La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1092 Culés

32

Dla mnie osobiście Duda jak i Trzaskowski to kompletnie nie moja bajka. Na II turę jednak pójdę z jednego prostego powodu. Kiedy wygrywa ktoś z PO to wygrywa i tyle. Kradną, kłamią, oszukują itd. Podobnie jest kiedy wygrywa ktoś z PiSu, z drobną jednak różnicą - kocham obserwować ten ból dupy elyt, aktorów, artystów i innych celebrytów :D

91

@klopx Argument nie do przebicia w kwestii wyboru prezydenta kraju ;)

42

@klopx Napisać typowy Polak to jak nie napisać nic. Ja mam c***o to żeby broń Boże inni nie mieli lepiej

12

@klopx lepiej zagłosować na Dudę, powód? Chociażby taki że Trzaskowski chce wprowadzić, że geje i lesbijki mogą wziąć ślub i adoptować dziecko...

80

@Szpenio XDDD
Tak tak, homokomando już czekają na granicach żeby zaatakować polskie katolickie rodziny

56

@Szpenio Ty nawet nie wiesz jaką rolę pełni prezydent w naszym kraju, więc nie powinieneś w ogóle głosować.

35

@klopx
Co za debilne podejście do ważnego tematu.

12

@Amigo_Blanco ta dyskusja tylko pokazuje poziom naszego społeczeństwa;) widać propaganda antyhomo dobrze działa

13

@Szpenio A co w tym złego?
Po drugiego może sobie chcieć, to sejm (czyt. PiS) na władzę ustawodawczą. Prezydent bez zaplecza sejmowego może jedynie kontrolować poczynania izby niższej. A w tej materii lepiej sprawdzi się kandydat opozycyjny, aniżeli gość co podpisuje wszystko jak leci, co mu prezes podłoży.

20

@Szpenio
Człowiek wchodzi tu rano i czyta takie rzeczy I zastanawia się Gdzie ja żyje:D
Ogarnij się jeden z drugim skoro nie masz o czymś pojęcia.
Doskonały obraz propagandy pis

17

@klopx
@Szpenio
To o was pisał Boniek?

10

@Szpenio Lgbt to 5 %kraju i to ma decydować o wyborze prezydenta.Czy totslne zawlaszczenie kraju przez pis i doprowadzenie do mono wladzy.Marginaluzując rolę innych parti albo je likwidując.

1

@Bobo25 jakie kandydatury takie argumenty
@Bykunn typowy Polak > janusz polityki
Te, mgr logiki :P Przecież na wybory w II turze idę :D Napisz mi na priv na kogo mam głosować żebym nie był typowym Polakiem haha
@mroofkoi4t ważnym tematem dla mnie była I tura. Skoro dzięki Polakom mamy w moim mniemaniu kabaret w drugiej to ja chętnie też się pośmieje

0

@klopx To na kogo zagłosujesz?

5

@klopx @Szpenio Brawo dla Was! Dzięki Wam Polska nadal będzie gównem... Co za poglądy nadal ludzie mają...

6

@Chwytliwy no przecież masz w głównym poście :D
Wychodząc z lokalu będę śpiewał "Everybody sing this song, doodah, doodah"
@RonaldoR9 Polska nadal będzie gównem póki będziemy wybierać między PiSem a PO ;)

7

@klopx Fajnie, zagłosujesz na człowieka który wraz ze swoją partią ma w nosie literę prawa i na człowieka który jak nikt inny dzieli i bardzo fajnie nazywasz, elite "elyt", tak bardzo niepogardliwie :).

2

@Chwytliwy
Z jego postu jasno wynika, że na urzędującego prezydenta.

3

@klopx mnie tez chwyta ból dupy jak takie coś czytam.

4

@Chwytliwy mam takie prawo chyba, czy już nie? :P Jeszcze raz powtarzam: Mojego kandydata już nie ma a uważam że zagłosować trzeba. Dla mnie osobiście jeden jak i drugi Pan nie zasługuje na to by reprezentować mój kraj. Mógłbym równie dobrze nie iść wcale ale mam głos i go oddam. Połowa kobitek po 50tce głosuje na tego przystojniejszego a Wy się śmiejecie z mojego argumentu xD

Komentarz usunięty

4

@klopx A bronię Ci głosu? Ale ja fakt stwierdzam, zagłosujesz na osobę która ze swoją partią w ogóle nie respektuje prawa i na człowieka który dzieli naród jak mało kto, wiesz, masz prawo na niego głosować, ja mam pełne prawo to skrytykować :).

1

@Raf_8922 oo wyborca PO. Ludzi od tumanów wyzywa xD Haha
Ja będę miał źle przez 14,5 mln Polaków więc jestem bardziej pokrzywdzony niż Ty ;)
@Chwytliwy No ok :P Mamy swoje prawa i korzystajmy z nich ;)

5

@klopx to na kogo zaglosujesz w żadnym stopniu nie wpływa na bycie "typowym Polakiem" o które mi chodziło. Wpływają na to pobudki które zaprezentowałeś a które wpływają na Twój wybór

0

@Bykunn ale ja nie mam innych pobudek. Czym mam się kierować? Nie wierzę w ani jedno słowo żadnemu z nich.

3

@klopx jeśli totalnie żaden nie przekonuje Cię niczym to oddać pusty głos. To też udział w wyborach. Głosowanie na zasadzie "żeby komuś było gorzej" jest po prostu paskudne

4

@Chwytliwy odsylam do powyborczego wystapienia Rafala i powiedz mi teraz kto tu dzieli ?

Obelgi, wyzwiska, insynuacje, przytyki, pociski, agresja, zaciśnięte usta - wszystko co jakiś czas przerywane słowami o wspólnocie, o otwartości, o tym że on będzie łączył a Duda dzieli. A potem kolejna porcja wyzwisk. To przemówienie pisali mu chyba ci sami ludzie, co tworzą buraczany hejt.

Człowiek bez programu, zbudowany tylko na polaryzacji i przekazie anty - stawia się na pozycji budowniczego wspólnoty. Hipokryzjometr wybiło poza skalę .
Pisalem o programie Rafala do Ciebie ale nie raczyles odpowiedziec - kopiuj i wklej od innych

Ale wedlug Ciebie to Duda dzieli :)
a przepraszam najmocniej a PO gdzie mialo litere prawa wczesniej - tam gdzie ma ja teraz PIS .Zarzucanie tylko jednej partii to nic innego jak hipokryzja.Krotka pamiec kolego

Przypomnij prosze kto pisal resolucje ws Polski - odpowiem Trzaskowski
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/r-trzaskowski-to-ja-napisalem-rezolucje-w-parlamencie-europejskim/d045pk

Wybierzmy kogos kto donosi na nasz kraj- idealny kandydat

Zaglosuje na Dude a nie na konfidenta

5

@RadekACCA Donosi na kraj? Ja pierdziele....

Po nie łamało prawa, z OFE nawet tego nie zrobiono, bo i tak to poszło do TK więc no tak, łamali prawo straszne.

Trzaskowski? Nie widzę w jego wypowiedziach ani pogardy, ani dzielenia, w wypowiedziach Dudy już widzę, ale kogo ty chcesz przekonać? Mnie? Krytykanta rządu? Nawet o tym nie myśl, bo widzę co robi, widzę jak ludzi dzieli rząd, widzę jak łamie prawo rząd, widzę jak rząd napiernicza podatkami na lewo i prawo, nawet tutaj księgowy się odniósł do tego jak to wygląda z podatkami PIS.

5

@Szpenio Całkowicie przeciwnie. Mam kumpla geja, który jest jednym najlepiej wykształconych i inteligentnych ludzi jakich znam. To, że ponad 50% wyborców w naszym kraju boi się inności nie powinien uniemożliwiać mu formalnie założenia rodziny ze swoim partnerem. Byłbym zaszczycony, gdyby mógł adoptować moje (hipotetyczne póki co) dziecko, gdyby coś mi się stało, bo miałbym gwarancję, że właściwie je wychowa i wykształci.
Byłbym za to przerażony, gdyby mogło trafić do statystycznej polskiej rodziny.
Także gdyby tylko Trzaskowski mógłby to wprowadzić, to byłbym za nim już od pierwszej tury :)

Ale mam złe wiadomości dla nas obu - prezydent nie ma takich kompetencji!

0

@Chwytliwy czlopie , rozmowa z Toba to jak walenie glowa w mur .Pisz i tak nie rozumie - na jakich podstawach twierdzisz ze PO prawa nie lamala skoro ich lider przyznal sie do lamania konstytucji

https://www.wprost.pl/kraj/533627/po-przyznaje-sie-do-zlamania-konstytucji-i-apeluje-o-publikacje-wyroku.html

Twoje tezy stawiane i argumentacje to - PO nie lamalo prawo bo .........No nie lamalo no, wydaje mi sie , 0 argumentacji czy faktow, po prostu nic .I walisz w klawiature hipokryzja wieksza niz tu wszyscy razem wzieci

na temat donoszenia Twoja odpowiedz - ja pierdziele.Rece opadaja.Donoszenie jest normalne ? Aha

Jesli Ty nie widziales tego przemowienia lub je widziales i twierdzisz ze ty tam nic nie widziales no to przyjmij moje gratulacje - przyjmujesz to co Tobie pasuje

Ja nie moglem zniesc Holowni - powyborcze wystapienie mial dobra - tutaj kredyt

Mowisz ze PIS podnosi podatki- zgoda ale PO ich nie podnosilo ??
Zarzucasz jednym cos co robili inni - hipokryzja !!!!!

3

@klopx Dobrze się czujesz?

3

@RadekACCA Czek, PO w dobie kryzysu ustanowiło 21 poprawek odnośnie podatków, co więcej nie były przeprowadzane na hurra , PiS w czasie rozwoju gospodarczego wprowadził aż 34 poprawki na które nikt nie jest przygotowany.

Czytam artykuł I jest powiedziane, że pomimo złamania prawa sytuacja została naprawiona, czy jest tak za PiS? Nie, nie ma,wiec wniosek i tak z tego wynika, że po nie złamało prawa, bo błąd został naprawiony

Nie, nie widziałem żeby Trzaskowski podczas swoich wypowiedzi dzielił ludzi.

Prędzej to jak ja dyskutuje z tobą to odnoszę wrażenie, że dyskutuje ze ścianą, do tego jesteś agresywny, jak partia rządząca.

0

@Chwytliwy

"Prędzej to jak ja dyskutuje z tobą to odnoszę wrażenie, że dyskutuje ze ścianą, do tego jesteś agresywny, jak partia rządząca"

jesli myslisz o karierze to polecam aktora komediowego - nadasz sie
Wrzuc cos niewgodnego to ci powie ze jestes "agresywny " - socjotechnika rodem z TVN

To tak w Programie u Olejnik - " to sa wolne media " - Wipler to ja pokaze zdjecia jak muzulmanie scinaja glowy - a Olejnik probowala mu wyrwac zdjecia krzyczac ze tego nie moze pokazywac bo ....

Co do Rafala nadal nie odniosles sie do rezolucji - wrzucasz mi temat zastepczy o podatkach

Co do lamania prawa to prosze bardzo
https://www.pch24.pl/niewykonywanie-orzeczen-trybunalu-konstytucyjnego-zamachem-na-demokracje--po-zrobilo-to-48-razy,39876,i.html

Przycisnalem Cie do sciany - jestem agresywny

Juz czekam na te Twoje wypracowanie - metorycznie jestes przygotowany jak ci z Blok Skladu z youtube

3

@Chwytliwy co robilo PO z podatkami to ci przypomne
a) VAT z 22 na 23 , z 7 do 8
b) VAT na zywnosc z 3 do 5
c) VAT na ksiazki z 0 do 5
d) podwyzka akcyzy
e) VAT na ubranka dla dziecka z 0 na 23 - a mowili ze sa tacy prorodzinni wspieraja rodziny - oto caly dowod
f ) podwyzszenie podatku od nieruchomosci itd

dalej mi sie nie chce pisac - liczby sa podawane w % .A nie chce mi sie pisac bo tego jest duzo wiecej

Jedna i druga partia sie przesciagaja w podatkach itd
VAT mial byc tylko przejsciowy a jest do dzis na 23

Zarzucanie tylko jednej parii jest po prostu "niedorzeczne "

4

@RadekACCA Nie wiem, nie oglądam TVN ani TVP, więc nie bawię się jakieś socjotechniki, a to że jesteś agresywny to fakt.

Świetnie, że to on napisał rezolucję za którą stała większość Parlamentu Europejskiego, stan demokracji w Polsce jest bardzo ale to bardzo dyskusyjny za PiS i nie jest żadne donoszenie, nigdzie nie zdradza narodu.

Czytam ten artykuł, nie dość że nie ma w nim nic merytorycznego to jeszcze jest to atak na opozycję jak go właśnie przeczytałem, "Publiczny Portal Informacji o Prawie otwarty przez Rządowe Centrum Legislacji opublikował dane, z których wynika, w jak głębokim poważaniu rząd PO-PSL miał wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiejsi krzykacze pieniący się na myśl o zmianach w składzie TK sami wielokrotnie, nagminnie i wręcz nałogowo działali wbrew orzeczeniom" - Co to ma być, właśnie, nawet tutaj potwierdzają, że istniało coś takiego jak trybunał konstytucyjny którego już nie ma za PiS, za po istniał trójpodział władzy, a za PiS właściwie tego nie ma.

Wciąż agresja, ba, teraz arogancja wypływa z ciebie.

Dlaczego teraz coś bredzisz o VAT kiedy rozmawiamy o tym jak to po łamało prawo a wciąż wychodzi na to, że jednak nie i trybunał istniał i nie podlegał pod po - PSL.

0

@Chwytliwy bredze o VAT ? to ty zaczales rozmowe o podatkach .VAT czyli "value added Tax " to takze podatek - gdybys nie wiedzial .To ty wszedles na ten temat a nie ja - ale podalem ci konkretne dane to zaczynasz odwracac kota ogonem zarzucajac mi ze bredze .PO podnosilo podatki .masz dowod a moge ci ich podac wiecej

Aha, nie znajac mnie stwierdzasz fakt ze jestem " agresywny " - padlem
Aha w tym artykule nie ma nic merytorycznego - przyjmuje ze Twoje wpisy sa bardziej merytoryczne

Cytuje Twoja wypowiedz " że istniało coś takiego jak trybunał konstytucyjny którego już nie ma za PiS"

poprosze w takim razie o link ktory potwierdzi likwidacje tego trybubnalu ktorego wedlug ciebie juz nie ma

"Świetnie, że to on napisał rezolucję za którą stała większość Parlamentu Europejskiego " - aha czyli ogolnie tutaj zdanie Polakow nie ma zadnego znaczenia
Ogolnie powienien napisal list ze odda caly majatek narodowy Brukseli - za tym pewnie tez stanie wiekszosc Parlamentu Europejskiego -
Aha za rezolucja stala wiekszosc PE - genialny tok myslenia

0

@Chwytliwy https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/komisje/2013/kbfp/opinie/132_2.pdf
Tutaj masz opinię szerokiej grupy prawników na temat tej świetnej reformy emerytalnej PO. Zabawne, że jeszcze ktoś uważa to za kawał dobrej roboty.

2

@RadekACCA Vat wciąż nie został obniżony, kurcze czyja to wina? No chyba nie kogoś kto nie rządzi...

Jesteś agresywny i to widać w komentarzach, dyskusja jak ze ścianą, jakieś socjotechniki i to w takim tonie....

A jest? Gdzie jest obecnie TK? Pod batutą partii rządzącej, tk jest teraz partyjną zabawką, więc właściwie już go nie ma.

"Aha czyli ogolnie tutaj zdanie Polakow nie ma zadnego znaczenia
Ogolnie powienien napisal list ze odda caly majatek narodowy Brukseli - za tym pewnie tez stanie wiekszosc Parlamentu Europejskiego -
Aha za rezolucja stala wiekszosc PE - genialny tok myslenia" widać, że nie wiesz na czym polega rezolucja, rezolucja jest wezwaniem do działania w tym wezwanie do działania UE w sprawie demokracji w Polsce i nie jest to żadna zdrada narodu, co ty sobie domawiasz o majątku Brukseli? Polska łamie prawo to nie dziwne, że poszła rezolucja.

1

@Chwytliwy aha czyli jak podaje Tobie przyklad np VAT to mi piszesz ze VAT nie zostal obnizony dzis - leze po raz kolejny czytajac Twoj post.Ile Ty masz lat ?

a) Napisales ze PIS podnosi podatki - odpowiedzialem ze PO tez je podnosilo Zarzucasz jednej partii cos, a ja ci probuje to powiedziec ze drugia paria niczym sie nie rozni.Probuje Tobie pokazac " Twoja hiopkryjze " - zarzucasz cos PIS kiedy PO robilo to samo - przy czym brniesz w slepa uliczke ze tylko PIS tak robi.To jest nienormalne.A ty mi piszesz ze PIS go nie obnizyl - przy okazji ten VAT mial byc tylko chwilowy bo "kryzys"

b) piszesz ze PIS lamie prawo - bo je lamie tak samo jak lamalo je PO - ale nie Ty wiesz lepiej i wiesz ze PO tego nie lamalo bo nie

Co do Trybunalu masz jak to bylo wczesniej za PO i Komorowskiego
.TK informuje w nim ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego o wyborze Rzeplińskiego i Biernata. Pod dokumentem podpisał się jedynie prezes Trybunału Bogdan Zdziennicki, choć pismo powinno być sygnowane przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK.

To nie jedyne złamanie procedury. Przede wszystkim prezes TK i jego zastępca, zgodnie z obowiązującą ówcześnie ustawą (z 1 sierpnia 1997 roku), musieli zostać wybrani przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK w formie uchwały. Komorowski powołał jednak Rzeplińskiego i Biernata, mimo że uchwała nie została podjęta.

Wchodzisz na te forum majac kilka tysiacy postow probujac wmowic ze PIS to bleee bo oni robia to i tamto .Poprzednicy robili to samo ale tylko ty tego nie widzisz lub nie chcesz widziec

PO czy PIS - co za roznica ?

2

@RadekACCA a) Nie rozumiesz, że Europe ogarnął kryzys ekonomiczny, nie rozumiesz, że rząd spłacał także długi Prlowskie, nie rozumiesz ze wprowadzenie 21 poprawek odnośnie podatków które tak naprawdę nie były przeprowadzone na hurra nijak nie mają się do 34 podatków w czasie rozwoju gospodarczego, ja coś napisałem, że po nie wprowadziło? Nie, bo tutaj nie chodzi o to, chodzi o to że rząd wszystko robi bez żadnego przemyślenia, wszystko jest robione na chwilę, aby tylko załatać dziurę w budżecie przez ogromne rozdawnictwo i to nie jest żadna Hipokryzja, PiS miał tak zmniejszyć Vat, nie zrobił tego, vat ciągle stoi.

b) No i co tutaj jest za złamanie prawa? Jeden z sędziów tk zatwierdził powołanie Rzeplinskiego, ba, nikt tego nie kierował do żadnych sądów ani nie przeprowadzono żadnej rezolucji, co więcej tk miało wątpliwosci odnośnie powołania Rzeplinskiego,więc Trybunał działał, za PiS on nie działa wedle prawa,mogę na koniec napisać, że prawo rzeczywiście mogło zostać naruszone, ale tk miało wątpliwości odnośnie powołania sędziów przez Komorowskiego.

Nie, nie jest to samo i nie będzie, rząd zrobił z demokracji atrapę, tk jest narzędziem partyjnym tak samo sądy najwyższe, a ceny jak nigdy za żywność poszły w górę, z telewizji publicznej zrobione narzędzie do propagandy jak w Krld, więc jest różnica.

1

@Bykunn ale komu ja robię gorzej?? Co to wgl za rozumowanie? Czy Ty głosując na RT "nie robisz gorzej" wyborcom AD? Mi kilka milionów ludzi zrobiło źle bo uważa Korwina czy Brauna za niezrównoważonych. Moja teściowa głosowała na Trzaskowskiego w I turze bo się najlepiej prezentuje przed kamerą. Kumpel na Hołownie bo uważał że Bosak i tak nie ma szans. Myślisz, że mam do nich pretensję? Dla mnie osobiście możesz sobie kwiatka zerwać, zrywać płatki i zgałosować jak Ci tam wyjdzie. To Twój wybór i Ty z nim będziesz żył. Nie mam 19 lat żebyś tłumaczył mi co wypada a czego nie wypada robić :P Nie wypada to liczyć ciągle na tych samych ludzi a później się dziwić że nic się nie zmienia.
Już bez odbioru bo to nie pierwszy raz kiedy w sprawach tego typu mamy odmienne zdanie. Nie mam pretensji ale doskonale wiem że dalsza dyskusja nie ma sensu. Pozdrawiam :)

2

@klopx Nie zrozumiałeś mnie widocznie :D Dla mnie możesz zagłosować na kogo chcesz, serio, bez różnicy. Ale ja głosuję dlatego, żeby mi się żyło lepiej, w moim egoistycznym odczuciu. A ty napisałeś, że będziesz głosował bo "kochasz obserwować ból dupy elit itd"... O to tylko mam pretensje. Miłego dnia ;)

0

@Chwytliwy VAT zwiekszony za PO do 23% mial byc tylko "chwilowy" - trwa juz 10 lat - ale tylko obwiniasz PIS za to - geniusz
Czyli jak sedziowie byli za PO na telefon to Ty nazywasz to "panstwem prawa" ?
Chcesz przykladu dzialania prawa w Polsce to polecam - film na faktach o naszym panstwie prawa

https://www.imdb.com/title/tt2807624/

Aha czyli za PO podnoszone podatki to byly wynikiem "glebokich przemyslen " bo PIS to podnosci na " hurra i nijak" :) niech mnie ktos przytrzyma bo padne

Aha patrz coz za zbieg okolicznosci jak jest PO to zawsze jest kryzys ale jak juz jest PIs to "koniunktura " sama puka do drzwi i mowi

" dzien dobry , jestem koniunktura i przyszlam Wam pomoc "

Aha bo za PO to mielismy " panstwo demokratyczne "
wziales to z niemieckich gazet :)

1

@Bykunn Ale aż taki bardzo paskudny to nie jestem bo w I turze byłem na wyborach z takim samym podejściem jak Ty.
Zrozumiałem też o co masz pretensję. Nie rozumiem tylko dlaczego je masz :P
Ale już mi nie tłumacz ;) Miłego

2

@RadekACCA No u mnie dwa albo trzy lata temu koniunktura droge kładła przed domem rodzinnym na wsi. Poważne, trzy dni i elegancki asfalt miałem, taki jak w filmach w Warszawie. Podobno pomagał Jej sąsiad, wykształcony wyborca KO. Pracowita to była koniunktura. Ale pózniej na podlasie wyjechała i więcej juz nie wróciła :(

1

@RadekACCA "VAT zwiekszony za PO do 23% mial byc tylko "chwilowy" - trwa juz 10 lat - ale tylko obwiniasz PIS za to - geniusz
Czyli jak sedziowie byli za PO na telefon to Ty nazywasz to "panstwem prawa" ?"-nie widziałem aby sędziowie za Po byli na telefon(pewnie podasz mi jakiś denny artykuł z jakiegoś prawicowego medium i to w dużej mierze nierzetlnego) , PiS obiecał obniżyć Vat, wciąż tego nie zrobił który PO miało utrzymać tylko na chwilę.

Nie trzeba znać ekonomii aby wiedzieć, że wtedy był kryzys i podatki za poprzedni rząd nie były przeprowadzane w taki sposób jak podatki za PiS, no ale jak napisałem, zwyczajnie nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć i będziesz brnął i brnął ale i tak ci sie to nie uda, ale będziesz brnąć w to.

Tak się złożyło, że kryzys trwał akurat w rządach Po-PSL, aniżeli w rządach PiS, PiS w czasie rozwoju gospodarczego przeprowadził najmniej inwestycji, rozdawał kasę aż miło a ceny rosły i rosły, no i nadal rosną, bo dług publiczny mamy bardzo duży.

Ahh, niemieckie gazety, właściwie ja już kończę dyskusje, bo już wiem z jakim tworem mam do czynienia.

2

@Szpenio poproszę o link do wypowiedzi Trzaskowskiego o tym, że chce sformalizować związek homoseksualistów i zezwolić na adopcję dzieci...

0

@Chwytliwy aha czyli wedlug Ciebie jak strzelali do gornikow to wtedy mielismy " panstwo demokratyczne " :) " got ya" idealnie w punkt

nie widziales sedziego Milewskiego na telefon ?? chyba zarty sobie stroisz ??? cala Polska tym" zyla " no moze poza Toba , co akurat nie dziwi

jak PO rzadzi to zawsze jest "kryzys " - to tylko zbieg okolicznosci :)

Zyj w swiecie iluzji i ludz sie ze dalej

2

@Chwytliwy "a ceny jak nigdy za żywność poszły w górę", a przepraszam Cię bardzo... musztarda staniała!

1

@thegame1997 bardzo mi przykro z tego powodu "naprawde "

0

@Gappeq A no tak, lecim na grilla :).

0

0

@Gappeq za to za PO wszystko tanialo i to w dobie "kryzysu " a potem przyszla "koniunktua " i wszystko poszlo w gore " muhaha

0

@Gappeq A to ja tutaj poratuje, kolega może zniknął ;)
,,W ramach przysługującej mi inicjatywy ustawodawczej przedstawię projekt ustawy o związkach partnerskich, zgodny z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji".
To fragment z programu Pana Trzaskowskiego ;) Mowa jest tutaj o projekcie poselskim z poprzedniej kadencji, projekt ten stworzyła Nowoczesna, dostępny jest oczywiscie w internecie, pozwolę sobie tutaj przytoczyc kilka cytatów.
Zacznijmy od definicji zwiążku partnerskiego z tego projektu:
,,powstały z woli partnerów, sformalizowany związek dwóch osób niezależnie od ich płci"
Jest okej, ja jestem za, pozwólmy dziedziczyc, pozwólmy uzyskac informacje w szpitalach, załatwiac sprawy urzedowe, bankowe itd ;)
Jedzmy dalej, Artykuł 17 przewiduje możliwość „przysposobienia zstępnego”, czyli potomka któregoś z partnerów.
Punkt 3 tego artykułu mówi nam: „płeć partnera przysposabiającego nie może być podstawą odmowy przysposobienia przez sąd”
I tutaj wychodzimy już poza kwestie przysposobienia w sytuacji, w której jest to potomek któregos z partnerów. Tutaj wgl należy spojrzec na definicje przysposobienia w polskim prawie, odnosi sie ona mówiąc najprosciej do adopcji dziecka biologicznie nam obcego.

Prostym rozumowanie dochodzimy zatem do wniosku, że wejscie tej ustawy w życie pozwoli interpretowac ten zapis jako możliwość adopcji. Należy tutaj jednak pochylic sie nad definicja związku partnerskiego oraz definicja małżenstwa, może sie myle, nie mówie, że nie ale w mysl tego projektu prawdopodobnie mielibysmy stawiac tutaj znak = ;)

Pan Trzaskowski chce przenieść te założenia do swojego projektu ustawy ;)
Wiadomo, że nie powie w tv, że chce pozwolic parom homoseksualnym adoptowac dzieci, popatrz prosze na sonadaże odnosnie tego co myslą o tym obywatele ;) Nie miałby szans na wygrana ;) Ale to taki przekaz podprogowy, rozumieja Ci, którzy mieli zrozumiec ;)

Jesli cos źle wytłumaczyłem lub też pomyliłem to wskaż mi prosze błąd ;)

1

@RadekACCA nie będę Cię wytrącał z Twoich przekonań politycznych, o tym co złego zrobiło PO, ani ile nakradło... Nie ważne kto będzie rządził, dalej będą kradli... Nie zgadzam się jedynie na brak poszanowania do człowieka, łamanie konstytucji, rozdawnictwo celem "zjednoczenia rodaków" oraz propagandę urządzaną w publicznej telewizji. Przepychanie ustaw pod otoczką covid też jest wg mnie nie na miejscu... Nikt tego nie kontroluje bo pan prezydent "tu podpisz" nie ma żadnej władzy w naszym kraju, podpisuje wszystko co mu wpycha pod nos jego partia (czyt. pan prezes). Tu nie chodzi o wybranie mniejszego zła tylko o kontrolę jednych nad drugimi i demokratyczne państwo, a zmierza to wszystko do reżimu i władzy absolutnej pana "Placka"... Prezydent poza tym powinien być osobą reprezentatywną, znającą co najmniej język angielski, a duduś nie potrafi wydukać płynnie w tym języku paru zdań. Nie zamierzam przekomarzać się z Tobą kto gorszy, rozumiem Twoją frustrację o błędach popełnianych w przeszłości przez PO, ale bardziej zależy mi na tym co teraz i co będzie... a mając PiS w sejmie i jako głowa państwa, która wszystko podpisuje, nie będzie nam w tym kraju łatwo.
BTW skoro jedni i drudzy to takie zło, to może dać szansę nowej partii w wyborach parlamentarnych...

1

@klopx
To jest właśnie sukces rządu PiS. PiS sprawił, ze cham czuje się dumny z bycia chamem. Cham czuje, że jest na równym poziomie z elitą. Tyle, że cham nie daje innym nic, a elita buduje i przekazuje wartości, daje miejsca pracy itd.

0

@thegame1997 osobiście nie jestem za adopcją dzieci przez pary homoseksualne (może z wyjątkiem par lesbijskich, ale byłoby to umniejszanie płci męskiej w wychowywaniu dzieci), ale jak się tak zastanowić nad losem dzieci przebywających w domach dzieci lub rodzinach patologicznych, gdzie są bite, poniżane i często gwałcone, to wybieram mniejsze zło w postaci 2 osób tej samej płci, które mogą dać szczęście, nowy dom i dzieciństwo takiemu dziecku. Zanim jednak do tego dojdzie to minie parę pokoleń i zmiana myślenia wśród społeczeństwa. To nie przejdzie w Polsce tak szybko ja Ci się wydaje, ale świat się zmienia i to nastąpi prędzej czy później...

2

@Gappeq Ja nie odnosiłem sie w moim komentarzu do tego, co ja mysle o adopcji dzieci przez pary homoseksualne a jedynie podałem Ci informacje o które prosiłes ;)
Ja też uważam, że to potrwa dość długo, nigdzie nie napisałem, że to szybko przyjdzie. Przede wszystkim najpierw musi sie zmienic sposób myslenia. Ja kiedys już dyskutowałem tutaj na ten temat, problemem jest również grupa która uważa sie za reprezentanta tych srodowisk, mówie tutaj w dużej mierze o paradach. Metody walki o równość nie zostały dobrane dobrze, osoby które są przeciwne opini, że dwie osoby tej samej płci mogą kochac sie tak samo mocno jak pary hetero oraz mogą wychowac dziecko nie zmienią zdania widząc to co dzieje sie czasem na ulicach. Konstytucja też na to nie pozwala. Możemy dyskutowac nad prawem do adopcji ale dopiero wtedy, gdy będziemy miec pewnośc, że dzieci z takich rodzin nie będa wykluczone w społeczenstwie. I ja rozumiem argument, że dzieci z domu dziecka też są (chociaż ja osobiscie sie z tym nie spotkałem ale wychowywałem sie jednak w małej miejscowosci) to jaki interes jest w tym, że z jednego wykluczenia przejdą w drugie. To jest jedna z tych kwestii, które musi popierac większośc społeczenstwa, inaczej skrzywdzimy te dzieci i co z tego, że będa miały kochający dom skoro rówiesnicy w szkole utrudnią im życie słysząc np w domu jakies opinie.

0

@Szpenio kompletna bzdura!

2

@klopx Z jednej strony masz człowieka, który mimo przysięgania bronienia konstytucji łamał ją wielokrotnie, przyzwalał na łamanie i naciąganie do granic możliwości prawa, konstytucji, regulaminów oraz dobrych obyczajów. Człowieka, który poza pomarańczowym burakiem z USA nie ma żadnych koneksji i żadnego poparcia zagranicznego prócz Trumpa (który wylatuje na jesieni) i Orbana. Człowieka, który dehumanizował całe grupy społeczne i był jedynie długopisem i podnóżkiem jakiegoś kurdupla z nowogrodzkiej. Ale Ty zagłosujesz na niego, bo buuuul duuupy Krystyny Jandy XDDDDD

Gratuluje hierarchii wartości, naród wspaniały, tylko ludzie.. wiadomo.

1

@Gappeq Komorowski podpisywal co mu podsuneli pod "nos" to wtedy byla"cisza"
Duda jak podpisze co mu podsuna pod nos to dostaje ksywe "dlugopis "
Bawi mnie ta hipokryzja
Sa tu ludzie ktorzy zaciekla bronia PO jakby oni nic zlego bron Boze nie zrobili
Ale jak PIS cos zrobil zle to wylaza jak grzyby po deszczu i lawina komentarzy ...mimo ze PO robilo to samo - to widza tylko to co zle robil PIS .Hipokryci

Nie wymagam od prezydenta Polski by wladal angielskim - szczerze dla mnie nie ma znaczenia .Nie wymagam tego ani od Prezydenta ani od premiera

Czy Putin mowi po angielsku ? Nie
Dlaczego ma mowic po angielsku - co to jezyk urzedowy ? Dlaczego angielski a nie hiszpanski ?
Mariano Rajoy na pytania po angielsku je ignorowal - nie widze nic zlego w tym
https://www.reddit.com/r/europe/comments/5ymtis/spanish_pm_mariano_rajoy_refuses_to_answer_a/

A jak juz tak CI przeszkadza jak mowi Duda to posluchaj Tuska , jak on otwiera usta to slownik jezyka angielskiego sie pali ze wstydu

0

@Szpenio
A gdzie było na temat, że Trzaskowski chce, aby „geje i lesbijki” mieli mieć możliwość adopcji dzieci?
O ślubach to coś tam było na pewno, ale z tą adopcją to nie słyszałem.

0

@RadekACCA Radku, szybkie pytanie do Ciebie, bo poruszyłeś jeden z moich ulubionych wątków. 48 niewykonanych wyroków. Powiedz mi proszę, ile z nich PiS wykonał ?

0

@Wallenquist bedac z Toba szczery i powiem ze nie mam zielonego pojecia .Wydaje mi sie ze te 48 ta liczba odnosila sie do wyrokow PO ( wybacz jesli sie myle ale jestem senny )
Podsumowanie
czy PO lamalo prawo - tak
Czy PIS lamalo prawo - tak
Tyle w temacie

0

@RadekACCA No widzisz, w tym rzecz, upraszczasz sobie rzeczywistość, dokładnie tak jak chce tego PiS. Tak, ileś tam wyroków Tk nie zostało zrealizowanych, np. wydano jakąś wyrok, ale rządzący nie ustanowili prawa w zgodzie z tym wyrokiem. Bywa. Część z tych wyroków już nie sposób zrealizować, bo prawo się zmieniło. Problem zaczyna się wtedy, kiedy takim argumentem "gra" konkurencja pokazując jak nieudolnie podchodziło PO do stanowienia prawa. Po dojściu do władzy oczywiście o tych wyrokach zapomniano i nie wykonano choćby jednego. To zwykła propaganda na która się łapiesz, bo podajesz to jako argument w dyskusji o TK.

Nie wiem z czego to wynika, ale PiS niemal w każdej dziedzinie życia prowadzi podobną propagandę niepodpartą niczym. Nawet przelew od Gazpromu "przekuli" w swój sukces mimo, że to ich minister podpisał dawno temu ten niekorzystny kontrakt a do Trybunału Arbitrażowego sprawę wniosło pierwsze PO.

0

@Wallenquist upraszczam sobie rzeczywstosc ? przeciez napisalem wyraznie ze jedna i druga lamie i lamala prawo ? obie partie prowadzily propagande -nie jestem wyborca ani jednej ani drugiej
Jedna partia warta drugiej
Po prostu odnioslem sie do hipokryzji ktora jest na tym forum
Jedni krzycza ze PIS podnosi podatki - bo tak jest
A PO ich nie podnosilo ? - podnosili
Rozumiesz o czym mowie ?

1

@klopx
Jeśli nie po drodze Ci z żadnym kandydatem, to głosuje się na mniejsze zło-w tym wypadku Trzaskowski.
Jeśli wygra Duda, nic się nie zmieni-będą robili co chcą nie patrząc na nikogo
Jeśli wygra Trzaskowski, PIS nie będzie mogło wprowadzać ustaw pisanych na kolanie jak robi to teraz, bo Trzaskowski by je odrzucał.Do odrzucenia weta prezydenta potrzeba 3/5 posłów więc Pis musiałby się dogadywać z innymi partiami np.Konfederacją która ma kilka fajnych pomysłów.
Teraz PIS ma władzę ustawodawczą i wykonawczą, 5lat temu PO miała to samo.
W momencie wygrania Trzaskowskiego te władzę się podzielą:
Ustawodawcza-PIS
Wykonawcza-PO
Bedą musieli się dogadać, co za tym idzie my Polacy tylko zyskamy.

Przemyśl jeszcze raz swój głos.

2

@RadekACCA Doskonale rozumiem, problem polega na tym, że pomiędzy tymi partiami nie ma znaku równości. Podatki po 89 roku podnosiły wszystkie rządy, to raczej marny argument dyskusji. Problem z PiS polega przede wszystkim na braku szacunku wobec prawa, również międzynarodowego. Na rozbrajaniu instytucji i próbie podporządkowania ich sobie. PiS wbrew temu co myślą ich zwolennicy, nic ludziom nie daje. Rozdaje pieniądze poprzez 500+ ale to tylko kupowanie głosów. Gdyby naprawdę zależało im na kondycji Państwa to obniżyliby podatki (choćby dochodowy), przywrócili ulgi przy rozliczaniu PiT albo podnieśli kwotę wolną. A tak mamy wzrost konsumpcji co samo w sobie jest dobre, ale mamy też inflację, której za czasów PO po prostu nie było albo była minimalna.

PO stwarzało możliwości, budowało drogi, stadiony, nawet Pendolio się dorobiliśmy chociaż w jakichś dziwnych okolicznościach. Słynne zmień pracę, weź kredyt Komorowskiego było prawdziwe, taka dewiza, słuszna moim zdaniem, przyświecała ich polityce.

PiS rozdaje nieswoje pieniądze, ale dla wszystkich obywateli nie robi niczego. Nie buduje dróg, autostrad, nie jest w stanie wynegocjować większych pieniędzy z Unii, bo jesteśmy tam czarną owcą. Zamiast tego straszy ludzi gejami jakbyśmy byli w średniowieczu.

0

@barcelonistka1899 tylkocicwylacznie funkcje reprezentacyjna

0

@Antybarca2 Czy Ty, aby wiesz, co to jest władza wykonawcza... i kto ją sprawuje szczególnie w odniesieniu do spraw wewnątrz kraju?

0

0

@olsen właśnie na takie mądrości przydaje się mój avatar.
Malutki szczegół: pierwsza strona jest bardzo ładnie opisana ale druga powinna być na podobnym poziomie + buuul duupy Jandy.
Przyznasz, że wtedy będzie to zupełnie inaczej się prezentować ;)
@Antybarca2 pozwól że zdecyduje co dla mnie jest mniejszym złem. Ja nie miałem zamiaru i nie będę miał za 5 lat namawiać Cię abyś głosował tak jak ja. Masz swój rozum i głosuj jak chcesz.

0

@RadekACCA no ale Ty nie chcesz dyskutować tylko mi jakieś linki wysyłasz i traktujesz protekcjonalnie w stylu "weź poczytaj zanim zaczniesz dyskusję". Nie znam wszystkich tzw. afer PO na pamięć, ale tak samo mogę zarzucić linkiem, np: http://100aferpis.pl/

Jeśli nie masz ochoty obronić swoich tez bądź samodzielnie odnieść się do tego co napisałem to po prostu nie odpisuj :)

0

@Wallenquist bo Twoje opinie sa tak wyssane z palce ze sie wymiotowac chce . podalem ci prosty link w ktorym masz fakty - obietnice PO itd nie mi chce sie rozmawiac na temat partii PIS i PO .Jedna partia warta drugiej a Ty mi wrzucasz link z aferami PIS

napisze Ci to wyraznie bo widze ze masz klopot czytaniem : " gardze PIS tak samo jak gardze PO" a Ty mi probujesz tu wmowic ze PO jest lepsze.Rece opadaja po raz kolejny

Nie kazdy kto krytykuje PO niekoniecznie jest za PIS

0

@RadekACCA innymi słowy nie potrafisz sam odpisać i stosujesz wytrychy w stylu "wymiotować się chce". Nawet mnie to nie dziwi :)
EOT.

0

@Wallenquist po prostu szkoda mi czasu na wojny PO czy PIS bo jak juz pisalem wczesniej a chyba cos przeoczyles lub niezrozumiales , co wcale nie dziwi nie lubie ani jednej ani drugiej. Smieszy mnie ta hiopkryzja a w szczegolnosci twoj link do afer PIS bo przypisales mi cos co jest dosyc plytkie - skrytykowal PO to musi byc za PIS

Oswiece cie chlopczyku " glosowalem na Bosaka " i przykro mi ze jestes rozczarowany

« Powrót do wszystkich komentarzy