La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2054 Culés

0

Jak myślicie skąd taka ogólno światowa nienawiść do Żydów? Skąd miała swoje początki

5

@Kusco15 bo Żydzi ukrzyżowali Jezusa, Polaka i katolika

0

@LucaBrasi Żydzi byli uniwersalnie nienawidzeni. Jasne że wśród kościoła nie cieszyli się popularnością ale nawet teraz ludzie ich nienawidzą. Nawet w ateistycznym Zsrs ich nienawidzono. Nawet sam Stalin tak mówił. Hitler nienawidził chrześcijaństwa więc nietrafiona teza

0

@Kusco15 Ogólnoświatowa to jest dużo za dużo powiedziane :D Kto według Ciebie nienawidzi Żydów oprócz oczywistego czyli państw arabskich które z Izraelem sąsiadują

2

@Kusco15 Żydzi ze względu na swoją wiarę i łączący się z nią problem Izraela nie asymilowali się ze społeczeństwami w których żyli, zawsze zostawali na uboczu, jako ci żyjący wśród innych, ale ciągle obcy. Gdy pojawiały się jakieś problemy, to łatwo w nich zawsze było znaleźć wroga/kozła ofiarnego. Dodatkowo wieki temu, gdy pozycja kościoła była silniejsza, mogło to mieć uzasadnienie stricte religijne - Żydzi jako naród odpowiedzialny za śmierć Jezusa. Dość powiedzieć że napiętnowanie uzasadniania antysemityzmu Biblią zajęło KK trochę czasu (Sobór Watykański 2).

0

@Bykunn Wśród zwykłych ludzi. Na różnych forach. Widziałem to całkiem przypadkowo. Jeśli znasz historię to wiesz że czy to na Bałkanach,Polsce zrsr czy Niemczech wszędzie byli nie lubiani. Trudno żeby w Chinach była o nich zła opinia kiedy nigdy ich tam nie było. Cały świat to pewna przenośnia.n

0

@NGTRX Ja już to pisałem jeśli wczytasz się w zarzuty przeciw Żydom, bez tyg religijnych, to ludzie mieli pretensje że zajmują uniwersytety, są lekarzami oraz naukowcami etc i potężnymi ludźmi którzy rządzą światem.

0

@Kusco15 No, nielubiani są tylko w dawnym bloku wschodnim i państwach arabskich. I to cała ogólnoświatowość tego nielubienia. Zgadzam się, że nie jest to jakiś uwielbiany naród, ale bez przesady.

0

@Bykunn Znasz Jordana Petersona więc szkoda że nie widziałeś co się działo w komentarzach gry mówił że Żydzi są inteligentniejsi niż reszta ludzi xd że to tak naprawdę ukryty lewak itp pisali że Żydzi to **** etc

0

@Kusco15 nie wiem jakie były główne przyczyny ale wiele razy czytałem że oskarżano ich o lichwę i o fakt że bratali się z najeźdźcami

« Powrót do wszystkich komentarzy