La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 559 Culés

65

Ale, że ludzie z tych środowisk robią coś niezgodnie z prawem, to by się nikt nie spodziewał :D Niewinnni, zawsze pokrzywdzeni :D

34

@DonMatteo901 ale jak to? Przecież to mili i uprzejmie ludzie, a w więzieniach siedzą sami niewinni. Gorsze zachowania przejawiają niż bydło w zagrodzie.

15

@DonMatteo901 grzecznie sobie stali przecież :D

29

@DonMatteo901 przydałoby się ich spacyfikować i wtedy nauczyli by się rozumu. Wyglądają jak psy spuszczone z łańcucha. We Francji czy Hiszpanii za tego typu zachowania już dawno zostaliby potraktowani pałkami.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

11

@DonMatteo901 Podziwiam ich za ten spokój, każdą kroplę krwi wykorzystaliby przeciwko im.

4

@DonMatteo901 w każdym środowisku znajdzie się ktoś nieodpowiedni. Nie warto oceniać wszystkich przez pryzmat jednej lub kilku osób imo

22

@Pablit no tak. Powinni stać i patrzeć jak bydło niszczy wszystko dookoła. Typowy przykład zakłamywania rzeczywistości, w tym wypadku pokazanej na załączonym filmiku.

3

@Boro79 o to im dokładnie chodzi... chcą sprowokować na siebie atak i potem gadać że to oni są pokrzywdzeni. Dlatego ja bym ich załatwił inaczej: wprowadziłbym ustawę dającą prawo do związków partnerskich a jednocześnie zakazał jakichkolwiek manifestacji związanych z LGBT. Na zasadzie - jeżeli nie przestrzegasz prawa to tracisz nowe prawo. I potem kampania o tolerancji Polaków, przyznawaniu praw. A dla tych, którzy się nie dostosują prace społeczne (albo wywóz do Arabii Saudyjskiej ;)

Komentarz usunięty

11

@DonMatteo901 Oczywiście są to jednostki, może dziesiątki awanturnikow, ale jak potem traktować na poważnie marsze tego rodzaju, gdy duża część z nich zachowuje się gorzej niż zwierzęta? MN bardzo szybko został określony mianem marszu faszystow, nie widzę powodu, by teraz nie zrobić tego samego.

1

@DonMatteo901 jatu widze milosc plynaca, zwlaszcza z ust, tej pieknej Niewiasty na koncu, kiedy tak ladnke sie do policji odnosi i ten gest milosci wykonuje xd

25

@kerouac Na tym "marszu faszystów" był gej (celowo ubrany prowokacyjnie) i nikt go nie pobił. Nikt go nawet nie zwyzywał. Za to sporo osób mu gratulowało że przyszedł.

W Polsce nie ma nietolerancji. Taką widzą tylko i wyłącznie aktywiści z LGBT.

1

@kerouac dokładnie tak.

2

@DonMatteo901 No i kawa z rana niepotrzebna.

27

@DonMatteo901 Chyba najlepsze na tym filmiku to indywiduum krzyczące "faszyści" i zaraz dodaje "jesteście kur*ami" i "kur*y nie ludzie" :D to dopiero nie-faszystowskie podejście pełne miłości do drugiego człowieka :D

5

@DonMatteo901 Ja jako zwykły obywatel tego kraju mam już od dawna dość. Marnuje się moje pieniądze, które zabiera mi się w coraz większej ilości podatków. Politycy zrobili sobie z kraju skarbonkę i własne podwórko na którym klepią się po ramieniu i szydzą z nas obywateli prosto w oczy. Ja mam tego dość lecz nie ukrywam, ze nie mam odwagi zrobić tego co Ci ludzie. Wyjść na ulicę i właśnie w taki sposób zaprotestować. Bo niestety tylko tak da się obecnie coś zmienić w naszym kraju.
Mamy głupiego prezydenta, który nawet po polsku nie może sklecić zdania bez "yyyyyy" oraz chlapnięcia czegoś, gdy mu tego ktoś nie napisze. Prezydenta homofoba i rasistę. O tym wie już cały świat. Rząd pod tym względem jest jeszcze gorszy. I dziwicie się, że Ci ludzie są tak wkurzeni? Gdy ludzie, którzy pewnie będą w stanie nawet powiedzieć czym jest skrót LGBT mówią o nich, że to nie są ludzie? Osobiście nie dziwię się. Mój gniew jeszcze nie jest tak wielki. Ale myślę, ze PiS jest pierwszym rządem po 89 roku, który może wywołać w naszym kraju tego typu reakcje.

1

@prokofiew Powtórzę pytanie, może Ty mi odpowiesz. Tę dehumanizację homoseksualistów świadomie podkręcacie czy nie rozumiecie przekazu poszczególnych haseł?

4

@inViNcibl3 Ja rozumiem o co chodzi rządzącym. Problem w tym, że przekaz tych haseł formułuje się w taki a nie inny sposób by nie był on jasny. I dla wielu nie jest. A traktowanie środowiska LGBT, już abstrahując od przekazu jest sprzeczne z prawami człowieka, kropka.

1

@prokofiew Nie ma tam za grosz odczłowieczenia, ale hasło "LGBT to ideologia, a nie ludzie" można pięknie wykorzystać do przekazu, jak to obrzydliwie traktuje się mniejszości seksualne.

0

@DonMatteo901 taktyk

2

@inViNcibl3 I niestety tu się z Tobą nie zgodzę. Odczłowieczenie jest. Nie jestem częścią tego środowiska lecz mam wielu przyjaciół, którzy są homoseksualni. Dla nich to co się mówi o nich i o środowisku LGBT to jest odczłowieczeniem. I ja to rozumiem. Trudno jest nam się postawić w ich sytuacji bo to nas nie dotyczy.
No ale nic. Trudno dyskutować o tego typu różnicach. Gdy się takie pojawiają zwyczajnie przywołuję argument z kategorii religii. Wystarczy, że wizerunek "czyjegoś Boga" przedstawi się w żartobliwy sposób lub podda się pod wątpliwość istnienie tego Boga i od razu jest reakcja. Ja nie wiem czego PiS spodziewał się używając zwrotu ,który przywołałeś. Ale trzeba być idiotą by nie umieć przewidzieć jakie reakcje to wywoła.

6

@DonMatteo901 ,, Jestem heteroseksualnym facetem w średnim wieku.
Więc nie wiem, jak to jest. Mogę sobie tylko wyobrażać.
Wyobraźnię mam niezłą. Piszę książki, wymyślam seriale. Zarabiam nawet na tym hajs.
Ale to wciąż tylko wyobraźnia.
Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest, od początku życia czuć, dostawać sygnały, że to, kim jestem, jest złe.
Że nazwa mojej tożsamości, określenie tego,
kim jestem jest obrazą, wyzwiskiem.
Że moja rodzina, gdy powiem im prawdę, najprawdopodobniej mnie znienawidzi, nie będzie chciała ze mną rozmawiać.
Że nie mogę publicznie okazać czułości osobie, którą kocham, ponieważ zawsze i wszędzie ktoś może mnie wtedy napaść,
wyzwać, opluć.
Że większość ludzi w kraju, w którym żyję, będzie mnie miała za wiecznie potępionego, lub, w lepszym przypadku, chorego,
którego można wyleczyć.
Że jeśli będę miał partnera/partnerkę, nie będę mógł odwiedzić go w szpitalu, wspólnie rozliczać z nim podatków. Wziąć z nim
ślubu.
Że są kraje na świecie, w którym takich jak ja, po prostu się zabija. Że w moim kraju są ludzie, którzy chcą, aby było w nim
podobnie.
Że żyję w bezustannym poczuciu zagrożenia.
Że prezydent mojego kraju mówi w trakcie kampanii wyborczej, że nie jestem człowiekiem.
Mogę sobie to tylko wyobrażać. Ale mam niezłą wyobraźnię.
Wyobrażam sobie, że gdybym przeżył tak całe swoje dotychczasowe życie to, gdybym dalej żył, gdybym, mając moją konstrukcję psychiczną, nie zapił się, nie zaćpał, nie zabił - to być może samemu bym coś rozwalił. Zawiesił gdzieś flagę. Popchnął faceta, który prowadzi samochód, oklejony tą samą mową nienawiści.
Z desperacji. Z gniewu. Z lęku. Bo nie mógłbym już wytrzymać.
Bo chciałbym być człowiekiem, a nie gównem.
Ale pewnie nie byłbym taki odważny.
Ale na pewno w głębi ducha cieszyłbym się, że ktoś jest."

2

@inViNcibl3 odpowiedziałem Ci w innym wątku, ale nie bardzo chyba byłeś tym zainteresowany. Może będzie łatwiej, kiedy sam powiesz, czego w tym mechanizmie nie rozumiesz?

5

@DonMatteo901 Oby posiedzieli jak najdłużej to może zmądrzeją. Ale tutaj oczywiście wielcy obrońcy tych dzikusów.

1

@17bajo Nie rozumiem jak można walczyć z "dehumanizacją" homoseksualistów w Polsce. Walczyć z czymś, czego nie ma.

11

@inViNcibl3 dobrze, więc prościej. Wyobraź sobie, że reprezentujesz pewna mniejszość. Codziennie jadąc do pracy widzisz baner z napisem, że tacy jak ty to pedofile. Z telewizji publicznej dowiadujesz się, że tacy jak ty chcą uczyć dzieci masturbacji. Z radia dowiadujesz się, że niektóre regionu w kraju wprowadziły strefy wolne od takich jak ty. Podczas wyborów słyszysz, że prezydent mówi, że tacy jak ty to ideologia, nie ludzie. Czulbys się jeszcze jak człowiek, czy już jak gowno?

1

@17bajo Piszę o typowym odczłowieczeniu, które co chwila jest wystawiane na banery. Naprawdę sądzisz, że prezydent uważa, że geje czy lesbijki nie są ludźmi? Tak samo jak ten gość Kolendy wyrzucony z programu TVNu. Przecież kontekst tych wypowiedzi był całkiem inny.

0

@Kurkmen HAHAHHA nie wierze w co czytam, hipokryzja jestniesamowita

6

@inViNcibl3 Nie wiem, co naprawdę sądzi prezydent. Wiem za to co jako głowa państwa powiedział, a ten poziom retoryki jest jednoznaczny. Rozmywanie realnie istniejących społeczności za pomocą dziwnych konstrukcji pojeciowych, a następnie wykorzystywanie ich do celów politycznych to właśnie dehumanizacja. Równie dobrze mógłby powiedzieć "Narodowcy to nie ludzie, to ideologia". I uwierz mi, byłoby to dla mnie rownie porażające stwierdzenie.

Komentarz usunięty

3

@Viscael11Barca Białoruś czeka.
A tak działa policja :
"Wielokrotnie prosiła, żeby przeszukała ją policjantka. Mimo to czterech/pięciu policjantów wyciągnęło ją na siłę z celi i przeciągnęło zakutą w kajdanki z tyłu na przeszukanie. Dziewczyna krzyczała i stawiała opór, a oni siłowo i agresywnie, mówiąc do niej w formie męskiej albo jako „to”, zaciągnęli ją do pokoju, by ją przeszukać. Trzymało ją kilku. Jeden podniósł jej sukienkę, drugi odchylił jej majtki, by mógł z góry zajrzeć, co w nich jest, a w tym czasie trzeci dotknął jej miejsc intymnych. Po wszystkim ją odprowadzili. Kamila ją przytuliła, popłakały się. Dziewczyna prosiła o pogotowie/pomoc medyczną. Zaznaczały, że to była przemoc seksualna. Policjanci albo się z śmiali, albo je ignorowali, rzucając różnymi homofobicznymi tekstami.

Po jakimś czasie policjanci wrócili, oznajmiając, że muszą powtórzyć przeszukanie dziewczyny. I zrobili to drugi raz."

Komentarz usunięty

2

@17bajo Trochę to jednak za bardzo koledze uprościłeś.
"baner z napisem, że tacy jak ty to pedofile"- nigdy nie widziałem baneru homoseksualista=pedofil, co najwyżej, że wśród takich osób odsetek pedofilów, może być większy, niż wśród osób hetero.
"Z telewizji publicznej dowiadujesz się, że tacy jak ty chcą uczyć dzieci masturbacji."- nikt w publicznej telewizji (przynajmniej wprost) nie mówił, że "homoseksualiści chcą uczyć dzieci masturbacji", a że wyszedł taki pomysł z WHO, żeby wprowadzić takie lekcje.
"Z radia dowiadujesz się, że niektóre regionu w kraju wprowadziły strefy wolne od takich jak ty."- o ile faktycznie w niektórych samorządach podobno wprowadzono "strefy wolne od LGBT" i takich działań nie popieram, to chciałem zaznaczyć, że przedstawiane jest to jako, strefy do których osoby o odmiennej orientacji niż hetero, nie mają wstępu, a nie jest to prawda. Według tego co przedstawiają pomysłodawcy tych stref, to zakaz propagowania LGBT, które w ich mniemaniu jest ideologią. Prościej mówiąc, nie możesz wejść do takiej strefy (6-cio kolorową) tęczową torbą.
"prezydent mówi, że tacy jak ty to ideologia, nie ludzie."- jest delikatna różnica między "LGBT to ideologia", a "homoseksualiści to ideologia". I ciężko się nie zgodzić z tym. Mają swoją flagę, swoje jasno określone postulaty, poglądy osób utożsamiających się z LGBT też są określone i praktycznie zawsze takie same. Różnica polega na tym, że część bierze LGBT, jako dosłowne określenie osób odmiennej orientacji, a część jako te osoby, które uczestniczą we wszelakiej maści paradach, marszach, happeningach i innych zorganizowanych akcjach. Są też osoby homoseksualne, które kompletnie nie identyfikują się z "LGBT" i nie popierają działań, tej tak naprawdę ciężko określić. Grupy? Ruchu? Ideologii? Organizacji?

4

@guru43
To co opisałeś powyżej to dokładnie to co w definicji nazywamy PROPAGANDĄ.
Sprzedawanie półprawd, haseł, wykorzystywanie zabiegów retorycznych, żeby w umiejętny sposób ukazać pewną wizję grup społecznych. Oczywiście nie mówimy wprost, SAMI WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI. Mechanizm stary jak świat.
1. Banner uderzający w osoby LGBT i wielki napis STOP PEDOFILII. Tak na pewno autor miał na myśli przedstawicieli Kościoła Katolickiego. Mój kolega gej odetchnął z ulgą, że to jednak nie o niego chodziło.
2. Fake news.
3. Czyli rozumiem, homoseksualista może wejść do takiej strefy, ale nie może się do tego przyznać? rozwiązanie rodem z takich krajów jak Arabia, czy Katar. Teraz czuje się spokojny...
4. Czyli zgodzisz się ze stwierdzeniem, że "narodowcy to nie ludzie, to ideologia?".
Każda mniejszość społeczna charakteryzuje się pewnymi wyróżnikami, często są to symbole, może to być język, przekonania etc. To o czym mówisz, to właśnie klasyczny przykład dehumanziacji. Sowieci też nie walczyli z Polakami, oni po prostu walczyli z "bękartem traktatu wersalskiego".

Jakiekolwiek usprawiedliwianie, każdego z powyższych przypadków jest po prostu brakiem przyzwoitości.

Na koniec pozostawiam Ci kilka cytatów od żołnierzy Powstania Warszawskiego - może chociaż oni do Ciebie przemówią.

„W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację. Postrzega się w niej drugiego człowieka jako przedmiot pozbawiony jakichkolwiek uczuć, afektów i emocji”.
„Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć. Uważamy, że mamy obowiązek zabrać głos w obronie ludzi słabszych”.

1

@guru43 Stary, ale samochody oklejone właśnie takimi hasłami jeżdżą po Warszawie.

1

@DonMatteo901 zawsze śmieszy mnie to, że ludzie, którzy nie chcą być wytykani palcami, najmnocniej jak tylko się da afiszują się ze swoim odmieństwem, a potem się dziwią

4

@17bajo Przeczytałeś uważnie to co napisałem? Napisałem tylko, że za bardzo uprościłeś, to co na tych ciężarówkach jest napisane. Bo jeżeli, coś tu jest kłamstwem i propagandą to pisanie, że na ciężarówkach jest napisane, że homoseksualiści to pedofila. Trzeba albo nie umieć czytać, albo celowo dopowiadać sobie do tego co tam na tych ciężarówkach jest umieszczane. Na żadnej, ale to żadnej takiej ciężarówce nie widziałem napisu "Homoseksualiści to pedofila", jeżeli takowa jeździ po Warszawie, to proszę o zdjęcie. Stwierdzenie: "Wśród homoseksualistów jest większy odsetek pedofili, niż u heteroseksualistów" (abstrachując czy jest to prawda, czy nie), nie oznacza "Homoseksualiści to pedofile". Więc jeżeli ktoś ku "sprzedaje półprawdy", to ty, bo może i faktycznie niektórzy mogą to tak odebrać, jakoby LGBT=pedofilia i może też w takim celu było to pisane. Ale jeżeli nie ma na tych ciężarówkach "LGBT=pedofilia", to pisanie, że "Codziennie jadąc do pracy widzisz baner z napisem, że tacy jak ty to pedofile. ", jest właśnie wspomnianą przez ciebie półprawdą/kłamstwem. Jeżeli nie rozumiesz co napisałem, lub co gorsza sam nie rozumiesz co napisałeś, to niestety nic na to nie poradzę.
"2. Fake news."- i tu kolego właśnie powinienem zakończyć z tobą dyskusję, bo rozmawiam z osobą, która nie wie o czym pisze. Przeczytaj sobie oficjalne zalecenia WHO. 30 sekund szukania w googlach i masz dostęp do oficjalnego dokumentu.
"Czyli rozumiem, homoseksualista może wejść do takiej strefy, ale nie może się do tego przyznać?"- według tego co przedstawiali pomysłodawcy może, ale nie może propagować LGBT, co według wspomnianych pomysłodawców jest ideologią. I cały czas zaznaczam, że nie jest to moja opinia i nie popieram takich stref.
"rozwiązanie rodem z takich krajów jak Arabia, czy Katar..." nie porównuj naszej sytuacji do tego, jak uciśnieni w tych krajach są homoseksualiści, bo do nich, na szczęście na razie nam bardzo daleko.
"Czyli zgodzisz się ze stwierdzeniem, że "narodowcy to nie ludzie, to ideologia?"."-
otóż nie mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić, bo słowo "narodowcy" jest określeniem osób, o konkretnych poglądach. Więc trochę nieprzemyślany przykład dałeś. Ale dla jasności. Ruch Narodowy, już można by było zaliczyć do ideologii. (Tak wiem, że "LGBT" nie jest formalnym związkiem, tak jak RN.)
"To o czym mówisz, to właśnie klasyczny przykład dehumanziacji. Sowieci też nie walczyli z Polakami, oni po prostu walczyli z "bękartem traktatu wersalskiego"."- i tutaj doszliśmy do momentu, w którym można zobaczyć jak różne osoby, mogą odebrać, jedno zdanie kompletnie inaczej. Jedni zdanie "LGBT to nie ludzie, a ideologia" odbiorą, jako "słowo LGBT, nie oznacza ludzi, a ideologię", a drudzy jako "osoby LGBT, nie są ludźmi". Głównie rozchodzi się o to, że dla części osób, skrót "LGBT" oznacza dosłownie "osoba nieheteronormatywna", a dla innej części to słowo jest definicją dużo szerszą i nie oznacza to dla nich konkretnej osoby o odmiennej orientacji.
"Jakiekolwiek usprawiedliwianie, każdego z powyższych przypadków jest po prostu brakiem przyzwoitości."- to zdanie jest po prostu dowodem na brak zrozumienia, tego co przed chwilą przeczytałeś, lub dopowiadaniem sobie do tego pewnych rzeczy. W żadnym momencie nie usprawiedliwiałem, tego o czym pisałeś, ani innych tego typu, lub podobnych zachowań. Sam brzydzę się PRAWDZIWĄ homofobią i PRAWDZIWYM rasizmem i zapewniam, że nie raz, gdy byłem świadkiem chociażby, wyśmiewania kogoś za kolor skóry, czy orientację, byłem jedną z pierwszych osób, lub jedyną, która reagowała.
"kilka cytatów od żołnierzy Powstania Warszawskiego - może chociaż oni do Ciebie przemówią."- po przeczytaniu tego zdania trochę "śmiechłem", nie powiem. Zapewne zdefiniowałeś mnie, jako jakiegoś narodowca, czy inną osobę o podobnych poglądach (jeżeli nie, to wyprowadź mnie z błędu, bo nie chcę tu stosować, tak jak ty dopowiedzeń, do czegoś, co nie zostało tu napisane) i pomyślałeś, że zacytowanie autorytetu, jakim dla narodowców, są Powstańcy, będzie czymś, co do mnie odpowiednio przemówi. Otóż do narodowców mi daleko. I mimo, że faktycznie Powstańcy Warszawscy w jakimś tam małym stopniu są moimi autorytetami, to sorry, ale takie zabiegi erystyczne nie działają na mnie bardziej niż zwykły argument. Ale zaznaczam, że znałem już wcześniej te wypowiedzi i w 100% się z nimi zgadzam.

Na koniec "Sprzedawanie półprawd, haseł, wykorzystywanie zabiegów retorycznych, żeby w umiejętny sposób ukazać pewną wizję grup społecznych. Oczywiście nie mówimy wprost, SAMI WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI. Mechanizm stary jak świat."- sam robisz dokładnie to, o czym wspomniałeś na samym początku swojego komentarza. Stosujesz półprawdy (o których pisałem w poprzedni komentarzu), dopowiadasz coś, co nie zostało powiedziane (lub niepoprawnie interpretujesz przeczytany tekst) i zbyt uogólniasz pewne kwestie, by "w umiejętny sposób ukazać pewną wizję grup społecznych".

1

@Persyfl "Takimi", czyli jakimi hasłami? Bo jeżeli chodzi ci o wspomniane "tacy jak ty to pedofile", to proszę o zdjęcie, takiego auta. Bo tyle razy co widziałem takie banery w Warszawie, to ani razu nie widziałem, auta z napisem "homoseksualista=pedofil", widziałem np. "Wśród homoseksualistów jest większy odsetek pedofili, niż u heteroseksualistów". A to jest duża różnica.

2

@guru43
1. Propaganda nie polega na mówieniu rzeczy wprost. Polega na stosowaniu sugestii, perswazji. Tak, na ciężarówkach nie jest napisane wprost homoseksualizm = pedofilia. Po prostu zestawiono oba terminy w jednym miejscu, i w określonym kontekście, tak aby wywołać sugestię, że zachodzi pomiędzy nimi korelacja. Na tym polega propaganda w najbardziej obrzydliwej odsłonie. To tak jakbym rozwiesił baner " jeśli spotykasz księdza, jest duża szansa, że jest on pedofilem". Obrzydliwe? jasne. Ale przecież nie napisałem, że ksiądz=pedofil.
2. Cytat:
„Ogólnie mówiąc, w ciągu pierwszych 6 lat dzieci w gwałtowny sposób rozwijają się, przechodząc od całkowitej zależności do częściowej niezależności. Zaczynają postrzegać własne ciało. Dzieci mają uczucia seksualne nawet we wczesnym okresie niemowlęcym. Między 2. a 3. rokiem życia odkrywają fizyczne różnice między mężczyznami i kobietami. W tym czasie zaczynają odkrywać własne ciało (masturbacja we wczesnym dzieciństwie, autostymulacja) i mogą także próbować badać ciała swoich przyjaciół (zabawa w lekarza). Dzieci zdobywają informacje o swoim środowisku, eksperymentując, a nauka seksualności niczym nie różni się w tym zakresie. Na podstawie wyników licznych badań obserwacyjnych zidentyfikowano powszechne zachowania seksualne u dzieci, a równocześnie stwierdzono, że tego typu zachowania są normalne. Poprzez badanie uczuć seksualnych i pragnień oraz przez zadawanie pytań dzieci uczą się coraz więcej o seksualności. Od 3. roku życia dzieci rozumieją, że dorośli są skryci w odniesieniu do tego zagadnienia”.

W którym miejscu, jest zapis o "nauce masturbacji"?
Pomijając fakt insynuacji, jakoby stali za tym homoseksualiści. ( co sugerują banery i furgonetki)

3. ,,Według tego co przedstawiali pomysłodawcy może, ale nie może propagować LGBT, co według wspomnianych pomysłodawców jest ideologią"
Czyli rozumiem, że np. nie może publicznie okazywać uczuć swojej partnerce/partnerowi. W tym momencie nawiązałem do takich krajów jak Katar. Nie powiedziałem, że w Polsce obecnie tak jest. Sugerowałem jedynie, że wprowadzanie takich stref to właśnie pierwszy krok w tę stronę.

4. Czyli jeśli homoseksualista siedzi cicho to jest ok, jeśli jednak zaczyna mówić o sobie głośno to jest już ideologią? Co rozumiesz pod pojęciem walki z ideologią LGBT?

5. Nie zdefiniowałem Cię jako narodowca. Po prostu uważam, że Powstańcy Warszawscy są w tym kraju - ze względu na doświadczenia - autorytetami uniwersalnymi. Zarówno dla mnie, jak i narodowców. I ich zdanie po prostu jest ważne. Być może się mylę.

1

@guru43 Takimi, że najpierw hasło stop pedofilii, a poniżej, że LGBT chcą uczyć dzieci pierwszych doświadczeń seksualnych, że idą po twoje dzieci, że pedofilia występuje wśród homoseksualistów x razy częściej.

1

@17bajo Istnieje taka organizacja jak ''Obywatele RP''. Ja jestem obywatelem RP. Ja uważam, że Obywatele RP to zbieranina przygłupów i niedorozwojów umysłowych. Czy w związku z tym obrażam samego siebie?

To jest ekstremalnie proste ćwiczenie umysłowe dla takich jak ty. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tak prostych rzeczy, to WSZYSTKO co piszesz jest nic nie warte. Cała twoja wiedza to 'dom na piasku', bo z twoją inteligencją nigdy nie będziesz w stanie jej odpowiednio wykorzystać. Daj sobie zwyczajnie spokój.

0

@17bajo "To tak jakbym rozwiesił baner " jeśli spotykasz księdza, jest duża szansa, że jest on pedofilem". Obrzydliwe? jasne. Ale przecież nie napisałem, że ksiądz=pedofil."- nie to nie tak jakbyś... zdanie: "spotykasz księdza, jest duża szansa, że jest on pedofilem", jest oczywistym kłamstwem. Tak samo zdanie "spotykasz homoseksualistę, jest duża szansa, że jest on pedofilem" też nieprawdą. Chodzi mi tylko o to, że napisałeś coś co jest kłamstwem. "Sprzedałeś półprawdę", że porozwieszane są banery na których pisze, że osoby takie jak ty (czyt.homoseksualne) są pedofilami. Jest to wspomniana przez ciebie półprawda, więc niezły pokaz hipokryzji poleciał z twojej strony. "Oni" nie mogą "sprzedawać półprawd", ale ja mogę.

"W którym miejscu, jest zapis o "nauce masturbacji"?- w podanym przez ciebie fragmencie oczywiste że nie ma. Ale strona 42, matryca z programem nauczania dla dzieci 6-9 lat: "Zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja)".

"Czyli rozumiem, że np. nie może publicznie okazywać uczuć swojej partnerce/partnerowi."- masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, czy według ciebie danie buziaka partnerowi jest "propagowaniem LGBT"?

"Czyli jeśli homoseksualista siedzi cicho to jest ok, jeśli jednak zaczyna mówić o sobie głośno to jest już ideologią? Co rozumiesz pod pojęciem walki z ideologią LGBT?"- jeszcze raz zaznaczę według tego czym miały być te strefy, to miejsca, w których obowiązuje zakaz propagowania LGBT, rozumianego przez nich jako ideologia, czyli zapewne zakaz symboli z 6-cio kolorową tęczą, głoszenia że pary homoseksualne powinny móc adoptować dzieci itd.

"Nie zdefiniowałem Cię jako narodowca. Po prostu uważam, że Powstańcy Warszawscy są w tym kraju - ze względu na doświadczenia - autorytetami uniwersalnymi. Zarówno dla mnie, jak i narodowców. I ich zdanie po prostu jest ważne. Być może się mylę."- ok, w takim razie źle odebrałem to zdanie. Zwracam honor.

2

@mindbender84 jeśli nie rozumiesz podstawowej różnicy pomiędzy formalna organizacją, a spolecznoscia to znaczy, że jest to ekstremalnie trudne cwiczenie umyslowe dla takich jak ty.

3

@guru43
1. Jeśli ktoś publicznie sugeruję, że jestem złodziejem odbieram to jako oskarżenie jakobym nim był. Nie interesuje mnie to, czy wypowiedział się wprost, czy nie.
2. Tak, przeczytałem. Dalej nie widzę, gdzie jest nauka masturbacji. Dobrze wiesz, że pomiędzy "nauką masturbacji", a "nauką O masturbacji" jest duża różnica.
3. Na prawdę nie wiem, co w obecnej sytuacji jest propagowaniem LGBT, a co nie. Czyli rozumiem, całus ok, ale tęczowa torba już jest karana? Kto wyznacza, co jest elementem ideologii, a co po prostu "bycie sobą"? Rozumiem, że np. debata na temat związków partnerskich jest tam zabroniona?

0

@inViNcibl3 Jaki był ten kontekst Twoim zdaniem?

2

@prokofiew Sytuacja wygląda tak, że światopoglądowa prawa strona mówi o ideologii LGBT, a lewa o lesbijkach, gejach, biseksualistach i transseksualistach. I jedni i drudzy mają rację patrząc z ich perspektywy, bo skrótowiec LGBT oznacza te mniejszości seksualne, jednak to co się dzieje na ulicach pozwala stwierdzić, że idzie za tym książkowa ideologia. Duda wypowiadając te słowa mówił o ideologii, która jest sprzedawana w mediach i na ulicach, nie miał natomiast zamiaru "odczłowieczać" ludzi o innej orientacji. Sugerowanie, że uważa gejów za podludzi, kosmitów czy cokolwiek innego jest idiotyzmem albo zwykłą manipulacją.

0

@inViNcibl3 Ok. To jeśli możesz, to proszę, powiedz mi jaka to ideologia?

0

@prokofiew https://www.youtube.com/watch?v=HKqhKSadl10 Tutaj masz wszystko ładnie wyjaśnione.

0

@inViNcibl3 Ok. To tak. Zarówno w swoim poście jak i potem filmiku sam sobie w pewnym sensie zaprzeczasz. Bo jeśli rządzący używają zwrotu "LGBT to nie ludzie, lecz ideologia" nieświadomie ( czyli nie znają jego znaczenia lub nie przewidują jakie konsekwencje może mieć użycie takiego sformułowania ) to jest to wręcz dramatyczna ignorancja i lekceważenie zajmowanego stanowiska i ludzi. A jeśli robi to świadomie to tym bardziej.
Same środowiska homoseksualne i nie tylko odcinają się od łączenia ich z ideologią. Ale nawet jeśli faktycznie jakaś ideologia się za tym kryje to nie wiem co widzisz złego w idei równości? Pada tam też kwestia karania homofobii. I tu też ludzie wykazują się brakiem umiejętności rozumienia pojęć i znaczeń. Chodzi przecież o przemoc wobec ludzi środowiska LGBT, przemoc słowną, psychiczną itp. Co w tym złego, że ludzie się tego domagają? To tak jakbyśmy rozważali czy przemoc wobec kobiet jest częścią ideologii. Dziwi mnie, że tak reaguje się na takie postulaty, a nie widzi się tego jaką ideologię próbuje nam wcisnąć Korwin lub Bosak.
Filmik, który mi przesłałeś wręcz podkreśla błąd jakim było użycie tego sformułowania bo jedyne do czego może to prowadzić to polaryzacja. I jeszcze raz powrócę do kwestii religii. W tym temacie należy wypowiadać się bardzo ostrożnie bo łatwo jest kogoś kto wierzy obrazić. Tutaj też sytuacja jest delikatna więc tym bardziej taki zwrot, przynajmniej moim zdaniem, był obliczony na stworzenie otwartego konfliktu.

0

@prokofiew Każda przemoc jest karalna w polskim prawie, jeśli takiej uświadczyli to niech zgłoszą to na policję. Wiem, że bardzo by chcieli zgłosić jak najwięcej takich akcji, jednak niewiele osób, poza patologią, daje się nabrać na ich prowokacje. W idei równości nie widzę nic złego, natomiast ta ideologia z równością ma niewiele wspólnego. I tak, niepotrzebnie używają tych zwrotów "to nie ludzie", bo określenie to słyszałem już milion razy, prawie zawsze w innym od zamierzonego znaczeniu.

0

@inViNcibl3
Cieszę się, że zgadzamy się co do kwestii używania tego zwrotu.
A co do zgłaszania przemocy na policję, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Obecny rząd w ten sposób wyrażając się o środowisku LGBT wyraźnie pokazuje, że tego typu zgłoszenia nie były by traktowane poważnie. Być może na niektóre zachowania wobec środowiska LGBT nie są opisane prawnie. Nie wiem, ciężko powiedzieć bo to głęboki temat. Są na pewno kwestie mniejszego ciężaru jak i te z gatunku dość poważnych.
Innymi sprawami jest prawna regulacja "płci". W Polsce proces ten jest długi i niemal nieosiągalny. Nawet zmiana imienia jest problemem. Niektóre osoby doświadczające cierpienia psychicznego związanego z niezgodnością ich ciała z tym kim są, prowadzą do wielu samobójstw. O tym się już nie mówi...niestety.
To nie tylko kwestia przemocy ale także nadanie (wszystkim tak naprawdę ) ludziom praw, które zwiększą wolność. Np., drobiazg, chciałbym by po 6 miesiącu życia mojego nowo narodzonego dziecka wciąż istniała możliwość zmiany imienia.

A na jakiej podstawie sądzisz, że ich ideologia ma niewiele wspólnego z równością?

0

@prokofiew Bo to nie jest walka o równe prawa tylko o dodatkowe prawa. Nie wiem jakie zachowania niezapisane w prawie masz na myśli, niezależnie od słów rządzących prawo działa w obie strony tak samo. Zapis o płci prowadziłby do absurdalnych sytuacji, np takich jak pan Margot, żądający aresztu dla kobiet. W konsekwencji tego, co drugi skazany wnioskowałby o takie warunki, ciekawe czy wtedy mielibyśmy walkę o prawa kobiet molestowanych przez więźniów uważających się za kobiety.

0

@inViNcibl3 Dodatkowe ale dla wszystkich. Ja nie należę do środowisko LGBT, a chciałbym mieć przywilej zmiany imienia kiedy chcę, mojego dziecka podobnie.
A co do więzień to trzeba by stworzyć właśnie drogę prawną. Czyli np. badania psychologiczne, np. ustalenie faktu czy do momentu ogłoszenia wyroku osoba określała się jako kobieta czy też nie. Ale to już głowa w tym urzędników i prawników. I właśnie o to chodzi, nie ma prawa ale nie ma też woli by się nad problemem zastanowić i może wyjść z jakimś rozwiązaniem. Nie ma nawet dialogu.
Poza tym nigdy nie rozumiałem tego, że wolność do tego z kim się żyje ma podlegać pod jakieś ustalenia prawne. To nie jest wolność tylko właśnie już więzienie nas w innej ideologi.
I tu podobnie można się odwołać do religii. Według mnie, Boga nie ma, a przynajmniej nie w takiej wersji jak przyjmuje to Kościół Katolicki. Dlaczego o tym co dzieje się w kraju, mają decydować osoby, które wierzą w coś wymyślonego. I dlaczego oni tworzą prawo. Dla mnie to jest dylemat, a nie to, że ktoś domaga się tego by móc wtedy gdy jest gotowy, dookreślić swoją płeć, imię lub być w związku małżeńskim z tym kogo kocha.
Nie wiem czy widzisz, że ciężar tego wszystkiego jest zupełnie inny. Ale to tylko moja opinia. To co proponuje PiS i konfederacja to jest już coś czego doświadczyliśmy, PRL już upadł i dobrze. Po co do tego wracać.

0

@prokofiew Badania psychologiczne nadal nie rozwiążą problemu molestowanych kobiet, które będą czuć się "niekomfortowo" z kobietą z penisem. Najprostszym i najwłaściwszym kryterium w takich przypadkach jest natura, według której mamy dwie płcie, a nie 54 jak przestawia nam lewa strona. Wszystkie inne sytuacje są odchyłami, rzadziej biologicznymi, częściej psychicznymi.
Co do Boga, jest to indywidualna sprawa, która nigdy się nie rozwiąże. Ateiści nigdy nie udowodnią, że Boga nie ma, chrześcijanie nigdy nie udowodnią, że On istnieje. Nie uważam, że wiara w Jego istnienie jakkolwiek poniża. Jeśli chodzi o władze, mamy demokrację, którą podejrzewam, że popierasz.
Nikt zdroworozsądkowy nie wyrzuca homoseksualistów z kraju. W niczym mi oni nie przeszkadzają, mogą być fantastycznymi, ciekawymi ludźmi. Problem wychodzi ze strony "aktywistów", którzy co chwila wymyślają kolejną prowokację, czy świadomie łamią prawo. To co się dzieje w ostatnich dniach to jest apogeum, gdyby policja zachowywała się tak jak na "wzorowym zachodzie" to mielibyśmy wojnę domową z licznymi ofiarami.

« Powrót do wszystkich komentarzy