La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1108 Culés

56

Solidne wsparcie dla Trzaskowskiego. Poparcia udzielili mu medycy, czyli grupa ciesząca się największym społecznym zaufaniem. Do poparcia przyłączają się także inne grupy, w tym profesorowie nauk humanistycznych.

konto usunięte

36

@tobiasson92 jak rząd latami atakował te wszystkie grupy to nic dziwnego.

1

@tobiasson92 Społecznym? No ja wiem, oni np w moim środowisku są mocno krytykowani.

17

@tobiasson92 Medycy i największe społeczne zaufanie? Polemizowałbym.

16

@tobiasson92 Innymi słowy ludzie nie znający uczciwej fizycznej pracy, tylko wykształciuchy :D Wiadomo pewnie ich "Czaskowski" do koryta znowu dopuści a jak. Znowu będą te vaty sraty kradli :D

2

@tobiasson92 Nie ma sie co dziwić w końcu za ciężką prace w szpitalu od naszego rządu dostali brawa i bodajże 120 zł premii za to P. Szumowski..ten to sie dopiero dorobił

7

@tobiasson92 medycy i zaufanie haha
Każdy prawie w łapę bierze

8

@Cwaniak4 pod stołem dostają drugie tyle. Powiedz lekarzu co masz w garażu xd

16

@dasouzar11 Genialne, stereotypowe gadanie niepoparte żadnymi dowodami.

2

@tobiasson92 Kolega miał w życiu styczność ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu maksymalnie i na tej podstawie wysnuł sobie wniosek na całą grupę zawodową. Co Ci się nie podoba? :D

7

@tobiasson92 a co ,ma ci nagrac telefonem jak sie udaje do lekarze i smaruje pod stolem ? wiekszosc lekarzy bierze w lape , ameryki tu nie odkryl

8

@dasouzar11 ale jak kaszelek złapie to do tych złych lekarzy idziesz ^^ no chyba, że jesteś ze środowiska Jerzych Ziembów i się leczysz pomidorem.

3

@tobiasson92 chyba jednak lekarze nie cieszą się społecznym zaufaniem, wręcz przeciwnie, bo o wszystkie grzechy i zaniedbania polskiego systemu opieki zdrowotnej oskarża się zwykle tych najmniej winnych, czyli lekarzy i cały personel medyczny.

6

@dasouzar11 lekarz bierze w łapę prywaciarz złodziei matacz, krętacz:) skąd ja to znam :) gdzieś to już słyszałem. Wszyscy biorą w łapę na boku i oszukują na potęgę. Dobrze, że PiS doszedł do władzy i się za nich wziął:)

8

@tobiasson92 Nie kompromituj się i nie mów za wszystkich medyków, część nie popiera i nie chce być wykorzystywana w żałosnej kampanii wyborczej, skończ z tym żałosnymi wpisami. PO miało kilka lat na poprawę służby zdrowia i całe "g" zrobili.

3

@dasouzar11 I potem się dziwić, że młodzi lekarze wyjeżdżają z kraju skoro tak są postrzegani przez społeczeństwo. Nie dość, że za granicą lekarze zarabiają dużo lepiej to jeszcze są traktowani z należytym szacunkiem. A nie takie gadanie i zawiść typowa dla polaczków

4

@dasouzar11 Gdyby nie lekarze to byś już dawno ..lezał
Trochę szacunku dla zawodu

1

@RadekACCA
Radziu gdzie się leczysz? powiedz to lekarzowi prosto w twarz.

0

@Jakchcesz
On woli szamana pewnie albo tego eksperta od ziół.

0

@tobiasson92 Jakie poparcie... xD

4

@tobiasson92 największym cieszą się strażacy kolego. Lekarze są na 6 miejscu.

1

@RadekACCA
Większość?
Skąd Szanowny Pan wziął te statystyki ?

8

@ArdoFCB
Ardo i jego kłamstwa typowe, a wiec
Za PO troche danych

➡️Wydatki NFZ na ochronę zdrowia
• 2006 r. - 36 mld zł
• 2007 r. - 40,1 mld
• 2014 r. - 63,6 mld zł (wzrost o ok. 76% w stos. do 2006 r.)

➡️Wydatki na onkologię (wartość zawartych umów we wszystkich rodzajach świadczeń)
• 2006 r. - 1,6 mld zł
• 2007 r. - 2 mld
• 2014 r. - 4,5 mld zł (wzrost o ok. 181% w stos. do 2006 r.)

➡️Liczba zadłużonych szpitali
• 2006 r. - 574
• 2007 r. - 515
• 2014 r. - 311 (spadek o ok. 46% w stos. do 2006 r.)

7

@tobiasson92
Listę przygotowało 373 medyków, kolejnych 130 podpisało - razem 500. Odbijemy piłeczkę... Ilu jest lekarzy w Polsce? 140 tys. Czyli można powiedzieć, że 139,5 tys nie popiera Trzaskowskiego. Typowo wyborcze gadanie, tani chwyt. Jednak nagłówki dobrze się sprzedają i znajdują się tacy naiwniacy jak ty, którzy aż cali drżą z ekscytacji czytając taką informację.

0

@MrResident
Zacofani ludzie żyją stereotypami stad te statystyki .

0

@MarioVeB! z tym akurat nie ma problemu :D nie martw sie, lekarza mam na telefon :D niech Cie glowa nie boli . Ide smaruje i dostaje co chce .Lekarze nie "biora " w lape ? level hipokryzji wybiija znow ponad skale - uczysz sie szybko od swojego Kandydata

0

@MrResident z zycia chociazby :D po prostu ide, smaruje i tyle .Szanowny Pan wzial statystyki z zycia - FYI

3

@RadekACCA
a mówiłeś mu ,że jest złodziejem? daj nr chętnie mu przekaże

6

@MarioVeB! nie przypominam sobie by lekarz ktory bral w lape byl zlodziejem ? a po ci numer - nie umiesz sobie zalatwic lekarza na telefon ? oj , cos malo zaradny jestes

nie wyrywa mi pieniedzy z porfela itd

Smieszne ze zarzucasz i nazywasz go " zlodziejem "

I wychodzi to od czlowieka co glosuje na PO :D hipokryzja wybila po raz kolejny

0

@MarioVeB! Wydatki na wszystko co roku wzrastają, na onkologię rząd w 2020 przeznaczy aż 11,2 mld zł. Obecnie na służbę zdrowia rząd przeznaczył znacznie więcej niż za rządów PO, a jakoś stan służby zdrowia jest podobny.

2

@RadekACCA
Czyli jednak nie mówiłes. Biedny radziu żyje stereotypami i do tego wylewa się piękna hipokryzja.

0

@Bykunn nie znający uczciwej pracy .z hm.Czyli jak będziesz miał raka, zawał czy inną chorobę to rozumiem że nie będziesz szedł do lekarza.Także twoi bliscy?Po co mieć doczynienia z takimi ludźmi.

0

@Bykunn swoją drogą uważasz ze kształcenie się za coś złego.Masz kompleksy?

0

@dasouzar11 to rozumiem ze jak będziesz chory czy twoja rodzina to do lekarza nie pójdzie no bo z łapownikami nie będziesz się zadawał;)

0

@MarioVeB! z tym biednym to raczej bym polenizowal :D nie bede Ci wrzucal mojego kontraktu bo bys sie zaslinil :D

nazywaz lekarza "zlodziejem " a glosujesz na partie " zlodzieji ":D geniusz

i jeszcze mi zarzuca hipokryzje -:D zartownis z Ciebie

2

@MarioVeB!

Kontynuuj wyliczanie:

Wydatki NFZ na ochronę zdrowia
- 2020 - 109 mld (wzrost 61,5% w stosunku do 2015 wynoszący 67,5 mld - kwotowo przez 5 lat 41,5 mld w porównaniu do 27,4 mld przez 8 lat za rządów PO-PSL)

Wydatki na onkologię
- 2020 - 11,2 mld (i tu jest przepaść)

Nie znalazłem danych (na szybko) odnoszących się do liczby zadłużonych szpitali, widziałem informację, że są zadłużone na łączną kwotę, która jest najwyższa w historii (generują ją głównie 24 placówki).

1

@ksobi jasne w końcu pozamykał odzialy a szpitale mają 15 mld dlugów a inwestować trzeba drugie tyle.Poza tym pis wspiera węgiel zwłaszcza ten rosyjski co zwiększa liczbę klientów tych szpitali obciązając je bardziej na raka, zawał czy udar czyraj smog.Bravo pis rzadzi 5 lat;)naprawdę uzdrowił slużbę zdrowia;)

0

@MarioVeB! sterotypami ? czlowieku o czym ty piszesz ? chcesz mi powiedziec ze lekarze nie biora ?zalatuje hipokryzja

Zawsze znajda sie ci co nie wezma i ci co biora .Wystarczy popytac i zawsze sie znajdzie lekarza ktory chetnie wezmie w lape.Komu to probujesz powiedziec ze jest inaczej ?

2

@RadekACCA
Z życia Pan zakłada że spotkał 50 procent czynnej zawodowo kadry lekarskiej?
I jeszcze mało tego przyznaje się Pan na forum że wręczał Pan łapówki
Czy tak ?

0

@MrResident nie umiesz czytac ? Ty wogole wiesz jak przeprowadza badania ze zadajesz glupie pytanie "Z życia Pan zakłada że spotkał 50 procent czynnej zawodowo kadry lekarskiej? "

Ty myslisz ze jak jak firmy przeprowadzaja sondaz to pytaja 50 procent zobligowanych Polakow "

Ty myslisz ze jak EY przeprowadza audyt klubowi FC Barcelona to audytor wezmie transackje i kazda odchaczy olowkiem czy uzyje "sampling "

przeczytaj jeszcze raz co napisalem

moze jeszcze oczekujesz ze wysle wszystkim lekarzom "monkey survey " do wypelnienia :D

0

@tobiasson92 zrodlo ?

1

@Borneo Ty widać się nie kształciłeś bo pojęcie ironii jest Ci totalnie obce. Już nie pierwszy raz mi odpisujesz kompletnie nie rozumiejąc co napisałem

2

@Jakchcesz lecze się metodami domowymi. Styczność z lekarzami miałem w tym roku tak przez 10 lat nie byłem u lekarza. Żeby się dostać szybko na operację stawu kolanowego to coś trzeba było załatwić tu i tu i co mam nagrywać telefonem ja nie z tych co donoszą.

5

@tobiasson92 Jestem lekarzem i głosowałem na Bosaka. Pozwole powiedzieć pare słów o tym środowisku. Jesteśmy środowiskiem oderwanym od rzeczywistości, większość życia spędziliśmy w książkach, duża część osób pochodzi z bogatych rodzin gdzie wszystko było podane na tacy. Dajemy się wykorzystywać pracując za 4 krotnie mniejszą stawkę rynkową, nepotyzm tutaj jest przeogromny patrz- endokrynologia, neurochirurgia. Była ankieta na grupie lekarskiej rezydenckiej, a z niej wynika że duża część osób popiera Biedronia ok 30%, KO >30%, Bosaka ok 15%, Hołownia miał też b duży wynik, PiSu rzeczywiście najmniej. Reasumując, lekarza pytaj o medycynę a nie o inne rzeczy. A co do łapówkarstwa walić prądem, walić prądem też prof z czasów PRL i nie życze być ich pacjentem PZDR.

0

@tobiasson92 Hahaha. Kilka spraw, medycy nie popierają RT, chyba, że jacyś konkretni. Ale całość środowiska nie jest w 100% za RT, który zapowiedział zwiekszenie finansowania służby zdrowia z 6,25% do 6% xD a profesorowie nauk humanistycznych to żadne wsparcie, ważna jest gospodarka, wojsko, służby, nauka (ścisła, biol, chem). A tym popracie RT się akurat nie szczyci :)

5

@tobiasson92 "Poparcia udzielili mu medycy, czyli grupa ciesząca się największym społecznym zaufaniem" to musi być nagłówek z TVN :)

3

@sokot o tym samym pomyslalem :D jescze jak zobaczylem "profesorowie " to tym bardziej wypisz i wymaluj TVN .Spytalem o zrodlo ale nie podal :D

0

@RadekACCA
Naucz sie czytać ze zrozumieniem to ty masz czelność podważać zawód Lekarza i jest rzucać załosne insynuacje ,ze większość bierze łapówki
Jesteś hipokryta bo chodzisz do lekarza ,a podważasz ich uczciwość. Dwulicowość?

1

@cata_luna
Porównaj jeszcze koninkutre rynkowa. Kryzys gospodarczy jaki wtedy był na świecie, a jaka obecnie jest.
Mechanizmów rynkowych nie będę Ci tłumaczył. By coś działo musiało mieć podwaliny .Gospodarka to dziedzina gdzie jest potrzebny długofalowy plan.
Coś co np robisz dzisiaj efekty da za pare miesięcy czy lat.

1

@MarioVeB! ale ja niczego tu nie podwazam tylko stwierdzam fakt ze je przyjmuja - czy napisalem ze wszyscy ? nie

Czy trudno znalesc lekarza ktory bierze w "lape " ? Nie

Wystarczy popytac a odpowiedz sam dostaniesz - Idz do Pana P bo on "bierze " , a co z Pania "H"- do niej nie idz bo ona uczciwa.Tyle - ja nie tu nie podwazam ich kwalifikacji

Ale twierdzene ze nie biora jest po prostu "smieszne "
To tak jakby " powiedziec ze banki nie piora pieniedzy kartlelom " :D

Uderzylem w banksterow ?

Zalosne jest to ze to politcy mowia ze "lapowki " to jest beee.... a sami sa skorumpowani itd

Przyklad idzie z gory : nazwales mojego lekarza "zlodziejem " to nie on zabiera mi pieniadze podatkujac mnie :D

nie wyrywa mi pieniedzy itd :D

bylem u 6 lekarzy 5 wzielo lapowke - prosta matematyka

5/6*100% = 83.3% jakbym poszedl do 10 i 50/50 to 50%

3

@RadekACCA
Po pierwsze nie przypominam żebym zwracał się do Pana na Ty.
Po drugie przeczytałem dokładnie Pana komentarze
Użył Pan stwierdzeń większość bierze i smaruje i mam
Nie opiera się Pan na żadnych badaniach czy próbach populacji tylko na własnym widzimisie
Widzi się Panu że większość bierze i koniec dlatego pytam dlaczego Pan sobie uzurpuje prawo do mówienia o większości grupy zawodowej.
Pomijając ze przyznaje się Pan do przestępstwa na forum publicznym.

0

@MrResident napisalem z wlasnego doswiadczenia bo o to pytales - nie moja wina ze "biora " i nie moja wina ze krazy taka opinia wsrod ludzi o nich :D

A niby na jakich badaniach mam to oprzec ? wyslac kwestionariusz z pytaniami do wszystkich lekarzy z zapytaniem
" Czy Pan/Pani bierze lapowke " - prosze zaznaczyc jedna odpowiedz
a) Nie,nie biore
b) jak najbardziej, ale tylko w kopertach z Poczty Polskiej
c) musze pomyslec

"Pomijając ze przyznaje się Pan do przestępstwa na forum publicznym."

nie mam ztym problemu:D napisalem jak bylo

2

@pawelfcb22 Witam kolegę po fachu. Z moich obserwacji "duża część pochodzi z bogatych rodzin" jest dużym przestrzeleniem. Moi koledzy na studiach wywodzili się raczej ze średnio-niskiej klasy. Co do reszty masz prawdopodobnie 100% rację.

Wyraźną (nie wiem czy dużą) część moich znajomych stanowią osoby o bardzo silnej postawie ideowej i myślę, że wysokie wyniki Biedronia i Bosaka to dobrze ilustrują. Niestety moim zdaniem tłumaczy to też ilość przepracowanych godzin w miesiącu. "Normalni" ludzi nigdy by się na to nie zgodzili.

1

@ArdoFCB czyli jeżeli rząd przeznaczył więcej, a stan służby zdrowia się nie poprawił to wniosek jest jeden rząd jest w tej kwestii nieudolny,a minister zdrowia powinien podać się do dymisji ?

1

@cata_luna Tylko tą onkologię to na ilość lat na którą to rozłożyli podziel ;) bo 11 mld na 10 lat to 1.1 mld na rok to tak słabo wygląda

1

@RadekACCA
Okej więc myślę że gdyby użył Pan stwierdzenia znam lekarzy którzy biorą łapówki zamiast większość bierze to zabrzmiało by to bardziej zgodnie z prawdą
A stereotypy typu pewnie jak Lekarz to lapowkarz i konowal można skierować w kierunku każdej grupy zawodowej na sposób dla tej grupy odpowiedni

0

@MrResident biorą biorą, na olx to nawet L4 mogłeś kupić xd

0

@MrResident zrozumiano , dzieki i pozdrawiam :D

0

@tobiasson92Cala Polska za RAFALEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0

CALA POLSKA I NIE TYLKO ZA RAFALEM !!!

1

@Bykunn Napisałeś tak, jakby tylko fizyczna praca mogła być uczciwą. A przecież tak nie jest. Zazwyczaj praca fizyczna i praca umysłowa nawzajem się uzupełniają. Ktoś musi zaprojektować szpital zgodnie ze sztuką, a ktoś musi go umieć wymurować. Ktoś musi wybudować szpital, żeby mógł w nim pracować lekarz. Ktoś musi skonstruować piec, żeby piekarz mógł w nim upiec chleb. Ktoś musi umieć wypiekać chleb, żeby lekarz miał co jeść i mógł żyć, aby w razie czego pomóc murarzowi, który spadnie z budowy szpitala, albo piekarzowi, gdy ten oparzy się o piec. Ktoś musi zaprojektować urządzenia wykorzystywane do transplantacji skóry oparzonego piekarza, a ktoś inny musi je wykonać. Żeby je wykonać, potrzebna będzie fabryka, a tą powinien wybudować murarz, ale leży połamany w niedokończonym szpitalu, z którego budowy spadł... Takie trochę The Settlers, tylko bardziej skomplikowane ;D

1

@nadachu Ja tylko ironizowałem... Mam szacunek do każdej pracy, w przeciwieństwie niestety do części wyborców pewnego kandydata, którzy na tytuły naukowe i pracę umysłową reagują alergicznie i mówiąc oględnie nie uważają takich ludzi za pracowników, a już na pewno uczciwych

1

@Bykunn Jezu, jak Ci współczuje ostatnio, robisz sobie jaja z całego tego bagna, ciągle ironia leci, nie angażujesz juz sie w te spory polityczne a i tak zawsze ktos sie przypieprzy do Ciebie o takie komentarze :D

1

@Bykunn a to luz. Wczoraj miałem ciężki dzień i ironie mi ewidentnie nie wchodziły :)

0

@Bykunn @TheNekro94 @Chwytliwy @tobiasson92 Trzeba mieć na uwadze że nie ma ludzi zdrowych , są tylko nie przebadani :)

« Powrót do wszystkich komentarzy