La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2118 Culés

10

Czemu tak dużo osób uważa że homoseksualizm to zboczenie? Ja rozumiem 30, 50 czy nawet 100 lat temu, ale teraz w świetle obecnych badań, gdzie niejednokrotnie udowodniono, że choćby w naturze jest to bardzo często spotykane zjawisko (vide delfiny), więc czemu nadal duża grupa osób walczy z tym sugerując że to choroba?

0

@plutonio Co to znaczy bardzo często spotykane zjawisko?
BTW, dawno nie było.

2

@JimMorrisonFCB To że jest ono spotykane u dużej ilości gatunków. Oczywiście punktem odniesienia jest to że są ludzie, którzy twierdzą że to nienaturalne, a nie ogólna pula zwierząt, bo do teog nie da się odnieść ze względu na brak danych.

52

@plutonio A to zboczenie przestaje być zboczeniem z biegiem czasu? Kradzieże też są od setek lat. Czy to oznacza, że nie są już forma przestępstwa?

2

@plutonio U dużej ilości, ale w jakim odsetku? Przypuszczam, że marginalnym. Nie piszę tego po to żeby krytykować stanowisko prohomoseksualne, natomiast daleki jestem od twierdzenia, że jest to bardzo częste spotykane zjawisko.

1

@plutonio bo od dziecka wpaja się człowiekowi, że kobieta i mężczyzna, to normalna rzecz, a inne konfiguracje nie powinny mieć miejsca. Więc ciężko się przestawić na coś innego, co koliduje z tym co się nam wpajało od małego.

11

@JimMorrisonFCB Wg wiki (wiem że kijowe źródło) 1500 gatunków odnotowano. Mówię że to zależy od tego punktu odniesienia, ktory ja obrałem, bo jeśli weźmiemy całe krolestwo zwięrząt to mało, ale nie mam danych by do tego się odnosić.
@LuisSalvano To nigdy nie było zboczenie, kiedyś po prostu nie było wiedzy na ten temat dlatego tak to traktowano. To że kiedyś nie wiedziano że jesteśmy zbudowani z atomów i materii, to znaczy że nie byliśmy z nich zbudowani?

I tak prawo poza tym zmienia się i coś co kiedyś było dobre może teraz być złe i na odwrót, więc nietrafiony przykład.

18

@plutonio Żeby nikt nie zrozumiał mnie źle. Jestem tolerancyjny i nie robi mi problemu żaden człowiek LGBT czy wątki tego typu w popkulturze. Ale uważam, że homoseksualizm to nie jest sprawa normalna, a wręcz trochę przecząca naturze. Z biologicznego punktu widzenia wydaje się, że celem życia jest przedłużenie gatunku, no a niestety w sytuacji homoseksualistów to troche nie działa (pomijam wszelkie in vitro, szukanie partnera na zapłodnienie, adopcje itp. bo to "ludzkie wynalazki"). Po prostu nie spełnia to kluczowej roli biologicznej i niektórzy ludzi to wyolbrzymiają.

1

@Jacob_X23 Tyle że ja właśnie podałem coś co przeczy twojemu zdaniu, że w naturze spotyka się pary homoseksualne, więc albo grono naukowców i natura się myli, albo Ty.
Przedłużenie życia gatunku to nie jedyny cel, a szczególnie u ludzi, którzy są na takim etapie rozwoju że jesteśmy w stanie myśleć o innych celach w życiu niż przedłużenie naszego gatunku

Edit: Masz tutaj tytuł fajnego artykuł na przykładzie makaków, gdzie twoja teoria legnie w gruzach
Behavioral and physiological evidence of sexual climax in the female stumptailed macaque (Macaca arctoides) D A Goldfoot, H Westerborg-van Loon, W Groeneveld, A K Slob

7

@plutonio Delfiny tez gwałca. To normalne?

20

@LuisSalvano Kiedyś choroby psychiczne oznaczały opętanie i trzeba było spalić na stosie taką osobę. Tak, z postępem nauki i świadomości pewne rzeczy przestają być opętaniami, zboczeniami, chorobami... Swoją drogą w starożytności homoseksualizm był bardzo powszechny i akceptowany. Więc jak to się stało że stał się zboczeniem? Odpowiedź prosta... Chrześcijaństwo. Jedyne co sprawia, że tacy ludzie są uważani za nienormalnych i zboczonych to fakt, że ktoś ich nie lubił jak tworzył doktryny religijne. Wcześniej jakoś nie było z tym problemu i najwyższy czas by zapomnieć o średniowiecznym myśleniu ukształtowanym światopoglądem religijnym.

0

@plutonio Człowiek na tym etapie rozwoju to zupełnie inna bajka. U nas już naturalne instynkty nie grają takiej roli by przedłużenie gatunku było celem nr. 1. Ale z punktu widzenia ewolucji, nagłe zwiększenie się proporcji homoseksualnych osobników to strzał w stopę. Co oczywiście nie wyklucza, że tacy się nie będą pojawiać. Natura nie wyeliminuje wszystkich "niespełniających zadania", bo np. niepełnosprawnych też można by do tego podpiąć. I tak jak "eliminacja" niepełnosprawnych jest czymś nie do pomyślenia tak samo jest z LGBT.

Edit. Żeby nie było, ze przyrównuje jakoś negatywnie niepełnosprawnych i LGBT. To są tak samo wartościowi ludzie jak wszyscy inni.

1

@koksik2700 Nie, ale co to ma do rzeczy? W społeczności delfinów też to jest to patologiczne zachowanie, tyle że nie mają one na tyle rozwiniętego prawa, by to w jakiś sposób karać ze względów oczywistych.

Nie widzisz różnicy między homoseksualizmem, ktory nikomu nie szkodzi, a gwałtem, który jest przejawem agresji i patologii?

0

@Jacob_X23 Czyli przyznajesz mi racje że nienawiść w stronę LGBT jest kompletnie nieuzasadniona i trzeba akceptować to że żyją?

8

@plutonio Gdyby to było naturalne to byśmy dawno temu wygineli...

0

@plutonio Tak jak napisałem w pierwszym moim komentarzu na początku (znaczy można po tym wnioskować) - Tak.

0

@PatrykBarca Kurcze, kolego, ale wiesz że to że u innych gatunków występuje i jakoś nie wyginęły. Powiem, więcej u ludzi też od zawsze jest homoseksualizm i jakoś nadal żyjemy.

5

@Fartlow zauważ, że gdybyś miał dwóch ojców to nikt by Ci nic od małego nie wpajał, bo by Cię na świecie nie było.

14

@plutonio masz rację, bierzmy przykład z innych gatunków. Nie mówmy o tym, nie organizujmy parad i nie rozmawiajmy o jakichś dziwnych postulatach LGBT. Delfiny tego nie robią.

0

@AV0CAD0 no to jest druga sprawa, że tolerując homoseksualizm dążymy do zagłady ludzkości.

0

@Jacob_X23 Powiedz mi w jaki sposób dowieść, że celem biologicznym jest przetrwanie gatunku?

0

@PatrykBarca Co to ma do rzeczy? To my musimy istnieć?

2

@Fartlow Fakt że 5% osób na świecie woli swoją płać i się nie rozmnaża to faktycznie zagłada ludzkości. Dodajmy do tego jeszcze bezpłodnych i tych którzy z wyboru nie chcą mieć dzieci, a wyjdzie tego z 10%. Co tam że Ziemia przeludniona jak jasna cholera i będzie tylko gorzej. Te 10% doprowadza do zagłady naszego gatunku.

0

@AV0CAD0 Kolego nie wmawiaj mi nie moich słów, bo bardzo tego nie lubie. Polecam czytać ze zrozumieniem i na spokojnie. Nigdzie nie napisałem że mamy brać przykład, a napisałem że w naturze występują takie zjawiska, bo wiele osób twierdzi że to nienaturalne i tyle. Resztę juz sobie sam dopowiedziałeś.

0

@osa91 ja patrzę w dłuższej perspektywie, niech jeszcze dadzą im prawo do adopcji, to będzie smiesznie.

3

@plutonio ok, to w takim razie przepraszam. Może inaczej - inne gatunki nie organizują parad równości, bo nie występuje u nich zjawisko manifestacji orientacji seksualnej. W środowisku LGBT występują takie zachowania, więc są one niezgodne z naturą.

1

@Fartlow To co się stanie? W wielu krajach zachodu już od dawna to funkcjonuje i jakoś nie tworzy to żadnych patologii. Zaskoczę Cię że nie szerzy się pedofilia, a dzieci okazują się jednak heteroseksualne pomimo homoseksualnych rodziców. No jakie dokładnie ryzyko w tym widzisz? Czy może uważasz że lepiej sobie do 18 w domu dziecka przebiedować niż mieć dwie mamy?

2

@osa91 Ziemia przeludniona? Co Ty za absurdy wypisujesz? To ile jest tych miejsc na Ziemi? :)

1

@AV0CAD0 Homoseksualne delfiny pewnie nie manifestują swojej orientacji pokazując "tu jesteśmy, istniejemy, jesteśmy normalni, chcemy praw jak inni", bo ich heteroseksualne delfiny nie nazywają zboczeńcami i nie odmawiają im równych praw w byciu delfinem. Poza tym nie widziałem też by paradowały w innych sprawach... Zakładam że znalazłyby powody do strajku klimatycznego, ale jakoś tego nie robią. Pewnie są homoseksualnymi zboczeńcami i lubią podduszać się plastikowymi workami w oceanach. Dlatego nie protestują!

Poziom głupoty w Twoich porównaniach wykracza poza skalę.

1

@AV0CAD0 Ziemia jest w stanie napoić, pomieścić i wyżywić określoną ilość ludzi. Jeśli w Nigrze głoduje 80% populacji to znaczy, że jest to kraj przeludniony, bo nie są w stanie się wyżywić. Naprawdę uważasz że te miliardy ludzi na Ziemi to w sam raz i fakt, że w każdą dziurę wpychamy domy, pola, hodowle itd są ok? Czy może lepiej jakby nas było jednak troszkę mniej, ale bez głodu i katastrofy ekologicznej?

0

@AV0CAD0 Kolego przeczytaj jeszcze raz swoje porównanie, przemyśl, jeśli nadal uznasz że ma sens to wydaje mi się że nie mamy o czym rozmawiać.

4

@plutonio Niezgodność z naturą to nie jest żaden argument, dlatego nie powinniśmy się nad nim nawet zastanawiać. Dużo rzeczy które robi człowiek jest "niezgodne z naturą" w tym sensie, że nie występują u innych gatunków zwierząt wcale lub prawie wcale lub w takim sensie, że nie prowadzą do przedłużenia gatunku. Czy to oznacza że powinniśmy odrzucić życie w społeczeństwie i zaadaptować życie stadne, bo to jest zgodne z naturą? Czy oznacza to, że powinniśmy zakazać wszelkiej antykoncepcji, spalić wszelkie prezerwatywy a za wykonywanie zabiegów wazektomii karać więzieniem? Oczywiście że nie i absurdem byłoby tak twierdzić.

0

@osa91 to był komentarz humorystyczny, bo ta dyskusja jest zabawna. Zdaję sobie sprawę, że delfiny nie urządzają marszów. Jedynie homoseksualiści manifestują swoją orientację w naturze - to jest fakt. I jest to dla mnie obrzydliwe. A przypominam, że zwierzęta doskonale potrafią eksponować swoje wdzięki i atuty choćby samce to robią po to żeby przyciągnąć samicę.
Nie, ja nie uważam że 7 milardów to w sam raz. Uważam że to nawet za mało.
To że w Nigrze głoduje 80% ludności nie jest żadnym dowodem. Między gęstością zaludnienia, a głodem nie ma żadnej korelacji. "W Afryce, na południu Sahary, gdzie głód jest powszednim zjawiskiem, 2,5 akra (ok. 1 ha) ziemi uprawnej przypada na osobę. To więcej niż w USA, gdzie zresztą 6% ludności świata zjada więcej niż 25% zasobów świata, przewyższając w tym względzie Chińczyków." "Po Bangladeszu, gęsto zaludnionym i nękanym głodem, mamy Senegal lub Brazylię z jedynie 39 osobami na milę kwadratową. Pełnowartościowe źródła pokarmów współistnieją tam z uporczywym głodem. Nie jest to tylko kwestia liczb. Głodujące kraje nie zawsze zaliczają się do najbardziej przeludnionych lub do tych, w których spożywa się najwięcej. To państwa, w których biedni nie mają dostępu do ziemi, która urodziłaby im żywność, lub po prostu brakuje im pieniędzy na jej zakup.

Pierwszą rzeczą, z której trzeba zdać sobie sprawę, gdy próbuje się myśleć o związkach zaludnienia z żywnością, będzie fakt, że przyczyną głodu nie jest presja rosnącego zaludnienia. Zarówno głód, jak i gwałtowny przyrost naturalny, odzwierciedlają klęskę jakiegoś systemu polityczno-ekonomicznego."

0

@mr_robot Nie jestem biologiem, dlatego napisałem "wydaje się". Ale spróbuję. Hormony, których działanie w pełni pierwszy raz odczuwamy w wieku dojrzewania, uwalniają w nas popęd seksualny. Seks jest przyjemny dlatego samiec szuka samicy, która jest w stanie go zaspokoić. Nasze ciała są tak skonstruowane, że kombinacja samiec + samica dają potomstwo. I w sumie po tym wydarzeniu, Zostaje instynkt rodzicielski i przeżycie jak najdłuższej ilości lat. Po prostu nasze ciała i "zaprogramowane" zachowania robią wszystko by ten gatunek przedłużyć, przez prokreację. Jest to coś nad czym wielu nawet nie panuje, czyli wolna wola jakby odpada w tym temacie troche i chyba wystarczy za dowód.

0

@plutonio A widziałeś by facet urodził dziecko? No to chyba średnio z tą natura.

6

@osa91 A czy przypadkiem w starożytności homoseksualizm nie był tylko formą spełniania swoich zachcianek seksualnych? Podobnie jak uprawianie seksu z dziećmi (czy młodymi osobami) co dziś jest karalne?
Nie mam nic przeciwko zaspokajaniu potrzeb seksualnych jak tylko komu się to widzi, o ile nie krzywdzi przy tym drugiej osoby (czy też zwierzęcia itd.). Co innego jednak chęć adopcji dzieci przez te osoby.
Zboczenie jako odstępstwo od jakieś normy? Homoseksualizm zdecydowanie takim jest.

1

@AV0CAD0 Oni nie manifestują swojej orientacji tylko pokazują, że są grupą ludzi którzy naprawdę istnieją i domagają się równego traktowania. To tak jakbyś stwierdził, że tylko czarnoskórzy manifestują swoją rasę, bo Martin Luther King prowadził ich marsze przez całe USA. Obrzydliwe, co?

Dla mnie obrzydliwe są marsze narodowców o ogolonych łbach, ale niestety muszę je znosić, bo wiem że ludzie mają prawo do różnych poglądów. Tak samo jak do różnej orientacji.

7 miliardów to za mało?! A po jaką cholerę nas więcej? Cały świat trąbi o przeludnieniu, klęsce głodu i katastrofie ekologicznej, ale dopakujmy 70 miliardów ludzi. Why not?

1

@Ghostface Nie, homoseksualiści w starożytności byli traktowani jak każdy inny obywatel. W Grecji (chyba Tebach) był nawet super elitarny oddział żołnierzy składający się z homoseksualnych kochanków, bo byli sobie wyjątkowo oddani. Nikogo to nie raziło do czasu aż przyszło chrześcijaństwo.

A co jest złego w adopcji dzieci przez nich? Ja nie widzę żadnego argumentu, bo jakoś ten o "wzorcach od matki i ojca" ewidentnie jest bujdą, gdyż na zachodzie w takich rodzinach nie szerzy się patologia.

Masz ciekawą definicję zboczenia... Leworęczni to też zboczeńcy?

6

@osa91 nie manifestują?
-Kiedyś w pracy jeden non stop obscenicznie rzucał w pracy "o w dupę" albo jak coś zjadł "oby nie poszło w dupę".
-Inny, z tej samej firmy wrzucał półnagie zdjęcia na fb z chłopakiem, a czarę goryczy przelało zdjęcie donuta z wypływającym lukrem i podpisem w stylu "uwielbiam..."
- Kolejny którego poznałem został wyrzucony z roboty po tym jak w służbowym ubraniu rozmawiał na mieście z chłopakiem przez kamerę i w dziwny sposób jadł banana. Niestety, ktoś go nagrał.
- Nie kojarzę wcześniej wiceprezydenta Warszawy który wrzucał takie zdjęcia: https://zyciestolicy.com.pl/wp-content/uploads/2019/08/rabiej.png
- Nie kojarzę innego kandydata na prezydenta ani polityka, który opowiada gdzie można się zabawić z młodymi chłopcami (ani dziewczynkami) niż Biedroń. Tak, jest takie nagranie.
- Nie kojarzę innych dorosłych roznegliżowanych bez skrępowania ludzi przy dzieciach niż homoseksualiści.
- Nie widuję takich zachowań u heteroseksualistów, mimo tego że jest ich o wiele wiele więcej (przykładowe zdjęcia z mediów):
https://testifyingtotruth.files.wordpress.com/2014/03/gay_pride_parade_1.jpg?w=584
https://66.media.tumblr.com/989133a01d561c1d15720971137d48ad/tumblr_psqj7hbRM71tr5kl6_540.jpg
https://editorial01.shutterstock.com/wm-preview-1500/10325151j/9c10d4e2/gay-pride-parade-bogota-colombia-shutterstock-editorial-10325151j.jpg
https://static1.fjcdn.com/thumbnails/comments/While+were+on+the+subject+who+ever+came+up+with+_bc8db0b8549f6d88434be440c56b04c0.jpg
https://www.anglicansamizdat.net/wordpress/wp-content/uploads/2014/07/TNT.jpg
https://i.pinimg.com/236x/42/86/54/428654ff39e7ae84a4a7cf5c7fbb1f76--pride-parade-gay-pride.jpg
https://pbs.twimg.com/media/D_7Os8KWwAIgBvG.png
https://www.campaignlifecoalition.com/shared/media/editor/file/2-Bondage-Pride_LG.jpg
I co ja mam niby o nich myśleć? No sorry ale czegoś takiego na Marszu Niepodległości akurat nie ma... Wysłałem te bardziej lajtowe zdjęcia żeby jakiegoś bana nie wyłapać.
Cały świat trąbi o przeludnieniu czy lewicowe media które czytasz/których słuchasz? Ja słyszę zupełnie inne opinie. Np. takie że ludzi mogłoby spokojnie żyć kilka razy więcej i wcale nie musi to oznaczać większego głodu.
A dlaczego za mało? Bo nie wyobrażam sobie że ktoś mógłby kiedyś zakazać mi posiadania córki gdyby była akurat 7 000 000 001.

3

@osa91 a skąd masz informacje jak dzieci w takich rodzinach rozwijają swoje poglądy na świat?

0

@Jacob_X23 Hmm jedzenie słodyczy czy oglądanie Barcelony wygrywającej 5:0 też jest przyjemne, sikanie również. Popęd seksualny raczej nie oznacza rzucania się na przypadkowe osoby i produkowania dzieci. Chodzi bardziej o uwolnienie napięcia, chęć sprawienia komuś innemu i sobie przyjemności, wyraz miłości albo odpowiedź na presję społeczeństwa. Mi się wydaje, że idąc twoim tokiem myślenia trzeba by zakazać na całym świecie antykoncepcji.

4

@osa91 Co do definicji, wiń ludzi zajmujących się językiem nie mnie.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/zboczenie.html

Nie twierdzę czy byli, czy nie byli normalnymi obywatelami. Zauważ że w Polsce homoseksualista również jest normalnym obywatelem - uczy się, pracuje, zarabia, płaci podatki, głosuje i umiera jak heteroseksualista. Pytałem jasno - czy homoseksualizm był formą zaspokajania popędu seksualnego, rodzajem fantazji seksualnej czy może istniał wówczas "romantyczny" homoseksualizm - mężczyźni (bo chyba w większości dotyczyło to mężczyzn, ale znowu, może się mylę) żyli w związkach homoseksualnych, łączyli się w pary itd.? Nie atakuję, od początku pytam z zaciekawienia, bo historia nie jest moim głównym zainteresowaniem.

Nigdy nie użyłem, a przynajmniej nie chciałem użyć, tego jako argumentu przeciw "akceptacji" homoseksualistów. Nie jestem też przeciwny zawieraniu przez nich związków partnerskich, a nawet i małżeńskich, jako że jest to temat o marginalnym dla mnie znaczeniu i zerowej szkodliwości dla funkcjonowania społeczeństwa, a jednocześnie jest nadzieja że upadł by w ten sposób główny temat większości polityków i głupie rozmowy o orientacji seksualnej ludzi.
Natomiast nie jestem przekonany do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Dlaczego? Bo uważam że optymalnymi warunkami do rozwoju dziecka jest właśnie wychowanie przez ojca i matkę. Nie chciałbym być osobą, która podpiszę się pod (czy zagłosuje za) "eksperymentowaniem" na przyszłych pokoleniach.

W trakcie pisania przyszła mi do głowy ciekawa (dla mnie) myśl - co z dziećmi, których rodzice umarli, a najbliższą rodzinę stanowi osoba żyjąca w związku homoseksualnym. Wówczas nie był bym przeciwny oddaniu pod opiekę spokrewnionego dziecka tej osobie. Uważam że, mimo wszystko, byłoby to lepsze dla dziecka. Jednak w przypadku adopcji w tym momencie są bardzo ostre kryteria. Osoba, która adoptuję dziecko musi być dla niego gwarancją jak najlepszych warunków. I jak pisałem wyżej uważam że takie warunki zapewnia para heteroseksualna. Dlatego nie jestem za adopcją przez pary homoseksualne.

0

@mr_robot Z tym, ze ja nie pisałem z perspektywy ludzi, a zwierząt bardziej. Po prostu jest to pierwotny i uniwersalny popęd, który dzięki swojej skali daje możliwość stwierdzenia, ze przedłużenie gatunku to biologiczny cel życia. W naszym zaawansowanym społeczeństwie oczywiście, że trochę priorytety i charakter zjawiska się zmienia.

0

@Jacob_X23 No dobra, tylko myślę, że dość ciężko się wczuć w to, co myślą zwierzęta. Moja wiedza biologiczna jest niewielka, a na podstawie pobieżnych obserwacji zwierząt nie jestem w stanie powiedzieć jak u nich wygląda popęd, seks czy cokolwiek z tym związanego.

0

@mr_robot Ty nie musisz...

2

@plutonio Co to w ogóle za pierdoly że u zwierząt to występuje? Samica modliszki np zjada swojego partnera po stosunku. Może też dobra opcja? Albo zwierzęta co zjadają młode itp itd.

1

@plutonio W kwestii "naturalności" pojawia się pewien dyskusyjny aspekt. Kiedy ludzie mówią, że coś jest naturalne, mają na myśli powszechność. Ale jak ją zmierzyć i gdzie się zaczyna? Czy związki homo nie są normalne, bo jest ich mniej niż hetero, czy dlatego, że jest ich dużo mniej? Czy jeśli gejów i lesbijek byłoby 30% to już zaliczyliby się do normalności? Funkcjonująca w społeczeństwach definicja naturalności jest strasznie subiektywna i wykracza poza ramy czegoś trwałego, niepodważalnego. I stąd pojawił się pogląd, że naturalność jest fizyczną możliwością wystąpienia danego zjawiska, zdarzenia w przyrodzie. Czyli jeśli na świecie urodzi się człowiek z 3 rękoma, to z biologicznego punktu widzenia jest to naturalne, ponieważ to się wydarzyło. Z kolei naturalnym nie jest np. możliwość rodzenia dzieci przez mężczyzn, bo fizycznie jest to niemożliwe. Wielu może takiej definicji nie kupować, dlatego warto przytoczyć pewien przykład ze świata przyrody. Otóż wiele milionów lat temu na Ziemi żyło zwierzątko, które miało na grzbiecie wypustki, które miały funkcję ochrony przed słońcem (coś jak parasol). Zatem ewolucja promowała te osobniki, które miały jak największe wypustki. Z czasem stały się tak duże, że umożliwiły tym istotom latać. Te wypustki dziś nazywamy skrzydłami, a opisywane istoty są pierwowzorem współczesnych owadów. Do czego zmierzam? Ewolucja nie ma celu. Ma po prostu trwać. To, że teraz penis służy to takiego celu nie znaczy, że to jest jego ostateczne przeznaczenie i jeżeli fizycznie istnieje możliwość spółkowania z partnerem tej samej płci i odbierania podobnych bodźców jak w seksie z drugą płcią, to jest to jak najbardziej naturalne. To, że związki homo występuje u innych zwierząt tylko to potwierdza. A jeśli przyjrzymy się teorii rozmnażania płciowego, okazuje się, że jest niemożliwym, by takich "mutacji" nie było, więc są czymś oczywistym.

0

@Jacob_X23 akurat adopcje sa popularne u pingwinów czy koali ;p, a u pingwinów to jeżeli dochodzi do tego zjawiska to samce wychowują i adoptują młode ;)

3

@Abegor To brawo pingwiny i koale! :D

0

@plutonio Ludzie mają mózgi ściśnięte i na pakowane wizja życia z tvp. Też mi sie to nie podoba , ale nie można ingerować w cudze życie , chce chłop z chłopem , albo baba z babą , proszę bardzo.

0

@Matan_Zajcev Ładnie wyjaśniłeś kwestię postrzegania przez wielu terminu "naturalność". Dzięki!

0

@plutonio ja sobie to tlumacze tak, ze jesli cos nie jest w stanie przekazac genow to jest to jakiegos typu mutacja,a jak wiemy pary homoseksualne tego zrobic nie moga.

0

@plutonio "Zboczenie- zaspokajanie popędu płciowego w sposób odbiegający od normy." Na stronie Słownika Języka Polskiego, nie ma opisane jakie to są normy, natomiast zapewne normy biologiczne się do tego zaliczają. Jednakże co to zmienia, że zaliczymy homoseksualizm do zboczeń? Jest też wielu fetyszystów stóp i czy mamy ich z tego powodu odtrącać, czy wyśmiewać? Kluczem jest tu akceptacja i szacunek do drugiego człowieka... tylko taki prawdziwy, do KAŻDEJ osoby. Ja sam mimo, że nie popieram tego co robi szeroko pojęte "LGBT", to jestem zawsze jedną z pierwszych osób, jakie reagują w sytuacji, gdy kogoś wyśmiewa się za orientację, kolor skory, styl ubierania czy niepełnosprawność. I niestety mało osób jest naprawdę tolerancyjnych, nawet wśród tych, którzy się na takich kreują. Dlatego, w Polsce trwa walka prawa i lewa i to wszystko samo się nakręca. Jest banda idiotów, którzy uważają, że "Polska tylko biała" i są też idioci, którzy oczekują tolerancji, równości i pacyfizmu, a sami prowokują i robią dokładnie odwrotnie, do jakże pięknych haseł, które głoszą.

2

@LuisSalvano Jesteś nauczycielem i nie wiesz jak działa nauka xD Dramat człowieku, dramat.

0

@Hosh No, bardzo mi przykro :( Możesz nie być taki niemiły w stosunku do mnie?

4

@plutonio Nie chcę cię zmartwić ale to że homoseksualizm wykreślono z listy chorób to nie był efekt jakichś jednoznacznych odkryć naukowych tylko wynik głosowania I to w dość kontrowersyjnych okolicznościach Dla mnie sprawa jest jasna - natura stworzyła seks po to aby się rozmnażać Skoro niektóre osobniki nie kierują swego popędu w tym jedynym słusznym celu no to coś jest z nimi nie tak Nawet jak nie nazwiesz tego chorobą to jest to odstępstwo od normy I tego nikt mi nie wmówi że to jest normalne zachowanie Tyle

0

@Jacob_X23 zgadzam się w 100 % niech każdy robi sobie to na co ma ochotę ale na końcu i tak zawsze będzie natura a natury nie oszukasz...

1

@plutonio Ja ci odpowiem tak .... to jest odmienna ORIENTACJA czyli nakierowanie sexualne na tą samą płeć - teraz - odmienną orientacją jest też nakierowanie sexualne na dzieci czy zwierzęta prawda ? (czy nawet na trupy albo inne dewiacje) ?.. odpowiedz sobie sam gdzie leży granica miedzy zboczeniem a normalnością bo mi się nie chce nad tym pochylać aż tak - dla ludzi którzy nie mają tego problemu to jest odmienności i mogą to nazwać "zboczeniem" możesz krzyczeć ze nie ale kurde na jakiej podstawie ? Tu nie ma miejsca na dywagacje czy to są wartościowi ludzie w sensie emocjonalnym i społecznym - bo pewnie w 95% są zajebiści ale to nie jest po prostu normalne i tyle.

1

@sokot "odmienną orientacją jest też nakierowanie sexualne na dzieci czy zwierzęta prawda ?"
Nie, to jest parafilia, to jest faktyczne zaburzenie seksualne. Każdy może sobie myśleć co sobie chce, ale to nie zmienia tego, że oficjalne stanowisko nauki jest takie, że homoseksualizm nie należy do parafilii, a więc nie jest zaburzeniem seksualnym. Nazywanie więc tego zboczeniem jest zwyczajnie błędne i sprzeczne z nauką, tak samo jak błędne jest gadanie że Ziemia jest płaska.

0

@plutonio Zakładam, że duża część osób, które tak uważają wyrobiła sobie taką opinię bo naoglądali się w telewizji i internecie ludzi, którzy chodzą na te parady LGBT tylko po to, żeby było o nich głośno. Mówię tutaj o ludziach, którzy przebierają się za jakieś dziwadła rodem z cyrku lub doklejają sobie np. gumowe penisy do stroju. Przeciętny człowiek widzi/słyszy o czymś takim i na podstawie tego pewnie wyrabia sobie opinię na temat ogółu, czyt. że wszyscy homoseksualiści to właśnie takie śmieszne wynaturzenia.

2

@plutonio Oczywiście że to zaburzenie. Facet jest jest wyposażony w sprzęt i płyny do spłodzenia dziecka poprzez akt seksualny. Tylko kobieta ma możliwość wykorzystania tego w taki sposób żeby było potomstwo i je urodzić i wykarmić swoim pokarmem. Wszystko inne jest zaburzeniem. To że ktoś chce się bzykać z tą samą płcią albo z lalką lub z kozą nie jest normą. Poza tym delfiny czy inne nie chcą adoptować dzieci ani nie żądają ślubów i takie tam.

0

@plutonio Delfiny też zabijają dla zabawy, to myślę że w świetle tych informacji wszyscy mordercy powinni być uniewinnieni.

0

@plutonio https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mity-na-temat-homoseksualizmu.html - naukowo i na temat. Osoby dyskutujace o 'prawach' spolecznosci lgbt powinny sobie przypomniec, ze 100 lat temu kobiety tez nie mialy wiekszosci praw, a 50 lat temu czarny wciaz uchodzil za niewolnika. Dyskryminacja zwiazana z seksualnoscia bedzie przez nastepne pokolenia postrzegana w ten sam sposob. Poza tym co to kogo obchodzi co kto robi w lozku.. Z calym szacunkiem, ale trzeba miec na prawde nudne zycie, zeby zagladac innym pod przyslowiowa koldre.

0

@piasekmessi nie powiedzieli ci nigdy ze związki to nie tylko seks? to również wiele innych aspektów których równie bardzo nie da się zaakceptować. Gdyby ludzie mieli być homo to wszyscy byli y tej samej płci i rozmnażali się w inny sposób.

0

@plutonio bo to jest nienaturalne jak dwie takie same płcie mogą się rozmnażać ?

1

@LuisSalvano "Kradzieże też są od setek lat. Czy to oznacza, że nie są już forma przestępstwa?" - dobre pytanie. Patrząc na to co się ostatnio działo w USA, to powoli chyba zmierzamy w tę stronę :P

4

@Nigaki a jakie ma być stanowisko nauki jak od zarania dziejów spory procent mędrców tego świata lubowalo się w chłopcach ;) w starożytności to była przecież plaga. A jak wiadomo stanowiska nauki się za bardzo nie zmienia jak bardzo by nie było skostniale i błędne i to dotyczy każdego jej aspektu

0

@Barcaa12 Tak z czystej ciekawości, bez odnoszenia się do meritum - co podkreślam jeszcze raz - kobieta po menopauzie jest nienaturalna?

0

@koksik2700
Co za dziwnym czlowiekiem trzeba byc piszac takie porownania...

0

@plutonio 1500 gatunków? ok, a procentowo z każdego gatunku jaka część jest homoseksualna?

1

@plutonio to, że spotyka się pary homoseksualne w innych gatunkach niż tylko u ludzi nie świadczy o tym, że to nie jest dewiacja i zboczenie. Niestety natura tak uwarunkowała wszystkie gatunki, że żaden nie jest idealny. Widocznie tak jak człowiek może być spaczony tak inne gatunki też mogą. Nadal to wynaturzenie.

0

@plutonio "co to za społeczeństwo co nie przedłuża gatunku?" - Tau (wcześniej Medium)

3

@sokot No chyba nie bardzo z tym skostnieniem nauki. Gdyby tak było, do dzisiaj nie wiedzielibyśmy co to wirusy czy bakterie i lekarze chwilę po przeprowadzeniu sekcji zwłok, bez mycia rąk, szliby odbierać porody jak to robili w przeszłości albo laudanum dalej przepisywane by było na wszystko, także małym dzieciom.
Nauka cały czas się rozwija i zmieniają się stanowiska naukowców, tyle że dawniej niechętnie podchodzono do zmian, a współcześnie trzeba po prostu przeprowadzić miarodajne, często trwające wiele lat badania, które następnie są oceniane przez specjalistów z całego świata zanim podejmie się decyzję o zmianie danego stanowiska.
Więc nie, to nie dlatego homoseksualizm nie jest chorobą, bo pederastia wśród starych dziadów, po prostu wiemy więcej niż kiedyś skąd homoseksualizm się bierze i o ile jest to odejście od normy(jeśli przyjmiemy, że norma to większość), to nie jest to też parafilia jak zoofilia czy nekrofilia, gdzie pobudzenie seksualne wywoływane jest przez nietypowe obiekty/osoby czy sytuacje(nietypowe w sensie nie jest to druga dorosła, świadoma i wyrażająca zgodę osoba). I tak, to co jest nietypowe zostało określone także przez naukowców jako „Trwające przez ponad 6 miesięcy, nawracające, silne, seksualnie podniecające fantazje, seksualne pobudki (urges) lub zachowania ogólnie obejmujące: (1) obiekty nieosobowe, (2) cierpienie lub upokorzenie własne lub partnera także (3) dzieci lub inne nie wyrażające zgody osoby”.
Homoseksualizmu nijak nie można pod to podpiąć.
Należy też wziąć pod uwagę, że jeśli kogoś podniecają pluszowe zabawki, to również jest to parafilia, ale jako że nie robi to nikomu krzywdy, to nic nie staje na przeszkodzie, by taka osoba funkcjonowała w społeczeństwie. Parafilie, choć są uznawane za zaburzenie seksualne, nie zawsze wymagają leczenia, bo w wielu przypadkach mogę co najwyżej tylko gorszyć inne osoby, ale dopóki ich nie krzywdzą, nikogo nie powinny one obchodzić i nie są uznawane za patologiczne jak zoofilia czy pedofilia, gdzie to dzieje się krzywda drugiej istocie i parafilia ma wpływ na resztę społeczeństwa, a nie tylko na osobę na nią cierpiącą.

0

@plutonio pewnie uważają tak osoby heteroseksualne. Homofobiczne społeczeństwo uważa to za zboczenie, a najwięcej zboczeńców jest wśród ludzi tzw hetero. Głupie gadanie głupich ludzi

1

@Nigaki W zasadzie zgodziłeś się z moją wypowiedzią że jest to odejście od normy więc temat uważam za zamknięty bo przynajmniej mi w tej dyskusji chodziło o to właśnie. Co do nauki mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Dla przykładu wiemy co to są wirusy czy bakterie, wiemy że należy dbać o higienę ale nauka stoi w miejscu przez biznesy kręcące się w okół niej - tyczy się medycyny, rodzai paliwa, ekologii w zasadzie wszystkiego i zawsze tak było na wprowadzaniu nowych praw i zasad zawsze ktoś traci a ktoś zyskuje. Dla przykładu można by papier produkować z konopii było by to pro ekologiczne bo konopie odrastają rok w rok i doskonale się do tego nadają ale nie trzeba wycinać lasy - i tak jest ze wszystkim. Uznanie homoseksualizmu za chorobę czy nie (w tym wypadku parafilię) zapewne też w jakimś stopniu było podszyte interesami - i tutaj już mi nie chodzi w tym momencie że jest to choroba - ja do tego nie piję, nie o to mi w tej dyskusji chodzi, ale jest odejściem od normy według mnie. Pozdrawiam.

0

@Avada Kedavra jasne ze zwiazki to nie tylko seks, tym bardziej argument o rozmnazaniu nie ma sensu. Chcialem zapytac jakich aspektow wedlug Ciebie nie da sie zaakceptowac?

« Powrót do wszystkich komentarzy