La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1419 Culés

13

Ciekawostka:
Joe Biden mianował na ministra obrony narodowej Lloyda Austina, który stał się pierwszym czarnoskórym szefem Pentagonu w historii USA. Co ciekawe, za tymi decyzjami nie idą tylko względy ideologiczne: Austin jest emerytowanym, bardzo poważanym czterogwiazdkowym generałem, a transpłciowa kobieta, którą Biden mianował na asystentkę sekretarza zdrowia jest pediatrą i byłym, również bardzo uznawanym lekarzem generalnym.

Kontrowersyjne? Z pewnością, ale nie można odmówić odwagi i jakiegoś podłoża merytorycznego.

80

@macio_944 dlaczego kontrowersyjnie. Jeżeli ci ludzie mają odpowiednie kompetencje, a nie tylko dlatego że np. mają inny kolor skóry, to jest jak najbardziej normalne.

64

@macio_944 Jeśli są dobrymi specjalistami to uj kogo obchodzi ich rasa czy orientacja.

10

@macio_944 najważniejsze jest to by byli kompetentni.

11

@Kgorecki2500 @don'T.R.I.P.e @Majkel34
Oczywiście się zgadzam, 100% prawdy. Ale niestety są ludzie dla których się liczy tylko to, że czarnoskóry albo że transwestyta :)

43

@macio_944 kontrowersyjne to jest pozwolenie facetom na udział w żeńskich dyscyplinach, a nie mianowanie specjalistów z jakiś dziedzin na stanowiskach

1

@NaFazieHitman o tak to to to!

Komentarz usunięty przez użytkownika

11

@macio_944 Jeśli dostał tą posadę tylko dlatego że jest czarny, to jest to rasizm w najczystszej postaci. Tak samo wcześniej jakieś stanowisko dostała osoba trans. Dziwny zbieg okoliczności, że obie te osoby dostały stanowisko ze względu na kompetencje.

4

@Nano22 prawda. Niby nie dyskryminujemy, rasa jest nieważna, płeć czy odczucie jakiej płci jesteśmy jest nieważne. Ale mowa jest o pierwszym czarnym, pierwszym trans czy pierwszej kobiecie.
To albo jest to nieważne albo jest ważne. Lewaki nie umieją się zdecydować.

1

@macio_944 ten uznany lekarz trans to chyba se genitalia pocial :)). Niezly tam syf w usa

17

@Nano22 WTF, haha, dlaczego od razu zakładasz, że te osoby dostały stanowiska głównie ze względu na podłoże ideologiczne? Jest to działanie prawdopodobnie obopólne: Ci ludzie mieli najlepsze kompetencje, a to że ideologicznie wpisują się w konwencję Bidena im po prostu pomogło, ale nie było główną rzeczą.

17

@amanter Kolejny Twój jakże wyważony i inteligentny komentarz. Tą słomę to włóż z powrotem do butów :)

2

@Majkel34 No właśnie o to chodzi. Dla mnie rasizmem jest sytuacja, gdy jakiś człowiek ma odpowiednie kompetencje, ale nie dostanie posady wyłącznie dlatego że jego skóra ma trochę za ciemny kolor. Takich sytuacji na szczęście nie ma obecnie, choć kiedyś było to na porządku dziennym. I to samo się tyczy kobiet czy homoseksualistów.

0

@macio_944 no ale to prawda. Zaraz podesle link. Ten gosc to totalny odszczep

3

@macio_944 No czyli sam stwierdzasz że oprócz kompetencji patrzono również na inne rzeczy. Dla mnie jest to rasizm. Kolor skóry, wyznanie, płeć, orientacja nie powinny mieć najmniejszego znaczenia przy wyborze. Tylko w obecnych czasach jeśli murzyn nie dostanie posady, to dlatego że jest murzynem. Jeśli zwolnisz geja, to dlatego że jest gejem a ty homofobem. A to wszystko przy aprobacie "walki z rasizmem i homofobią".

1

@Nano22 dokładnie a białego można bo "pozytywna dyskryminacja". To, że ktoś był ofiarą rasizmu, dyskryminacji nie znaczy, że nie może stać się oprawcą.

3

@Nano22 Jeśli jest niedobór osób czarnoskórych, czy kobiet na różnych stanowiskach, to nie widzę przeszkód, by skłaniać się bardziej ku takim osobom w celach równości podczas gdy mają te same kompetencje. Rasizmem może być to, że takich osób nie ma na wysokich stanowiskach, lub jest ich mało. Rasizmem w takim razie może być to, że przy wyborze na dane miejsca patrzy się nie tylko na kompetencje, ale też na kolor skóry i albo odrzucasz, albo bierzesz w zależności z jakiej ideologii pochodzisz. Więc... wszystko jest rasizmem? Jak dla mnie jeśli nie ma za dużo takich osób w danym środowisku, a dane środowisko wychodzi z założenia tej jakże powszechnej równości i chce obsadzać stanowiska ludźmi "innymi" niż się powszechnie sądziło to nie ma to związku z rasizmem.

10

@macio_944 Czyli dostał tę posadę bo jest czarny. To jest rasizm. Bo gdyby był biały to by nie dostał tej konkretnej posady.

6

@Nano22 Według tej logiki, dochodzimy do wniosku, że tylko biali mogą zajmować stanowiska np w tym przypadku rządowe bo każda inna nominacja to rasizm :D what? :D Chyba że administracja prezydenta sama wystosowała komunikat, że wielka chwila bo czarnoskóry generał szefem Pentagonu, wtedy uważam to za dziwne

12

@Bykunn Co? Co się skłania do takiego wniosku? Ja nic takiego nie napisałem. Odnosiłem się do tego konkretnego przypadku. Jeżeli biały dostanie pracę tylko dlatego że ktoś nie chce murzyna, to jest to tak samo rasistowskie. Przy założeniu że w tym przypadku murzyn ma te same lub nawet większe kwalifikacje.

5

@Nano22 Nie rozumiem w takim razie czego się czepiasz i czemu sugerujesz że ta nominacja w ogóle wiąże się z rasizmem? :D Prezydent nominował takie osoby bo miały doskonałe kwalifikacje, kropka. To co dorabiają do tego dziennikarze to jest zupełnie inna historia, ale nie rozumiem jak to niby warunkuje że te decyzje są podyktowane rasizmem

8

@Nano22 Czyli jeśli jest jakieś społeczeństwo, no i to społeczeństwo ma taką historię systematycznego prześladowania wszystkich Xów przez Yów, no i naturalnie to nie Xy ale Yki piastują ważne stanowiska, dochodzą do władzy itp., no i potem Xy i Yki mówią dość tego prześladowania, Xy i Yki są sobie równe i zasługują na równe traktowanie, no ale u władzy dalej są same Yki, stanowiska również zajmują same Yki, no i potem taki najważniejszy Yek staje przed wyborem między Xem i Ykiem na jakieś ważne stanowisko, no i w sumie zarówno X i Y mają odpowiednie kompetencje, poza tym nie ma żadnej miary tego kto jest bardziej odpowiedni a kto mniej, kto mądrzejszy a kto głupszy, czy lepszy profesor harvardu czy yale, no ale różnią się między innymi tym, że jeden to X a drugi to Y, no i najważniejszy Y myśli sobie: "Kogo by tu wziąć, oboje mają kompetencje?" to kogo ma wziąć wg Ciebie?

3

@NGTRX To ja odpowiem. Obojętnie jeśli mają takie same kwalifikacje. Co to ma znaczyć, że kierujemy się tym, którego przodkowie byli prześladowani.
Będziemy się tym kierować gdy to nas będzie się prześladowało?

7

@Majkel34 Skoro obojętne, to o czym rozmawiamy?

5

@Majkel34 No i właśnie tak wybrał Biden. Więc powtarzam pytanie, o co się czepiacie?

2

@NGTRX ano właśnie. Nie widzę tu potrzeby nagłaśniania tego, że pracę dostał pan trans czy pan czarnoskóry.

2

@Majkel34 Ale dlaczego zmieniasz temat? Ja pytałem o wybór a nie o nagłaśnianie.

1

@NGTRX no sam opisywałeś jak to dany kraj ma historię prześladowania. Co mnie obchodzi to, że ktoś był prześladowany. O tym napisałem.

4

@NGTRX Nie wiem kogo bo nie interesuje mnie to. Dziwny ten przykład podałeś w odniesieniu do mojego komentarza, w którym odniosłem się do konkretnego przypadku. Według mnie te wybory nie były poparte wyłącznie kwalifikacjami i tyle. Uważam tak na podstawie własnych obserwacji i tego jak działa lewica. Mogę się mylić i nawet chciałbym żeby tak było, ale nie chcę być taki naiwny. Dla was to może być normalne, tak samo jak parytet jest sprawiedliwy :D Nie zdziwi mnie to.

2

@Nano22 parytety w kopalni? Tylko w radach nadzorczych faszystowska mołdo !!

4

@Majkel34 Co mnie obchodzi, co Cię obchodzi? Z całym szacunkiem ale to Tyś mi się wrzucił między wódkę a zakąskę z bardzo mocnym przesłaniem o tym, co jest obojętne i co Cię nie obchodzi.

@Nano22 Rozumiem. Czyli w moim przykładzie dochodzimy do tego, że należałoby wybrać Yka, żeby nas czasem nie posądzono o dyskryminowanie Y, na wzór działań lewicy. Ciekawe.

0

@NGTRX To jest forum. Wrzucanie się między wódkę a zakąskę jest na porządku dziennym.

2

@Majkel34 Cóż mnie to obchodzi...

2

@NGTRX mnie nie obchodzi, że Ciebie nie obchodzi :D

3

@NGTRX Może sam do tego dochodzisz. Myślę że udajesz że nie widzisz problemu. Mówi się że homoseksualiści są dyskryminowani na przykład w kinie. Według mnie jest różnica między sytuacją gdy jeden z bohaterów jest homosiem, no bo jest i tyle, a gdy bohater jest homosiem i wokół tego kręci się większość historii i dodatkowo na każdym kroku jest podkreślana ta jego orientacja. Obecnie jest to aż nadto widocznie w produkcjach typu Netflix. To jest po prostu niesmaczne. Gdyby dyskryminacja była, to w żadnym filmie nie byłoby takich wątków, czego na szczęście nie ma.

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@macio_944
No kontrowersje co do czarnoskórego to chyba nie ten wiek :)
Kontrowersje co do transpuciowosci będą zawsze, jednak liczą się kompetencje !

1

@Nano22 Oczywiście że sam do tego doszedłem, przecież nie odpowiedziałeś na moje pytanie!

konto usunięte

1

@Nano22
Dziwne to jest to ze się dziwisz ze ktoś jest czarny :)

4

@macio_944 nie znam kompletnie kompetencji tych osób więc nie będę się wypowiadał nie mniej w stanach jest masa czterogwiazdkowych generałów i masa uznanych lekarzy generalnych. wybór zapewne czysto polityczny bo tak wychodziło z układów partyjnych

0

@Ls0811 Zawsze jest to wybór polityczny i nieważne w jakim kraju i jaki to rząd, to obsadzanie podobnych stanowisk zawsze jest decyzją polityczną.

0

@macio_944 Ci dwoje mają swoje tytuły i uznanie bo są: jeden czarnoskóry, drugi bo płciowe nie wiadomo co. To polityczna poprawność i system kwotowy, a nie prawdziwa klasa w zawodzie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?