La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

konto usunięte

19

Prócz obecnej władzy, to kogo uważacie za największe zagrożenie dla kraju i społeczeństwa, oraz dlaczego są to narodowcy?

46

@DaPi
Narodowcy, kościół i Konfederacja.

2

@DaPi Bez PIS u władzy staną się niegroźni.

112

@DaPi Partie ultralewicowe, komunistyczne.
Komunizm jest najgroźniejszym ustrojem, dlatego takie partie jak PiS (ultrasocjalizm, etatyzm, zamordyzm) czy Lewica/Razem (wychwalanie komunizmu, ultrasocjalizm) są największym zagrożeniem.
Dopiero w następnej kolejności skrajny nacjonalizm.
Historia pokazała już jakie ruchy są niebezpieczne.

17

@DaPi odpowiem cytatem

George Orwell swego czasu powiedział, że niektóre idee są tak głupie, że może w nie uwierzyć tylko intelektualista (...). Historia dwudziestowiecznych intelektualistów była pod tym względem szczególnie haniebna. Prawie każdy dwudziestowieczny dyktator-ludobójca cieszył się poparciem intelektualistów, nie tylko we własnym kraju. (...) Lenin, Stalin, Mao i Hitler mieli swoich miłośników, obrońców i apologetów pośród intelektualistów z zachodnich państw demokratycznych, których nie obchodziło, że ci dyktatorzy mordowali członków swego własnego narodu na niespotykaną wcześniej skalę (...).
---
Według logiki socjaldemokratów, skoro życie jest niesprawiedliwe, odpowiedzią jest przekazanie większej ilości pieniędzy politykom, by ci wydali je w sposób, który zapewni im reelekcję.

konto usunięte

7

@Chakalaka między innymi obecna władza jest tez kościół, bo jak wiemy PiS=kościół. Jestem osoba wierząca, ale nie podoba mi się, a nawet powiem, ze wkur mnie, to ze państwem rządzi tez kościół. Nie podoba mi się to, do niczego dobrego to nie prowadzi. Bawi mnie jak zawsze zasłaniają się Bogiem i dmuchają nosy w banknoty NBP. Tym bardziej, ze dobrych, normalnych i z powołania księży można policzyć na palcach jednej ręki, a ci wyżsi ranga to zwykle krzywe mordy, które traktują to wszystko jako maszynkę do pieniędzy.
Wg. Mnie top3 to: PiS, kościół i narodowcy właśnie

3

@DaPi Nic dodać, nic ująć.

konto usunięte

5

@MaziFCB wyobraź sobie, co by było gdyby jakimś cudem konfederacja wygrała wybory. My już teraz jako kraj i państwo możemy się zakopać, a co dopiero przy takim scenariuszu...

7

@DaPi Ogólnie prawica, szeroko pojęta. Im bardziej na prawo, tym dla mnie gorzej. Takie połączenie konserwy obyczajowej z samowolką gospodarczą jest ode mnie strasznie odległe. :D
a @Colon krytykuje lewicę samemu powołując się na socjalistę. :)

7

@Kettger ale czy jest w tym cos zlego by powolywac sie na rozne swiatopoglady? Nie chce sie ograniczac, nie chce byc swiatopogladowym rasista.
Lewicy nie krytykuje, krytykuje idotow, obojetnie skad sie wywodza.

37

@DaPi Platforma pokazała już na co ich stać i mam nadzieję, że do tego nie wrócimy, ale najgorszym co może spotkać ten kraj byłyby rządy lewicy. Na szczęście do tego nigdy nie dojdzie.

28

@DaPi patrząc na ostatnie 100 lat to jednak socjalizm jest wspólnym mianownikiem tego co najbardziej niszczyło Polskę. Im był głębszy tym bardziej cierpieliśmy.

16

@Kettger serio uważasz, że Nowoczesna, czy Konfederacja ma postulaty świadczące o samowolce?
Co do konserwy. Zawsze zastanawiałem się nad tym w jaki sposób światopogląd ma być niebezpieczny? Nie licząc oczywiście przypadków, kiedy władza jawnie przedstawia jakąś grupę jako "wrogą", przez co pojawia się nienawiść (zawsze zło).

Na logikę. Teraz jest dokynawanych mnóstwo aborcji mimo zakazu. Według różnych szacunków koło 100k rocznie. Masz zakaz, a ludzie i tak to omijają.

Problem tak naprawdę NAJWIĘKSZY jest taki, kiedy rządzi ktoś, dla kogo konstytucja i inne akty prawne, to papier toaletowy.
To jest poważny problem, a nie to, czy ktoś jest konserwą czy liberałem. "Kłócimy się" o 1% istoty a pomijamy 99%.

Celowo wymieniłem partie komunistyczne, w tym PiS jako zagrożenie, bo oni właśnie będą przestrzegać prawa. PiS już tego nie robi. Nawet PO nie miało tyle werwy w łamaniu i posiadaniu w poważaniu aktów prawnych.

Dlatego @DaPi nie uważam, że Konfederacja będzie gorsza. Moim zdaniem oni akurat będą prawo szanować. Jakie by nie było. Będą zmieniać tak, na tyle im ludzie pozwolą, ale granic nie przekroczą. Jeśli to zrobią, to w marginalnych a nie poważnych kwestiach. Prawo jednak szanować będą.
Nie bez przyczyny non stop punktują PiS i największe pretensje mają o łamanie prawa właśnie.

4

@michal26 @Kettger @AV0CAD0 W serialu Czarnobyl bylo to bardzo fajnie pokazane - Partia jako sekta, scenarzysci chyba z premedytacja uzywali tam slowa wiara. "wiara w partie", "wiara w slusznosc nauk Marxa" , nieomylnosc, ukrywanie prawdy itd.

@DaPi czyli moglbym dopisac, ze boje sie sekt.
A czy widze kosciol jako sekte? Z mojej definijci nie.

3

@michal26 Konfederacja nie jest wolnościowa gospodarczo, tylko wolnorynkowa, a to duża różnica, bo nawet jeżeli charakteryzujemy wolność wyłącznie jako "od", to pytanie - co w takim razie z wolnością "od" biedy? Czy K to gwarantuje? Ano właśnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PiSu jako partii komunistycznej nie będę komentował... ;)
A sam nie jestem zwolennikiem państwa i biurokracji, tak samo jak i kapitalizmu. :)

konto usunięte

1

@michal26 mnie się wydaje jednak, ze jakby konfa wygrała, to nic dobrego by to nie przyniosło. Jestem pewien, ze nie szanowaliby praw człowieka, Jakieś średniowieczne modele rodzin itd. Dodatkowo ich wyborcy czuliby się silniejsi i bezkarni w swoich czynach. Mieliby za sobą partie rządząca i takie osoby homoseksualne nie miałyby życia. Obcokrajowcy? Ludzie innego koloru skory? Myśle, ze tacy ludzie coraz mniej i rzadziej odwiedzaliby Polskę, bo dla nich byłoby to nieopłacalne, żeby przyjechać i prawdopodobnie dostać w łeb za to ze jest się czarnym, Niemcem itp.
Albo byśmy wtedy my wyszli z Unii, albo Unia by nas wywaliła. To tez nie przyniosłoby nic dobrego.

konto usunięte

1

@Colon według mnie kościół w naszym kraju strasznie ogłupia i manipuluje spora częścią społeczeństwa i nie mówię tu tylko o osobach starszych, ale tez i młodsze osoby. Nawet te w okolicach mojego wieku. Z tego co widzę, to nawet nie kryją się z tym, ze są powiązani z partia rządząca

6

@Kettger Z kapitalizmem sa zwiazane roznego rodzaju mity jak tzw "krwiozerczy kapitalizm", monopole i tego typu echa.
Kapitalizm jest najblizej natury ludzkiej (wlasnosc prywatna), a cwaniacy ktorzy chca wykorzystac innych beda dzialli niezaleznie od systemu.

"Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze"

dlugi temat..

6

@DaPi pewnie niektoryh oglupia, ale tylko tych, ktorzy sie daja ;)

@Kettger @michal26 @AV0CAD0
jesli mi sie cos przypomnialo. Jestem za roznorodnoacia , a co za tym idzie rowniez za podzialami , bo to chyba naturalna konswkwencja oraz ekonomia czasu, ALE uwazam, ze zrodlem zla jest tez sztuczyn podzial, o ktorm pisalem @Kettger wyzej - czyli wiesz nie moge uzyc cytatu lewicowca, bo dostalem na LR etykiet faszysty czy kogos tam, niewazne.

Po prostu nie staram sie rozmawiajac z kim pierszy raz pytac - Ej Ty pis czy peo?
Bo to troche ustawia rozmowe - narzuca nam trakowanei z gory rozmowcy.

A u tzw lewicowcow (uzylem teraz etykiety) szanuje np duza empatie dla wielu zjawisk.

10

@Kettger
Oczywiście, że PiS jest partią komunistyczną.
Charakteryzuje ją:
- zamordyzm (tutaj póki co ustawy jedynie. Czekamy na praktykę)
- naczelnik Państwa na czele (Kaczyński)
- socjalizm jako ustrój gospodarczy
- Interes Partii najważniejszy
- propaganda
- troska on "lud" (troska oczywiście tylko na pokaz).
- brak poszanowania dla prawa jednostki i własności prywatnej
- przedsiębiorczość jako niemile widziana cecha
- interwencjonizm państwowy

Jedyne co ich odróżnia od kiedyś tu panujących komuchów, to podejście do Kościoła Katolickiego.
Nie widzę żadnej innej różnicy.

Co do Konfederacji. Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem tego co piszesz.
Jaka wolność od biedy xD Co to ma wspólnego z wolnością gospodarczą.
Wolność gospodarcza to przede wszystkim proste i czytelne prawo podatkowe, brak w średnim lub znacznym stopniu interwencjonizmu państwowego, poszanowanie własności prywatnej i nakierowanie gospodarki Państwa na regulacje poprzez wolny rynek.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że Konfederacja odrzuca wszystko powyższe a zachowuje jedynie wolny rynek, co jest wierutną bzdurą. Z całym szacunkiem, ale znacząco się mylisz, a szkoda.
Pod kątem gospodarczym mają bardzo ciekawą koncepcję..
Ot hybrydowy system szkolnictwa i lecznictwa bardzo mi się podoba. Szkoły i jednostki szpitalne w prywatnych rękach, ale regulowane prawnie i do pewnego stopnia kontrolowane przez Państwo (minimalizm administracyjny). Obywatele otrzymają bony na edukacje i lecznictwo, dzięki temu będą mieli namiastkę prywatyzacji.
Bardzo ciekawa koncepcja i na czasy przejściowe (kilkanaście do kilkudziesięciu lat do przodu) salamonowe rozwiązanie.

3

@Colon Własność prywatna jest prawem naturalnym? To do kogo należała ziemia po stworzeniu świata?
@michal26 Proponuję poduczyć się, czym jest komunizm. :)

3

@DaPi Pozwolę się z Tobą nie zgodzić i już tłumaczę czemu.

Na wstępię pragnę wyrazić zrozumienie i obawy. Zwłaszcza, że Konfederacja jest tak naprawdę niewiadomą. Nie wiemy czy nie są podstawieni, czy ich intencje są szczere.
Mi daje z pewnością nadzieję, że jako jedyni mogą się przyczynić do zmiany kierunku gospodarczego w Polsce na prawo. Marzy mi się Polska, gdzie każdy obywatel będzie szanowany za to kim jest, ale też jego własność i praca będą szanowane. Dziś nie są i Konfederaci jako jedyni tak naprawdę bronią dzisiaj Przedsiębiorców, Rolników, czy inne grupy społeczne, poszkodowane przez PiS. Apelują do Rządzących o przestrzeganie prawa na każdym praktycznie kroku. Proszą o wysłuchanie i chcą, by nie robić ustaw na kolanie. Zwykłym Kowalskim dają bezpłatną pomoc prawną np. w kwestii maseczek i bezprawnego (wtedy) nakazu...To są takie drobne gesty, które pokazują, że są wiarygodni w tym co mówią.

I abstrahując od tego co mówią, bo zdarza im się po prostu...bredzić. Co tu dużo mówić. Zwłaszcza Korwin i Bosak potrafią być nieźle odklejeni, ale z reguły racji im odmówić nie można.

Na każdym kroku podkreślają, ze "nie demokratyczne rządy, a rządy prawa!".
Konfederacja z pewnością szanowała by prawa człowieka, takie jak prawo do własności, do poglądów politycznych, czy wyznania. Apelowali zresztą o to, by zakazać marszów równości, ale nie z powodu tego, ze nie należy im się szacunek (homoseksualistom), ale dlatego, ze potęguje to negatywne nastroje i ucierpią na tym zwykli ludzie (w znacznej mierze homoseksualiści). Jakaś to logika jest.
Nie można powiedzieć o nich, że są demokratami, ale nie można tez mówić, ze prawa nie będą przestrzegać. Jest to clue ich działalności i kwintesencja ich poglądów.
Dodatkowo są stali w poglądach i samo to, że nie są chorągiewką napawa optymizmem.
Na pewno nie są gwarantem tego, że będzie dobrze, że nikomu krzywda się nie stanie. Są jednak gwarantem tego, że coś się w Polsce zmieni, że będzie powiew swego rodzaju świeżości.
Jest to ryzyko, ale takie, które moim zdaniem warto podjąć.

5

@Kettger chec posiadania jest czyms bardzo naturalnym.
Dasz dyche? albo moze rower mi dasz ?
Komuny sie po prostu nie sprawdzily, ale nie chce tez powiedziec, ze kapitalizm jest rajem na ziemi.

1

@Kettger Proponuje to samo. Ja wiem, że w głowie od razu przychodzi sowiecki lub chiński system komunistyczny i zdecydowanie PiS do takich nie należy.
PiS jest partią etatystyczną i ultrasocjalistyczną. Ma wszelkie syndromy komunizmu i jeśli nie daj Boże będą rządzić jeszcze ze 2 kadencje, to wspomnisz moje słowa :) Cały proces "powrotu do PRL" trwa w najlepsze. Nawet retoryka jest podobna. Ciekaw jestem czy zachowają prywatność firm. Patrząc na chiński model ludowy, jest to wielce prawdopodobne.
Jedynie podejście do kościoła tu nie pasuje, ale cóż. Mamy nowy model komunizmu ;)

Lecz kąśliwie zapytam. Jak byś zatem ocenił PiS? Jaka to według Ciebie jest partia? Czy nie ma w sobie komunistycznych elementów?

2

@Colon W Meksyku rządzi socjalistyczny prezydent Obrador. Kraj jest umiarkowany, spokojny, a prezydent potrafił się nawet dogadać z Donaldem Trumpem w pewnych kwestiach.
Brazylia z kolei rządzona jest przez prawicowego Bolsonaro, który doprowadził do wypalenia lasów, kompletnie zlekceważył koronawirusa i nie potrafił zapanować nad kryzysem humanitarnym. To samo dzieje się w Chile, ale o tym oczywiście cisza, bo nie pasuje to do koncepcji wolnorynkowego dobrobytu.
@michal26 PiS jest partią umiarkowanego, państwowego kapitalizmu, podobnego, jak w PRL. Sam rzecznik rządu PRL tłumaczył, że budowali w tym państwie kapitalizm.
Państwo jest silne, więc wyklucza to jakikolwiek komunizm (bo w komuniźmie państwa w ogóle nie ma).
Jest to partia etatystyczna, ale etatyzm jest bliski faszyzmowi, a nie socjalizmowi. Dodatkowo - niestety - uległa wobec kościoła. :|

4

@Kettger ale ja o tym wlasnie pisalem, by nie wprowadzac sztucznych podzialow, tylko patrzec zdroworozsadkowo - czyli w tym przypadku, czy ktos jest idiota, a nie czy mowi sie na niego prawica czy lewica.
Kapitalizm nie jest gwarantem dobrobytu dla kazdego, ale tego tez nie ukrwa., ze nie jest. Kapitalizm jest szansa. Wiek XX to jednak wielki socjalistyczny eksperyment , ktory sie nie udal - to sa twarde dowowdy.
Pisalismy o tym, czego sie boimy .

Na koniec pokusze sie o wspolny mianowik. Widze tylko jeden, ale silny
BIUROKRACJA . Tak rozbudowana niszczy zasob , ktory jest najwazniejszy czyli Czas . NIE moga nami rzadzic urzedasy, ktore prawie za nic nie odpowiadja.

3

@Kettger ogólnie zgodzę się, że faktycznie PiS podchodzi pod faszyzm. Może nawet bardziej niż pod komunizm. Generalnie faszyzm i komunizm pod wieloma względami są podobne. Oczywiście są to różne ustroje, ale kilka kwestii mają wspólnych.
Co do PiSu i kapitalizmu.
Samo stwierdzenie "państwowy kapitalizm" jest dla mnie nie zrozumiałym tworem. Z definicji w kapitalizmie jest marginalny udział Państwa. Praktycznie go nie ma.
Przywódcy PiS wprost mówią o tym, że są partią socjalistyczną, a ich czyny, ustawy wprost to potwierdzają. Są znacznie bardziej socjalistyczni od dawnego SLD i niemal na równi z dzisiejszą Lewicą (a nawet nie wiem, czy nie ustępują tylko partii Razem).
Zgodzić się mogę co do tego, że jeszcze, podkreślam, JESZCZE są dość umiarkowani w kwestiach gospodarczych. Potrafią dać jakiś bonus przedsiębiorcom (ale tylko po to, by potem narzucić szereg wytycznych i podatków).
No i w kraju kapitalistycznym, nawet tym umiarkowanie kapitalistycznym niemożliwy jest etatyzm, a przynajmniej nie w takiej formie.
A co do Urbana, bo o Nim mowa - oj tak. To prawda! Nawet wolnorynkowa ustawa Wilczka weszła w życie! Dzięki temu płynnie weszli w transformacje w lata 90.
I chwała im za to.
Komuniści w latach 80. wiedzieli już, że z tej mąki chleba nie będzie. Sami nie wierzyli w socjalizm i powoli robili reformy gospodarcze, które były dość mocno kapitalistyczne. No, ale od inflacji było tylko co raz gorzej...dzisiaj mamy naprawdę dramat jeśli chodzi o przejrzystość podatkową i jakąkolwiek swobodę działania w zakresie biznesu. Dramatu też nie ma, ale obawiam się, że kilka lat i dramat przyjdzie :)

5

@michal26 Co to za prawacki bełkot?
Kapitalizm zabił więcej ludzi niż komunizm.

6

@Napoleon_I co? xD
No z całym szacunkiem, ale ciężko przebić kilkaset milionów ot tak zabitych. Kapitalizm jeszcze nikogo nie zabił, bo nie miał jak zabić. Co najwyżej brak opieki nad najuboższymi. Natomiast wprost nie było żadnych polowań na ludzi i skazywania na śmierć "bo tak".

Zresztą. Czego ja oczekuję...co raz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że na tej stronie nie warto dyskutować. Człowiek niedługo widelcem zupę zacznie jeść.

EDIT. Niewolnictwo w USA była za czasów kapitalistycznych. Można zatem uznać, że tych ofiar było więcej. 100 lat komunizmu w praktyce jednak przebiło z nawiązką ofiary innych systemów. Tylko dyktatura i monarchia (przy wariacie u władzy) może być równie śmiercionośne, ale nie kapitalizm.
Dodam, że w 100 lat żadne poprzednie ustroje nie były tak tragiczne jak komunizm i socjalizm.

Komentarz usunięty

1

@michal26 Masa wybitnych osób była lub jest socjalistami. Mickiewicz, Żeromski, Brzozowski, Einstein, Gandhi, Lennon, a nawet ten osławiony Orwell. Wielu z nich nie było nimi dlatego, że uważali, iż jest to system wolny od wad, czy totalitarny. Wręcz przeciwnie, krytykowali często 'swoich'...
Dlatego nie warto pokazywać dogmatów swojego punktu widzenia i wrzucać wszystkich do jednego wora, pt. "komuniści", jeżeli pragnie się dyskutować na pewnym poziomie.

0

@Kettger Z takimi przypadkami jak ten wyżej to nie ma co dyskutować.
Tacy albo nie słyszeli nawet o wielkim kryzysie, albo uważają, że to i tak wina komunizmu :D

2

@Napoleon_I Też nie chcę specjalnie krytykować takiej postawy, bo system edukacji jest taki, a nie inny. Poza tym puste półki też spowodowały, że wiele osób próbuje teraz odreagować jak najbardziej skrajnymi postawami, żeby odciąć się od tamtych czasów.
Ale... jeżeli ktoś pisze, że faszyzm jest bliski socjalizmowi, to... no nie. :D
Faszyzm był antykomunistyczną, totalitarną dyktaturą, w której po objęciu władzy wprowadzano liberalne reformy gospodarcze (polecam poczytać).

konto usunięte

0

@Kettger Socjalistę jedynie za młodu, później zmienił myślenie :)

2

@DaPi
Lewica, a mówiąc ściślej szeroko rozumiane środowiska lewicowe. Poglądy tych ludzi są bardzo niebezpieczne i w dłuższej perspektywie prowadzą do degeneracji społeczeństwa, co widać już na zachodzie i niestety te wzorce przychodzą również do Polski.

2

@DaPi Oczywiście wszelkie partie lewicowe i lewacy ogólnie jako tacy

1

@DaPi wszelkiej maści lewactwo i antifa

1

@DaPi Cała prawica.

1

@Kettger Baczyński również socjalista. A autorka "Roty" Konopnicka była zdeklarowaną lesbijką, żyjącą w związku z kobietą.

1

@filon Dodam os siebie, że zadziwia mnie fakt, że wśród kibiców Barcy jest tylu prawaków. Że też nie macie dysonansu kibicując klubowi z lewicową historią.

1

@DaPi Idioci.. idioci są najwiekszym zagrożeniem dla kraju

1

@kerouac
Jezeli piszesz o Orwell'u, to do konca zycia pozostal jak to sie dzisiaj ladnie okresla - lewakiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by krytykowac komunizm z pozycji socjalistycznej, a juz tym bardziej anarchistycznej.
W czasie hiszpanskiej wojny domowej (troche przez przypadek) walczyl w szeregach P.O.U.M. , ktore zostalo zdziesiatkowane przez stalinowcow, podobnie jak anarchisci, do ktorych jak sam pisal, zalowal ze nie wstapil na pierwszym miejscu. Stad wywodzi sie jego pozniejsza krytyka totalitarnego komunizmu.
Na stare lata troche zlagodnial, co nie zmienia faktu, ze lewakiem i wyborca Laburzystow (kiedy jeszcze byli lewica) pozostal az do smierci.

0

@DaPi Najwiekszym zagrożeniem dla kraju są ekstremisci, nieważne czy skierowani w lewo, czy w prawo.

konto usunięte

0

@DaPi
Każda skrajność jest niebezpieczna. Skrajna lewica, skrajna prawica.
Chociaż obecnie w Polsce skrajna prawica jest bardzo rozpasiona przez władze oraz kościół a to jest bardzo groźne.
Lewica skrajna w Polsce jest w odwrocie. PiS stał się skrajna narodowa lewica !!

0

@DaPi Znaczenie narodowy ktos mi wytłumaczy co znaczy?
Bo jak widziałem Pana w tv "narodowca" bodajze z Gdańska robiacego Hay Hitla to mi sie noz w kieszeni otworzyl

0

@DaPi wszystkie skrajne ugrupowania. Z prawej,bo wierza w gusla i cofaja nas do sredniowiecza. Z lewej,bo panstwo/narod nie ma dla nich zadnego znaczenia i w wielu przypadkach dzialaja na szkode panstwa

1

@DaPi Dla mnie nie ma czegoś takiego jak "prócz obecnej władzy", bo dla mnie był i jest największym zagrożeniem dla kraju i społeczeństwa duopol POPIS'u. Te dwa twory i ich zmonopolizowanie władzy w naszym państwie jest dla nas równią pochyłą, a szkoda, bo ten kraj ma potencjał.

konto usunięte

0

@DaPi Lewica, PO, feministki,.

0

@DaPi Antifa i Narodowcy

0

@DaPi
Tu chyba już wszystko zostało napisane, więc ja z innej strony w temacie: posłuchajcie ostatnie wypowiedzi Szymona Hołowni. Gość bardzo rozsądnie wszystko ogarnia. Szkoda, że nie wygrał wyborów prezydenckich.

« Powrót do wszystkich komentarzy