La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 522 Culés

10

3. dzień Powstania Warszawskiego
Po raz pierwszy Niemcy dokonali nalotów bombowych na pozycje powstańcze.
Powstańcy opanowali Dworzec Pocztowy, Pałace Blanka i Mostowskich oraz Arsenał.
Cześć i chwała Bohaterom !
Chwała Polsce!

0

@Slazmi Polskim gejom też chwała? Czy na emigrację ich? Czy to w ogóle Polacy? Czy trzeba ich leczyć? Albo wystawić za strefy?
A gdzie jest ta Polska? Bo słyszałem, że "tu jest Polska"?

Jak piszesz chwała Polsce, to mam tyle złych skojarzeń, że wcale entuzjastycznie bym się pod tym nie podpisał.

9

@Comentateiro Co może być złego w stwierdzeniu. Chwała Polsce (mojej Ojczyźnie). Trzeba mieć dużo złej woli, aby przy okazji wspominania Powstania Warszawskiego mieć zastrzeżenia do takiego hasła. ( Nie napisałem nic co nie dotyczyło Powstania , a Ty mi coś insynuujesz ...)
Uświęć Bohaterów i już.

1

@Slazmi Nie odbieraj tego co napisałem jako uwagi do Ciebie, to raczej luźne rozwinięcie Twojego wpisu, bez podtekstów.

1

@Comentateiro Widzisz i to jest problem (z punktu widzenia patriotyzmu czy też po prostu wspólnoty państwowej), że Polak słysząc chwała Polsce ma wiele złych skojarzeń. Państwo powinno być punktem odniesienia dla wszystkich jego obywateli, powinno być w tym sensie uniwersalne, że jego obywatel niezależnie od poglądów może się z nim utożsamiać (chyba że nie chce, bo jest na przykład anarchistą, ale to inna sprawa).

4

@Comentateiro Miron Białoszewski był gejem, napisał książkę o Powstaniu Warszawskim ze swojej perspektywy tzn, że był gorszy? Jak gej to nie Polak? Wiesz ilu gejów i lesbijek walczyli o Twoją wolność? a Ty za kogoś walczyłeś? Narażałeś swoje życie za drugą osobę? Podejrzewam, że potrafisz jedynie szczuć na innych w internecie. No offens ale jak ktoś pisze "Cześć i chwała Bohaterom" a Ty wylatujesz z takimi skojarzeniami to masz jakiś problem o głębszym podłożu.

1

@Comentateiro Nie odbieram tego osobiście, ale zawsze jak słyszę, podczas ważnych świąt czy uroczystości, to mnie trochę razi i rani.
Ojczyzna to dobro ponadczasowe wszystkich obywateli, bez wyjątku. I tak należy do tego podchodzić, a nie szukać, szczególnie w takich dniach, jakichś zaszłości, niesnasek, żalenia się. Na to mamy, ewentualnie, czas "powszedni". I tyle.

4

@Slazmi Zginal kwiat polskiej mlodziezy, ze o cywilach nie wspomne! Dali sie podpuscic idiotom pokroju Okulickiego. Tutaj trzeba jednoznacznie powiedziec, ze Powstanie to byl najgorszy mozliwy wybor. Ruszac z “szabelka” na czolgi na sam koniec wojny. Tutaj nie ma byc z czego dumnym. Tutaj trzeba wyrazic smutek i zal, ze dzieciaki umieraly na Darmo bo jakis skurwiel kolaborowal z sowietami i wydal rozkaz.
Trzeba mowic o Powstaniu tak, zeby nikt nigdy juz nie dopuscil do takiego bezmyslnego rozlewu krwi, zeby nikt nigdy nie pomyslal, ze warto powtorzyc takie Powstanie.

0

@Asthylath To jest Twoja opinia. Są też inne ... Diametralnie różne.

0

@Slazmi Niestety okoliczności sprawiają, że obecnie takie przywołane przez Ciebie hasło jest dla niektórych pustym frazesem.

Trochę brzmisz, jakbyś twierdził, że ci niezadowoleni, upokarzani i prześladowani mają siedzieć cicho i świętować, żeby to ładnie wyglądało.

Samo powstańcy ostatnimi laty sugerują, że walczyli za wszystkich Polaków, a nie część, która myśli jak szczująca władza.

Twoje hasło w żaden sposób nie jest tym, z którym niektóre grupy mogą się identyfikować. By realizować swoje ludzkie prawa, wyjeżdżają zagranicę.

0

@Comentateiro Szukasz dziury w całym...
Co jest złego, gorszącego, dwuznacznego, może homofobicznego i co tam jeszcze chcesz (tu wpisz odpowiednie..........................................),
w hasłach...
"Cześć i chwała Bohaterom !"
"Chwała Polsce!"
Napisanych, nawiasem mówiąc, w opisie kalendarycznym trzeciego dnia Powstania?
Niedługo jak napiszę, że jak jadłem w jakiejś restauracji to się okaże, że w tym jest jakiś podtekst... Szkoda gadać ...

Żyj w tym swoim świecie i walcz z demonami, które sam wywołujesz...
To tak jak socjalizm walczył dzielnie z problemami, które sam stworzył.
Miłego dnia.

1

@Comentateiro oni walczyli za WSZYSTKICH. i chwała im za to. Czego nie rozumiesz ? mowa o czasie przeszłym. Za twój tyłek też oddawali krew - a ty się z tym nie zgadzasz? :) dobre. Czemu mieszasz chwalebną przeszłość bohaterów z głupotą teraźniejszości ?

0

@Comentateiro masz kompleksy?

0

@Slazmi Ty mnie nie rozumiesz.

"Cześć i chwała bohaterom" - bezdyskusyjnie nic złego
"Chwała Polsce" - jak ktoś może chwalić Polskę, skoro Polacy z władzą na czele mu ubliżają? A tę władzę wybiera 50% społeczeństwa rasistowskiego, homofobów i innych uprzedzonych obywateli. I to jest złego, że jak ktoś ma perspektywę osoby gnębionej, to hasło nr.2 wywołuje złe skojarzenia.

Wyobraź sobie klasę 2c w liceum. Tam chodzi Jasiu, który jest gejem. I klasa w większości nazywa go pedałem. Potem mamy uroczystość, w trakcie której młodzież krzyczy "wiwat 2c". Czy bardzo cię zdziwi, że Jasiu będzie milczał z wewnętrznym obrzydzeniem?

1

@rocky5 Masz piegi?

0

@Comentateiro A teraz wstaw sobie za "gejem" i "pedałem", "rudy" albo "gruby", albo "mały" . Czy coś się zmieniło?

0

Nie, hasło "wiwat 2c" jest dla nich podobnie odpychające jak "chwała Polsce" dla wykluczonych ludzi, których perspektywy większość zadowolonych obywateli nie rozumie.

2

@Comentateiro Stary to jest przykre że ktoś kogoś gnębi, Ale to nie jest wina Polski jako twojej ojczyzny - takie sprawy należy rozdzielać. Wszędzie są ludzie bydlaki i ludzie dobrzy.

0

@Comentateiro Czyli hasło "wiwat 2c" będzie równie złe dla wszystkich... bo każdy może mieć jakieś zastrzeżenia... Taka z tego konstatacja.
Moim zdaniem rozgranicz ludzi i "idee"...
Ojczyzna ("idea") jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Jeżeli, ktoś "kaleczy" z jakiegokolwiek powodu obywatela, (mówimy oczywiście o granicach prawnych)powinien być "penalizowany", tak ogólnie to ujmę... A Chwała Ojczyźnie (Polsce) nie ma z tym nic wspólnego.
Nie szukaj demonów, aby z nimi walczyć. Walcz z realnymi problemami, które stwarzają ludzie.

0

@sokot Powiedz to gnębionym. Rozumiem co masz na myśli, ale jeśli większość obywateli wybiera władzę, a władza ględzi o bakteriach, hołocie, wydziela strefy wolne od niektórych obywateli, to się nie dziw.

Jestem po stronie tych, którzy nie oddzielają tych spraw.

Aż mnie ciekawi Twoja definicja ojczyzny. Bo jeśli widzisz to jako skrawek lądu, a wyłączasz działania rządu, wybranego przez większość, która aprobuje uprzedzenia, to co to niby jest tą ojczyzną?

0

@Slazmi Ja nie przedstawiam moich demonów, tylko problemy prześladowanych grup, których Ty nawet nie uznajesz za realne. I to jest dramat. Bo tak jak Ty myśli większość.

0

@Slazmi Być może sa. Sa tez ludzie którzy nie wierza w sferycznosc Ziemi i należy im tylko wspolczuc. A wracając do meritum. Czy uważasz, ze rozkaz przeprowadzenia Powstania był słuszny? A może czy sam wydałbyś rozkaz, gdybys mial taka moc sprawcza , o przeprowadzeniu Powstania, czy tez Ludobójstwa tylko po to żeby kilkadziesiąt lat później ktoś jak Ty mówił o "bohaterach, chwale id..". Posłać na smierć 150 tys cywilów, Istny powód by mówić o bohaterstwie. Powstanie zakończyło sie totalna kleska. Totalna. Trzeba o tym mówić, przypominać ale na pewno nie w narracji który Ty probujesz przedstawiac.

0

@Slazmi
Poddaje pod rozwagę:

Do prostego człowieka
Autorem wiersza jest JULIAN TUWIM

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i sztan­da­rach,
O bo­ha­te­rach i ofia­rach;
Gdy wyj­dzie bi­skup, pa­stor, ra­bin
Po­bło­go­sła­wić twój ka­ra­bin,
Bo mu sam Pan Bóg szep­nął z nie­ba,
Że za oj­czy­znę - bić się trze­ba;
Kie­dy roz­ścier­wi się, roz­cha­mi
Wrzask li­ter pierw­szych stron dzien­ni­ków,
A sta­do dzi­kich bab - kwia­ta­mi
Ob­rzu­cać za­cznie "żoł­nie­rzy­ków". -
- O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę.
Rżnij ka­ra­bi­nem w bruk uli­cy!
Two­ja jest krew, a ich jest naf­ta!
I od sto­li­cy do sto­li­cy
Za­wo­łaj bro­niąc swej krwa­wi­cy:
"Bu­jać - to my, pa­no­wie szlach­ta!"

0

Ale nie to było tematem postu!
Ojczyzna jak już napisałem jest matką wszystkich obywateli. A jeżeli ktoś jest traktowany niezgodnie ważne słowo z prawem, powinien być karany.
Amen.
Nie znasz mnie, ale mogę Cię zapewnić, że kieruję się społeczną nauką kościoła i Ewangelią. Nikogo nie wykluczam, ale zło nazywam złem.

0

@Asthylath A czy uwazasz, że obrona Warszawy w 39 była sluszna ? A Wizna, Termopile,
Monte Cassino, Kołobrzeg itd itp były słuszne. A w drugą stronę bombardowanie Drezna, Berlina też? Jak jest wojna , to logika nie zawsze jest taka oczywiste.

« Powrót do wszystkich komentarzy