La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1821 Culés

57

Gminy, które uchwalają strefy wolne od LGBT nie dostaną nowych funduszy unijnych.

65

@tobiasson92 I słusznie.

36

@tobiasson92 No i elegancko.

0

@tobiasson92 gminy dostają kasę bezpośrednio z ue?

6

@Azi Na niektóre programy tak. Np. z programu partnerstwa miast.

67

@tobiasson92 Kasa nie powinna być uzależniona od spraw innych niż merytoryczne uzasadnienie wniosku. Cała pozostała otoczka to patologia.I to niezależnie od tego, czego ta otoczka dotyczy.

0

@tobiasson92 Nie zmienia to faktu że Polska dostanie środki a rząd będzie mógł przeznaczyć jej tym miastom np na jakiś program.
Nie martw się te miasta nie ucierpią jakoś znacząco :D

52

@Slazmi No skoro takie uchwały godzą w wartości unijne np. równość i zakaz dyskryminacji, to chyba jednak merytorycznie nie ma przesłanek do wypłaty pieniędzy.

13

@tobiasson92 Jeszcze raz podkreślam, pieniądze powinny być przeznaczone na merytorycznie uzasadniony wniosek, a nie związane jakąś "otoczką interpretacyjną". To jest chore.

24

@Slazmi To co nazywasz otoczką interpretacyjną jest właśnie merytorycznym uzasadnieniem odmowy pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

3

@tobiasson92 Czyli gminy,które uchwaliły „Samorządową Kartę Praw Rodziny”, nie uzasadniły wniosku merytorycznie?

2

@Slazmi A może złamały zapis Art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej ?
Jeżeli tak, to w którym miejscu?

4

@tobiasson92 czym jest strefa wolna od LGBT? Jak to wygląda?

2

@Slazmi

"pieniądze powinny być przeznaczone na merytorycznie uzasadniony wniosek, a nie związane jakąś "otoczką
interpretacyjną"

to jest oczywiste :D

2

@RadekACCA Widzę, że jest więcej osób, które podzielają mój punkt widzenia :D

1

@joloskyy Też się nad tym zastanawiam... I dalej nie mam pomysłu.

2

@Slazmi poki co znalazlem to

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1487156,strefy-wolne-od-lgbt-polskie-miasta-pieniedzy-z-ue.html

tego komentowac nawet nie zamierzam , to jest chore

6

@Slazmi

2

@RadekACCA Czytałem to też, masz rację tego się nawet nie da komentować... No, ale wypowiedziała to socjalistka, komisarz z Partii Europejskich Socjalistów.

5

@Slazmi czyli jesli dobrze zrozumialem

a) gmina sklada wniosek o dotacje bo tak wyglada proces
b) wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie itd
c) a nie czekaj - ten wniosek jest z gminy ktora okresla sie jako "strefa wolna od LGBT" - anuluj dotacje
d) uzasadnimy to merytorycznie dlaczego im nie wyplacimy powolujac sie na wartosci EU

tolerancja ponad wszystko a my nic nie narzucamy
( znies strefe to nastepnym razem dostaniesz dotacje )

szopka i komedia w jednym. Bez komentarza

13

@Slazmi moze gmina powinna wrocic do tej pani z uzasadnieniem ze wniosek zostal zlozony przez muzulmanina , a jej uzasadnienie obraza jego uczucia religijne

na Twitterze nazwie ja "islamofobem " i ze jest religijnie nietolerancyjna .Wtedy gmina by dostala dotacje

Ot cala taktyka :D

6

@RadekACCA Trafiony! Zatopiony! Ratowników brak! XD

2

@tobiasson92 a co jak wniosek wypelnial muzulmanin a odmowa obraza jego uczucia religijne o ktore tak troszczy sie Unia ?

2

@RadekACCA Sprytnie to obmyśliłeś, może to jest droga... Żart.
Czy oni tam w "tej Unii" nie słyszeli o S.Barei...(?)

Komentarz usunięty przez użytkownika

7

@Slazmi @RadekACCA czyli wg. was nie wolno dyskryminować dyskryminujących za to, że kogoś dyskryminują ?

10

Strefa wolna od LGBT w poważnym kraju w 2020 xDDDD

0

@Abegor Zapytam jeszcze raz... Czyli gminy, które uchwaliły „Samorządową Kartę Praw Rodziny” kogoś dyskryminują?
A jeżeli tak to napisz, który zapis Art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej złamały ?

0

@Abegor pieniądze powinny być przeznaczone na merytorycznie uzasadniony wniosek, a nie związane jakąś "otoczką interpretacyjną


4

@MontelQ Ten kraj z poważnym od dawna nie ma nic wspólnego.

13

@l0Messini "Ten kraj z poważnym od dawna nie ma nic wspólnego."

"Ten kraj", jak piszesz to nasza ojczyzna, to Polska.
Mógłbyś swojej ojczyźnie okazać więcej szacunku. "Twoi i moi ojcowie" za i o nią walczyli, i wielokrotnie płacili gorzką daninę życia i krwi.

2

@l0Messini O, to tak samo jak Unia Europejska.

8

@Slazmi W ogóle to jest śmieszne, że kraje wpłacają do wspólnego worka, żeby się potem o te pieniądze bić. Do tego są one na określone cele. Totalny bezsens. Na początku się więcej dostaje niż wpłaca - później się wpłaca więcej z nawiązką. Także na jedno wychodzi. Natomiast wielu ludzi się łapie na to, że "Unia daje", a przecież zawsze podatnicy się na to składają. Moim zdaniem jest to tak skonstruowane, żeby kraje takie jak Polska się cieszyły, że "biorą" i jest fajno. Godzimy się na to podpisując niekorzystne dla nas przepisy jak pakiety mobilności itp. W ten sposób nasz rozwój będzie na tyle powolny, ze nigdy tych potęg nie dogonimy. Osobna kwestia, że z takimi rządami jak przez ostatnie lata to niewiele da się nadrobić. Tu się walczy ze złymi prywaciarzami i chce się walczyć z rajami podatkowymi. Szuka się tylko nowych podatków, żeby się to kupy trzymało. Wracając do UE - myślę, że w obecnym kształcie przynosi więcej negatywów niż pozytywów. Nie wiem czy Polexit to dobre rozwiązanie, ale to w jakim kierunku idzie UE jest niepokojące.

11

@RadekACCA Jeżeli byłbym burmistrzem i wprowadził bym strefę wolną od Katolików to wg Ciebie również powinienem otrzymać dotację unijną bez otoczki interpretacyjnej ( jawnie dyskryminując jedną grupę społeczną). Lub hipotetycznie odradza się nazizm/komunizm(pick one) i osoby wyznające te idee składają merytorycznie poprawny wniosek o dotację unijną na obóz koncentracyjny/pracy/łagr. Również w myśl zasady "budżet się spina, plany wyglądają solidnie" przyznajemy ? Jeżeli traktaty UE wprost mówią o zakazie dyskryminacji jakichkolwiek grup społecznych (vide strefy wolne od LGBT nie karta rodziny (to muszę przeczytać od deski do deski @Slazmi żeby się do tego ustosunkować) to gmina nie spełnia podstawowych wymogów dotyczących korzystania z przywilejów należenia do EU.

1

@Slazmi Ja kraj szanuje, ale mentalności większości ludzi nie i jest mi wstyd za te pełne jadu podejście do innych. Niestety w Polsce długo będzie jeszcze panować nienawiść, zgorzknienie, chamstwo. To jest przykre.

1

@Bogan Nie mam czasu na dłuższą wypowiedź, ale generalnie zgadzam się z Tobą

13

@l0Messini W samej Unii jest pełno jadu i nienawiści, taki Guy Verhofstadt obraża Polaków nazywając ich faszystami, gdyby Unia traktowała wszystkich równo, to tego samego dnia by wyleciał z roboty.

1

@l0Messini Chciałbym wiedzieć co wiesz o mentalności "większości ludzi", jak to ładnie napisałeś ?

0

@Abegor Pojechałeś z tymi obozami. Są rzeczy prawnie zakazane i nie o nich tu mówimy.

3

@Slazmi Wybacz, ale moi przodkowie walczyli o to, żeby ten kraj równo traktował wszystkich obywateli i nikogo nie dyskryminował, więc daruj sobie ten patos i nie mów kto i za co przelewał krew, bo nie jesteś tego w stanie sprawdzić.

10

@Abegor sluchaj , jak juz chcesz do mnie pisac, to najpierw sprawdz swoje fakty ,bo nie lubie sie odnosic do takich dyrdymalow itd

Napisze to wprost o tych strefach wolnych od LGBT, bo widze ze prostej kwestii nie potrafisz zrozumiec :D

Po pierwsze nie ma czegos takiego jak strefa " wolna od LGBT"

Nikt nie zmienił prawa, nie wprowadził kar, nie wykluczył z uwagi na orientację (łatwo uchwycić kontekst - nie są skierowane w stronę ludzi o konkretnej orientacji seksualnej i w sprawie ich orientacji, tylko w zapowiadaną działalność konkretnych środowisk, organizacji, które są tam określane np. jako "ruch" i pojawiających się tylko w odniesieniu do szkoły, przedsiębiorstw). W końcu nie wprowadzają też żadnych stref.

Skąd się wziął mit o "Strefach wolnych od LGBT"?
Termin "Strefa" umocniły wprowadzające w błąd nagłówki. Media wiedzą, że hasło "Strefa wolna od" budzi emocje. W łatwy sposób można robić propagandę o uciemiężonej społeczności, wykluczeniu, nawiązywać do nazizmu. Równolegle z nagłówkami mamy do czynienia ze skutkami akcji pewnego aktywisty LGBT - Bartosza Staszewskiego. Zasłynął projektem, w ramach którego fotografował ludzi przy żółtych tabliczkach "Strefa wolna od LGBT" (w kilku językach) pod nazwami polskich miejscowości. Wyglądało to tak, jakby mieszkańcy byli wykluczani z lokalnych społeczności przez wprowadzony przez władze zakaz. Tabliczki imitowały prawdziwe, urzędowe tablice informacyjne. Staszewski własnoręcznie je przykręcał. Przejmująca galeria zgodnie z planem rozeszła się po świecie, gdzie oczywiście nikt nie pytał o kontekst. Wiele osób, mediów, dziennikarzy i polityków nie wiedziało, że to tylko projekt fotograficzny, happening. Inni wiedzieli, ale nie burzyli narracji.

Niektórzy próbują walczyć z tą niewygodną prawdą. Trzy najczęstsze reakcje to:


▪ 1. Wspominanie o naklejkach "Strefa wolna od LGBT"/"Strefa wolna od ideologii LGBT" z Gazety Polskiej. Nie rozmawiamy jednak o naklejkach z gazety, a o rzekomych decyzjach podejmowanych na poziomie samorządowym.


▪ 2. Prezentowanie przykładowych uchwał. To nic innego jak wymachiwanie dowodami na własną ignorancję i potwierdzającymi, że nikt nie uchwalał żadnych stref, tylko wyraził sprzeciw dla konkretnych, wyżej wymienionych spraw. W dokumentach brak nawet słowa "strefa". Autorzy nie odnoszą się do orientacji seksualnej ludzi, tylko wyrażają sprzeciw dla niektórych form działalności w instytucjach publicznych przez środowisko aktywistów.


▪ 3. Link do Wikipedii. Przypomianm, że to urągające zasadom encyklopedii hasło z Wikipedii powielające kłamstwa i odsyłające do źródeł o niemalże zerowej wartości obiektywnej (wymieniając po kolei z przypisów: Washington Post, NOIZZ, OKOpress, Kampania Przeciw Homofobii, TOK FM, Queer pl, TVN24) nie stanowi argumentu w poważnej dyskusji.

Lykasz wszystko z mediow - przyjmij moje gratulacje i kondolencje zarazem

a tej Twojej teorii o wolnych strefach o Katolikach , wybacz tego nawet nie skomentuje .Moj intelekt mi na to nie pozwala

bywaj zdrow :D zreszta jaki ci wszyscy ,co wierza w strefy , ktorych tak naprawde nie ma :D

tutaj masz tabliczki i Te twoje strefy :

https://www.dziennikwschodni.pl/swidnik/bartosz-staszewski-przesluchany-na-policji-za-tabliczki-strefa-wolna-od-lgbt,n,1000270636.htm

2

@MontelQ Twoj komentarz jest taki niepowazny , ze nawet nie warto go komentowac , wierzy w strefy ktore nie istnieja :D genialne

1

@Bogan Chłopie, śmiech na sali jak się czyta te Twoje wypociny. Nie wytrzymałem nawet żeby doczytać całe, skończyłem jakos w połowie. To, że Ty nie rozumiesz mechanizmów działania funduszy rozwoju, to nie znaczy, że one nie mają sesnu... xD Ludzie głoszący takie poglądy jak Ty oczekiwaliby, żeby po wejściu do UE cały czas wpłacać mniej, a dostawać więcej. No świetnie kur**, świetnie xD A inaczej to przeciez nie ma sensu... Ehhh, dziwić się potem, że UK wyszli z tej Unii jak tam świadomość społeczna i jakakolwiek merytoryczna wiedza odnośnie finansów i ekonomii jest jeszcze na niższym poziomie niż u nas.

2

@iksajotien Też nie jesteś w stanie sprawdzić, kto za co przelewał krew, a wytykasz to komuś innemu.

2

@Bogan Napisałem wyraźnie MOI PRZODKOWIE, pozdrawiam i polecam czytać ze zrozumieniem.

2

@Slazmi "Programy współpracy z organizacjami społecznymi powinny uwzględniać zasadę wzmacniania rodziny i małżeństwa oraz wykluczać finansowanie projektów, które godzą w te wartości.

Konieczne jest w szczególności wyłączenie możliwości przeznaczania środków publicznych i mienia publicznego na projekty podważające konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku

kobiety i mężczyzny lub autonomię rodziny. Także

regulaminy samorządowych konkursów dla organizacji społecznych powinny zostać uzupełnione

o standardy wzmacniające rodzinę i małżeństwo

oraz wykluczające przeznaczanie środków na

działania podważające konstytucyjne fundamenty

prawa rodzinnego lub godzące w prawa obywateli" . Samo sformułowanie tak tego punktu godzi w prawo każdego obywatela. Co to znaczy wykluczać finansowanie?. Ew można wspierać rozwój projektów dotyczących w/w tematyki,a nie wykluczać projekty o tematyce nietożsamej z założeniami karty. Użycie słowa wykluczenie dyskryminuje inne projekty a co za tym idzie łamie art 2 traktatu UE.

"Samorząd powinien wspierać rodziny wychowujące dzieci, w tym wielodzietne. Konieczne jest
także wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej.
Zbyt często dochodzi do sytuacji, gdy fakt pozostawania przez rodziców w związku małżeńskim

negatywnie wpływa na sytuację dziecka. Dotyczy
to w szczególności dostępu do usług i świadczeń
oferowanych przez samorząd, których przyznanie jest uwarunkowane złożeniem oświadczenia
o statusie samotnego rodzica. Już samo urealnienie tego rodzaju oświadczeń poprzez wprowadzenie znanego w polskim systemie prawnym
wymogu, by samotny rodzic przedłożył orzeczenie zasądzające alimenty, może wyeliminować
korzystanie z tego przywileju przez osoby nieuprawnione oraz zasadniczo ograniczyć skalę
dyskryminacji małżeństw." WTF Bycie samotnym rodzicem jest "przywilejem" i dyskryminuje rodziny składające się z ojca matki i dzieci ?.

Co najwyżej Państwo może wspierać rodziny nie zaniedbując przy tym innych grup społecznych. Faworyzując innych dyskryminuje się drugich. Wybacz, ale tą kartę pisał jakiś fanatyk, a nie normalny człowiek.

1

@prodigy Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego. Gdzie napisałem, że mamy wpłacać mniej, a dostawać więcej? Dlaczego ludzie nie potrafią przeczytać i zrozumieć kilku prostych zdań? Mój tekst to wypociny, a Twój tok rozumowania jest na tak wysokim poziomie, że nawet tych wypocin nie zrozumiałeś. Wychodzisz z założenia, że jak ktoś ma inne zdanie niż Twoje, to niczego nie rozumie. Ciekawe podejście. Zgadzam się, że u nas jest niska wiedza ekonomiczna. Z sond i ankiet wynika, że duża część społeczeństwa nie wie, że płaci podatki. Nie wiedzą, kto je sponsoruje. Część ludzi też myśli, że UE ma swoje fundusze i rozdaje je krajom członkowskim. Możesz sobie myśleć, że nie rozumiem prostych mechanizmów i na niczym się nie znam. Twoja opinia. Natomiast faktem jest, że nie zrozumiałeś nawet co napisałem. Miłego dnia, bez odbioru.

0

@iksajotien Rozumiem, że zdradzili Ci przed śmiercią za co giną? Aczkolwiek ok. Jeśli tak to rozumować, to nie przeczytałem że zrozumieniem. Wybacz.

0

@tobiasson92 powinno się omówić sytuację lgbt w jakiś grupach roboczych i rozwiązać ten problem
prawne - małżeństwo jako instytucja powstało w prawie rzymskim jako matrimonium i zostało wprowadzone do prawa cywilnego, jest z 50 rzeczy, które trzeba by było ustalić
medyczne - homoseksualistów nie da się zmienić, bo tacy się rodzą (są przecież też biseksualiści)
rodzinne - czy dziecko wychowywane przez np. Panów Raczka i Szczygielskiego byłoby w jakiś sposób źle wychowane, mniej kochane?
historyczne - homoseksualizm był obecny w każdej epoce (Leonardo, Aleksander Wielki, Michał Anioł, Waldorff, Konopnicka, Lektor Smerfa Ważniaka)
społeczne - nie rozumiem ludzi z kontrmanifestacji w Białymstoku - co im przeszkadza, że jacyś ludzie się przejdą, nie rozumiem dlaczego geje tak "pajacują" na tych marszach - dziwnie się przebierają i profanują wartości katolickie
polityka - nie lubię jak ktoś znajdzie chłopca do bicia (Duda Lgbt) i próbuję na bezbronnych zbijać kapitał polityczny. Jak ktoś atakuje Kościół czy Rydzyka, którzy obracają miliardami to ok - walczy z silnym.
Kościół się wymądrza, a sami chronią gejów i pedofilów (fioletowa mafia, "Sodoma")
Chciałbym, żeby powstały grupy ekspertów, żeby pracowali przez 5-7 l. i ustalili co dalej robimy z gejami.
Zawsze będę popierał gejów (lesbijek nie), imigrację kobiet i powołania kapłańskie, bo wtedy więcej kobiet przypada dla mnie.

1

@RadekACCA Jeżeli prawo Polskie jest tak dobre, że nie potrzebujemy konwencji stambulskiej (tak twierdzi Ziobro) i chroni wszystkich po równo. To po co nam karty rodziny i jakieś uchwały dotyczące rzekomej ideologii LGBT jeżeli konstytucja RP to wszystko zapewnia. Jeżeli ruch LGBT jest ideologią to taką samą ideologią jest katolicyzm, komunizm, nazizm, judaizm. Specjalnie przerysowałem te przykłady, żeby pokazać idiotyzm takich uchwał, kart rozporządzeń. Jeżeli intelekt nie pozwala Ci na komentarz znaczy, że nie jest Ci znane pojęcie hiperboli.
Tak strefa wolna od Katolicyzmu to jest abstrakcyjna formuła jak ideologia czy strefa wolna od ideologii LGBT. Ja łykam z mediów ? ja zwyczajnie nie rozumiem na co komu karty rodziny, strefy wolne od ideologii lgbt, dehumanizacja jednej i drugiej strony. Twierdzisz, że faktem nie jest przyjęcie uchwał anty ideologicznych przez samorządy,gminy i powiaty wymienione na krytykowanej przez Ciebie stronie na wikipiedii? Stronie, która w sumie możesz edytować jako użytkownik jeżeli uważasz, że jest niezgodna z prawdą ?

1

@iksajotien A czy ja coś w ogóle napisałem o dyskryminacji? Prosiłem tylko, aby okazać szacunek Ojczyźnie. To COŚ zdroznego, że upominam się o coś co powinno być dla każdego Polaka oczywiste!

2

@Abegor napisze tobie to jeszcze raz , bo widze ze po raz kolejny masz 2 problemy

a) pierwszy jest z czytaniem tekstu , gdzie wyraznie zaznaczylem ze w Polsce nie ma czegos takiego jak " stefy wolne od LGBT " , nie ma i nie bylo
b) Twoje rozumienie tekstu
Dzis rano pojawil sie nawet artykul w Onecie
Onet znów bredzi o nieistniejących "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce. Nigdy takich nie było.


Co zatem było?
Były uchwały, rezolucje, Samorządowe Karty Praw Rodziny i stanowiska o sprzeciwie dla działalności w szkołach, seksualizacji dzieci i politycznej poprawności. Zazwyczaj tytułowane jako "powstrzymanie ideologii LGBT", "sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT" (itp) z konkretnymi punktami jak wyżej:


- brak zgody na instalowanie tzw. latarników w placówkach szkolnych;


- zakaz "ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia"


- sprzeciw wobec "wywierania administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach".

Z tymi dokumentami, ich treścią i użytymi sformułowaniami (niekiedy mało precyzyjnymi i nieprofesjonalnymi np. "gorszyciele" w kontekście "zainteresowanych wczesną seksualizacją dzieci"), można się oczywiście zgadzać lub nie. Ale nie warto przeinaczać i brnąć w świat medialnej fikcji.

O czym ty do mnie mowisz wogole ? w dziennikarza sie chcesz bawic zadajac mi pytania ? chcesz rozmawiac o strefach wolnych od LGBT , ktorych w Polsce nie ma i nie bylo ? :D


a to jeszcze sie nazywa LGBT ?bo podobno juz "LGBTQ" - gdzie Q stoi za "questionning " - zmienili nazwe kolejny raz :D

https://www.plannedparenthood.org/learn/teens/lgbtq#:~:text=LGBTQ%20stands%20for%20lesbian%2C%20gay,gender%20identity%20are%20all%20about.

to ze Onet dzisiaj o tym pisze a ktos jeszcze wrzuca tweeta Lisa w ktory sam nie moge uwierzyc , to zanczy cos musi byc na rzeczy :D co ? tego nie wiem

6

@Abegor Zadam Ci proste pytanie logiczne, bazując na Twoim tekście. Od kiedy dawanie czegoś jednej osobie (grupie społecznej, zawodowej społeczności lokalnej itd.itp.) jest dyskryminacją innej.
Proste pytanie, prosta odpowiedź.

1

@Slazmi Do ciebie nie dociera ,że tolerancja też jest czynnikiem który decyduje o przyznaniu środków?
Czy tak opornie idzie ci pojąc coś innego co jest sprzeczne z twoimi uprzedzeniami?

0

@tobiasson92 hehe, tyś jest tu najlepszy prawnik

3

@ArdoFCB cała ta unia to hipokryzja

4

@MarioVeB! Nie , nie dociera do mnie nic " co jest sprzeczne z moim uprzedzeniami"... Cokolwiek to zdanie oznacza.
I nie pisz już do mnie.Grzecznie proszę.

0

@Slazmi
Nie do konca kolego.
A jakby w tych gminach np palono na stosach czarwnice ? Przyklad skrajny ale jak sie jest we wspolnocie to sie przestrzega wspolnych wartosci.
Zawsze mozna wyjsc z niej i nie dostawac kasy i palic czarownice.

0

@Slazmi jeżeli dawanie czegoś jednej grupie społecznej odbywa się kosztem innej grupy społecznej tak jest to dyskryminacja. Prosty przykład w Twoim zakładzie pracy jest osoba na takim samym stanowisku jak Ty, pracuje tak samo jak Ty, macie te same wskaźniki wytwarzanych dóbr. Tylko on dostaje premię. Czy jesteś dyskryminowany?

4

@Abegor Czyli np. rolnicy dostając dotację dyskryminujeą pozostałą część społeczeństwa. Dzieci z 500+ dyskryminują dorosłych. Zaiste pokrętna logika.

0

@Pawel1980 Nie rozmawiamy o rzeczach zabronionych prawem. To chyba oczywiste.

0

@joloskyy Se wbijasz i nie kupisz piwa bez alkoholu albo nie ma tęczy po deszczu np.

3

@Slazmi Po pierwsze rolnicy dostają dotacje z puli przeznaczonej na to i się o to starają leniwi rolnicy nic nie dostają. Dzieci dostają 500+ to ciekawe. Czy instytuty naukowe zajmujące się badaniami podstawowymi które od 2015 roku dostają min 30% mniej dotacji mimo spełnienia wymogów na większe finansowanie są dyskryminowane (Pisze min. 30% bo przecież rząd nie uwzględnił swoich podwyżek prądu w dotacjach i nie podał powodu zmniejszenia finansowania). Czy stworzenie nowej kategorii naukowej (nauki teologiczne) (ze względu na słabość wniosków projektowych dotyczących tej tematyki) a tym samym odebranie 15% potencjalnego finansowania naukom technicznym i humanistycznym (łącznie 30%). Jest sprawiedliwe wobec naukowców którzy się starają o rozwojowe i ciekawe badania ? Czy w końcu zrównanie zarobków dr i młodych dr hab. Akademi nauk i uczelni praktycznie z minimalną krajową jest sprawiedliwe wobec ludzi, którzy poświęcili czas na samodoskonalenie rozwój swój i potencjalnie kraju ? Czy wytykanie w karcie rodziny "uprzywilejowanej pozycji samotnym rodzicom" względem rodzin o modelu 2+ dzieci ( dalej to dla mnie abstrakcja) jest normalne?

1

@Slazmi
Co Ty piszesz...
Dyskryminacja tez jest zabroniona :)

0

@Abegor Widzisz, wydaje się, że mylisz dwa pojęcia dyskryminacja i przywileje. Jeżeli ja komuś coś daję, bo taką mam możliwość to jest to przywilej np. rodzice otrzymują 500+ na dziecko, 300+ na wyprawkę szkolną, bo "państwo" uważa, że jest to dla niego korzystne ( nie wnikam czy rzeczywiście jest - to jest inny problem)
Dyskryminacja jest wtedy, gdy np. odmawiam Ci zatrudnienia bo jesteś kobietą., choć w "warunkach zatrudnienia" nie ma mowy o płci pracownika (mogą być takie warunki, ale to też nie jest przedmiotem naszych rozważań)
Sprawiedliwość to jeszcze inna, zupełnie inna para kaloszy, ale o tym tu nie rozmawiamy.
Przeczytaj jeszcze raz, to co napisałeś, a po tych moich wyjaśnieniach, na pewno zgodzisz się ze mną. Pozdrawiam.

0

@Pawel1980 Napisałeś "Dyskryminacja tez jest zabroniona :)"
Oczywiście, podobnie jak palenie czarownic...XD

0

@tobiasson92 Popieram

3

@Slazmi Pomijam merytoryczne uzasadnianie wniosku, ale strasznie zabawne jest nazywanie niedawania pieniążków chorym, kiedy konfrontujemy to z szarżującą homofobią i odnoszenie się przy tym do... braku tolerancji :D
Jak nas z tej Unii wypieprzą na głupi pysk i pieniążki skończą się na zawsze to będziemy płakać Vladimirowi w pierś, że tak nas źle potraktowali xD
Nie wiem czy podzielasz ten pogląd, ale wybacz, to "chore" jest tak bardzo nie na miejscu.

0

@YeastMoss Najlepiej będzie w punktach...

1. Każdy wniosek powinien być merytorycznie uzasadniony. To podstawa jego rozpatrywania. Nie wiem, dlaczego to pomijasz.
2. Naprawdę nie wiem o co chodzi z @YeastMoss “ strasznie zabawne jest nazywanie niedawania pieniążków chorym”- Może rozwiń myśl.
3. Nie widzę, a żyję już długo w Polsce, @YeastMoss “szarżującej homofobii i odnoszenie się przy tym do... braku tolerancji :D"
co najwyżej szarże harcowników po obydwu stronach "linii frontu homofobii (zderzenia kulturowego/światopoglądowego)"
4. Z Unii nas nie wypieprzą – co najwyżej sami możemy wyjść. Taki deal...
5. Pieniążki tak czy inaczej się skończą i zostaniemy faktycznym płatnikiem netto, jeżeli już nim tak naprawdę nie jesteśmy, biorąc pod uwagę całokształt zysków i strat związanych z UE.
6. Nie wiem dlaczego mielibyśmy płakać akurat Vladimirowi – toż to car “kuśtykającego kolosa na glinianych nogach”. I dlaczego zaraz płakać...
7. I naprawdę nie wiem co znaczy ostatnie zdanie. Może zawoalowana jest w nim jakaś głębsza sentencja, ale ja jej nie dostrzegam. @YeastMoss ”Nie wiem czy podzielasz ten pogląd, ale wybacz, to "chore" jest tak bardzo nie na miejscu.”
Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.

1

@Slazmi
A strefa wolna od LGBT to dyskryminacja ludzi srodowiska LGBT.

0

@tobiasson92 Polska powinna być strefą wolną od UE :)

0

@Pawel1980 A przypomnij mi, proszę, kto takie tabliczki wieszał na znakach drogowych...

0

@Slazmi napisalem tu praktycznie referat odnosnie tych tabliczek i jak te strefy powstawaly itd :D

malo kto sie do nich odniosl , bo ludzie sobie przyjeli "naglowki z gazet " za prawde i tak im wygodnie

Naglowki brzmia "strefy wolne od LGBT" - i im sie to utrwalilo , ze takie strefy istnieja

w rzeczywistosci obaj wiemy ze takich stref nie ma :D

nie trac czasu na dyskusje z kims ,kto pisze ze w Polsce istnieja koscioly "pisowskie " :D

Pozdrawiam


0

@Slazmi
Ja pisze o czym innym o ludziach nie tabliczkach

0

@RadekACCA Ty to wiesz i ja to wiem... Może uda się taka wiedzę rozpowszechnić... Żartowałem. Masz rację...
Pozdrawiam również i dobrego dnia życzę.

0

@Pawel1980 Czyli w takich strefach (o których nie piszesz, bo... ich nie ma) są dyskryminowani ludzie. Ok podaj przykłady.

0

@Slazmi
Sama uchwala ich juz jest dyskryminujaca.
Nie zakamuj rzeczywistosci.
Moze zrobimy strefe wolna od np jakiegos stowarzyszenia ktorych jest duzo lub wolna od rowerzystow itp
To tez bedzie dyskryminacja.
Takich rzeczy sie nie uchwala.
Koniec kropka !!

1

@Pawel1980 Rowerzyści są dyskryminowani, np.na autostradach, chodnikach (częściowo), placach zabaw, nie mogą jeździć wewnątrz np. marketów... XD.
Muszę napisać, chyba, jakąś petycję do UE w tej sprawie. To jest jawna i niedopuszczalna dyskryminacja!!! xD
Zaczynamy wchodzić w tej dyskusji w opary absurdu.
Przeczytaj te uchwały, przemyśl sprawę i być może wrócimy do dyskusji. Na razie sprawę uważam za zamkniętą.
Bądź zdrów i miłego dnia życzę.

1

@Slazmi Jesteś bardzo zorganizowany, gratuluję :)
1. Dlatego, że nie o tym pisałem, tylko o nazewnictwa, którego użyłeś. Można by powiedzieć, że abstrahowałem.
2. Czy rozwinąć? Raczej trzeba uprościć. Napisałeś, że to co chce zrobić UE "jest chore". To co robią, to nie chcą dać pieniędzy. Ot, wszystko.
3. Nie widzisz? To otwórz oczy. Po stolicy jeżdżą ciężarówki obklejone zakłamanymi hasłami uderzającymi w homoseksualistów, prezydent w swojej kampanii stosuje dwuznaczne, albo nieprzemyślane albo bardzo dobrze przemyślane zdania typu "LGBT to nie ludzie". Jakiś uczestnik wiecu Dudy dostaje w******l, bo ktoś przykleił mu tęczową wlepę na plecy. Tak dla poprawy humorku ;)
Harcownicy? Spoko, tylko że jednymi z tych harcowników jest Ordo Iuris, które ma już swojego człowieka w SN
4. Tak, ale mogą zawiesić prawa
5. Ale afera z zahamowaniem przekazania środków jest, fajna sofistyka
6. "I dlaczego zaraz płakać..." wymagało dodatkowego punktu? To jest chore
7. To jak z interpretacją wiersza w liceum, szukasz głęboko, a wszystko jest na wierzchu.
Również życzę miłego dnia, pozdrawiam!

0

@YeastMoss Widzisz, mamy inne punkty widzenia. Nie wiem, jaki światopogląd, tak naprawdę, wyznajesz, ja mam swój chrześcijański katolicki. Jestem dość klasycznym chadekiem, widzę świat przez pryzmat Ewangelii Chrystusowej i społecznej nauki Kościoła. I nie zmienię tego, bo byłbym zaprzańcem. Nikogo nie nawołuję do zła, grzechu, a tym bardziej do pogardy, nienawiści ( choć przyznaje nie jestem bez wad, nad wieloma, zresztą bardzo ubolewam). Pilnuję tylko swoich ideałów, a jeżeli ktoś je zakłóca, to nie zgadzając się z tym, walczę o swoje. Zresztą bardzo klasyczne rozumienie świata.
Widzę , po sposobie w jaki odnosisz się do mnie w swoich postach, że jesteś osoba inteligentną i kulturalną i pomimo różnic w naszych wartościach (tak mniemam) ciekawie wymienia się z Tobą poglądy...
I tu nawiązując niejako do Twojego "literackiego" wtrętu ... zacytuję J. Słowackiego z "Beniowskiego"
"Bądź zdrów! - A tak się żegnają nie wrogi,
Lecz dwa na słońcach swych przeciwnych - Bogi."
Pozdrawiam
Slazmi


0

@Slazmi
Rowerzystow dotycza przepisy ruchu drogowego.
Wiesz co to demokracja.
Przede wszystkim rob tak aby drugiemu nie szkodzic i wtedy sie zyje wszystkim dobrze :)
Rowerzysci na autostradach jakie ty absurdy piszesz :)
A uchwaly tych durnych pisowskich gnim po co sa niby jak wedlug Ciebie nikomu nie szkodza ?
To po co sa :)

1

@Slazmi Żeby zawsze się tak pozdrawiać po dyskusji ;)
Dzięki za wymianę zdań i miłe słowa.
Bądź zdrów.

0

@Slazmi Czy fakt, że historia Polski pełna jest wzbudzających dumę momentów oraz poświęcenia oznacza, że nie można krytykować polityki prowadzonej w Polsce?

0

@Senyer A czy ja, gdziekolwiek, cokolwiek takiego zasugerowałem?
Może chodzi o ten wpis...
@l0Messini "Ten kraj z poważnym od dawna nie ma nic wspólnego."

"Ten kraj", jak piszesz to nasza ojczyzna, to Polska.
Mógłbyś swojej ojczyźnie okazać więcej szacunku. "Twoi i moi ojcowie" za i o nią walczyli, i wielokrotnie płacili gorzką daninę życia i krwi.

Jeżeli tak, to co jest w nim niestosownego, zasługującego na naganę?

1

@Slazmi Właśnie o ten wpis mi chodziło, zwyczajnie wydaje mi się, że zastąpienie nazwy kraju zaimkiem nie świadczy jeszcze o lekceważeniu.
Ponadto stwierdzenia, że Polska rozbiegła się trochę z określeniem "poważnego kraju" nie odbieram jako ataku na jej historię i tradycję, lecz na sposób w jaki prowadzona w niej polityka stawia niektórych Polaków przed innymi.

2

@Senyer Masz prawo tak interpretować, Twoja wola.
Ja zinterpretowałem jako rodzaj pogardliwego określenia naszej Ojczyzny, czemu dałem wyraz.
Porównaj dwie wypowiedzi. Taki przykład na szybko...
"Ten facet z poważnym nie nic wspólnego" (nastawienie pejoratywne)
"Piotrek raczej nie uchodzi za poważnego"...(nastawienie neutralne, sceptyczne, krytyczne)
Niby podobnie, a jaka różnica w wyrazie..
Pozdrawiam
Edit
Zauważ, że 12 osób poparło ten post. Chyba myślą podobnie.

1

@Slazmi Mimo że się nie zgadzam, to rozumiem Twój punkt widzenia
Również pozdrawiam :)

1

@Senyer Dziękuję za wymianę poglądów.
Tak chyba wygląda normalna dyskusja. :-)
Miłego dnia.

0

@tobiasson92 i bardzo dobrze. Nie do pomyślenia dla mnie i myślę dla wielu ludzi również jest dyskryminowanie innych: myślących, wyglądających, kochających inaczej. To przecież to samo, jak w czasie wojny napisy głoszące że żydzi nie mogą wchodzić w pewne miejsca, robić pewnych rzeczy. Polacy za czasów pis (na szczęscie nie wszyscy) uwidocznili swoje negatywne, dyskryminujące innych cechy. Smutne

2

@Abegor Propagowanie nazizmu i komunizmu jest wprost zakazane w naszym kodeksie wiec po co wysuwasz podobne porównania? Jeśli wyborcy tego burmistrza chcą aby promował on ich miasto w podobny sposób to ja nie widzę w tym problemu Strefy wolne od LGBT nie zabraniają przecież pederastom wstępu do tych "stref" ani nie niosą ze sobą żadnego skutku prawnego Ba - widziałem nawet na yt jak dwaj pederaści jeżdżą sobie po Polsce i robią sondy uliczne z mieszkańcami tych "stref" i sporo ludzi nawet nie wie że w ich mieście zostało takie hasło przez kogoś uchwalone Czyli że podobne hasła nie niosą ze sobą ani żadnego skutku prawnego ani nawet nie są zbyt dobrze rozpromowane w tych miastach

1

@damiano996 Wskaż mi konkretne miejsce w Polsce w którym ktoś zakazuje wstępu w pewne miejsca czy robienie pewnych rzeczy jakimś osobom na podstawie ich orientacji seksualnej Czekam

0

@maroon jakby tak dalej siać propagandę to Polacy mieszkający w Polsce choc nie wszyscy,posuneli by się dalej i doczekalibysmy się takich miejsc. Poza tym ja nie napisałem że nie mogą wchodzić więc czytaj że zrozumieniem. Chamstwo, nietolerancja za czasów PiS wyszła na ulice.

0

@maroon mówi się homoseksualni

0

@damiano996 "To przecież to samo, jak w czasie wojny napisy głoszące że żydzi nie mogą wchodzić w pewne miejsca" - twoje własne słowa Trochę słabo sieją tą propagandę skoro nawet ludzie tam mieszkający często nie wiedzą że ich samorządowcy uchwalili takie hasła Ba - gdyby nie akcja pewnego działacza który na własną rękę poustawiał tabliczki i zrobił ich fotografie to jeszcze mniej ludzi by się o tym dowiedziało

0

@damiano996 Ja jestem człowiek starej daty i używam poprawnej polszczyzny a nie jakiejś nowomowy

« Powrót do wszystkich komentarzy