La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 5815 Culés

22

Jak można głosować na typa(kandydat PO R.Trzaskowski), który chce aby dzieci już od wieku przedszkolnego były wychowywane w myśl ideologii LGBT jakże sprzecznej z wartościami chrześcijańskimi. Czy naprawdę chcecie zrobić taką krzywdę waszym dzieciom??

86

@bary Jak można jak możnić jak inni jak możnią?

10

@SeeleyBooth
Co to za bełkot?

2

@bary ooooo kolejny! Prosze o wyjaśnienie jak SAM wprowadzi takie prawo :) czekam.

88

@bary sam zacząłeś bełkot więc kolega @SeeleyBooth po prostu kontynuuje

12

@bary sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi... A jakie to wartości ?

7

@ksobi aaa juz Ci odpowiem! Rozmowa z moją babcia pierwszy rząd w kościele, specjalnie żeby ją pod... tentego pyta na kogo bede głosował więc ja kulturalnie na Biedronia co słyszę w słuchawce? NA TEGO PEDAŁA?! Jako ateista pamiętam jak to tam było jedno z przykazań kochaj bliźniego swego jak siebie samego czy jakos tak ;)

1

@bary Nie mają sensu niestety takie apele bo ludzie Boga mają niestety gdzieś już od dawna.

0

@Amigo_Blanco
Masz dziwną definicję słowa bełkot. ale to na szczęście nie mój problem.

50

@bary Chyba z wartościami Kościoła, który działa pod przykrywką wartości chrześcijańskich, choć często nie wiele mają ze sobą wspólnego... Poza tym Trzaskowski samemu nic nie może wprowadzić. Będzie jedynie trzymał za mordę PiS i ich pogrążanie naszego kraju.

17

@tomcias10 Którego Boga? Nie powinieneś uogólniać, bo ja codziennie modlę się do Peruna i Swarożyca.

21

@Ghotti jestem wierzący nawet praktykujący i nie zgadzam się z wieloma rzeczami, które uskutecznia dziś kościół, zblądzili gdzieś po drodze i od wielu księży bije niesamowitą hipokryzja i obłudą.. niestety być może właśnie przez to widzę że w kościele jest co raz mniej ludzi młodych.

17

@bary im mniej wartości chrześcijanskich w Państwie Polskim i mniej kościoła finansowanego przez kasę podatników - tym lepiej dla Polski. A do LesbijekGejówBiseksualistówTransseksualistów nic nie mam. Ich sprawa a my przestańmy szkalować innych ludzi za ich seksualność, która nikomu nie szkodzi.

0

@Hosh mylisz Boga z demonami

33

@bary lol, a czy gdzieś Trzaskowski otwarcie mówił, że chce aby dzieci były wychowywane w myśl ideologii LGBT? Czy to kolejna, absurdalna, naciągana, kłamliwa i głupia teoria polskiej "prawicy"?

38

@tomcias10 Na świecie jest tysiące bóstw, dlaczego akurat Twój Bóg jest tym jedynym prawdziwym?

1

@macio_944
A w Warszawie kto niby podpisał taką właśnie ustawę??

3

@tomcias10 O, nawiedzony, ktory nie zalapal zartu!

0

@Hosh ponieważ Biblia o tym mówi. Jest jedyną księgą, która tak precyzyjnie prorokuje na temat przyszłości (chodzi oczywiście o proroctwa, które już się wypełniły). Księgi datowane (potwierdzone naukowo) na powiedzmy rok 700 p.n.e mówią jasno co się stanie w roku 300 p.n.e i wszystko się sprawdzało (nie pamiętam dokładnego roku ale mniej więcej taka jest odległość proroctwa od wydarzenia - oczywiście takich proroctw jest mnóstwo). Dodatkowo wielu ludzi myli pojęcie wiary z nadzieją na to, że coś istnieje. Wiara to jest po prostu poznanie świata duchowego.

3

@bary Gdzie tutaj jest punkt o wychowywaniu dzieci w ideologii LGBT?

https://oko.press/deklaracja-lgbt-warszawy-sol-oku-prawicy/

0

@macio_944
To doczytaj czym są standardy WHO w omawianym temacie bo chyba tego nie wiesz.

4

@bary Cóż, myślę że standardy WHO nie obowiązują od wczoraj i jakoś nie słyszę, by dzieci wychowywały się w "ideologii" LGBT. No chyba, że jakieś skrajnie prawicowe media tak piszą i twierdzą, wtedy z pewnością to jest prawda :)

1

@tomcias10 A skąd wiesz, że mówią jasno co się stało/stanie później? To może być to co z Nostradamusem, że ludzie sobie dopowiadają.

0

@macio_944
To mało wiesz o życiu w takim razie. Może warto wyłączyć tvn i poszukać informacji w internecie to się dowiesz wtedy o tym jaka jest prawda

0

@fcbarcafan19 Nie rozumiem do końca o co chodzi. Co to znaczy jasno? Samo to jak śmierć Chrystusa jest opisana dokładnie w Psalmie 22. Uważa się. że psalmy powstawały od X do IV wieku p.n.e (czyli na 100 procent przed Chrystusem). Dodatkowo dochodzą różne inne proroctwa jak np. wiadomość do króla perskiego Cyrusa, która została zapisana ok. 300 lat przed tym jak sam Cyrus się narodził (a w wiadomości jest podane jego imię!!). Takich proroctw dotyczących historii Izraela jest mnóstwo.

5

@bary Jeśli ktoś pisze "Może warto wyłączyć TVN" to już wiem z kim mam do czynienia, więc wybacz, ale zakończę tą rozmowę :)

0

@macio_944
Oświeć mnie z kim masz do czynienia?

Komentarz usunięty

5

@bary Jesteś po prostu oświecony. My biedni męczennicy oglądający TVN jesteśmy manipulowani i nie wiemy jak wygląda prawda. Nie jesteśmy godni by z Tobą dyskutować Jaśnie Panie.

5

@bary O czym Ty mwisz, jak prezydent moze miec wplyw na takie rzeczy typu w jakiej ideologii wychowasz dzieci. Wychowuj sobie je w jaki sposób uwzasz za słuszny, chrzescijanski muzułmański albo w płaską ziemie sobie wierz nawet. Prezydent co ma tu do gadania? To tylko osoba reprezentatywna, która ma sprawić, że nie będzie przepychanych ustaw nocą, bo wszystko podpisuje jak leci.
On Ci przecież nagle nie przepchnie ustawy, która będzie mówić, że teraz zamiast religii w szkołach będą uczyć o LGBT. Będą natomiast w końcu uczyć może o tym, że jak Cie ksiądz (lub ktokolwiek inny) dotyka w pewnych miejscach to jest to złe i mozesz o tym powiedziec komus, a nie sie bać. To o to tu chodzi.

8

@bary Gdyby prezydent faktycznie miał odpowiednie prawa i samodzielnie mógłby to zmienić to byłoby spoko, trochę szacunku do człowieka o innej orientacji i poglądach nikomu by nie zaszkodziło, a nie tylko "ideologia nienawiści" polskiego kościoła :V

5

@bary
Śmieszna propaganda.
Nie wiesz nawet jakie uprawnienia ma prezydent.

1

@tomcias10 Podaj jakieś źródło z tym Cyrusem.

2

@tomcias10 Równie "precyzyjnie" opowiada na temat wartości liczby "pi" - 3, gdzie Egipcjanie używali w tym samym czasie dużo dokładniejszej wartości:).

2

@tomcias10 A ja słyszałem, że wg. biblistyki pewnemu autorowi przypisano tą część z Cyrusem i powstała ona post factum.

0

@fcbarcafan19 Księga Izajasza 45, Bóg przekazuje informacje, że Cyrus podbije Babilon i większość tamtejszych terenów oraz że wypuści Izraelitów z niewoli Babilońskiej. No i dzisiaj z historii nawet wiemy że tak sie stało. Mowa o Cyrusie II Wielkim, który wszystkich właśnie tych rzeczy dokonał a to już łatwo sprawdzić na necie. Ale muszę przeprosić bo podałem złą informację wcześniej. To było ok. 180 lat przed a nie 300. Izajasz służył w okolicy 710 r.p.n.e a Cyrus II Wielki żył w 590 - 530 p.n.e.

konto usunięte

2

@bary przyznam że mnie zaskoczyłeś. Jak wszedłem w twój profil spodziewałem się, że jesteś w serwisie maksymalnie 3 dni.

9

@bary Dzieci należy wychowywać w duchu tolerancji i poszanowania drugiego człowieka bez względu na kolor skóry, wyznawaną religię, poglądy czy też orientację seksualną, etc. Na naukę tolerancji nigdy za wcześnie!

BTW, pozwolę sobie przy okazji zauważyć, iż nasz "bogobojny" rząd bardzo chętnie powołuje się na naukę kościoła. Szkoda tylko, że ich postępowanie (poza gibaniem się u Padre Rydzyka i wspieraniem instytucji Kościół dla głosów wyborczych) jest z nią sprzeczne, ale to przecież nieistotne, bo w każdą nadchodzącą niedzielę mogą się wyspowiadać i kolejny tydzień szczucia rozpocząć z "carte blanche"...

3

@bary Zrób sobie przerwę od TVP, dobrze Ci zrobi.

3

@Hosh Bo jego Bóg jest lepszy niż Twój :P

1

@bary
A co jest sprzeczne ? Chyba bibli nie czytales.
Poza tym jaka ideilogia w przedszkolu ? Masakra jak mozna tak jatrzyc i pisac bzdury

2

@tomcias10 Ale to że coś jest napisane w Biblii nie oznacza, że jest prawdą. To książka jak każda inna. Niektóre rzeczy się z niej sprawdziły, niektóre nie, czasem są tam głupoty, czasem mądre rzeczy.

0

@bary dobrze głosisz. Ludzie chodzą do kościoła nie wiadomo po co ? Maja się za katolików a popierają przeciwników Boga.

1

@bary Podoba mi się, jak w dyskusji o katolicyzmie katolicy nie powołują się już w ogóle na urzędującego Papieża, bo im tak niewygodnie :D
Za homofobicznego JPII takie argumentum ad verecundiam leciałoby w co drugiej wiadomości.

0

@mr_robot no właśnie o to chodzi, że to nie jest "książka jak każda inna". Nie wiem czemu Bibilie się traktuje jako książkę fantazy a nie książkę historyczną jaką ona jest.

0

@tomcias10 No ale książka historyczna nie musi zawierać 100% prawdy, czyż nie? Jest trochę przekłamań, trochę półprawd, trochę kłamstw, trochę opinii...

0

@robert os a tobie kto dał prawo na takie osądy?

0

@bary Te wartości chrześcijańskie to masakrowanie ludzi innych nacji, wyznań, homoseksualistów czy jeszcze jakieś inne, o których piszą w Biblii, bo nie jestem pewien? Bo do tych to owszem, jednak bliżej prezydentowi Dupie i jego światopoglądowi.
Zresztą wg Bertranda Russella, o ile obiło się nazwisko o ucho, nie ma gorszej rzeczy niż religijna i nacjonalistyczna indoktrynacja dziecka. To tak tylko, nawiasem.

0

@Calman W tym wypadku szkodzi innym bo dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny słuchać takiego chorego gówna.

0

@bary nie pisz głupot, nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. Można powiedzieć, że za ruchami społecznymi LGBT stoi ideologia, ale samo LGBT to akronim.

1

@bary Jak można głosować na typa(kandydat PIS A. Duda), który mając 2 mld zł do dania na telewizje albo na chore dzieci i ten opluwa chorych na raka ludzi i daje na telewizje.

0

@TheNekro94 akurat tytaj wartości chrześcijańskie pokrywają się z katolickimi.

0

@bary Człowieku, jestem pierwszym największym przeciwnikiem LGBT, ale może tu nie chodzi o popieranie LGBT a nauke tolerancji, niech każdy sobie żyje jak chce, bo niby jesteśmy wolnym krajem. Żeby nie było wyzwisk w szkołach, miejscach publicznych.
Nie jestem fanem i nigdy nie będę związków homoseksualnych, ale nie nam decydować kto jak ma żyć, więc obstawiam, że tu chodzi o kwestie tolerancji.
Ile razy ludzie innych traktowali gorzej tylko dlatego, że wygląda/myśli/robi inaczej niż większość.
Lepiej to niż kolejny raz PIS którego elektorat całuje po rękach za jawne okradanie.

1

@ksobi Młodych ludzi jest coraz mniej w kościele bo zwyczajnie nie chce im się do kościoła iść, jak mogą pojechać na weekend nad morze czy w góry. Ludzie przyjmują wartości z zachodu, gdzie nie ma miejsca na kościół a wygodne życie bez zasad. Wystarczy zobaczyć co się dzieje jak przychodzi weekend. Mieszkam na wylocie z Krakowa to ludzie się chcą pozabijać na drogach, warszawka czy inne miasta. Nieraz byłem świadkiem jak ludzie się bili na środku drogi, bo ktoś zajechał komuś drogę a on się spieszy na weekend jakby miało miejsca zabraknąć. Wierzy się w Boga i do kościoła chodzi dla niego a nie dla księży.
Mam kumpla, który też nie chodzi do kościoła i nie wierzy. Jak pytam się w co wierzy, to mówi, że wierzy w siebie. A jego życie wygląda tak, że śpi do 12.00-13.00 każdy wolny dzień a resztę czasu jak nie śpi to gra, ogląda tv i takie tam. Cóż, każdy ma prawo robić co chce.

« Powrót do wszystkich komentarzy