La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1069 Culés

17

Skonczylem Dextera. Łał! Co to byl za serial! Ciekawe czy bedzie kolejny sezon ? W kazdym razie serial w moim odczuciu dorownał takim produkcją jak Breaking Bad czy Peaky Blinders, a tylko te dwa seriale ocenilem na 10/10. Czemu tak wysoko oceniam Dextera? Bo tak lekkiego, prostego w odbiorze, z swietnymi dialogami, grą aktorską, gdzie kazdy z bohaterow byl dobrany wrecz idealnie dawno nie widzialem. Zdaje sie w zadnym innym serialu sie tak nie zżyłem z aktorami. Serial oczywiscie ma swoje mankamenty, ale czlowiek go ogladajac nie zwraca na nie w ogole uwagi i cieszy sie każdym odcinkiem przymykajac oko na co poniektore momenty. Naprawde mozna wyliczyc na palcach jednej reki, ktore odcinki sposrod 8 sezonow byly przecietne (sezon = 12 odcinków!). Choc przecietne, to moze i nawet zle slowo, bo nie przypomniam sobie, żebym po jakims byl zawiedziony i stwierdzil, że ten akurat to byla strata czasu. To naprawde fenomen, żeby w tak dlugiej produkcji bylo tyle fajnych sezonów! Co tu duzo gadac Panie i Panowie - serial poprostu genialny, dla mnie top topów! Brakuje mi okreslen, żeby okreslic jak przyjemnie mi sie go ogladalo :) Nie moge sie teraz doczekac, żeby zaczac o nim czytac jak powstawal, jak byli dobierani aktorzy i w ogole o wszystkim co z nim zwiazane. Tak wiec uciekam najpierw do lektury na filmwebie a pozniej bede szukal kolejnych ciekawostek na anglojezycznych stronach.

Kto nie ogladal jeszcze Dextera, ten powinien szybko to nadrobic. Pozycja obowiazkowa!

ps. no i te piekne kobiety w tym serialu, to miod na mą dusze :)

Uaktualnienie mojej listy top 10 sriali :

1 Peaky Blinders
2 Breaking Bad
3 Dexter
4 Dark
5 Stranger Things
6 Soprano
7 Gomorra
8 True Detective (pierwszy sezon)
9 Ozark
10 Better Call Saul

@mateuszdabski @Colon @kolo123 i inni...

Zapraszam do dyskusji.

0

@MichalZZZ Obejrzałem Dextera tylko dwa odcinki, później przestałem przez brak czasu. Skończyło się tak, że o nim całkowicie zapomniałem, a zapowiadał się interesująco. Chyba czas go obejrzeć. :)

1

@`Sin
Kolego nawet sie nie zastanawiaj! Tylko zagospodaruj sobie troche czasu, bo to naprawde długaśny serial :) Ale jak sie już wkrecisz, to go polkniesz nawet nie bedziesz wiedzial kiedy :)

1

@MichalZZZ dzięki za przypomnienie o nim. Na pewno znajdę troszkę czasu. :)

2

@MichalZZZ Patrząc na top10 mamy bardzo podobne gusta. A co do Dextera to oglądałem go z pół roku temu i po skończeniu miałem taką cholerną pustkę, że nic nie dorównywało temu serialowi. No po prostu majstersztyk, u mnie na 3 miejscu ;)

2

@MichalZZZ oglądałem pare lat temu, sztosik, ale nie licz na nowy sezon ;)

2

@MichalZZZ Polecam z Całego serca " ślepnąc od świateł" jak dla Mnie mieści się w top 3 seriali które obejrzałem.

3

@MichalZZZ zgadzam się i od siebie polecam jeszcze "Zagubionych" i "Mentaliste"

1

@MichalZZZ Dla mnie tez niesamowity seriali z rewelacyjnym 2 i 4 sezonem. Swietnie John Lithgow i Edward James Olmos.

#Doakes

1

@MichalZZZ ja znów w ogóle nie rozumiem fenomenu tego serialu. Obejrzałem 3 sezony i szczerze to było bardziej zmuszanie się, żeby to oglądać niż przyjemność. Po skończeniu 3 sezonu nie miałem siły, żeby oglądać dalej i odpuściłem.
Co do Twojej listy to cała reszta genialna. U mnie byłyby jeszcze Wikingowie i GoT

1

@MichalZZZ "Zdaje się w żadnym innym serialu się tak nie zżyłem z aktorami." Zacząłem się zastanawiać i coś w tym jest. Z nimi chyba akurat zżyłem się najdłużej, człowiek czekał tydzień na każdy kolejny odcinek, a dziś? Odpalasz platformę i cykasz serial w tydzień. Jeszcze ich nie polubisz, a tu już 5 seriali poszło...:)
Polecałbym Ci jeszcze Homeland i House of cards bo listę widzę mamy podobną:)

1

@MichalZZZ zobacz The Wire ;)

3

2

@_catalan Chyba już oglądał ale mu nie podeszło.

U mnie na 1 miejscu The Wire i Peaky Blinders.

1

@matirix20 najlepszy finał serialu historii?

1

@MichalZZZ u mnie jednak to zakończenie mocno obniżyło pozycję serialu. Trzymali cały czas bardzo wysoki poziom, ale ta końcówka to był jakiś żart.

4

@_catalan najlepszy serial na świecie. Do czasu obejrzenia The Wire u mnie królowała Gra o tron. Po obejrzeniu The Wire zdałam sobie sprawę, jak wiele mnie ominęło. Prawo ulicy numer 1.

1

@D1OS Cieszę się że jest nas tutaj coraz więcej :)

1

Dziekuje Panowie za propozycje, ale najpierw musze zobaczyc jeszcze nowy sezon Dark, pozniej Sons of Anarchy, w nastepnej kolejnosci dokonczyc Fargo, koniecznie Most nad Sundem, no i oczywiscie GOT, Wikingow i Szesc stop pod zemią.

0

@matirix20 @D10S w The Wire nie ma fajerwerków ale jest to najbardziej przemyślany i spójny serial jaki oglądałem. Po prostu po obejrzeniu nie masz poczucia, że robią z Ciebie idiotę. Do tego wszystkie wątki logicznie się łączą a serial bardzo rzetelnie opisuje zasady funkcjonowania miasta - zależności władzy z kościołem i policją itp.

1

@mateuszdabski
Koncowka moglaby byc nieco inna, fakt. Troche poplyneli z fantazją (albo jej brakiem ;) ), ale nie będę narzekal - caloksztalt mega.

@_catalan
Widzialem The Wire - nie skonczylem. Nie podszedl mi ten serial jak slusznie zauwazyl @matirix20

@Kidd Wikingow i GOT mam zostawionych na deser.

@escarabajo
House Of Cards zaczalem ogladac, ale nie dokonczylem ze wzgledu na fakt, ze jestem totalnie apolityczny. Niemniej jednak jeszcze kiedys wroce do tego serialu, chocby dla samej gry aktorskiej.

@Colon
Rowniez moimi ulubionymi sezonami byly 2 i 4. A gdybys mial wybrac najgorszy ? :)

0

@MichalZZZ Jeśli apolityczny to będzie ciężko wrócić:) Dla gdy aktorskiej polecam Homeland. Głowna aktorka mega irytująca, ale to jak gra mimiką... złoto:) chociać to też taki "polityczny".

0

@escarabajo
Homeland tez mam gzies tam zapisany jako serial z ktorym musze sie sprobowac, ale to w dalszej kolejnosci. Najpierw te co wymienilem powyzej :)

1

@MichalZZZ Chyba ostatni, nie przepadam tez za sezonem 3 oraz 7.
Mega lubilem natomias duet Colin Hanks i profesorek.

0

UWAGA SPOJLER ! ! ! ! !

Nie czytaj ponizszego tekstu jak nie ogladales Dextera.

@Arkadio90

Ciekawe dlaczego napisales, żeby nie liczyc na nowy sezon - wczoraj zasnalem, ale musze o tym poczytac, bo koncowka serialu dala mi nadzieje, że jednak jeszcze nakręcą nowe przygody Dextera. Zwlaszcza, że zostawil syna w Argentynie, ktory moze wyrysnac na "calego tate" ;)

0

@MichalZZZ szukałem gdzieś w necie ale nie ma fajnych opcji bez zacinania z przyzwoitą kopią:( chyba czas wejść na pirata.

Obejrzałem początek pierwszego odcinka i zaczynałem się wkręcać a tu nagle ściny i ani rusz... (neta mam szybkiego).

0

@Colon @mateuszdabski @patryk355 @eltores @escarabajo @matirix20 @D10S i inni...

Panowie, a pogadajmy troche o płci pieknej z tego serialu, bo jest o czym :)

Wymiencie waszą topke najpiekniejszych kobiet tej produkcji.

U mnie slodziutka Rita, mloda Batista, Christine Hill no i Hannah oczywiscie. Zastanawiam sie jeszcze co do szkieletora Debry Morgan ;) Do czolowki jej zabraklo, z calową pewnoscia za chuda jak dla mnie, ale byly odcinki, ujecia, gdzie wygladala nieziemsko! Ktos mial podobnie ?

1

@MichalZZZ Oj tak, Dexter to moje osobiste Top 1 wśród seriali. Dexter, Skazany na śmierć i... Kryminalni (heh), to takie moje początki serialowe przez które złapałem bakcyla :-)

1

@MichalZZZ Debra miała coś w sobie:) Rita tutaj była taką cichą myszką, a później zobaczyłem ją w "Świętych z Bostonu"... ajaj:) no i Hanna....:) (ps myślę, że sam uśmiech mówi za siebie)
co do Christine Hill (Courtney Ford) widziałem ją w "Poznaj moją żonę" i zapadła mi w pamięć pozytywnie:) Dextera oglądałem dawno i przyznam, że zapomniałem, że tam grała.
Batista? Nie moja bajka:)

0

@escarabajo
Dlatego, że gustuje w brunetkach to nie moglo u mnie zabraknac mlodej Batisty :) Byla jeszcze Lila, ale ostatecznie wypadla z mojej topki. Choc niewatpliwie ma piękną urode.

1

@MichalZZZ Wiedziałem, żeby ktoś był jeszcze!!:) Lila

1

@MichalZZZ fakt serial jest naprawde dobry. Piekne kobiety w serialu - w szczegolnosci Hannah Mckay ( rodzice bodajze z Polski ) Ogolnie fajnie sie to oglada, dialogi sa proste i ta pogoda w tle
Liste seriali masz naprawde fajna a jesli jest cos co moge Tobie polecic to na dobry poczatek :

a) The Wire - genialna produkcja HBO
b ) Succession - kolejna seria HBO warto obejrzenia
c) Homeland - podobnie jak Dexter HBO Showtime
d) Fargo - poki co 3 genialne sezony
e) Flash Forward - malo znany serial -konkret

To tak na start :)
Homeland sie wolno rozkreca ale serial jest swietny.Sporo osob sie zniecheca i odstawia .ja na szczescie przebrnalem przez start i obejrzalem

W liscie masz Gomorre :) czekam na nowy sezon a jesli lubisz takie klimaty to na Netflix masz Suburre

0

@RadekACCA
Pisalem powyzej o The Wire - nie podszedl mi. Nie moglem sie wkrecic, zdaje sie odpuscilem na drugim sezonie. Fargo mam zaliczony pierwszy sezon, drugi i trzeci jako, ze to zupelnie inna historia, to sobie niedlugo dokoncze. Najpierw musze zobaczyc nowy sezon Dark a pozniej napewno Sons of Anarchy na ktory mam wielką ochote. Podobnie Most nad Sundem - lubie skandynawskie kino.

Z innych produkcji, ktore widzialem, ktore mi sie bardzo podobaly, a ktore z roznych powodow sie nie zalapaly w mojej top 10, to Mindhunter, Kompania Braci i Punisher. Byla tez rewelacyjna produkcja Miasteczko Twin Peaks, ktorą ogladalem jeszcze w latach 90 :)

1

@MichalZZZ na tym polega fenomen Fargo - kazdy sezon jest inny ale ten serial ma to "cos w sobie " podkresla ten klimat Minneapolis

Sons of Anarchy jak dla mnie jest ok - poczatek swietny ale ilosc nie przeklada sie na jakosc niestety

Mindhunter i Kompania Braci zaliczone i naprawde fajne seriale
Dark no ba wlasnie ogladam sezon 3
Ogladales Suits lub Kalifat ?
Suits jest swietny , dobra gra aktorow plus muzyka w kazdym odcinku na wypasie
Black Mirror - ignoruj pierwszy odcinek bo sporo mialo mieszane uczucia - serial jest kozacki

1

@MichalZZZ Obejrzyj sobie The Killing ( wersję amerykańską ), Homeland.

1

@MichalZZZ Dexter genialny ale 8 sezon można sobie odpuścić. Polecam jeszcze The Killing, Homeland, Ray Donovan

0

@RadekACCA
Kalifat nie widzialem, zaraz sobie wygogluje.
Suits mam na liscie, choc obawiam sie, ze moze tam byc sporo polityki, ale jako, ze lubie sprawy sądowe, to napewno kiedys sie sprobuje z tym serialem.
BLack Mirror ktos mi juz bardzo tutaj na LR polecal, ale ostatecznie zawsze padalo na cos innego. Slyszalem zeby wybrac sobie najlepsze odcinki, bo kazdy to zupelnie inna historia i zobaczyc tylko te najlepsze.

ps. nie moge sie doczekac trzeciego sezonu Dark :)

0

@MichalZZZ Jeszcze ważna pozycja - Impersonalni - świetny serial z Caviezelem.

0

@Kriksos
Wlasnie, Ray Donovan tez slyszalem, że bardzo dobry. Widze, że duzo ludzi poleca Homeland... No jest co ogladac, żeby mi tylko życia starczylo na to wszystko :)

Najpierw napewno trzeci sezon Dark, pozniej Synowie Anarchii, Most nad Sundem no i na deser Gra o Tron oraz Wikingowie. Choc chyba najpierw Wikingowie a pozniej GOT. Ogladniecie tych seriali pewnie mi troche zajmie :)

0

@qbsonFCBarca
HBO. Naprawde polecam. Zdaje sie jakis tam okres na poczatku jest darmowy....

0

@MichalZZZ wiem wiem ale znając moje roztargnienie i masę rzeczy na głowie to zapewne zapomnę i przyjdzie mi płacić za te HBO ;d
Jednak zostanę przestępcą i ściągne z pirata:)

0

@eltores
Mentalista jest swietny.
Chociaż kwestia Red Jhona i braku wyjaśnienia do końca skąd wszystko wiedział trochę mnie zirytowała. Kolejny sezon troche na siłe ,ale nawt całkiem spoko i zakończenie dobre.

0

@MarioVeB!
Dodane do listy. Choc zdaje sie troche mi zaspoilerowales, ale zanim zaczne ogladac, to zapewne o tym zapomne :)

0

Nie chce mi sie wszystkich oznaczac, bo wielu z Was tutaj sie wypowiada, ale co sądzicie o takich produkcjach jak Six feet Under, Wiezienie Oz, Rzym, Pacyfik, Mr. Robot i Outsider ? Te seriale tez mam na tzw. na liscie rezerwowej. No i wypada nadmienić, że nie ogladalem jeszcze Czarnobyla :)

1

@MichalZZZ Czarnobyl jest na 1 wieczór, polecam bardzo mocno. Też długo z nim zwlekałem ze względu na to, że historia jest mniej/więcej znana i sądziłem, że dodatkowy serial o tym może być zbędny, ale naprawdę polecam, bo tak nie jest. Od 1 minuty do samego końca trzyma mocno w napięciu. Dodatkowo bardzo sporo można się dowiedzieć o całym wydarzeniu. Po prostu trzeba zobaczyć.

0

@Pitercuber
Zupelnie inny klimat, ale podobnie wlasnie mialem z Narcos. Wszyscy mocno zachwalali, a ja sie nie zachwycilem zdaje sie ze wzgledu na powszechnie mi znaną historie.

1

@MichalZZZ genialny serial. Pochłanalem go strasznie szybko. Wiesz ze Michael C.Hall grający Dextera, w trakcie jednego z sezonów miał raka ? Jeszcze ciekawostka ze Debra, jego siostra w serialu była podczas kilku sezonów jego żona prawdziwa, lecz doszło do rozwodu

0

@Janas11224
Dzieki za bardzo ciekawe informacje! Nie wiedzialem tego. Pozniej, po obiadku sobie poczytam tego typu ciekawostki nt. tego serialu :)

1

@MichalZZZ wspaniały serial, ale osobiście mnie ostatni sezon zawiódł, to co się stało z Debrą i ostateczny los Dextera mam nadzieję że kiedyś jeszcze dokończą te historie, a co do następnego serialu bierz się za Synów.

1

@kolo123 oj tak byczku . Synowie Anarchii, tez żaden sezon mnie nie zawiódł , wszystkie były genialne

0

@kolo123
Jeszcze co do roli Debry i Rity. Czytam wlasnie z doskoku na filmwebie, że ludzi strasznie irytowaly te dwie postacie, a ja sobie nie wyobrazam tego serialu bez tych aktorek. Kazda na swoj sposob zagrala genialną role. Ktos sie ze mna zgodzi w tej kwestii ? Rozumiem, że Rita mogla irytowac, ale role jaką zapewne miala przydzieloną odegrala super. Debra to juz w ogole mega - te jej przeklenstwa z jej ust, to jakby sie z tym urodziła :)

1

@MichalZZZ Soprano za nisko ;) wrzuć na bęben Lucyfera :D to nie poczujesz róznicy w lekkości oglądania ;) super dialogi, względnie krótkie odcinki. Polecam.

1

@MichalZZZ w Suits nie ma polityki ale jesli lubisz "piekne kobiety " to jest tam tego spory

Kalifat naprawde bardzo fajny serial

Co do Black mirror - wiekszosc odcinkow jest dobra , kazdy jest specyficzny - no moze poza pierwszym

1

@MichalZZZ dolicz Banshee może to serial 2 klasy Ale świetny
Obejrzałem 4 sezony w krótkim czasie dla mnie bomba

0

@D1OS gdzie można obejrzeć the wire?

2

@MichalZZZ jeśli chodzi o Six Feet Under to to jest zdecydowany top topów seriali. W przeciwieństwie do Dextera kapitalne zakończenie które przez wielu jest uważane za najlepsze serialowe zamknięcie historii. Ale nie jest to łatwy serial, fabuła toczy się swoim tempem, nie ma strzelanin, wybuchów, cliffhangerów. Jego siłą są postacie, dialogi, klimat. To serial o życiu i śmierci, tylko albo aż. Reasumując naprawdę warto.

0

@dafik85
Toście mnie zbombardowali tymi propozycjami serialowymi :D ale dobrze, będę wracal w przyszlosci do tego tematu. Taktyk jak malowany ;)

0

@RichardWinters
Bardzo dziekuje za to co napisales, dobrze wiedziec - lubie takie produkcje. Od lat slyszalem o tym serialu i nigdy sie za niego nie zabralem. A swego czasu naprawde wielu ludzi mi go polecalo.

0

@RadekACCA musze sie zainteresowac pozycjami b i e

0

@MichalZZZ Ja polecam Mindhunter (szczególnie pierwszy sezon).
Poza tym szczerze polecam dokumenty kręcone niczym serial odcinkowy np. Making a Murderer.

0

@Colon obowiazkowo

1

@mcsarna
Widzialem Mindhuntera - pisalem powyzej :) Świetny serial. Szkoda tylko, że nie zapowiada sie na to zeby byla kontynuacja, a powinna byc.

1

@MichalZZZ nie no Debra moim zdaniem genialna postać, Rita czasem denerwowała ale chyba po prostu taka miała być.
A i taka ciekawostka pewnie o niej już wiesz ale aktor grający Dextera i aktorka grająca Debre byli małżeństwem w prawdziwym życiu.

1

@kolo123 Debra faktycznie mega, ten slynny moment w ktorym musiala ..i tu SPOJLer.

0

@MichalZZZ pierwsze dwa sezony epickie, każdy kolejny (może poza 4) to całkowita strata czasu

1

@kolo123
To juz wiem, ktos tu juz o tym wspominał. Kurcze gdyby Debra miala wiecej ciałka, to byłaby super sztunia :)

1

@MichalZZZ Wikingowie do 4 sezony rewelacja. Bardzo dobry w stylu Wikingów jest The Last Kingdom, jak dla mnie nawet lepszy od Wikingów ;)

0

@D1OS podtrzymuję Twoją opinie nt. The wire. Swoją drogą, polecam Ci 'Bosch'
Po the wire to pozycja obowiązkowa, zważywszy m.in. na obsadę.
Dorzucę wszystkim 'Castle Rock' mocny serial.
A jeżeli szukacie abstrakcji, humoru i cholera wie czego to 'Preacher' urwie każdemu głowę :D

1

@MichalZZZ zgadzam się. Definitywnie jeden z lepszych. Myślę że jeden sezon bodajze przedostatni mógłby być mniej rozciagniety lub po prostu ostatni ale poza tym serial wciąga jak czarna dziura. Chce się oglądać następny odcinek i następny itd

0

@damiano996
Niewiele bylo takich seriali przy ktorych nie moglem sie doczekac, kiedy pozamykam swoje sprawy dnia codziennego i w spokoju zasiąde do ogladania Dextera :) Naprawde doskonale sie przy nim bawilem. Sztos!

0

@MichalZZZ
Ten serial już dawno umarł. Był świetny, ale jego czas się skończył. Jakby miała być kontynuacja to byłaby dawno temu.

0

@Colon Zdecydowanie tak!

0

@RichardWinters wszystko co wychodzi spod HBO jest topowe :) tego serialu jeszcze nie widzialem ale zabieram sie za niego jutro

1

@RadekACCA masz rację, już samo to intro:
https://youtu.be/P_Oh7HizY5I
Oznacza, że przed Tobą dobry serial. Zazdroszczę, i nie z zrażaj się pierwszymi odcinkami, trzeba poprostu "wejść w klimat" tego serialu.

0

@MichalZZZ A dom z papieru nie załapał się do top10? :D

0

@Waslak12
Dom z papieru to raczej najwieksze rozczarowanie :) Nie wytrzymalem przy drugim sezonie i sobie odpuscilem dalsza przygode z tym serialem.

1

@MichalZZZ Polecam jeszcze Taboo z Tomem Hardym, Sons of Anarchy (taka bajeczka jak i dexter, ale dobrze się ogląda), The Shield i The Wire.

1

@_catalan Jeśli chodzi o klimaty policyjne to polecam jeszcze The Shield.

2

@kolo123 @Colon @mateuszdabski
Moj wspanialy Netflix mi nie wykrywa Sons of Anarchy :( Wiec naszlo mnie, żeby zaczac Gre o Tron :)

0

@dafik85 HBO GO, tam oglądałam.

« Powrót do wszystkich komentarzy