La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 5704 Culés

32

Tego jeszcze nie grali. Kandydat opozycji chce rozdać kasę w bastionie PiS.

25

@tobiasson92 ciekawy zabieg socjotechniczny, tylko że więcej może stracić w Warszawie niż zyskać na Podkarpaciu

13

@tobiasson92 gdyby nie wybory to taki hojny pewnie by nie był

11

@tobiasson92 zadziwiające patrząc na fakt że prawie 1/5 długów Warszawy to jego sprawka

25

@tobiasson92 Kandydat na prezydenta z przypadku, gdyby nie był w PO dostałby tyle procent głosów co Tanajno.

11

@tobiasson92 Ehh, słabe, to jest po prostu słabe, widzę do tego poszła polityka aby kupywac ludzi pieniędzmi, żenada.

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

@Chwytliwy Zawsze jest tak, że to poprzednia władza daje paliwo do pewnych działań. PiS zaczął inni chcą kontynuować. Wcale mnie nie zdziwi, jak jeszcze dziś wyjdzie premier i powie, że przekaże 5 mln od ręki.

5

@AlicjaFCB No nie wiem, Hołownia dostał 13%, a Kukiz w poprzednich 20%. Obaj to raczej kandydaci z przypadku.

0

@tobiasson92 Jak lewica ma mieć jakiekolwiek poparcie skoro socjal jest dziś programem wyborczym każdej innej partii?

0

@tobiasson92 zgadza się, jeszcze będzie to miało wydźwięk jakby ze swoich zapłacił :)

10

@tobiasson92 czy ktoś ma jeszcze złudzenia politycy kupują głosy naszymi pieniędzmi i nie ma znaczenia czy PO czy PiS. Dlatego tak ważna była 1 tura. Teraz to już pozamiatane jest

4

@tobiasson92 No tak, ale to jest żałosne, że Trzaskowski ten trend kontynuuje, na moje to więcej straci niż zyska.

0

@tobiasson92 Najmniej kontrowersyjni moim zdaniem, trochę rozpoznawalni i stąd taka liczba głosów.

3

@Chwytliwy jego partia już od dawna uderza w socjal i licytuje się z pisem

6

@Chwytliwy Nic nie zyska i nic nie straci, bo to tylko działanie marketingowe. Muszą najpierw taką wolę wyrazić radni i tutaj jest problem. Natomiast erę rozdawnictwa zapoczątkował PiS, a inni chcą to pobić, żeby kilka głosów PiS-owi odebrać.

1

@sokot Ale to rząd rozpoczął taką erę rozdawnictwa, teraz każdy będzie uderzał takim programem i uderza.

6

@Chwytliwy nie każdy. Ale był czas na refleksje w 1 turze. Zreszą co to za tłumaczenie "ale oni zaczeli" ? Z ochotą podchwycili temat. 500+ na 1 dziecko to już ich projekt. A wyborcy PO non stop używają argumentu że PIS kupił polaków - kupił ale ich partia zaczęła się już licytować i z usmiechem gra w tą grę bo widzi profity :). Ludzie obudźcie się wszyscy i głosujcie na nowe partie nowe układy i przede wszystkim na ludzi którzy chociaż program wyborczy nie wypuszczają na 2 dni przed 1 turą.

2

@sokot Każdy, Konfederacja też ma program socjalny, czyt niskie podatki.

Ale to PiS zrealizował ten projekt i ten projekt miał wyglądać najpierw inaczej, PiS go zreformował i teraz wszystkie dzieci poniżej 18 roku życia dostają 500 zł, następnie 13, a teraz ten podatek solidarnościowy,rządy ocenia się przede wszystkim za realizację projektów.

Ale Trzaskowski miał najmniej dni na wypuszczenie programu, jakby w ogóle nie miał programu to tutaj byłyby głosy, że co to za prezydent bez programu.

7

@Chwytliwy Niskie podatki to nie rozdawnictwo ... tylko zostawianie w kieszeni podatników ich własnych pieniędzy co za tym idzie ludzie sami decydują na co je wydają. Ciekawe że przytoczyłeś akurat Konfederacje - niby wszyscy wiedzą ale nie - nazisci i faszyści. No to siedzimy w POPISie dalej ....

4

@Chwytliwy NO ale co z tego że PIS lubi grać w swoją gre ? Problemem jest że PO już tez sie w nią nauczyła grać a dla nas to bardzo zła wiadomość - lub dobra jeśli ktoś lubi socjal.

Przecież Trzaskowski w zasadzie nie ma programu :) zrobił to na prędce na 2 dni prze 1 turą kopiując co mu pasiło od innych kandydatów - były porównania.
Jaki program halo ?????

2

@sokot Wcale nie, to żadne zostawienie pieniędzy, zresztą niskie podatki to istna utopia, wystarczy spojrzeć jakie kraje są rajem podatkowym aby dojść do wniosku, że takie projekty są niczym innym jak utopia i jak ty chcesz spłacać długi publiczne? , z czego ma iść kasa na inwestycje publiczne? Bo wiesz, że kasa idzie głównie z naszych podatków, dlatego rząd monstrualnie wprowadza nowe podatki aby jakoś łatać dług publiczny.

Za bardzo wierzysz w tą partie i to widać, zresztą nawet jakby oni byli w rządzie, to 500 plus byłoby na pewno utrzymane, to oczywiste.

Wymień mi jakie programy socjalne wprowadził rząd po - PSL.

Ma program więc dlaczego kłamiesz teraz w żywe oczy? Przeczytałeś w ogóle ten program czy nie?

12

@Chwytliwy PO to się obudziło jak zobaczyło że tak można kupować ludzi. Konfederacja z oczywistych przyczyn nie mogła sobie strzelać w stope mówiać ze skasuje 500+ bo poparcie z 7 % spadło by na 0,7%. Oni chcieli z tego stopniowo wychodzić najpierw przez obniżanie podatków później obcięcie 500+.

Raje podatkowe to utopia ? :)
Lepszy raj politycznych wyzysków społeczeństwa co ? :)

Ehhh jesteś zafiksowany - czego przykładem jest wmawianie mi że kłamie BO MA program - ano ma - nie napisałem że nie ma. Czytaj ze zrozumieniem - to że ktoś skopiuje coś na szybko i sciągnie prace domową na godzine przed lekcją to też ją ma - nie można kłamać ze nie ma prawda ? :) ale ze mnie kłamca XD

1

@sokot idealnie w punkt

4

@sokot Guzik prawda, to Bosak wstrzymał się jak pamiętam w głosowaniu w sprawie 500 plus, więc ja nie wierzę temu człowiekowi jak i partii jeśli chodzi o 500 plus.

Dania, Szwecja oraz Norwegia są niesamowicie widzę wyzyskiwane a szybko wchodzą w próg podatkowy , Francja też nie płaci niskich podatków, a poziom życia jest większy niż w Polsce, u nas masa podatków wynika tak jak z pisałem, z załatania długu publicznego który stale rośnie. Tak, raje podatkowe to jest utopia w takim kraju jak Polska , a teraz niskie podatki w sytuacji gdzie długi naprawdę są ogromne byłyby skrajną głupotą, zresztą i tak jestem przekonany, że nawet jakby doszli do władzy to z części swoich postulatów by zrezygnowali, bo nie są one w obecnym stanie do zrealizowania.

Ja zafiksowany? Kłamałeś i wciąż kłamiesz, że nie ma programu, a ten program ma, a to że dwa dni przed wyborami? Miał na to najmniej czasu, ale brak programu byłby jeszcze gorszy, kopiowanie? Przeczytaj ten program i wypowiedz się o nim inaczej to nie ma sensu.

6

@Chwytliwy Porównaj sobie zarobki w tych krajach do ich podatków. Normalnie bida z nędza aż piszczy ... czyli jesteś fanem podnoszenia podatków no gratuluje to masz teraz naprawde ciężki orzech do zgryzienia na kogo głosować w 2 turze. tu dobrze tu jeszcze lepiej XD.

PS. Bosak przynajmniej się wstrzymał .... ot lekka różnica co do bycia za ;)

Człowieku Trzeskowski to jest kandydat PO oni wcześniej mieli Małgorzate Kidawe-Błońską, chyba nie sądzisz ze ich programy nie były partyjne ? XD.
Bądźmy poważni jako partia wystawiająca swego kandydata na prezydenta PO miało tyle samo czasu co inni i już przestań tak panikować w tej rozmowie :)

"Kłamałeś i wciąż kłamiesz" co to za dziecinada z twojej strony ?

3

@sokot Porównaj sobie jak szybko tam się wchodzi w próg podatkowy i porównaj na co podatki są odprowadzane i to wychodzi dość korzystnie dla takich dunczykow czy szwedow, a ten program Konfederacji jest niczym innym jak utopią. Nie, ja nie jestem dzieckiem i takich programów w ogóle nie kupuje, bo nie są one w obecnym systemie do zrealizowania.

P. S Każdy z opozycji był przeciw, a Bosak nie, więc no coś jednak to znaczy, ale no jak pisałem, twoja wiara w tą partie jest naprawdę niesamowita, no ale to nie moje życie.

Ja panikuje? Kidawa była mierna to dali Kandydata który nie był zbyt przychylny dla całego KO i nie, kto normalny myśli, że taki trzaskowski będzie słuchać się jakiegoś budki czy Schetyny? Zresztą Kidawa była pierwszym wyborem bo była idealna dla samej koalicji, a Trzaskowski już nie. Nie, nie miał tyle czasu, Trzaskowski musiał się spieszyć z napisaniem programu wyborczego no i tak, tylko I wyłącznie partyjny, bo gość który był autorem rezolucji w sprawie demokracji polskiej,rzeczywiście xd.

Ja uprawiam dziecinade? Facet, nie przeczytałes skrawka programu a stwierdzasz, że on kopiuje, porozmawiamy o tym jak zaczniesz czytać jego program, bo teraz zwyczajnie kłamiesz i tyle.

Nie wymieniłeś żadnego programu socjalnego jaki wprowadź rząd PO-PSL bądź jaki zrealizował po poprzedniku, nie znasz programu wyborczego Trzaskowskiego, ja po prostu dyskutuje ze ścianą.

10

@Chwytliwy Kończę - rozmowa z tobą jest dość ciężka - z tego co zauważyłem nie tylko ze mną tak walczysz. Pozdrawiam.

4

@sokot To nie walka, nie prowadzę tutaj walk , ty zwyczajnie nie znasz programu wyborczego i piszesz, że uprawiam dziecinade, do rozmowy wrócimy jeśli będziesz znać program wyborczy kandydata KO.

2

@Chwytliwy Każdy mówi o takich 'potęgach', jak Liechtenstein czy inne Monako, ale jakoś nikt nie chce tam mieszkać. ;)

4

@Kettger Otóż to, a podatki są takie niskie...

1

@Chwytliwy już sobie wytłumaczyłeś swoją rację ? :)

1

@Chwytliwy Z tego co wiem - tam po prostu nie można mieszkać jak się nie ma obywatelstwa ... zgadnij dlaczego ;)

Komentarz usunięty

0

@Kettger w Dubaju rowniez co nie ? :D

2

@RadekACCA A to ludzie do Dubaju przyjeżdżają w celach zarobkowych? No bo tak średnio xd.

Cierpliwość? Człowieku, ty nie masz cierpliwości a między wierszami się wtrącasz, tak ciebie boli, że tutaj są ludzie o odmiennym zdaniu w kwestii konfederacji czy PiS , ty wczoraj nic a nic nie przetłumaczyłeś mi odnośnie szczepionek więc daruj sobie.

1

@sokot W Danii oraz Szwecji bądź Norwegii? Przecież mój przyjaciel mieszka wiele lat w Norwegii a nie miał najpierw obywatelstwa wtf xd,a dania i Szwecja należą do UE.....

2

@Chwytliwy nie no wcale nie jezdza do Dubaju w celach zarobkowych :D bo po jechac i zarobic "krocie " w Dubaja 0- oczywiscie trzeba miec odpowiednie kwalifikacje itd

"Kraj ktory oferuje jedne z najlepszych wynagrodzen przy niskim podatku wogole nie jest krajem do ktorego mozna przyjechac w celach zarobkowych " tam sie jedzi tylko w celach turystycznych "

https://gulfnews.com/uae/jobs-how-much-can-you-earn-in-uae-in-2020-1.1573633540947

Jako Management Accountant ( jestem wykwalifikowany ) - moge zarobic +100tys dolarow nie placac podatku wcale :D
W Polsce pewnie bym zarobil wiecej :D i pewie zaplacil mniejszy podatek :D

Ot taki tok rozumowania - tam ludzie jada ogladac pustynie

Wogloe po co ja zaczynam z Toba dyskusje :D

0

@Chwytliwy a czy w Szwecji rzad przypadkiem nie pytal obywaleli o niskie podatki ? a wiesz dlaczego ludzie tam placa podatki ? po to by np mieli to

https://www.mastersportal.com/articles/356/tuition-fees-and-international-scholarships-in-sweden.html#:~:text=Tuition%20fees%20at%20Swedish%20universities&text=Most%20universities%20in%20Sweden%20are,of%20their%20country%20of%20origin.

wiesz ze mozesz robic Magistra lub licencjat za darmo w Szwecji ? na to ida podatki wlasnie :D

1

@RadekACCA Kurcze, a co z ludźmi średniej klasy? Bo nadal tam nie jeżdżą ludzie w celach zarobkowych, jakoś nie widzę tego aby biegli do Dubaju po to aby zarabiać,a pracę która wymieniasz ahh, nie kazdy się tam dostaje i nawet większość się tam nie dostaje, no ale cóż, taki twój tok myślenia.

Po co ty tutaj się wtracales? Ktoś ciebie tutaj wołał? Myślisz, że Ty zmienisz tutaj myślenie na tym forum? Ja ci powiem tak, nie, nie zmienisz myślenia na tym forum a Twoja agitka prędzej czy później się skończy, bo stajesz się coraz bardziej agresywny, dziwne, że redakcja nie zrobiła z tobą porządku.

Ale wystarczy spojrzeć jak w tej Szwecji ludzie wkraczają szybko w próg podatkowy, ahh, znów artykuł, którego pewnie nie Przeczytałeś.... No widzisz, podatki idą na inwestycje publiczne, za konfy która jest wolnościowa gospodarczo to gdzie to miało niby iść xd.

1

@Chwytliwy Była mowa o Luxemburgu i Monaco - o nich pisałem że nie można się tam od tak wyprowadzić.

0

@Chwytliwy po Tobie cos przeltumaczyc to mission impossible .Sam Tom Crusie by tu nie pomogl -kilka osob zrozumialo moj post.Kilka z wyjatkiem Ciebie :D dlatego napisalem " szacun za cierpliwosc " bo i tak wiem ze Ci nie przetlumaczy

0

@Chwytliwy aha czli klasa srednia wyjezdza do krajow o nizszych zarobkach :D
rozumiem :D

Nie dostaja sie do Dubaju ale dostaja sie gdzie indziej : Copy that :D
czy klasa srednia moze zarobic i odlozyc w Dubaju - moze :D
Twierdzisz ze jest inaczej ? byles tam , widziales ?
sprawdziles oferty pracy ? przeliczyles na PLN? Nie , nie zrobiles nic :D

"Twoja agitka prędzej czy później się skończy, bo stajesz się coraz bardziej agresywny, dziwne, że redakcja nie zrobiła z tobą porządku."

skomentuje to tak :D

0

@Chwytliwy a w ktorym kraju podatki nie ida na inwestycje publiczne ? Ty wiesz ze podatek dochodowy to nie jedyny podatek ?

Panstwo moze przeznaczyc pieniadze na inwestycje publiczne z tzw "podatku korporacyjnego " - tu nie ma przypadku ze firmy wykorzystuja " transfer pricing " do przerzucania dochodow do "rajow podatkowych "

Gdyby podatki byly proste i przejrzyste "raje podatkowe " nie musialy by istniec a firmy uciekac za granice :D

3

Lepsze to niż bierność państwa po wichurach na Pomorzu. No ale wiadomo, nikomu nie wolno pomagać, bo:
1. to rozdawnictwo, a od niego świat się wali;
2. zawsze są jakieś wybory na horyzoncie.

6

@tobiasson92
W ramach wyjaśnienia - decyzja została podjęta przez Radę Metropolii Polskich już tydzień temu. Największe miasta w Polsce przekażą po złotówce od każdego mieszkańca (dlatego 1,9 mln) na wsparcie dla gmin dotkniętych powodzią, w ramach współpracy solidarnościowej pomiędzy samorządami.
Tak tylko, aby odróżnić sytuację, w której w trudnych sytuacjach samorządy współpracują, od sytuacji, w której premier kraju jeździ po małych gminach i rozdaje bony pieniężne wójtom (niektórym rozdał już dwa razy - i nie, nie sumują się). Oczywiście jedyną faktyczną wartością tychże bonów jest możliwość zrobienia sobie foty, nagranie filmiku do TVP etc. Dodatkowo robi to nie w ramach kampanii, a w ramach pełnienia obowiązków służbowych.

2

@sokot co do programu Konfy zdaje się Artur Dziambor, albo Jakub Kulesza mówili, że żeby zrealizować program konfy najpierw trzeba będzie podatki podnieść, żeby posprzątać ten cały syf. Już widzę jak wytrzymali by 4 lata rządów z takim podejściem (osobiście uważam, że ten gnój i syf trzeba posprzątać i w tym szaleństwie jest jakaś metoda ). Co do krajów skandynawskich mam znajomych i w Danii i na Islandii, sam w Danii byłem i nie słyszałem, żeby marudzili na "wysokie podatki", raczej chwalą sobie szeroko pojęte usługi publiczno-cywilne bo tego podatki prawdopodobnie są wydawane z sensem. Bodaj w Norwegii jest nawet system " a somsiad skąd nowego Mesia wytrzasnął jak z zarobków powinien wychodzić Pasat". W Skandynawii jest zupełnie inna mentalność niż w naszym grajdole. Program Konfy ma swoje plusy, ale już np. chwalony przez nich system zdrowotny w USA pokazuje, jak ten system jest niewydajny. Jak jeszcze z "wolnościowym skrzydłem " Konfederacji jestem w stanie się w pewnych punktach zgodzić, tak nacjonalistyczna frakcja i poglądy są całkowicie nieakceptowalne. A Pan Bosak sam z siebie robi wała twierdząc, że z "neo-faszystami". Czekam dnia kiedy powiedzą, że ONR i MW t to oni się w gruncie rzeczy brzydzą. Wzorowi patrioci. Zresztą skrzydło nacjonalistyczne tak uderza w tony światopoglądowe, że w jednym z wywiadów Pan Bosak dał do zrozumienia, że w sumie najlepszym rozwiązaniem są rządy technokratyczne, które zaorały by cały ten grajdół polityczny (włącznie z Konfederacja ) w Polsce. I tu z Panem Bosakiem w 100% się zgadzam. Technokracja to jest dopiero prawdziwa utopia nie to co Marksistowski socjalizm :). Co do licytacji socjalnych sam powiedziałeś Konfa nie chce strzelać sobie w drugie kolano ( w pierwsze strzela niezmordowany JKM) negując 500+, jak i inne partię. Wszyscy wesoło zaczeli grać w grze zbawcy Narodu. Zdaje się, że brak wiedzy ok. 44% społeczeństwa skąd się bierze program "rozdam+" nie jest winą ani Bosaka, ani Trzaskowskiego ani Dudy. Ja wychodzę z założenia, że jak już ktoś ma kraść w spółce skarbu Państwa to niech to będzie osoba przynajmniej na papierze do tego kompetentna,a nie jak burmistrz Pcimia w Orlenie ( 5 lat studiów poszło w diabły wystarczyło poprzeć karakana). Tak według mnie w hipotetycznym scenariuszy, w którym Konfederacja wygrywa wybory też by się rozpaśli na państwowym bo taką mamy mentalność jako Polacy :).

0

@Joe_Pesci Chociaż daje ze swojego a nie z kasy państwa.

2

@Abegor No tak zgoda ale pozostając przy PO i PiS mamy pewność że zostanie jak jest lub będzie gorzej w zasadzie to mamy pewność że będzie gorzej :) (z racji obserwacji przez ostatnie kilkanaście lat) a przy Konfie coś mogło by się zmienić na lepsze - strach przed daniem im szansy jest równoznaczny z odebraniem sobie szans na zmiane ;)

0

@tobiasson92 Więcej głosów by zyskał, gdyby poprosił warszawskich księży o modlitwę za Podkarpacie i Podlasie.

0

@sokot Skąd pomysł, że zmieniłoby się na lepsze? Przypominam tylko, że Bosak jest kreacjonistą i popiera bicie dzieci.

« Powrót do wszystkich komentarzy