La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1464 Culés

27

Dzisiaj 71 lat kończy Jarosław Kaczyński.
Najwybitniejszy polski polityk po 1989 roku, wielki strateg, były premier, opozycjonista, szef wygranej kampanii Lecha Wałęsy w 1990 roku, lider partii, która od lat samodzielnie rządzi Polską, przez lata atakowany i obrażany przez ludzi, którzy się go boją.

128

@Shapiro Widzę, że już grubo świętowane było xD

Komentarz usunięty

8

@Shapiro w sumie nie zgadzam się tylko z połową tych stwierdzeń nieźle :D
Aj edytowałeś... teraz już z więcej niż połową

58

@Shapiro "Nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

Komentarz usunięty

7

@TheNekro94 przecież napisał prawdę, więc w czym problem?
To obecnie najlepszy polski polityk,jesli chodzi o zdolności oczywiście.

41

@Chaoss Nie, napisał kłamliwą laurkę :D Nie jest najwybitniejszym politykiem po 89 roku, nie jest wielkim strategiem, nazywanie go opozycjonistą to jest splunięcie w twarz prawdziwej opozycji antykomunistycznej, nie jest atakowany tylko sam atakuje i nikt się go nie boi. Zgadzam się, że jest szefem partii, był szefem kampanii Wałęsy i był premierem

3

@TheNekro94 A co źle napisał? Wybitny polityk

4

@Bykunn Napisz wybitniejszych polityków? Jak możesz pisać że nie jest wielkim strategiem?

22

@kamilop Wielki strateg który sam sobie rozpieprzył koalicję by zaraz potem przegrać wybory :D Wielki strateg który wysłał prezydenta ze swojego ugrupowania i jednocześnie swojego brata na jak się okazało śmierć... Jest co najwyżej dobrym politykiem do wielkiego stratega mu k****sko daleko.

Wybitniejsi politycy to
Tusk, Belka, Miller, Pawlak, Buzek, Suchocka, Mazowiecki

Komentarz usunięty

10

@Bykunn Tusk na pewno :D

20

@Bykunn hahaha za dużo wyborczej i soku z buraka

9

@Shapiro widzę ze Ty też z Matplanety jak pytania w debacie.

27

@kamilo0066 Śmiesznie być tak zaślepionym :) Uznajmy że na polskim podwórku mają te same osiągnięcia, myślę, że można się o takie stwierdzenie pokusić. Ale pełnienie funkcji międzynarodowych to też jest, chcesz czy nie, część bycia dobrym politykiem. I tutaj Tusk deklasuje Kaczyńskiego

konto usunięte

11

@Shapiro Zero godności podziwiam kolego :)

1

@Bykunn prawda to jest taka, że mamy dwóch wybitnych polityków (kierujemy się tylko „umiejętnościami”). Jest to Tusk i właśnie Kaczyński. Z tym, że ten drugi przerósł pierwszego. Dlatego ryży nie startuje w wyborach prezydenckich. Jego legenda szybko by upadła.

20

@Kozinho. Kaczyński boi się pełnić jakiejkolwiek funkcji publicznej przypominam :) Podczas gdy Tusk jest na świeczniku całej Europy i musi sobie radzić z trochę innego kalibru politykami niż dzieciaki wysyłane przez Jarosława do szczucia pokroju Tarczyńskiego

23

@Bykunn Belka, Pawlak xddd
Dalej przestałem czytać.

12

@Shapiro Zapomniałeś dodać socjopata, psychopata, ignorant i mściciel.

8

@Bykunn Ja tam uważam ze w pisie to się go boją panicznie.

3

@Gall A no tak, możliwe że niektórzy tak. Chociaż nie wiem czy to strach czy kult ;) Jakbym miał już z PiSu obecnie wybierać najlepszego polityka to bym wskazał Ziobrę. Nikt na Niego niemal nie zwraca uwagi a ma władzę w państwie porównywalną z Kaczyńskim.

4

@Bykunn Przecież Kaczyński rozgrywa wszystko po mistrzowsku. Ma każdy organ pod swoją kontrolą, sam wybiera kandydata na prezydenta, kandydatów do Sejmu, cały rząd jest pod jego kontrolą. Po co mu jakakolwiek funkcja publiczna poza prezesem partii rządzącej?

4

@Bykunn Ty mi mówisz, że jestem zaślepionym? Ty?

6

@kamilo0066 Tak :) Twoje wypowiedzi są jednorodne i atakujące tylko jedną opcję. Nie widziałem od Ciebie krytyki Twojego środowiska politycznego.

5

@Shapiro Ty tak serio czy jesteś normalny inaczej ?

10

@inViNcibl3 Hitler też był w pewnym sensie wybitny :) hahahah niczym Jarek

12

@Bykunn Wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale wymienianie Millera jako wybitnego polityka- sekretarza KC? I ty piszesz o splunięciu w twarz opozycji? Strach pomyśleć, co Ci się jeszcze kłębi w tej głowie.

11

@Bykunn Przecież Ty popierasz PO które miało kiepskie rządy, było wiele afer i złych decyzji. Nigdzie ich nawet nie krytykujesz, wszędzie atakujesz osoby o innych poglądach i Ty mi piszesz, że nie widziałeś u mnie krytyki mojego środowiska politycznego? A jakie jest moje środowisko polityczne? Jest coraz zabawniej.

I jeszcze wymieniasz w wybitnych politykach takie nazwiska jak Tusk czy Miller. Kolego jeśli ktoś tutaj jest zaślepiony to tylko Ty. I nie mówię tego po złośliwości.

1

@Shapiro Sto lat! I wysokiej emerytury! Może to go skusi i wreszcie sobie pójdzie.

29

@Shapiro
Najbardziej wśród zwolenników Pisu śmieszy mnie zawsze pseudoatak na komunę czy tzw. zdradę okragłego Stołu. Jarosław tylko dzieki zaprzyjaźnionemu wysokiemu apartyczkowi PZPRu, kuratorowi oświaty, późniejszemu ministrowi i członkowi KCPZPR był w klasie maturalnej wbrew prawu. NIe zdal w swoim liceum i Rada Pedagogiczna go nie przepuściła, znajomość z funkcjonariuszami PZPRu pozwoliła na przeniesienie go do innej szkoły z pozytywnym wynikiem klasyfikacji (mimo, że takiego mnie było). Potem Okragły Stół i Magadalenka gdzie Jarosław bierze aktywny udział w obradach a jego brat Lech zarówno w Obradach Okragłego Stołu jak i spotkaniach w Magdalence gdzie m.in z Kiszczakiem pije wódkę. Może to stąd jego upodobanie do komuny - Kryże, Jasiński, Piotrowicz, centralizacja państwa, monoparyjny system, propaganda. Ważne, że w stanie wojennym był represjonowany i internowany ze względu na zagrożenie dla państwa socjalistycznego, a nie, wait, coś chyba pomyliłem.
Fakt, jest dość skuteczny, tylko z czego się cieszyć, jak na świecie wytykają nas palcami, Polske zmieniono na republike bananową a szefem gabinetu politycznego i rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej i szefem biura zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej zostaje asystent apteki w Łomiankach. Było wielu skutecznych polityków działających na szkodę własnego noarodu, ten jest jednak dość sztandarowy.

Komentarz usunięty

9

@kamilo0066 Krytykowałem PO nie raz nie dwa, wymieniałem wady rządów POPSL, nie widziałem u Ciebie jakiegokolwiek potępienia dla rządów PiS czy Dudy czy postulatów Konfederacji.
@Lopezz80 Wymieniłem go jako dobrego, sprawnego polityka. A nie jako opozycjonistę. Czytaj ze zrozumieniem i nie przypieprzaj się na siłę

Komentarz usunięty

2

@MarioVeB! Nie pluj jadem, Mariusz

Komentarz usunięty

7

@Shapiro Jakim jadem. Mały człowiek o małej mentalności to wszystko.
Niech emeryturę już klepie lepiej dla wszystkich będzie

4

@Lopezz80 Jakbym chciał Ci odpisać w tym samym stylu to bym Ci napisał naucz się czytać ale dobrze wiemy że nic to nie da. Już zobaczyłeś to co chciałeś i to wystarczy, powszechnie wiadomo, że prawda nikogo nie interesuje

0

@Bykunn po co ma chłop pełnić jakieś funkcje? Ma pełnie władzy, a za nic nie odpowie. Pięknie to rozegrał.
Tuska to teraz klepią po głowie i nikt się z nim nie liczy. Na nic chłop nie ma wpływu.

6

@Kozinho. No i niech sobie siedzi w domu na Żoliborzu i rozgrywa swoje pionki, ale zarzucanie w takim razie Tuskowi braku startu w wyborach to hipokryzja

2

@Bykunn Absurd moderatora tego forum nie zna granic. Można napisać z niesamowitą wręcz kulturą, cytuję "nie przypieprzaj się", ale już " przestań się ośmieszać", jest usuwane- śmiech na sali.
Ps. A czy ja gdzieś napisałem, że wymieniłeś go jako opozycjonistę :)?

0

@MarioVeB! A tyś taki wielki haha

2

@Bykunn Ps2. Rozbawiłeś mnie. Miller wybitnym politykiem :) - logika level master. Trzymaj dalej taki poziom i dorzuć jeszcze do tego grona Gierka i Gomułkę.

7

@Chaoss Jakie zdolności? Destrukcji, kłamstwa, intrygi i głupoty.

0

@kamilop Tak jak Hitler, Stalin, Pol Pot i mnóstwo krwawych poltyków amerykańskich; McCain, Brzeziński i wszyscy ostatni ich prezydenci.

1

@ptsd takie zdolności że to dzisiaj najważniejsza osoba jeśli chodzi o Polska politykę.

4

@Shapiro 100 lat! Bez Kaczyńskiego Polska wyglądałaby dziś o wiele gorzej. Całe szczęście, że przerwał rządy PO.

1

@Bykunn Co mam do PiS skoro nie jestem ich zwolennikiem?

Zdejmij klapki.

3

@Bykunn Sama wymiana jego nazwiska jako wybitnego, jest pluciem w twarz opozycjonistów- jego byt jako polityka już dawno powinien pójść w niepamięć, a to wyborcy KO, wskrzesili go jako polityka.

2

@Kozinho. Kaczyński też nie startuje na prezydenta. Jego pewna porażka by go zabiła.

0

@Shapiro gdyby skuteczność polityczną mierzyć miarą Franka Underwooda, to pierwsza 3-ka ostatnich 30 lat powinna wyglądać tak:
1. Kaczyński 2. Tusk 3. Kwaśniewski.
A że ktoś twierdzi, że Belka (!) czy Pawlak (!!) byli lepsi, to musi naprawdę mieć nierówno pod kopułą....

1

@kamill// albo po prostu interesować się polityką bardziej niż w newsach z neta i/albo mieć inne kryteria tego co to znaczy być dobrym politykiem. Ps stawianie Tuska za Kaczyńskim to nieśmieszny żart i tutaj już niezależnie kto jak podchodzi do sprawy...
@kamilo0066 serio zupełnie mnie nie interesuje czyim jesteś zwolennikiem. Możesz być nawet fanem reptilian. Twoje wypowiedzi sugerują jednak że bliżej Ci do prawicy więc chciałbym zobaczyć jedną Twoja wypowiedź krytykujacą tą właśnie prawicę skoro to mi zarzucasz zaślepienie

0

@Bykunn Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, przecież wyraźnie zaznaczyłem jakim kryterium się kierowałem. Dla takiego znawcy polityki mogło to być za trudne, zwłaszcza dla kogoś kto nie umiał wymienić ani jednego działania tego całego wybitnego Tuska w trakcie kryzysu z 2008 r., a lansuje się na jakiegoś niby eksperta. Ale trzeba po prostu interesować się polityką bardziej niż w newsach z neta....

2

@kamill// Tak kryterium Franka Underwooda czyli osiągnięcie pozycji za wszelką cenę. Nie wiem czy dość dokładnie oglądałeś serial House of Cards ale Frank Underwood miał życiową misję nie kierowania polityką z tylnego siedzenia tylko brnął po trupach do celu żeby być na najpotężniejszym stanowisku na świecie. Wręcz jego obsesją było zdobycie pozycji, władzę miał wcześniej, ale mu to nie wystarczało. Jest totalnym przeciwieństwem Kaczyńskiego więc Twój "ranking" jest totalnie od czapy.
PS Absolutnie nie mam pojęcia do czego się odnosisz pisząc o działaniach Tuska w czasie kryzysu 2008roku

0

@Bykunn osiąganie politycznych celów, różnego rodzaju polityczne pozakulisowe gierki (skuteczne), wycinanie politycznych konkurentów i zdobycie władzy jako takiej - w którymś odcinku Frank fajnie powiedział o Dantonie, że źle zrobił wybierając pieniądze, a nie władzę, a tak dobrze się zapowiadał.
I pod tym kątem wybrałem tę trójkę, moim zdaniem pasują (przy czym Kwaśniewski jednak najsłabiej, bo jemu z tej 3 zdecydowanie najbardziej zależało na pieniądzach).
Przytyk do 2008 r. to jasna aluzja do pozowania na jakiegoś politycznego eksperta w sytuacji, gdy nie za bardzo ma się argumenty merytoryczne - w odpowiedzi na Twój napastliwy komentarz.

2

@kamill// znowu nie rozumiem kto tu rozmawia o kryzysie 2008 roku :D nieważne. Wracając do tematu Undwrwooda to Kaczyński w tym momencie jest na etapie początku pierwszego sezonu... Tylko że dla Kaczyńskiego to już jest sufit i Jemu to wystarcza. Frankowi nie wystarczyło i nie wystarczyło np Tuskowi który najpierw zaorał podwórko w partii której był współzałożycielem uczynił ją swoją partią wodzowską w polskiej polityce pełnił najważniejszą możliwą funkcję przez 7 lat i poszedł dalej pełnić ważne i prestiżowe funkcje w Europie. To jest droga Franka Underwooda
A Kaczyński po dwóch latach rządów które sam rozwalił uznał że Jemu już wystarczy stanowisk. Już widzę jak Frank Underwood by się tak zachował :D

1

@Bykunn Nie rozpędzałbym się z tymi prestiżowymi i ważnymi funkcjami xD
Stanowisko pocieszenia, którego mało kto potrafi wymówić prawidłową nazwę, zupełnie fasadowe i nieznaczące, rozumiem, gdyby był przewodniczącym KE, ale nie przewodniczący Rady Europejskiej, zachowajmy jakiś zdrowy rozsądek...

1

@Bykunn a na krajowym podwórku Kaczyński Tuska zdecydowanie przegonił

3

@kamill// No zachowajmy. Teraz jest przewodniczącym największej partii w Parlamencie Europejskim. Też pewnie mało. Ocena tych stanowisk zależy od punktu widzenia, nie zależy od niego natomiast to że są to wysokie stanowiska w strukturach europejskich o jakich Kaczyński może pomarzyć jeśli oceniam dorobek polityczny.
To tylko Twoja opinia, fakty temu przeczą ;)

2

@Bykunn Wielki strateg, który steruje nie tylko rządem, ale i opozycję ma pod butem. Wy uwielbiacie rudego po uciekł do zakłamanego parlamentu, którym sterują 2 kraje.

2

@daniel32778 Nie, stawiam go zdecydowanie wyżej bo kierował państwem przez 7 lat biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za te rządy. A Kaczyński nie dość, że nie ma aż takiej władzy jak Wam się wydaje, to jeszcze jest schowany za swoimi pachołkami. To nie jest cecha dobrego polityka i nigdzie na świecie nie jest to oceniane w taki sposób. Oczywiście w Polsce trzeba było wymyślić jakieś kryterium żeby Jaro był najwspanialszy

0

@Bykunn jasne, fakty...
Wymieniłeś kolejne fasadowe nieistotne stanowisko, o którym mogę spokojnie założyć, że nie masz zielonego pojęcia, ale jasne fakty...
Fakty są takie, że Tusk ma/miał tak szalenie istotne stanowiska, gdzie zostaje my tylko poujadanie od czasu do czasu na Twiterze, poza tym nic nie może, ale wiadomo - to moja opinia, a nie fakty.

3

@Bykunn o kurła, samych komuchów wymieniłeś praktycznie :D Bjakun weź się doucz trochę co Belka, wielki wybitny profesor nauk ekonomicznych w latach 90 przy denominacji zrobił. Ośmieszasz się.

1

@Bykunn "wybitni politycy", których wymieniłeś to w większości zdrajcy!

4

@kamill// Popytaj polityków europejskich co sądzą o Tusku i tej fasadowości. I nie w Niemczech bo pewnie uznasz że ta opinia będzie nieobiektywna.
@wyrek Tak ośmieszam się przed bandą wyznawców zapatrzonych w Korwina :D Serio Wyreczku zdobywanie wiedzy nie boli, frazesy na mnie nie działają
@franiu Dobrze Franiu spokojnie bo Ci żyłka pęknie :) Chciałbym wiedzieć skąd czerpiesz wiedzę o tej zdradzie i czym się ona przejawia ale mam wrażenie, że sam nie wiesz.

PS Dobra trzymajcie się nie będę odpisywał trzem bulterierom którzy rzucają frazesy z komunikatów partyjnych.

1

@Bykunn lol co za głupi argument, żeby to ocenić wystarczy wiedzieć, co ktoś może w ramach danego stanowiska i znać jego możliwe kompetencje. Ale do tego trzeba mieć jakaś wiedzę, której widocznie Tobie brakuje, więc piszesz jakiegoś głupoty o opiniach europejskich polityków, które jak wiadomo - same szczere są.

0

@Shapiro uj z nim

2

@Bykunn jaką ty tam wiedze zdobyłeś na tych socjologicznych studiach czy tam innych bezwartościowych pożerajacych pieniądze podatników kierunkach. Jeśli taką to w jeden wieczór można się oduczyć takich głupot :)

1

@Lopezz80 Kaczyński to jest Gierek i Gomułka ver. 2.0

0

@Draqulius Być może, ale jak to się ma do mojego wpisu??

0

@Bykunn hipokryzja? Kaczyński faktycznie rządzi Polską, a Tusk swoim biurkiem. Chłop z Żoliborza ma wpływ na wszystkie sprawy w państwie, a jak coś pójdzie nie tak, to ma na kogo zrzucić odpowiedzialność. Każdy wie, że Kaczyński miałby mniejsze szanse na prezydenturę od takiego Dudeła, tylko to w okol Tuska robi się mit zbawcy narodu. Tylko ten Tusk to by nawet na LR wyborów nie wygrał.

1

@Shapiro Jak nisko upadliśmy jako naród, gdy wymienia Kaczyńskiego i Tuska (mają obywateli tego kraju w głębokim poważaniu), jako wybitnych polityków i jeszcze niektórzy, kłócą się, kto jest wybitniejszy XDDDDDDD

0

@Chaoss Jeśli chodzi o zdolności i kunszt czysto polityczny, to i ta jest za Tuskiem (w poziomie cwaniactwa i machlojek jest remis).

1

@Shapiro pisior co niedziela do kosciola a grzesznik wiekszy od szatana. Jesli tak wierzysz w PIS to popierasz to ze jak zgwałcą twoje dziecko , zone i zajdzie w ciaze to urodzi tak?

1

@Phily PIS z tego co mi wiadomo, mimo wszystko, chciał tylko utrzymania obecnych regulacji dot. aborcji, a nie zaostrzenia, więc o jakim ty zmuszaniu do urodzenia po gwałcie piszesz?

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

0

@Shapiro Chyba Kalkstein:)

1

@Shapiro wielki strateg :D
Główna strategia polega na rozdawaniu darmowej kasy, aby przyciągnąć najbiedniejszy, najbardziej nieporadny życiowo, najprostszy elektorat, który jest tym samym najbardziej podatny na manipulacje.
Zamiast skupiać się na opracowywaniu rozwiązań, które realnie rozwiną sferę publiczną, czyli to czym państwo powinno się przede wszystkim zajmować (infrstruktura, służba zdrowia, środowisko), Kaczyński musi wymyślać strategie, które pozwolą mu utrzymać władzę.

0

@guru43 poczytaj dokladnie. Pzdr

« Powrót do wszystkich komentarzy