedać kogoś w tych cenach, z tymi kontraktami będzie trudno, a i Wajnaldum to nie najbardziej newralgiczna pozycja do uzupełnienia i gdyby nawet przyszło cały następny sezon grać z tym co mamy plus szkółka to wcale tragedii nie ma.

0

@JarekS Ale na razie nie ma żadnej listy piłkarzy którzy odchodzą - jest co najwyżej lista piłkarzy, których chcielibyśmy się pozbyć. Nie muszę Ci tłumaczyć, że to dwie różne rzeczy, bo jeszcze chętni na nich muszą się znaleźć...

0

@Magicc89PL bo jest Holendrem... XD

0

@AxelF i @sylweste.r wg wielu przekazów medialnych zawodnicy których najprawdopodobniej Laporta postara się pozbyć latem to m.in. Pjanic, Fernandes czy Cou. W wielu przypadkach nie będzie mowy o jakimkolwiek zarobku - na przykładzie Pjanica to wypożyczenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Barcelony. Ja nie mam wątpliwości że jeśli kolejni młodzi zawodnicy są oficjalnie informowani że od nowego sezonu zaczynają pracę w pierwszym zespole jak Moriba czy Collado to oczywistym jest że jak ktoś przychodzi to ktoś odchodzi. Wyliczając zawodników którzy prawdopodobnie pojawią się w pierwszym zespole to nie ma opcji abyśmy mieli aż tak szeroką kadrę.

0

@Magicc89PL
Jak to po co Wijnaldum, chyba to jest najgłupsze pytanie zadane w tym roku xd
Busi na 90% nie będzie brany jako podstawowy piłkarz od nowego sezonu, potrzebujemy świeżości w środku pola. Pedri,DeJong,Wijnaldum, to najlepsze możliwe ustawienie, na które nas stać. Moriba ma dopiero 18 lat i jest mało doświadczony jeżeli chodzi o rozgrywki na najwyższym poziomie. Moribę można wprowadzać ale stopniowo od II połowy. Jeżeli chcemy grać o najwyższe cele to doświadczenie wśród zawodników jest podstawą. Temat Wijnaldum jest już od długiego czasu a Ty piszesz ze zdziwieniem ogromnym.

0

@Naturopata Pjanic , Piug , Coutinho out

0

O ile odejdą Pijanić, Cou i Fernades to jest to bardzo dobra informacja. Młodzi potrzebują sezonu - dwóch, żeby odpalić na 100%, poza tym potrzebna jest równowaga w zespole, młodzi muszą grać przy bardziej doświadczonych zawodnikach, a Busi już jest wyeksploatowany, więc wiele nie pogra, a sezon długi....

Oby nie blokowało to młodych: Nico, Moriba i nie pododowało, że zakontraktujemy gościa i zostaniemy z Cou, Pijaniciem...

Jak dla mnie transfer podobny do GvB :)

0

Panie Darku, zrobiona to może być za przeproszeniem kuupa ! XD

0

Tak, ale pod warunkiem, że Busquets odejdzie.

0

@JarekS Przecież kilka dni temu był artykuł że przyjście Wijnalduma odpuszczamy, bo mamy Moribe o podobnych parametrach i klub stawia na jego rozwój. Przecież to nie mój wymysł. Co do plotek, równie dobrze można otworzyć dział La rambla pudelek :) i tam wrzucać takie newsy. PS. Przyjście Wijnalduma nie oznacza odejścia Cou, Pjanica i Fernandesa. Oni tak czy srak zapewne odejdą. Ale rozumiem że pogadać i pofantazjować każdy może.

0

@ferdas_rawa Nie no faktycznie, dwóch piłkarzy z Holandii chce, prawdziwa kolonizacja.

0

@Harnas2 a chcę w sumie dwóch... czyli 100% jego zachcianek transferowych. W grudniu mówiło się, że Barcelona chciała odzyskać Thiago z Bayernu... a Koeman uparł się na Holendra. Kto jest lepszy, kto bardziej potrzebny sprawa otwarta, ale RK postawił ultimatum i Thiago poszedł do Liverpoolu, gra regularnie - 15 meczów ponad 1000 minut.

Transfer Depaya na 9tke? Depay to nie 9tka, to takie samo myślenie jak Griezman na 9tce. No ale Koeman się uparł i będzie na 9tce grał piłkarz z innej pozycji, ważne że Holdender... przypadkiem obaj są Holendrami, grają na pozycjach obsadzonych w Barcy dość przyzwoicie, obaj ze względu na styl mogę nie przydać sie Barcy. Ja widzę tutaj korelację z narodowością, dziwie się, że inni nie.

« Powrót do wszystkich komentarzy