La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1133 Culés

10

Chyba nikt nie zrobił do tej pory tyle,żeby wyborcy Bosaka zagłosowali na Dudę, co Tusk. ????


56

@WhySoSerious Drobne mi się w kieszeni nie zgadzają od razu, jak widzę jego buźkę...

3

@WhySoSerious Zawsze szczery, wybitny polityk

49

@WhySoSerious Tusk jedynie nie kłamie jak nie rusza ustami. Nie można go brać na poważnie

9

@Adamski69 O i bardzo ciekawy dobór historyjki :D Za PiSu masz pusty portfel a za Tuska Ci się drobne nie zgadzały. Cudowna metafora porównawcza tych rządów :D

33

@WhySoSerious Ale mówi prawdę i jeżeli wyborcy Konfederacji tego nie widzą, to naprawdę dadzą się ograć.
Duda jako prezydent sprawia, że PiS nie będzie potrzebował wsparcia opozycji w przepychaniu ustaw. A tak, gdy będzie Trzaskowski, to będą musieli załatwić sobie poparcie, więc Konfa miałaby kartę przetargową. Skończyłoby się jej omijanie w TVP i nazywanie ruską onucą. Zaczną się bardziej liczyć w Sejmie.

9

@WhySoSerious Przecież prawdę napisał.

6

@Adamski69 Ehh, jakbyś rozumiał co on miał na myśli to by było inaczej.

2

@sebasek99 i tu się mylisz, bo po pierwsze PIS by ich nazwał zdrajcami, a po drugie mają za mało głosów żeby dać PISowi 2/3 w sejmie, po 3 Konfa jak i PIS gospodarczo to inne światy, jedynie w kwestii kościoła i lgbt by się zgadzali a tu nie ma co zmieniać na ten moment. Więc PIs tak czy siak pójdzie w razie wygranej Trzaskowskiego po Lewicę Biedronia, ci akurat lubią podwyżki podatków i socjal, a głosy Lewicy i PISu idealnie dają 2/3 w sejmie

3

@Bykunn Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem jeszcze to może byś napisał cos mądrze. Napisał w czasie teraźniejszym czyli za PiSu jak widzi jego twarz to mu się drobne nie zgadzają. Że też taki mądry a trzeba tłumaczyć zawilosci języka polskiego.

8

@WhySoSerious desperacja POwców w walce o stołek osiągnęła już taki poziom, że muszą uaktywnić swojego guru z Brukseli. Jeżeli pan Tusk zgodzi się zapozować do zdjęcia w koszulce z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny" i uniesioną, wyprostowaną prawą ręką, skandując przy okazji jakiś tekst o komunistach i liściach, bądź o czerwonej hołocie, to wtedy z czystym sumieniem oddam głos na pana Trzaskowskiego.

0

@WhySoSerious bawi mnie to umizgiwanie się, ale Tusk ma rację

3

@WhySoSerious Odezwał ten co wie aż za dużo o niszczeniu Polski, jak Braun dorwie Donka to się nie wywinie.

Komentarz usunięty

0

@sebasek99 PiS i tak nie otrzyma wsparcia Konfederacji nawet wtedy, gdy prezydentem będzie Trzaskowski. Konfa nigdy nie zgodzi się na ani jeden pomysł socjalistycznego szaleństwa rządzących, a z kolei PiS nie będzie słuchał wolnościowców gospodarczych, bo główną strategią obecnie rządzących jest kupowanie wyborców ich własnymi pieniędzmi. Nie wspominam już o liczebności Konfederatów, która chyba jest zbyt mała na takie układy.

0

@Bykunn A skąd wiesz, że ma pusty portfel? Prorok jaki czy co? : )

1

@sebasek99 Hahaha. Sam kiedyś w wymianie zdań ze mną, naciągałeś każdą poszlakę pod teorię, że uczestnicy Marszu Niepodległości to faszyści, a teraz straszysz mnie, że ktoś mnie nazwie ruską onucą. Mentzen w tym miejscu wystawiłby XD.

Prawda jest taka, że dla totalnych wrogiem nr 1 jest Konfederacja. Z PiSem zawsze się dogadają w myśl hasła: "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych". To, że im teraz spieszno do koryta i próbują odsunąć PiS tego nie zmieni.

4

@Explode Gdybaj sobie jak chcesz, ale fakty są takie, że z Trzaskowskim PiS będzie potrzebował aż 276 posłów (sam ma jedynie 235 posłów), więc będzie musiał się układać z resztą opcji politycznych, nie ma innej opcji. Za to Kaczyński mając Dudę już tego nie będzie musiał robić, bo wystarczy im tylko 231.
W jednej sytuacji Konfa ma szanse coś ugrać, w drugiej nie, a na dodatek jako elektorat konserwatywny jest w pierwszej linii do neutralizowania, bo podbierają możliwych wyborców.
@WhySoSerious Głosuj sobie, jak chcesz, tylko potem nie płacz, jak TVP znowu poświęci Konfederacji najmniej czasu antenowego. W przypadku prezydenta nie z opcji politycznej, to sprawa będzie wyglądała inaczej, ponieważ PiS nie będzie mógł denerwować możliwego pomocnika.
@cosinus90 No, kandydat na prezydenta z Konfy na jeden się zgodził, więc...
Poza tym są sprawy światopoglądowe, gdzie jest już blisko.

3

@Mathew86 przynajmniej
nie kłamią jak szef sztabu Dudy dziekujacy na antenie TVP Bosakowi za poparcie w drugiej turze...

0

@sebasek99 To mniej więcej tak, jakby PiS miał utworzyć koalicję z Lewicą - światopoglądowo są na dwóch przeciwnych biegunach, ale gospodarczo całkiem zbliżeni. Tak samo jest z Konfederacją, tylko na odwrót. Moim zdaniem obydwa przypadki są nierealne.

2

@cosinus90 W toku walki politycznej wszystko jest możliwe. Mówiąc krotko - wyborcy Konfederacji mają wybór pomiędzy sytuacją, gdzie mogą coś wynegocjować od rządu a stanem, gdy nic się nie zmieni, a nadal będą spychani do marginesu.

1

@sebasek99 No tak bo za PO to tyle było KNP, RN, czy Brauna w TVP że głowa mała. XD

0

@Adamski69 Dobrze dobrze, ale tutaj ma absolutną rację, oszusta? Oj on przy Morawieckim jest aniołkiem.

0

@FilozofXD ? Jak ty nic nie rozumiesz.

1

@ArdoFCB Ardo nie strasz nie strasz bo sie.. niby wolnościowiec a taki zamkniety.

0

@sebasek99 Mnie to zastanawia dlaczego Pis jeszcze nie przeorał konfederacji(umówmy się nie jest to zbyt trudne) wszak kaczyński miał swoje motto "Na prawo od nas tylko ściana".

0

@sebasek99 nie jestem działaczem, żeby podczas oddawania głosu kierować się interesem partyjnym.

1

@WhySoSerious Ok, rozumiem cię, chociaż z drugiej strony nie. Skoro jesteś wyborcą Konfederacji, to zakładam, że chcesz, aby któreś z postulatów partii zostały zrealizowane. Tylko jedna z dostępnych opcji daje szanse na to.

1

@sebasek99 Weź pod uwagę, że Tusk z kolegami z europarlamentu oraz sama platforma z lewicującymi politykami cisnęli po konfie od wielu lat. Faszyści, naziści, homofoby, żydofoby i masa innych rzeczy. To padało regularnie z ust polityków tego ugrupowania. Dodatkowo pełno prowokacji służb w stosunku do ich środowisk. Z drugiej strony socjalistyczny pis wyzywający od rusofilów i innych ruskich agentów. Sprawa nie jest prosta. Jeżeli konfa poparłaby Trzaskowskiego to dałaby przyzwolenie i akceptację na to co się działo wcześniej. I warto zrozumieć, że dla części osób interes polityczny będzie mniej ważny od wartości w które się wierzy. Dlatego ja się cieszę, że Bosak dał wolną rękę i nie agitował w żadną stronę. Każdy ma swoje sumienie i rozum i zagłosuje tak jak będzie chciał.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@sebasek99 Nie zgadzam się, jeśli Trzaskowski wygra to PO znowu zyska na znaczeniu, co nie jest dobre ani dla Konfederacji ani dla ewentualnej partii Hołowni. 11 głosów Konfederacji do przepychania ustaw po vecie nie wystarczy

0

@IrekPOL Ale może się przydać. PiS nie będzie mógł Konfy wtedy zlekceważyć, bo odbierze sobie jedną z możliwości do przepchania ustawy.
Natomiast w przypadku Dudy, to najprawdopodobniej czeka partię los LPR lub Samooobrony. Myślisz, że Kaczyński chciałby, aby istniała partia konserwatywna, która dodatkowo była języczkiem u wagi na wyborach prezydenckich? Dla niego to nie do dopuszczenia będzie, by podobna sytuacja jak teraz miałaby się wydarzyć na parlamentarnych. Będzie dążył do zduszenie Konfy.

« Powrót do wszystkich komentarzy