La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 961 Culés

#Tiki-taka

Jürgen Klopp: Messi czy Ronaldo? Dla mnie najlepszy jest Messi, ale nie mógłbym podziwiać Cristiano bardziej, niż podziwiam go teraz. Niemal nie da się przeciwko nim bronić. Idealny piłkarz miałby wzrost, skok i szybkość Ronaldo. Messi ma gorsze warunki fizyczne, ale sprawia, że wszystko wydaje się tak łatwe... Być może dlatego bardziej mi się podoba. [Marca]

0

No to zaczynamy Panie i Panowie :)

2

Podzielam opinię Klopp, że najlepszy jest Messi. Ilu z nas tyle może być opinii. Wielu zastanawia się czy Messi jest najlepszym piłkarzem w historii. Dla mnie tak dla innych może nie nie zmieni to jednak moim zdaniem jednego, a mianowicie tego, że Messi jest piłkarzem któremu najbliżej do ideału.
Swego czasu podjąłem próbę porównania:
Messiego, CR7, Maradony, Ronaldo Limy, Pelego, Zidane oraz Di Stefano.
Jako kryteria wziąłem:
sukcesy klubowe,
sukcesy z drużynami narodowymi,
osiągnięcia indywidualne,
przebieg kariery
okres "trwania" na szczycie kariery,
umiejętności indywidualne,
wyróżnianie się na tle panującej "konkurencji"
talent, praca.
I powiem tak; pomimo, że Messi nigdy nie był mistrzem świata (Pele 3 x, Ronaldo Lima 2x, Zidane i Maradona x 1) to wszystkie inne kryteria przemawiają za Argentyńczykiem.
Część osób, w tym piłkarzy grających z Maradona powie najlepszy był właśnie on. Ok. mają do tego prawo. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie czy Maradona był lepszy od Messiego? W dryblingu.Hm wątpię. Oglądałem wiele meczów lecz uważam, że pod tym względem można ich postawić na równym jak nie wyżej postawić Leo.
Inni mogą powiedzieć najlepszy jest Pele. Lecz zadajmy sobie pytanie co za nim ma przemawiać czy tylko te 3 mistrzostwa świata? Pele nigdy nie grał w Europie i nie wiemy jak poradziłby sobie w silnych ligach Hiszpanii, Anglii, Włoch etc. Zobaczmy w Europie większej kariery wcale nie zrobiły największe gwiazdy brazylijskiej piłki (Pele, Ronaldo Lima, Kaka, Zico, a poniekąd i Ronaldinho- ale to z uwagi na mało profesjonalny tryb życia) lecz taki Roberto Carlos czy D.Alves. Moim zdaniem europejska piłka zweryfikowała brutalnie właśnie te gwiazdy.
Co więcej co niektórzy mogą zastanawiać się za co taki Kaka dostał Złota Piłkę.
Wymienieni w nawiasie Brazylijczycy de facto sukcesy odnieśli tylko w reprezentacji i ni nadto, a po drugie ich kariera trwała stosunkowo krótko, co już przemawia na ich niekorzyść.
Część jednak kibiców za najlepszego uznaje Ronaldo Limę. OK lecz można zadać sobie pytanie w jakim elemencie jest on lepszy od Messiego... w szybkości? no chyba nie gdyż Brazylijczyk zawsze słynął z nadwagi. W dryblingu? No nie bądźmy śmieszni. W tym aspekcie Leo zdecydowanie lepszy. W wizji gry? Ronaldo do stóp mu nie sięga. W kreatywności?... itd itd.
Porównania z innymi piłkarzami można kontynuować... lecz po co.
O tym, że jest Messi jest najlepszym piłkarzem świadczy ilość Złotych Piłek, chociaż dla wielu kryterium ich przyznawania budzi wątpliwości.
Ostatnio oglądałem na Eleven mecz Barcelona - Atletico Madryt z sezonu 2008/2009 zakończony wynikiem 6:1. Po jego zakończeniu powiedziałem sobie wynik mógł być znacznie wyższy.
Messi w swojej karierze zdobył 6 Złotych Piłek.Oglądając poczynania tego piłkarza od 2008 r. powiem tak : winien ich mieć więcej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 _KrAtOs_ 121 pkt
2 Tridente2015 119 pkt
3 KingLeonidas 119 pkt
4 maciek2164 119 pkt
5 lefreux 118 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?